Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

matat
11. lis 2011

@marusch.mat super clanok....nasa mala pri cviceni vzdy strasne plakala, az tak ze si dohryzla jazyk a hocikedy sa jej valila krvicka z ust,,,,no to bolo nieco strasne....

ajkuska
11. lis 2011

@zuzucek náš drobček pri prvom cvičení na chrbátiku vôbec neplakal a fyzioterapeutka povedala že to nie je správna reakcia, pri ostatných cvikoch zas plakal tak že za týždeň toľko nenaplače. ☹

zuzucek
11. lis 2011

@ajkuska vidíš a mě řekli,že pokud dělá,to co má,že to děláme správně 😕 co terapeutka,to názor,člověk má pak z toho maglajs 😨

ajkuska
12. lis 2011

@zuzucek len aby som to nepoplietla, samozrejme som zabudla dodať že ani na cvičenie nereagoval, tak asi preto to nebolo správne 😎

martinapospi
12. lis 2011

Ahoj Jakube.
Naše nestátní zdravotnické zařízení Ti nabízelo pomoc. Jak v ambulanci, tak doma. Vím, že je potíž s pojišťovnami, ale příspěvky jsou na péči - a tu Ti nabízíme. Ty jsi však zájem neměl...Jesti se nechceš spoléhat jen na Vojtovku a pochlapíš se na pořádné cvičení kde se i zapotíš, dej vědět!
www.rehabilitace-melnik.cz

monti28
13. lis 2011

@zuzucek
tak uz zacala znova cvicit aj plac pokracuje.skor mi to pripominalo od nej ako nejaky pokus ako necvicit.inak najlepsie cvici ked riadne place ale hned ako je po cviceni je po placi.nasa aspon je poriadne.aj tak vas tu vsetky obdivujem ze to zvladate,ja uz meliem z posledneho(aspon mam taky pocit ze uz viac nevydrzim,hlavne vecer)ale novy den ma aspon trochu nakopne.
@monnaa asi mas pravdu najlepsie je upriamit sa na pritomnost a vobec neriesit buducnost.to cakanie na vysledky je hrozne

monti28
13. lis 2011

@ajkuska ahoj ako nereagoval?nasa si len lezala a vobec sa nehla.sa tvarila ako keby pre nu nic neexistovalo.ale ked som jej dohovarala tak sa prebrala a cvicila.

ewwwelina
13. lis 2011

ahoj, mám dotaz na jeden cvik. když je na bříšku a jednou rukou jí držím v lokti a druhou mám držet za patičku, tak která to má být noha??? ta stejná, jako ohnutá ruka nebo ta druhá???(na rehab. mi to ukazovali zatím jen na panenece, protože jsme byli po očkování, jdem tam za týden, ale nějak si nejsem jistá...)

monti28
13. lis 2011

@ewwwelina ahoj je to tá druhá, vzdy do kríža.

ewwwelina
13. lis 2011

díky, monti, dík!!!

zuzucek
13. lis 2011

@monti28 no vidíš!!! my naopak kvůli obrácenýmu žaludku máme pauzu,od středy a včera začal Mirča válet sudy,dva msíce nic a najednou tohle.Docela se nám ustálilo jídlo,ale přeci jen ještě ublinkne,na bříško můžem dávat jen na chviličku těsně před jídlem.Takže je nervní,protože se nudí.Ale řekla bych,že je víc v poho.Tak necháme dva týdny,aby se úplně ten žaludek ustálil a stejně jedem na neuro,tak se domluvíme,co dál.Jestli zkusíme střídat s bobáthem,nebo vůbec.Teď je prostě nejdůležitější,aby pořádně nabral a měl víc síly,pak i cvičení by šlo líp 🙂
@ajkuska ono se to někdy zdá,že vůbec nereagují,já si vždycky rehábce stěžovala,že zuzanka nic nedělá a ona mi ukazovala,že dělá,ale že než by každý mamině vysvětlovala,co všechno při jednom cviku má mimčo dělat,že by si to stejně nepamatovali a opravdu,když mi jen u tohohle tenkrát všechno vyjmenovala,koukala sem jak puk 😀

monti28
13. lis 2011

@rohacka
ahoj este som nemala moc casu si to doplnit.to som zistovala tu dychaciu gymnastiku kvoli vyjadreniu neurologa ked sme boli na EMG.nic nam nepovedal len aby sme cvicili dalej a zaradili aj dychacie cvicenia.cakame na vysledky genetiky (maju podozrenie na SMA).vies skusam vsetko aby som nic nezanedbala.

monti28
13. lis 2011

@marusch.mat fakt je to super clanok,velka veci si clovek uvedomi

ajkuska
13. lis 2011

@zuzucek presne tak aj v knihe ktorú mám doma je rozpísané že to ma robiť hlavou, to trupom a pod. takže je toho veľa čo treba sledovať.

ajkuska
13. lis 2011

@monti28 nedával ešte tak nožičky do 90 stupňového uhla, povedala že keď mu zosilnie ešte viac svalstvo tak sa k tomu cviku na chrbátiku ešte vrátime a teraz cvičime ďalšie.

nadenkaaa
14. lis 2011

ahojte kocky nejde niekto od 21.11 na dojtyzdnovy rehabilitacny pobyt do MT?

monny89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zebra41
14. lis 2011

ahojte baby, chcem sa opytat ako sa vam zacinalo s Vojtovkou a ci je to take "strasne" ako sa hovori? my mame doma predcasniatko a doteraz bolo vsetko v pohode, no kedze sa iba plazi a nestvornozkuje,tak mozno budeme musiet vojtovku cvicit a ja mam z toho hrozny strach. to deticky tak placu, lebo ich to boli alebo sa im to nepaci?

m.o.u.s.e
14. lis 2011

@zebra41 pláčou, protože se jim nelíbí třeba ta poloha, ve které jsou nuceny být..zkrátka je někdo momentálně omezuje a dítě v tomhle věku nemá schopnost vyjádřit to jinak než křikem a ten může být sebevíc děsivý pro rodiče, ale jako rodič si musíš uvědomit, že je to cvičení ve prospěch dítěte a tohle tvoje odhodlání přenést i do cvičení. Já cvičila s dcerou , protože taky nešla na čtyři a plazila se nerovnoměrně a po třech týdnech byl pokrok. To, že je cvičení nebolestivé dokazuje i fakt, že po dokončení cviku ihned ustává dítě v křiku a dokáže se okamžitě věnovat hraní.

zebra41
14. lis 2011

@m.o.u.s.e ja si uvedomujem,ze to bude pre jeho dobro. len,aby nemal pocit,ze mu JA sposobujem bolesti a trapenie - teda ma trapi ta psychicka stranka. a mam skor strach,ze to nebudem vediet dobre cvicit a nejako mu ublizim. neviem na kolko je to zlozite
a teda ste cvicili len tie tri tyzdne alebo dlhsie?

m.o.u.s.e
15. lis 2011

@zebra41 bolesti mu opravdu nezpůsobuješ, jenom trochu nepohodlí, takže z toho odhledu se cvičení neboj. Chce to trochu cviku,ale budeš pod dohledem fyzioterapeuta a ten tě to naučí, hlavní je opravdu si věřit, že to zvládneš. Já jsem cvičila od malé 11 měsíců ( a to je už celkem pozdě ,ale do 10 měsíce jsme čekali jestli půjde na čtyři a pak byl další měsíc čekaní na termín u fyzioterapeutky) do jejich 15 měsíců ( přestala jsem cvičit, protože jsem znovu těhotná a těhotným se to nedoporučuje provádět..přece jenom malá už byla dost velká a někdy byl kumšt ji do výchozí pozice dostat, ono se to nezdá,ale je to fyzická námaha i pro rodiče). Těžko říct,jak dlouho budete cvičit, dítě si prohlídnou, mají takové speciální úchopové testy, podle nichž zjistí na jaké úrovní dítě je, která strana zaostává a podle toho zvolí cviky...ono se vlastně do zvládnutí chůze to dítě pořád kontroluje; jestli leze po čtyřech střídavým vzorem, jestli se staví a našlapuje při tom na patu a ne na špičku nohy a jestli pak nechodí po špičkách, nevybočuje nožičky, nepodsazuje pánev...u nás je to tak,že čekáme na tu samostatnou chůzi, malá je hypotonická a ještě ji neuroložka zjistila různou míru reflexních reakcí v nožičkách, tak nám to prostě trvá, ale to co jsme si odcvičily ji naštěstí zůstalo v tom mozku zapsané. A neboj, vztah nám to nenarušilo, vždycky jsem ji hodně u cvičení chválila, a vysvětlovala, že to děláme kvůli tomu,aby z ní byla pěkná rovná holka a myslím si, že ty děti ten pozitivní přístup prostě vycítí.

libertine
15. lis 2011

mne to uz teraz pripada, ze sa pri cviceni natrapim viac ja ako dcera 🙂 ja sa snazim ju udrzat v polohe a ona mi odsuva ruku, alebo si da nohu do ust, otoci sa...

monnaa
15. lis 2011

@zebra41 - skús si prečítať toto: http://rehabilitace.org/?page_id=14 , nedávno to sem vkladala @marusch.mat, je to super článok, je tam pekne rozpísané aj o vzťahu medzi dieťaťom a rodičom , ktorý si s ním ćvičí. Inak z vlastnej skúsenosti - so synom cvičím od 4 mesiacov doposiaľ ( teraz ale máme chvíľu pauzu ) a povedala by som, že je to skôr naopak, je na mňa totiž tak strašne citovo naviazaný, že pomaly nemôžem ani na nákup bez neho odísť 🙂, takže nemusíš sa báť, že mu budeš spôsobovať trápenie, dieťa vycíti, že mu vlastne pomáhaš 😉 . Dobrá je tiež knižka "Díte ve Vojtove terapii "- http://www.vydosveta.sk/product/dite-ve-vojtove...

zebra41
16. lis 2011

@monnaa @m.o.u.s.e vdaka baby. v pondelok na kontrole uvidime, co nam povie neurologicka. a mozno sa pridame do tejto temy.

adra22
17. lis 2011

Ahojte baby
chcem sa opýtať ktorá ste boli na RHB pobyte v Martine už s takým väčším bábom mám na mysli ktoré už papalo príkrmy ako je to tam so stravou? Dávali kupovanú alebo varili? Pýtam sa preto lebo máme ísť v januári tak chcem vedieť čo mu vlastne budú dávať lebo ja veľmi niesom za tie kupované tak nech sa viem pripraviť to by som si potom radšej urobila sama a zavarila na tie 2 týždne.

taella
17. lis 2011

@adra22 deti tam dostávajú príkrmy od Hami

adra22
17. lis 2011

@taella ďakujem tak hádam nejako vydržíme ale zoberiem aj svoje ak by nechcel tie kupované. To aj ovocie také kupované od hami?

taella
17. lis 2011

myslím že ovocné boli klasické Ovko , ale tým nie som celkom istá .

monnaa
18. lis 2011

@adra22 - ja som bola v MT 3x , prvé 2 razy ešte v starom " dojčáku, tam deti do roka dostávali kupobané,posledný krát som už bola v novom a teda môžem povedať, že je to tam úplne super , aj čo sa týka stravy aj celého vybavenia ( okrem herne, tá bola lepšia - vačšia v starom ). Detičkám normálne varia, je tam kuchynka so všetkým prísklušenstvom a poprípade si môžeš jedlo aj rozmixovať.Porcie sú dosť veĺké, často sa z toho naješ aj ty 😉 . Deti majú stravu 5x denne, akurát raňajky sú také " klasické "- pečivo + niečo, čo malé deti vačšinou nezjedia.

eri28
18. lis 2011

som fyzoterapeutka momentalne nie v praxi, ale mozem len doporucit tuto metodiku, len viem, ze deti pri nej placu a su nespokojne, ale treba maminam vysvetlit, ze deti maju chybne vzorce, v tele, krore treba stalanim bodov, odstranovat, aby nemali problemy neskor.