Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

babca64
21. říj 2010

@lukza Tak asi jsou kluci stejněstaří.Náš se narodil 4.února. Proti tvému je náš hodně pozadu.Za vše dík.

lukza
21. říj 2010

@babca64 my jsme se narodily 28.1 a je narozen v 37týdnu,al jak tu aji psaly holky každé mimi má svoje tempo a doktoři jedou podle tabulek jak vidíš já myslela že pozadu nejsme a máme napsané že jo

lilin
21. říj 2010

@lukza to mi přijde opravdu zvláštní že vám řekoi že jste pozadu... Nikča se nepřetočí ani ne bok se jí nechce, ale zkouší se plazit a kuli tomu, si teda myslím, ji neurolog šoupnul do sedmého - osmého měsíce....

lukza
21. říj 2010

@lilin no zítra jdeme na neuroligii tak sem zvědavá co nám řekne tam ale toto mám ve zprávě s RHB,ale popravdě dneska tam nebyla ta naše ale jiná a tu nemáme vubec rádi ta se ani neusměje na malého a je taková nepříjemná.

m.e.l
22. říj 2010

Podařilo se mi ulovit trochu O2 signálu, tak píšu ale jen fakt v rychlosti. Na fyzio máme paní Adamovou, na vodu Zajíčkovou a na bazén Hakenovou. Pak máme ještě ergo, bude se Luky učit kousat a zdokonalovat jemnou motoriku,

lilin
22. říj 2010

@m.e.l to je super... máte toho požehnaně a už se těším jaké nám sem napíšeš že Luky dělá pokroky 😀
@lukza my jsme zezačátku taky nebyly s rhb moc kámošky ale postupem času jsme si na sebe zvykly a malá už se na ni taky dost usmívá - teda než začneme cvičičt 😉 , ale na tom jak se vyspí teda taky někdy záleží, jsou to taky jenom lidi a já vím jaký to je s lidma dělat takže je někdy docela dost obhajuju

lukza
22. říj 2010

Ahojky holky

tak dneksa na neuroligii vše v pořádku jsme na urovni 9měsíce coš uplně odpovídá dokonce když vezme gestační věk tak máme i trochu ještě zálohu 😉 .cvičení máme pozastaveno a kontrola za dva měsíce tak sem ráda .říkala že nebude dlouho trvat a začne si sedat a stoupat. 😀

monnaa
22. říj 2010

ahoj @babca64 , ja by som tiež s bábom zašla na konzultáciu ( rhb, alebo neurológia ), naozaj do toho jedného roka sa dá cvičením veľmi ovplyvniť. Držím palce !

@lukza - tak to mám obrovskú radosť, super správa, ja som to vedela, že Lukáško je veľký šikula a že dlho nebudete cvičiť 🙂 . Tak tá námaha stála rozhodne za to, teraz si budeš vychutnávať pokroky bez plaču 😉 . Len k nám sem občas prosím ťa kukni a daj vedieť, čo máte nového 😉

monnaa
22. říj 2010

@m.e.l - tak vy ste už na pobyte, no paráda ! Aj ja sa teším na správy o pokrokoch 🙂 . Taká zmena prostredia padne dobre, môžeš sa venovať len malému a cvičiť po dohľadom odborníkov.

pacesova
22. říj 2010

@m.e.l-tak to je náhoda, máš stejné složení jako my,že pozdravujeme.Akorát jsme měli ještě magnet. Co masáže?Kde bydlí manža?
@lukza - velká gratulace!!!!!!!!!
@lilin- s těmi pokroky, tam bude úplně vyšťavený, pokroky tak po měsíci,co přijedou domů,tak mi to tam všichni říkali, a u nás to tak bylo.
@monnaa-dlouho jsi tu nebyla, jak valčíte??????

monnaa
22. říj 2010

@pacesova - ahojky , no ja som nestíhala net v poslednej dobe, prerábali sme doma kúrenie, kúpeľne a tak, vieš si predstaviť....Začali sme chodiť s malým na plávanie 2x týždenne, zatiaľ to vyzerá celkom fajn 🙂 . Už asi týždeň sa vie Peťko " postaviť " pri posteli, pritiahne sa za ručičky a normálne sa postaví, ale nestojí rovno, chrbátik je akoby " preliačený ". No každopádne ja to beriem zase ako obrovský pokrok. Ale loziť to nie a nie.... A vy čo máte nového ???

lilin
22. říj 2010

@lukza jéé tak to je skvělý.. supér 😀 , doufám ale že sem občas nakoukneš a napíšeš 😉
@monnaa to jste si pěkně zamakali viď... a jak se malému plavání líbí??? dovádí hodně ve vodě? super že se postaví... obrovská gratulace... a záda se srovnají.. pozná že rovně se stojí líp 😉

pacesova
22. říj 2010

@monnaa- Tak Šimon se sám nepostaví,ale když ho postavím, tak se udrží, jen pořád zaklání tu hlavu, ale krok je v nedohlednu. Lezení taky ne, spíše to plazení,ale začal jakoby víc vnímat. Už si umí i pofňuknout, když se mu něco nelíbí a konečně přestal čunit u jídla. Pořád ale chrčíme, tak zvažuji ušní - nosní - krční vyšetření. No a vy jste šikulky!!!!
@lilin-vyrazila bych na dvojku, škoda,že nebydlíme blíž, neozvala se Ti m.e.l - asi nestíhá, viď????

lilin
22. říj 2010

@pacesova jo tak to jsme dvě ale Nikču ted začali zlobit zuby.. když jí masíruju dásně tak cítím krátery až dozadu. Neozvala ale na FB jsme se trošku domluvily na kávičce a pak to dotáhnem přes mobil 😉

lukza
22. říj 2010

Ahojky holky strašně moc děkuji vážím si toho mooc jste zlatička a určitě tu budu chodit dál aji když nebudeme cvičit berme že nikdy nevím kdy třeba bude zase potřeba začít ,ale budu sem hrozně ráda chodit hlavně skrz to abych mohla číst a radovat se z vašich pokroku vždyt to je to nejkrásnější když tu člověk čte že někdo udělat pokrok nebo byl pochválený to jsou totiž zprávičky co oprvadu zahřejí u srdíčka.

lukza
22. říj 2010

@m.e.l supr že jsi napsala ,jak budeš moc zase pisni a posílám Lukymu síly na cvičení a už se těším na vaše pokroky.

@monnaa tak vy jste si tak mákly jo?

lilin
23. říj 2010

@lukza ty jsi taky naše zlatíčko 🙂

monnaa
23. říj 2010

@pacesova - no to je super že je Šimonko vnímavejší a lepšie papá, to sa teším . Tak teda nožičky má silnejšie ako ručičky, tak to je aj u nás- keď Peťka postavím tak stojí celkom pevne, ale ručičky a chrbátik sú slabé. A to zakláňanie hlavičky sa určite postupne upraví. Peťko tiež dosť dlho zakláňal a teraz v poslednej dobe som si všimla že už nezakláňa. No a dnes vyliezol úplne sám 2 poschodia 🙂 , som si myslela, že sa mi sníva .....

monnaa
23. říj 2010

@lilin - plávanie sa malému veľmi páči, akurát neznáša polohu na chrbátiku, vtedy dosť plače, lebo je to pre neho ako hypotonika namáhavé udržať sa na vode. Neviem či je to spojené s plávaním, ale ako sme začali plávať ( pred 2 týždňami ), tak urobil viacero pokrokov 🙂 . A ty ako, zvládaš to neustále cvičenie ?? Ja vás teda holky čo cvičíte viac ako 3x denne moc obdivujem, ja už totiž len tak - tak zvládam 3x denne, malý má obrovskú silu a mne trvá niekedy aj 2 minúty dokým ho naštelujem do určitej polohy 😒

kvetik
23. říj 2010

zdravím holky
@monnaa super pokroky, moc gratuluji a těším se z toho, to je fakt úžasný!!
@lukza moc gratuluji!!!
@m.e.l tak at lázně vedou k pokroku!!
@pacesova, lilin - hodně síly v dalším cvičení.

lilin
24. říj 2010

@monnaa tak toje moc dobře že se malému plavání líbí, ale hlavně bych nečekala že bude dělat velké pokroky díky tomu... my jsme nad tím taky uvažovali, ale doktorka i rehabilitační nás od toho odradily kuli čistotě vody v bazénech... prý kdyby jsme měli jen svuj doma tak jo, ale takhle ne zvlášt když není malá ještě vubec očkovaná tak nám nedoporučují žádný kolektiv.... tak přemýšlím jak si udělat bazén v obýváku 😀 hlavně když píšeš že supeeer tak musím nějak vykoumat 😉 cvičení tad zvládáme uplně v pohodě... malá jak je nemocná tak i rhb ted říkala že si mužeme nějaké odpustit aby se lepší uzdravila,,, tak nemusíme šestkrát ale minimum čtyři, takže je to pohodička, a taky se mi zdá že co cvičíme méně tak se malá víc snaží ... včera u babí se sama plazila pro knížku - manžel měl prý co dělat aby mu nevyhrkly slzy ( muj anděl to je )

monnaa
24. říj 2010

@lilin - no ja viem, že tie pokroky nebudú vďaka plávaniu, ale vďaka stálemu cvičeniu predtým,aj rhb pobyt určite pomohol , len to tak teraz vyzerá že keď sme začali plávať, tak je to lepšie....Ja som sa tiež bála chorôb po plávaní a že by nás to zabrzdilo v ďalšom cvičení, preto som sa prihlásila na kurz až teraz, zatiaľ klop - klop sme zdraví. Peťka tiež stále kojím ako prevenciu ochorenia. Mala som už taký pocit, že potrebujem nejakú zmenu a proste s ním niekde vypadnúť medzi ľudí a zároveň rozvíjať jeho motoriku. Na druhej strane je tu však hrozba tých kadejakých chorôb a tiež redukcia cvičenia v deň plávania na 2x denne. No každopádne to má podľa mňa prínos 🙂
zdravím @kvetik 🙂 , ty si tu už tiež dlho nebola, ako sa máte, čo nového ???

monnaa
24. říj 2010

@lilin - to je super, že sa Nikolka už plazí, moc gratulujem !!!!! To sa musíte tešiť, tie manželove slzičky plne chápem 🙂 . Možno vám teraz aj zredujuje rhb počet cvičení za deň 😉 . Veď teraz sa Nikolka bude už pohybovať po byte a tak si aj sama precvičí mnohé svalíky 🙂

kvetik
24. říj 2010

@monnaa ahojky,no nic nového, pořád se plazíme, ne křížovým vzorem☹ ale super za vaše pokroky...spíš ted máme šíleně řve, nejen na rehabilitaci,ale i doma, a dneska vůbec jsem ho nemohla udržet, ale vůbec, to je hádě, takže nevím, jak to půjde dále...☹
@lilin gratuluji k pokroku!

gabininka
24. říj 2010

ahojky. aj my cvicime vojtovku, uz 4mesiace, mame lahku hypotoniu a pokroky su... preteca sa z chrbatika na brusko a spät, snazi sa aj na styri dal ale ide nam to len dozadu, len horsie je to so sedenim. Vsetci sa pytaju, ci uz sedime..., ze uz by davno mala sediet. Ked ju posadim a je opreta rucickami tak chvilku vydrzi ale inak ju este hadze do stran a dozadu. Chcem sa spytat, ze kedy vase deticky zacali same sediet. D.

babca64
24. říj 2010

Ahoj děvčata, tak jsem byla za vnučkou,ale s Vojtovou jsem neuspěla.Stále se drží toho, že doktorka říká že je na vše dost času.No snad se to trochu srovnává.Už se začal přetáčet i s bříška na záda, a snaží se jako do kleku.Ale sám seďět to ne, to padá po chvíli na stranu.Když mu podáme ruce tak se nechce ani přitahnout.Jsem ráda, že se přece jen trochu zlepšil.Ono by to chtělo více se mu věnovat a ne šoupnout do postýlky.Tak se všechny mějte pěkně a všem držím palce ať vám děcka dobře prospívají.

rohacka
25. říj 2010

@monnaa s tymi chorobami sa az tak neboj, my plavame uz rok a velmi nam to pomohlo na imunitu. Ale chodime do speci detskeho bazena so slanou vodou, nechodia tam ini ludia, takze mozno aj preto....

@gabininka dieta si ma samo sadnut zo sikmeho sedu, casto z polohy na styroch. Takze najprv poloha na styroch, az potom sedenie! Neboj sa, ked sa uz snazi na styri, tak to pride, len ju netlac do toho. A umelo ju nedavaj sadat, to je zle na chrbticu.

petka.k
25. říj 2010

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, my už necvičíme, nicméně vám všem držím palce 🙂 Chtěla jsem se zeptat, kdy se vám vaše miminka začala sama posazovat?díky za odpověď

strasska
25. říj 2010

@gabininka nas Misko sa sam posadil na 11 mesiacov, uz vedel stvornozkovat, stat a aj chodit popri nabytku, ale sam sa posadit nevedel. Ked som ho posadila, tak sice s oporou sedel, ale nebol taky pevny. Tak som ho nedavala a prisiel na to aj sam 😉
A inak sme s nim nemuseli ani cvicit, ani nic 🙂

lukza
25. říj 2010

@lilin moc gratuluji k plazení to je užasné uplně sme si jí představila jak valí za tou knížkou🙂)

@gabininka ty jo to se divím že se tě patjí na sezení to jak RHB tak neuroložka byly rádi že sám ještě nesedí že prý je lepší když bude prvně lozit a pak až si sedne mě Kuky se svaží o šikmý sed ale nahoru ještě nedojde a neuroložka říkala že si ještě počká když ho posadila tak má ještě trochu kulaté záda takže na sed ještě není pevný

@babca64 to je dobře že se začal pohybovat a je pravda že jak se matka věnuje jde taky hodně poznat na mimču.