Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

venika86
3. únor 2011

@culi79 Chodíme do dětské nemocnice. Tam ho i operovali a nemáme to daleko. Mě právě taky řekla, že dokud nebude chodit. Tím cvičením mi příjde, že v něčem je hrozně dopředu. Kolikrát si strká nožky pod bříško a odráží se, jako by chtěl lozit a to jsou mu 3 a půl měsíce 😲 říkala jsem jí to s tím, že nic nedělá, pozměnila mi trošku cvik na zádech, ale na bříšku nezměnila nic. Dnes tam jdeme znovu, tak uvidíme. Pořídím si ten velký míč a budu s ním cvičit i na něm a uvidíme

culi79
3. únor 2011

@venika86 já jsem se starším taky chodila do dětské, pak jsem ale po 4 měísích přešla jinam, protože ta rehabka, se kterou jsem cvičila, neměla certifikát na vojtovku a neviděla jsem moc výsledky a Kuba právě taky u cvičení pak nic moc nedělal.... s tím balonem nevím, mně teďka rehabka řekla, že to nemá moc smysl, že to je fakt jen pro zdravé děti spíš jako motivace, že třeba právě teď Tomáškovi to na ty šíjové svaly vůbec nepomůže a že by mohl jít trochu do záklonu, tak nevím...

astrinka1
3. únor 2011

Holky, muže mi nekto říct co dělám špatně při cvičeni? Včera ked jsme přišli domu, tak si myslím, ze jsem to ako tak dělala dobře . Dnes maly jen tak pomrnkaval a s nozickami kopal úplne minimalne. Máme ten cvik na spevneni bris.svalu. A este jestli nesprávným cvičením mu mozem ublížit. Chodime na sukromnu kliniku a este k tomu k prednostke na tej klinike, tak určitě skusenosti ma. Taky jsem tam dnes volala, tak zítra jdeme znovu.

trpaslikg
3. únor 2011

@astrinka1 teda já když někde čtu máme cvicit po jedne minutě na jedné straně, tak mě to vždy rozčílí...pokud ti dobře reaguje a třeba zvedne třikrát nožičky, chce otáčet hlavičku od tebe, otevře pořádně ručičky nebo ramínka pěkně položí na podložku, už je vidět, že to proběhlo jak má...pokud není žádná reakce tak je blbost držet minutu...můžeš zkkusit trošičku tu zónu poškádlit jako by zvoněním, změnit sklon tlaku a uvidíš jestli zareaguje...

trpaslikg
3. únor 2011

@astrinka1 podle mě ublížit nemůžeš teda pokud nezatlačíš na žebro a nezlomíš ho, ale to by se mohlo stát jen trdlu 🙂...

každá rehabilitační má svůj styl, my v centru střídáme tři...vždy chvilku trvá než se ten cvik naučí, někomu to jde samo a někomu ne...do teď si pamatuju jak jsem byla naštvaná, že mi holka necvičí a reha na ní šahla a už jela 😀 ...

culi79
3. únor 2011

@trpaslikg já taky přesně neměřím každou stranu, když dělá, co má, tak chci, aby to párkrát udělal a jdem dál, někdy mu trvá dýl, než to naběhne, tak tu stranu cvičíme trochu dýl. Spíš si hlídám celkový čas cvičení.
Někde jsem četla, že pokud maminky necvičí úplně tak jak mají, že to nevadí, že se hlavně nemají bát, protože je logické, že chvíli trvá, než se to člověk, který není fyzioterapeut, naučí.

venika86
4. únor 2011

@culi79 a jak jsi to zjistila, že nemá ten certifikát? My máme takovou mlaďunkou, ale příjde mi, že snad ví, co dělá. Je fakt, že to jde pomalu, ale nějaké výsledky jsou vidět. Tak já s tím balónem teda nevím, uvidíme no. Jinak včera se mnou byl na rehabce i manžel, takže zkusí cvičit taky. Naučila ho trošku jiný způsob cvičení na bříšku. Tak snad na to nebudu sama 🙂

culi79
4. únor 2011

@venika86 tady ti posílám odkaz na stránky společnosti, která jediná u nás školí fyzioterapeuty pro vojtovku, tam na seznamu absolventů se podíváš, jestli je tam ta vaše rehabka. http://www.rl-corpus.cz/
Já po své zkušenosti bych necvičila s někým, kdo ho nemá, ale pokud jste spokojení a jsou vidět výsledky, tak ti do toho nechci kecat 🙂
U nás cvičím jen já, manžel chodí z práce až večer, takže v týdnu by nestíhal ani jedno cvičení a aby cvičil o víkendu, to by se ani pořádně nenaučil, tak to je celé na mě. Na ten balon se zeptej rehabky, jestli to k něčemu bude, za to nic nedáš 🙂

astrinka1
4. únor 2011

uz se nedivim, kdyz ste tady psali, ze vas vytaci cvicit minutu, jak jsem nedavno psala. dnes jsem byla na rhb este jednou, lebo moc mi ten cvik nesel. byla jsem u jine rehab. velice prijemne jednani a ukazala mi podobny cvik na spevneni bris. svalu a taky mi rekla, ze zadne pocitani min. staci , kdyz zakope 3 nozickami a dost. uz nam to jde a ani u toho moc nebreci, ako predtym. moc vam dekuji. vidno, ze mate skusenosti a vyznate sa🙂

alisek
4. únor 2011

ahoj holky, my cvičíme max půl minuty i jsem četla že by to mělo být max. 30 vtařin a cvik popřípadě více opakovat ale nedržet minutu či více kor když mu to nejde, třeba se stane, že se špatně chytí a drží bod.

jinak mám dotaz, cvičíte na rehabilitacích a taky doma v plence?

astrinka1
5. únor 2011

Ahoj my cvicime na rhb úplne nahý a doma to taky tak dělám. Filipkovi se moc líbí , kdyz je úplne nahý a s obleknim a vyzlekanim vůbec nebojujeme, prave naopak.

benne
5. únor 2011

@alisek u dr. na rehabke v plienke, doma v plienke, ale ked prišla zima, u nás je dosť chladno teda, tak mi dr. dovolila aj nechať ruku pod bodynom, čiže nebol celkom nahý... ja som mu nechávala vždy i pančušky... asi záleží aj od stavu, prečo sa vojta cvičí, ja neviem...

ale faktom je, že s miškom som cvičila od augusta do januára, kedy ma dr.od toho oslobodila... som rada, že som sa vojtovky nevzdala, videla som ako mu to cvičenie pomohlo... 😉 , boli vianoce, tak som s ním išla v januári na kontrolu po mesiaci, dr.len oči otvárala (ved my doma tiež), lebo v priebehu toho mesiaca sa rozplazil, rozlozil a chodí popri nábytku ako nič... každému želám taký úspech!

janakar
5. únor 2011

@venika86 A ke komu přesně chodíš? já chodím taky do dětské cvičit s mýma dvojčátkama. Chodím k rehabce, ke které jsem chodila i se starší dcerou, tak jsem ji vyhledala znovu a jsem spokojená. Ikdyž ted je to nebe a dudy, s dcerou tenkrát to bylo takový cvičení víceméně pro jistotu, ale š chlapečkem ted je to docela složitý cvičit....je hodně hypotonický a cvičí se s ním dost obtížně, naštěstí jeho dvojčecí sestřička je na tom líp, ta maká jen ji dám do pozice. Hlavně se z toho tak nenervuj. Já když mi řekli, že mám vojtit s tou první dcerou, tak jsem z toho byla taky moc moc špatná a měla pocit, že mě tlačí do něčeho, co je zbytečný. Naproti tomu, teď s dvojčátkama, je to pro mě už snažší, vím do čeho jdu😉

venika86
5. únor 2011

@janakar Já chodím k Holcnerové Lence. Je taková mlaďunká s brýlema. Byl se mnou na cvíču i manžel, tak může cvičit i on a je to mnohem lepší. Hlavně nás chválila, že děláme pokroky a je fakt, že se malej moc snaží pást, jen potřebuje pořád pomoct. Navíc se na bříšku dost vzteká, ale bude to dobrý, věřím tomu. Ty chodíš ke komu?

trpaslikg
5. únor 2011

@benne tak mě to vysvětlili takhle (teda mi máme hodně poškozený mozeček tak se to moc nedá srovnávat): jsou přerušený jakoby cestičky centrální mozkové soustavy, jsou to cesticky ktere jsou slepý, ale tím jak se cvicí tak si to najde objížďku a je to jako by se nic nestalo 🙂...

@alisek jak kdy, ale vetsinou nahatý, jenže máme rehastůl a tam je jedno když se vyčůra...

jinak můj manža cvičil hned od začátku, ja třikrát dopoledne a on pak dvakrat odpo když přišel z práce, je moc šikovný na cvik se svěšenou nožičkou, potom v kleče tak to dělá jen on 🙂 jsou to dva cviky, kde se pro mě dělá nepřirozený pohyb rukou a vubec mi to nešlo a jemu zase jiný cvik, má delší ruce a proto mu to jde líp...maminky na neuru v krči vždy záviděli jak mám šikovnýho muže...

janakar
5. únor 2011

@venika86 Já taky k ní🙂) Ona je fajn a myslím, že tomu fakt rozumí

venika86
6. únor 2011

@janakar tak to jsem ráda. Je opravdu milá a snaží se pomoct. Jen to prostě někdy hůř snáším, ale to asi každá mamina tady. Jdeme tam zase v úterý a pak na očkování, takže bude pauza. Docela se na to i těším 🙂

trpaslikg
6. únor 2011

@venika86 pauza je obcas dobra, stává se, ze to detátko posune dopredu 😉

venika86
6. únor 2011

@trpaslikg no kéž by to byl náš případ 😉

astrinka1
6. únor 2011

Chcela by jsem se zeptat, možna blbe, ale ten můj prcek jak jsme zacali od středy cvičit, a on u toho brečí, stráži skoro úplne hlas☹. On nám totiž do teraz skoro vůbec nebrecel. Ma 3 mes+3 tyd. a my nevíme co to je brecet hlavně v noci . Jak jsme přišli z porodnice, tak Filip este ani jednou v noci nebrecel. Sem tam cez den, ale zádné záchvaty to neboli. Je teda mozne, ze by stráži ted tým křikem hlas? Ma ho takový hooooooodne zastřený .

bohunka85
6. únor 2011

@strasska Jakub je jako prkno!A to doslova!Nikdy jsem si ho ještě nepochovala,jako miminko.Nesnáší polohu,když má být schoulený!

janakar
6. únor 2011

@venika86 My jdeme v pátek, taky jsme ted měli očkování, tak to bez toho cvičení byl relax🙂)

culi79
7. únor 2011

@astrinka1 náš malej taky začal chraptět, cvičíme 14 dnů a taky jinak skoro nebrečí. Ale už je to trochu lepší, doktorka ho prohlížela a nic nenašla, tak říkala, že fakt asi ty hlasivky.

astrinka1
7. únor 2011

@culi79 ahoj, Filipek se chova stejne, teploty nema a chudacik, kolikkrat chce zakricat radosti a vubec mu to nejde. k doktorovi snad kvoli tomu nemusim, ne?
inac z toho cviceni jsem trochu na nervy. ani ne proto, ze breci, ale vubec nevim jestli to delam dobre. dnes odpoledne jdeme zase na rhb, tak jsem zvedava, jestli jsme aspon tosicku pokrocili.
rehab. mi rekla, ze mu musim zabranit v otaceni ze zaklonu. to by jsem u neho musela cely den lezet a drzat za nohu. tak nevim co s tym. jsem z toho tak nejak nestastna☹. ty cvicis co?

janakar
7. únor 2011

Holky s tím cvičením je to někdy naprd, já mám pocit, že Tobiášek poslední dobou na to totálně dlabe, sice řve jak tur, ale necvičí jak má. Rehabka sama říkala, že se s ním cvičí fakt blbě, ale já mám pocit, že je to čím dál horší....Martinka cvičí krásně a s Karolínkou jsem takový problém nikdy neměla.Taky cvičila dobře. To je tak strašně demotivující, když mi to ten prcek tak bojkotuje

culi79
7. únor 2011

@astrinka1 ne, určitě s tím k doktorce nemusíš, my jsme tam šli na očkování, tak jsem se na to doktorky rovnou zeptala. ono to časem zmizí, teda myslím 😝
Při cvičení se musíš dívat, jestli ti dělá co má, i když někdy to skoro ani není vidět. Rehabka by ti měla přesně ukázat, jak poznáš, jestli cvičí správně. Měla bys vidět jakoby pohyb svalů, i když někdy jsou to teda minipohyby... 😎
S tím, jak ti říkala, abys mu zabránila v otáčení ze záklonu, já teda nejsem odborník, ale podlě mě se tomu zabránit nedá, jak si cvičení zafixuje správný pohybový vzorec, tak to začne dělat dobře sám. Náš starší měl taky záklon a jak na to byl zvyklý, tak tak zásadně spal, rehabka mi na to tenkrát řekla, že je na to zvyklý a ať ho nechám, že se to časem upraví samo a taky to tak bylo.
My teď cvičíme na břichu (to máme dvě různý držení) a pak na boku. I když se mi zdá, že se teď zase zhoršil, nevím, čím to je, protože si myslím, že všechny cviky cvičí hezky, ale najednou zase začal špatně pást, rozjíždí se mu ruce.... tak jsem si to cvičení trochu upravila a uvidím, k rehabce jdu až v pondělí, tento týden máme tisíc dalších jiných vyšetření a očkování a ktomu jsem ještě nemocná....

astrinka1
7. únor 2011

jeee, tak at se brzo uzdravis. mne to rhb rikala, ale stale nejsem si jista. no dnes uvidime co rekne. to bude beh na dlouhou trat☹ .

astrinka1
7. únor 2011

Tak rehab. nás pochvalila. Dostali jsme další cvik na boku. Tak to je něco. Ani nevím jestli si to este pamatuju. To bude hooooodne velky boj.

culi79
7. únor 2011

@astrinka1 díky. jojo, u nás je při cvičení na boku ještě horší řev než normálně....

astrinka1
8. únor 2011

muze mi nekto aspon trosicku popsat ten cvik na boku? mam drzat lopatku a kycel, ale nejsem si zase jista kterym smerem co mam tlacit. ☹