Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

brnka
1. led 2009

aha, no tak to budem musiet skusit. lebo uz som z toho jeho strajkovania zufala. a rehabilitacna sestra nam ziadne finty neukazovala. len sa bojim otacat mu tu hlavu prilis nasilu ☹

mukky
1. led 2009

Ahojte,vsetko naj v Novom roku 2009......prajem nam vsetkym aby nase deticky boli vzdy zdrave 🙂

tina78
2. led 2009

Ahojte, aj ja sa pridávam a prajem vám aj vašim ratolestiam hlavne pevné zdravie! 🙂 a splnenie všetkých túžob, takže šťastný nový rok! 😉

andulka4
3. led 2009

Tina a proč jste museli cvičit?

Jo a koukala jsem na fotky a malý je náááádherný jako panenka

romana6
3. led 2009

Ahoj Andulko, mám podobný problém jako ty. I náš Lukášek se narodil o dva měsíce dříve s diagnozou centrální hypoton. syndrom. Ted má skoro 10 měsíců, koníky pase docela hezky, ale hlavičku ve svislé poloze stále neudrží, neustále musíme podpírat. Cvičime Vojtovku 3-4krát denně, ýsledky zatím nejsou vidět. Je pořád slaboučký, nejvíce ručičky. Chci se tě zeptat, jestli si vzpomeneš, kolik Davídek vážil v 10 měsících a co jste dělali, kromě Vojtovky, na posílení svalíků. Na videu Davídek vypadá jako pěkný buclík. 🙂

andulka4
3. led 2009

Ahoj Romčo
ráda ti vše napíšu máš IP/interní pošta

mukky
3. led 2009

andulka nepamatas kedy sa ti maly tahal do dedu?Moj maly od 1.1. ked lezal a som ho chytila za rucky tak sa sam pritiahol do sedu a robi to aj ked ho kojim 😀 a uz ani hlavka mu nepada dozadu,8.1.budeme mat 6 mesiacov

mukky
3. led 2009

do seduuuuuuuu tam ma byt 😀

andulka4
3. led 2009

Mukky můj Davídek je hypotonik :( Dělá to asi měsíc :( Takže vy jste jiná tříííída 😀

andulka4
3. led 2009

cvičíme právě proto že má slabé svaly kolem lopatek a tudíš měl problém pořádně udržet hlavu

mukky
3. led 2009

ved aj moj je hypotonicky,vid par stran dozadu,ma oslabene chrbtove svalstvo,a prave to sa mi nezda,mozno nemusime vobec cvicit,mam uz vela pochybnosti,prosim precitaj si temu dakujeme annag asi poslednu stranu tam opisala jeden clanok jedneho doktora,mne sa nezda podla toho co maly vsetko robi ze je hypoton... 😒 az tak jak si mysli lekarka

mukky
3. led 2009

a uz ani hlavka mu dozadu nepada 🙂 zeby bozi zazrak? 🙂

andulka4
4. led 2009

Mukky možná máte jen nějakou slabší formu....a vycvičíte to měhem pár týdnů 🙂

mimkae55
4. led 2009

Ahojte
Nič lepšie ako Vojtovú metodu vám lekárka nemôže odporučiť.Ja mám doma dvoch predčastníkov a s oboma sme ju cvičili a som len rada.Začiatky boli ťažké,ale naozaj im to pomohlo.Mima 😀 😀 😀 😀

mukky
4. led 2009

andulka4,ano mozno mu uz to cvicenie uz aj zabralo,a nebudeme musiet cvicit,alebo ak ano,mozno uz nie tak dlho 😀 a to budeme s manzelom stastni,viem ze place nie pre bolest,ale pre polohu v ktorej nechce byt,no place a place ☹ ,ale vcera neplakal 3 opakovania,no ale ani tak nezaberal,ale pri polednom opakovani uz plakal ako vzdy,ahoj

tina78
5. led 2009

Ďakujem andulka4, už dávno som tam nepridala fotky, skúsim tam teraz nejaké aktuálne pridať.
My sme cvičili kvôli vbočeným chodidlám a hypertonusu, a posledné mesiace sme cvičili už len preto, že malý sa začal stavať na špičky, tak sme mali 2 cviky na odstránenie špičkovania, čo sa nám tiež chvalabohu podarilo 🙂

andulka4
5. led 2009

Tina on je tak nááádherný 🙂 úplně bych ho zulíbala 🙂 Moooc se vám povedl

tina78
6. led 2009

Andulka, vdaka 🙂 🙂 Ale aj ten váš malý je nááádherne okatý, tváričku má ako bábika 😉 Veru, máme krásne deti 😀 😀

mukky
6. led 2009

drzte palce,zajtra ideme o 11tej na kontrolu,verim ze budeme mat len vysledky 🙂

tina78
6. led 2009

Držím päste mukky! 😉 😉

mukky
6. led 2009

tina78 dakujem,tvoj syncek je fakt zlaty.. 🙂

tina78
6. led 2009

Joj dakujem 🙂 🙂 robí nám radosť

mukky
6. led 2009

nemas za co..aj nam ten moj 🙂 🙂 uz rozmyslam ze si dam aj ja jeho fotku jednu 🙂

tina78
6. led 2009

daj, nech môžme obdivovať 🙂

mukky
6. led 2009

tina78 😀

tina78
7. led 2009

No, čo mukky, ako ste dopadli na tej dnešnej kontrole?

andulka4
7. led 2009

Cmilka jak se vám dařííí?

mukky
8. led 2009

ahojte,tak kontrola dopadla dobre 🙂 doktorka bola potesena ako sa zlepsil,vravela ze pred tym bol ako handrova babika 😒 som sa cudovala ako si ho pamata videla ho raz a davno..Hlavicku zaklana podstatne menej,no bola nadsena 😀 zaver napisala:stav vyrazne zlepseny,lahka hypotonia.Pochvalila na s ako cvicime s malym a mna pohladkala po chrbte 😀 .No musim povedat ze nie vzdy cvicime poctivo,niekedy mi chyba tretia ruka ked nieje doma manzel a mam blby nizky stolik,a niekedy sme prec a vtedy sa to neda,no ale je to asi postacujuce..cvitit budeme este asi 3 mesiace urcite,o 2 ideme na kontrolu.Odporucila plavanie,tak si budem musiet kupit plavky,tie nemam hadam aj 7rokov 😀 ,no uvidime poradim sa spediatrickou koli soplikom.Ale toto zlepsenie ma pohana vpred v cviceni...len keby menej plakal ☹ zakazala opat lehatko,pasivne posadzovanie..povolila trosku davat na brusko uz..A dnes mame 6 mesiacikov,a pred tyzdnom sme objavili 2 zuby 😀 teda muz,a ja ze co ma bolia bradavky 😀 ,zdalo sa mi ze nejak kuse cudne 😀 😀 dnes budeme obedovat prvy krat prikrm mrkvicku 😀 ....a este povedala ze asi do troch tyzdnov sa uz bude prevracat na chrbatik 🙂 ,ale mame to chrbtove svalstvo este trochu slabe..ahojte

tina78
8. led 2009

Mukky, tak to sa tešíme s vami a gratulujem!!!!Pamätám si, ako aj mňa také slová vedeli povzbudiť a naštartovať k dalšiemu cvičeniu, ked už vidno výsledky, má človek silu a nevzdá to 🙂 Tak držím päste 😉

mukky
8. led 2009

tina78 dakujem pekne