Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

rohacka
6. led 2012

@syja ano, cvicim so 4.5 rocnym synom. Vyborne reaguje, konecne bez placu, obcas s vyjednavanim 😉

syja
6. led 2012

@rohacka My sme cvicili ked bola dcerka mala a teraz zaciname opat. Ma problemy so skoliozou dost vyrazne tak preto opat voitova.

hedushka
8. led 2012

ahoj ráda bych se připojila, máme 4 měsíčního syna, měsíc chodíme na vojtovou m., samozřejmě se mu to moc nelíbí, cvičíme 5 x denně, tomášek má predilekci hlavičky, je lehce hypotonický, a nechce dobře pást koníčky, pokud je na koníčcích, tak po pár minutách začne brečet, dáváme ho na bříško dost často, aby posiloval, ale je to prostě lenoch, fyzioterapeutka nás minule nepochválila, mám proto z toho hlavu plnou starostí, nemáte někdo doporučení na dobrého neurologa v praze? se současnou doktorkou nejsme úplně spokojeni, chtěli bychom slyšet i jiný názor

muriel293
8. led 2012

my sme cvičili od narodenia,vyzeralo to síce ako mučenie malý celý čas preplakal ale veľmi mu to pomohlo...rozhýbalo mu to svalstvo a je ako iné detičky

lupinek82
9. led 2012

Ahoj maminky, jak řešíte cvičení osypaných miminek? Dcera má ekzém po celém obličeji i přes očka a jak při cvičení brečí, spíš se nám to nehojí, po cvičení ječí a musím ji spíš uklidňovat, takže těch 20 min. volného pohybu po cvičení nehrozí, protože chováme:(

sweetm
10. led 2012

Ahoj, je možné aby sa dieťa "vrátilo" vo vývoji? Syn naraz prestal s činnosťami, ktoré už vedel ☹ Mý VV a vyšší svalový tonus. Cvičíme vojtovku koli predilekcii hlavičky.

libertine
10. led 2012

@sweetm ahoj, nam sa to raz stalo. dcerka sa uz vedela pretacat na brusko a potom to zrazu zo dna na den prestala vediet a trvalo asi 2-3 tyzdne, kym jej to zase slo.

ella1980
10. led 2012

prosim vas chcela by som sa opytat. Syn ma 9 mesiacov a cvicime stvornozenie. Rehabilitacna na povedala, ze potom ho zacneme posadzovat. Ale ved kazdy vie, ze kym sa dieta same neposadi, netreba ho davat. Tak som jej to povedala a ona ze vek uz na to ma, tak aby sa to naucil a spevnil tie svaly tak ho dame sadat...stretli ste sa s dacim takym?

ajkuska
12. led 2012

@ella1980 nie vždy a všade nám hovoria že neposadzovať - že pokiaľ sa nenaučí sám sedieť a naučí sa to podľa fyzioterapeutky až potom keď sa naučí štvornožkovať - tak potom sa naučí sadať si z boku, ale povedala že najskôr musí vedieť štvornožkovať, z pasívneho posadzovania pokiaľ to dieťa nevie ešte samo sa môžu vytvoriť asymetrie a skolióza chrbtice.

ajkuska
12. led 2012

@libertine ahoj neopíšeš mi ako sa dá cvičiť na fit lopte a aké svalové partie sa tak posilňujú?

snufi
12. led 2012

Holky taky už jste měly pocit, že toho strašného cvičení necháte.... mě připadá, že mi to vůbec nejde, malá huláká jak tarzan. Nevím jestli jí spíš neubližuju, protože mi to opravdu nejde. Nemám vůbec silu v rukách a malá (půl roku) už se se mnou pere jako čert :o((( Je to šílené.

eficenka
12. led 2012

@ella1980 ahoj... jsem také fyzioterapeut (na dětské léčebně) a toto bych rozhodně nedoporučovala... Má ta vaše fyzio. kurz Vojtovy metody? JEstli se můžu zeptat jaké pohyby syn zvládá - přetáčí se? předává si hračku z ruky do ruky? dokáže uchopit hračku levou rukou podanou z pravé strany a obráceně????
Nevím co to po slovensku znamená stvornozenie 🙂

venika86
12. led 2012

@snufi já cvičím se synem od 3. měsíců. Měla jsem ten pocit milionkrát, ale když vidím ty pokroky a jak je šikovnej, tak to nevzdávej. Ono se ti zdá, že to děláš blbě, ale určitě to tak není. Měli jsme docela neveselé vyhlídky a teď v 15. měsících Adámek sedí, leze jak drak, stojí a chodí kolem nábytku a zdí a občas už se pustí. Takže co nevidět, snad začne chodit. Určitě to za to stojí 😉 Snad jsem tě pozvbudila

snufi
12. led 2012

@eficenka ahojky, můžu se zeprat. Ty jsi cvičila s mimčama vojtovu metodu?

bocianka123
12. led 2012

ahojte,
pridám aj ja svoje postrehy - vojtovku cvičil môj starší syn a "cvičí" ju aj mladší - ten však s prestávkami,lebo má svoje zdravotné obmedzenia.
@ajkuska - no mne sa nezdá, že by sa malo dieťa posadzovať, ked sa ešte nudrží a neposadí samé, ako píše aj @eficenka .
U nás je to tak, že mladší 4-nožkuje už pár dní, avšak ešte nesedí sám, resp. dlho sa neudrží, má slabý chrbátik. čo aj neurologička povedala, že to zvykne byť skôr naopak - najskôr dieťa rovno sedí až potom začne4-nožkovať, tak to mal aj môj starší syn.

a som si všimla, že už občas robí aj pohyb nožičkami akoby na bočný sed, teda posedenie sa. Možno je to otázka času. a v positeľke sa už vyťahuje, zatiaľ iba na kolienka a drží sa okraja - veľmi sa mu to páči.

@eficenka - stvornozenie asi 4-nožkovanie. a s tou hračkou - to ani môj syn myslím nerobí, ved logicky sa natiahne tou rukou, z ktorej strany podávam hračku, či ako?

snufi
12. led 2012

@venika86 díky, a neboj vzdávat to nebudu. To bych si vůči malé nedovolila. Ale musela jsem si aspoň trošičku postěžovat, pač my válčíme opravdu hodně!!!!

eficenka
12. led 2012

@snufi
ahoj , pracuji na DL - a podle toho jak je dítě staré - pro nejmenší spíše Vojova metoda a protahování, větsí kombinace Vojtovky a Bobath konceptu a ještě větší Bobath koncept a ostaní metody....

bocianka123
12. led 2012

@ajkuska - jeej, tá moja odpoved patrila pre @ella1980 . Prepáč som sa pomýlila a súhlasím s tebou samozrejme, neposadzovať 😉

kris2008
12. led 2012

ja sem teda ted zacala cvicit s dcerou brisni svalstvo-dceri jsou 2mesice-je po dvou operacich..takze zatim jsme na zacatku..ale musim rici,ze nam to spolu jde .sice protestuje jak napne svalstvo,ale da se to..vzdyt jim tim pomahame.. 😎

snufi
12. led 2012

já jsem se jen chtěla zeptat nebo spíš poprosit o radu. Musím s malu cvičit cvik na boku (někdo to tu nazval ždímák) pořád nemůžu pořádně přijít na to jak na to :o))) A to mi to každý týden ukazují.... :o(((

snufi
12. led 2012

@eficenka já jsem se jen chtěla zeptat nebo spíš poprosit o radu. Musím s malu cvičit cvik na boku (někdo to tu nazval ždímák) pořád nemůžu pořádně přijít na to jak na to :o))) A to mi to každý týden ukazují.... :o(((

snufi
12. led 2012

jééééé já to tu mám 2x, omlouvám se!

libertine
12. led 2012

@ajkuska cvicime tak, ze dieta je na lopte bruskom dole, drzim ju za panvu a pohupujem loptou dopredu - dozadu, takto ma spravit klasicke pasenie, vzpriamit sa na rukach. alebo pohupovat loptou do bokov, na boku vzdy chvilu podrzat, aby dieta udrzalo rovnovahu a tak akokedy nakroci jednou nohou dopredu. a potom cvik na boku, ktory vyzera ako ten klasicky cvik z vojtovky na boku, pri reflexom otacani, ale na ziadny bod sa netlaci, iba ho na lopte chvilu udrzat v tejto polohe.

lupinek82
12. led 2012

@snufi Taky bych s tím nejradši praštila, ale neudělám to🙂) Teď jsme po očkování a myslím, žeobě si tu pauzu královskz užíváme. U nás to vždy vypadá tak, že dlouho dlouho noc a pak třeba za tři dny obrovský pokrok, to mě vždycky nabije🙂)

snufi
12. led 2012

@lupinek82 taky se vždy teším na očkování. Příští týden bude poslední. Měly jsme jít teď, ale jsme obě nachlazené. A jak ti to cvičení jde? Já si připadám jak úplný bl.... když už mi to na rehabce asi po sté ukazuje a mě to pořád nejde. Stále ji jaksi morduji po svém. Jo nejde mi cvik na boku :o((( je to asi reflexní otáčení....

lupinek82
12. led 2012

Noo, moc jistě si nepřipadám, hlavně jak je silnější, tak už sní čím dál víc bojuju...ale výsledky máme, tak snad jde🙂 Příštítýden jdeme na kontrolu - děláme teď reflexní plazení - tak bych potřebovala zase nějaký pokrok, který uvidím i já. Dneska jsem zrovna zkoušela první mrkvičku, tak si říkám, že to rozvržení času bude ještě horší, protože příkrm trvá dost dlouho, pak dokojuju 😝

snufi
12. led 2012

no já zkouším příkrm 14dní. Malá to vůbec nechce - u nás nic nemůže být bez problémů :o)) Dřív jsem cvičila a pak jí dávala flaštičku abych ji uklidnila. Teď na ten příkrm ji potřebuji klidnou takže to musím taky celé nějak překopat. Nebo budu cvičit jen 3x aspoň než se naučí papat. No uvidíme jak to budeme zvládat...
@lupinek82

ajkuska
12. led 2012

@libertine ďakujem možno to skúsim.

adra22
12. led 2012

Baby nejdete niektorá na pobyt do MT 6.2.?

ajkuska
12. led 2012

@lupinek82
@snufi
nečakajte od vášho cvičenia dokonalosť - to sa od rodičov, ktorý cvičia ani nečaká, cvičite najlepšie ako viete a dieťatko robí pokroky, ja si tiež niekedy pripadám zle keď mi neide cvičenie, ale minule som čítala v knihe od Heidy Orth že od rodičov sa dokonalosť pri cvičení ani nečaká, tak ma to upokojilo a som viac v pohode hoci sa aj tak snažím ako najlepšie viem. 🙂 My napríklad sme začali cvičiť dosť neskoro od 8. mesiaca tak nám to trvá dlhšie kým to dobehne a tým bude aj neskôr chodiť - ale už ma to netrápi a teším sa keď robí pokroky.