Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

olifcek
5. dub 2010

petrach, co je prvenar? my mame zatial len TBC zsebou....cize to dalsie ockovanie, co je tych 5protilatok do oboch stehienok, moze neurolog neodporucit? resp. teda posunut? super vediet x;o)

petrach juj, snad to malemu skoro prejde...ma horucku z nejakeho ockovania?

olifcek
5. dub 2010

petrach uz som vygooglila...je to ale bezpecne? ja osobne moc niesom za tie ockovania...

pacesova
5. dub 2010

Ahoj holky, díky za podporu. 🙂 😵 Myslím na to nejhorší. Pro Olifcek bylo nam 10. měsíců, narodili jsme se na 36.tt. Akutní císař, strádal u mne v bříšku a měl jen 1960gr a 44cm. Už máme dvě hexy - třetí nám stoply před MR mozku, která nic moc neukázala - jen tu hypotonii. Holky, je to každodenní boj. My cvičíme už přes 4 měsíce a 5x denně a začíná to na mne pěkně doléhat, do toho balón, plavání, masáže. Jsem už unavená a 4-letý syn žárlí a zlobí. Snad nám pomůžou ty lázně. Zítra máme po 2,5 měsíci kontrolu na neurologii - hrozně se bojím.
Umíme se přetočit ze zad na bok a z bříška na záda, ale vše jen když ho motivuji - jinak leží jak pecka.Pase hezky - už mi udělal i letadlo.

olifcek
5. dub 2010

ako sa robi lietadlo?

pacesova co su to hexy?

no ja nas zajtra objednam na neurologiu, strasne sa bojim, ze co bude, i ked malinka mi pride uplne ok, i mojej mame, a ta nas ma 4, plus sgrin e 4 vychovavala. kde ja mam brata predcasniatko a segra mala dvojicky, predcasniatka

nam sa oli otocila z bruska na chrbatik dnes...

petrach
5. dub 2010

olifcek prevenar je na trhu už dyl a já osobne po skušenostech z dcerou,kdy byla od 6 mesícu opravdu rok v kuse nahromade,vysokém horečky,uši,večné zánety a nemocnice..jsem byla pro všemi deseti..tehdy ješte nebyl..nám ho i doporučili v neonatologické poradne,tak se skus poptat tam,myslím že ho doporučí všude..

pacesova malá taky desne žarlí,oni cítí náš stres a není toho času,jako když byli sami.me je to nekdy tak líto,malého teda miluje,spíš je hrozne ustekaná,ubrečená kvuli maličkostem..kor přes zimu,nedalo se moc chodit ven,tak doufám,že ted bude zase líp,budem víc venku..
nás čeká neuro 15.4 😒 já te chápu,jak se cítíš,u vás už i ten porod malému nepřidal,ono se to všechno na nich podepíše,ale zvládnete to..jak jsi spokojená s rhb? me ted práve vrtá v hlave i přímo to centrum kde se učí vojtovka,muže se tam jít na konzultaci,že ti díte vyšetří a řeknou jak cvičit atd..počkám jak dopadnem na neuru a když tak se objednáme ..
pokud vám povolili očkovaní,tak si neurolo musekl byt jisty že není nic vážneho,jinak by vám to odložil..jen to přežít,kdyby to šlo vedet dopředu jak vše bude,vid? uvydíš že ty lázne ho nakopnou..

petrach
5. dub 2010

olivcek hexa je očkovaní,práve to první co se očkuje na 3x..po mesíci..nám ji očkovali s tím prevenarem naráz

malí má horečku nevím z čeho,doufám že jen ze zubu..po obede byl uplne hotoví,až jsem brečela a pak se probudil a řádil a předvadel se před babí a ted večer zase hotoví 😒

pacesova
5. dub 2010

Petrach: co malý? My ještě zub nemáme. Prý se také říká, že každý zub je "nakopne" k novému úspěchu. Kolik jich máte vy, že jste tací šikulové 😅 Já mám RHB výbornou až tedy na ten čas, ale nevím, zda to je pro nás plus či mínus. Řešíme jen nové cviky či potíže. Nikdy u ní celé cvičení neodcvičím, ale tak Ti mi příjde, že mi hodně důvěřuje a ví, že kdyby byl problém u jakéhokoliv cviku, já to prostě řeknu. Ona mi řekla, že si myslí, že nějakou lehčí formu DMO, malý mít bude, tak proto se tak bojím té zítřejší kontroly na neurologii, možná padne verdikt DMO. Ale je fakt, že znám plno dětí, co mají DMO, a nepoznala bys to na nich. Prostě musíme doufat, věřit a modlit. Právě, že nám dali na 4. měsících hexu, pak druhou a pak už se tápalo, že nepase, tak jak by měl. Tak si myslím, že mu to neměli tak brzo dát a mohl by se vyvíjet mnohem líp, ale co my teď už zmůžeme. Jinak my máme synflorix. Všechny tři jsem hradila sama. A je fakt, že co jsme doočkovali, jsme OK. Nebo to je možná také tím, že cvičíme Vojtu - říká se, že Vojtovi děti jsou zdravé, všechny bacily vyplivou při cvičení a přidá jim to i na inteligentu. Holky,tak hlavu vzhůru, jdu se na to vyspat. Doufám, že nám nebudou dělat EEG.

olifcek
5. dub 2010

petrach dakujem za objasnenie..

inak...dufam, ze i na sk moze neurolog ockovanie oddialit, ja si to aj vyziadam...x;o) a ten prevenar...popremyslam a prejdem to s neurologom i pediatrickou..x;o)

super, zr som sem zavitala, vela sa naucim x;O) dakujem krasne

a jo...
kukli ste uz www.dudel.sk ??? faaajne vecixcky tam maju..ked si naplnite kosik, budu vam volat a ked budete chciet, aj premeraju vecicky....ked mate pevnu linku, tak lepsie dat tu, nech je to lacnejsie..

mne dnes pomerali vsetko, co som chcela...a zajtra si cosi vyberiem, tesim, lebo na mna posobi velmi milo ta osobka. nick tu ma dudel

x;o)

olifcek
5. dub 2010

pacesova drzim paste...co Ty osobne citis? bude to CMO, ci nie? a, ze nepasiete? moj bratma donosene dietatko, uplne zdrave dievcatko, akurat, ze bola velky papac a veeelmi leniva a tak vsetko zacala robit veelmi neskoro...dlho len lezala na chrbte, aka bola tazka a leniva, az raz zacala robit vsetko naraz...

petrach
5. dub 2010

pacesova muže to byt i tím očkovaním,ale to ted řešit už je zbytečné..a máš pravdu DMO je hodne častá a není přitom na oko poznat..my známe všichni jen tu težkou formu,protože se o to nezajímáme,nebo jsme to nemeli potřebu řešit,až ted..já toho o tom načetla fakt hodne..taky mi to šrotovalo v hlave..známé začla holčička přetáčet ve 12 mesících a pak behem 3 mesícu vše dohnala a to byla zdravá..donošená
jo a zub první až po roce,bud v klidu a pak hned 2 behem tydne a ted vypadá že bude další..
zítra budu držet pesti,bude to dobré uvydíš..jen to bude dyl trvat..

olifcek kuknu se zítra,díky za tip..a skus kuknout k nád do extremních nedonošencu,tam se dozvíš ješte víc 😀 me to moc pomohlo si psát s nekým,kdo vedel čím prochízím a taky holky hodne poradili a radí doted 😉

olifcek
5. dub 2010

petrach jo, uz som tam davnejsie bola x;O) ALE ASI TAM ZACNEM CHODIT PRAVIDELNE..najma, ked mam strach z tej neurologie..

monnaa
6. dub 2010

Ahojte dievčatá 🙂 ! Áno, musíme sa navzájom podporovať, lebo všetýkm nám v hlave vŕtajú rôzne veci, čo potom nedobre pôsobí na naše okolie ( mangel vie o tom svoje ..... ).
Pacesova- držím palce dnes na neurológii. Verím, že toho máš naozaj veľa. Veď cvičiť 5 x denne, to musí byť riaden zaberák. mne sa to zdá strašne veľa, nemôže byť potom dieťa " prestimulované " ? Ty máš tuším tiež tú múdru knižku, ja som sa práve včera dočítala, že ideálne je 4x denne, že vraj viackrát nemá význam, no ale nechcem tu byť múdra .
O tom vzťahu medzi očkovaním a psychomot. vývojom počujem aj ja prvýkrát, nám nikto nič také nepovedal, ani neurológ ani OL. Ozaj, počuli ste, že vrak ROTARIX vakcína je infikovaná ? Tuším vírusom pras. chrípky, včera som sa dozvedela cez et, len neviem, či mám tomu až tak veriť. My sme ňou zaočkovaný bohužiaľ boli :(
No a žiarlivosť je aj u nás, snažím sa venovať aj dcére ako sa len dá, ale fakt je to niekedy ťažké, som na roztrhanie, ešte je tu aj manžel...., no treba vydržať 😉

ivkaivka
6. dub 2010

lucka, my sme mali tiez ten cvik, mala mala robit s chodidlom ktore je na podlozke misticky- teda mala ho krcit a natahovat, neviem ci je to zrozumitelne

ivkaivka
6. dub 2010

pacesova, drzim palce. Aj moja bola zaockovana rotarixom. To kde davali o tom infikovani?

pacesova
6. dub 2010

Ahoj holky,tak naše "chytrá sestřička na neuro" opět nezklamala.Koukala na nás jak z jara,prý posílala sms, že se kontrola posouvá na 19.4. Takže další nervy!!!! EEG nám budou dělat 100%. Tak jsme spáchali jen 10měsíční. Tam se řezal jak chlap - dr. mu zmáčkla gumovou kačenu, kterou teda nemáme, a nemohli jsme ho zastavit. Jí se jevil, prý líp drží hlavu. Udělal ji radost, tak jsme si kačenu přivezli domů. Chce nám vzít krev kvůli železu. Na 4. měsících ho měl málo. Ale jinak nemůže nic - čeká na zprávu z neurologie. Já neznám ROTARIX vakcínu - co to je? My měli hexu - má se dávat na 3.4. a 5. měsících, nám to posunuli na 4. a 5. a pak stopli - do té doby se vyvíjel dle tabulek - tak je mi to akosi čudné!!

olifcek
6. dub 2010

TAK IDEME 26.04 NA USG HLAVICKY, SNAD TO BUDE DOBRE, LEBO UZ V NEMOCNICI TO BOLO OK I VO FEBRUARI U INEHO LEKARA...

juj...a zvazujem, ze posuniem ockovanie malickej...nech cosi nezbabreme, ak by to bolo treba posunut.... i ked na ockovanie mame ist 14.4. a 19.04 uz budeme mat 4 mesiace, no itak...

olifcek
6. dub 2010

pacesova no, mas to ,,vesele,, ☹

aaronka
6. dub 2010

Hlásím že se už přetáčíme!!! 😀 😀 😀 Ze zad na bříško, sice jen na jednu stranu, ale úplně bez pomoci, na zádech už vůbec nevydrží, hned je na bříšku 😀 To koukám jaký je to fofr, včera si to nacvičovala a dnes nám to vystřihla 😉 Taky už máme první zoubek 😀

olifcek
6. dub 2010

aaronka, wow...predtym si jej nejak pomahala? a ked sa obracia z bruska na chrbatik, ako ma pri tom rucky?

gratulujem, sikovne ste, velmi, velmi

simonova815
6. dub 2010

ahojte, pridavam sa k vam, najma s otazkou.
dcerka ma 7 mesiacov a ma jemny hypertonus, najma ruk. Pri rychlejsej manipulacii s nou ich drzi skrcne a tak troska dozadu, paste zatate, inak ich ma vcelku uvolnene. Doktorka nam od 3 mesiacov nakazala cvicit Vojtovu metodu, dva reflexne cviky + babygymnastiku. Na cviceni mi sestricka povedala, ze tie cviky su sice pre hypotonicke deti, ale jej by to malo pomoct. Ale som v rozpakoch, neviem ci neexistuje menej drasticke riesenie...stretli ste sa niekde s tymto, pripadne citali...poradte mi prosim. dakujem

aaronka
6. dub 2010

olifcek, přetáčí se úplně ukázkově - nožky k bříšku, svalí se na bok, pak hlavičku a vrchní ručkou dopředu, aby se přetočila, no nádhera 😵 máme ten cvik na boku, ale už mi přijde zbytečný cvičit, protože jak ji dám na bok tak se hned převalí na bříško 🙂

pacesova
6. dub 2010

olifcek-my paseme a krásně - už od 2. měsíců, na kontrole na 3. měsícíh bylo vše OK. Pak ná oočkovali a na 5. měsících už začalo kolečko vyšetření.Sono jsme měli také OK. Pak jsme absolvovali magnet hlavičky, ani ten nic neprokázal. Víme jen, že má tupozrakost oka po manželovi a svalovou hypotonii zřejmě všude. Bříško má jakoby ochablé a zadíčka přetížená. A je to hrozný lenoch. Ale těžko říct, od malička jsem mu vše podávala, chovala, tak ani nevím, zda ví, že by si měl něco ukořistit sám. S tím DMO - jsou různé formy - ty lehké nejsou vůbec patrné, těžký případ snad nebudeme!!!!
aaronka: super!!!!!!!!!!!!!!!!Pusu malé za šikovnost, ten náš lenoch by si ji měl dát příkladem.
Simonova815-já jsem se rozhodla cvičit, abych něco nezanedbala a měla čisté svědomí vůči malému- uškodit mu nemůžeš, ale vojtovka má i svoje plus-ty se musíš obrnit!!!!!!

lilili2
6. dub 2010

Holky chtěla jsem se vás zeptat. Malý nám pořád dělá u pasení letadlo ale neurolog tvrdí ,že to letadlo není protože má (jak bych to správně popsala) v zadu na šíji na krku čáru (shrnutou kůži) nemá tu kůži naplou. Sama jsem to zkoušela a ani já bych tu kůži naplou neměla tak to nechápu. Jinak je to úplně ukázkové (naplé nohy, paže zvednuté, pohled střemhlav).Je tady někdo komu taky mimís dělá letadlo? A jak to u něj vypadá máte tam taky ten sklad kůže nebo ne? Moc díky pokud mi odpovíte jsem z toho fakt zblblá. 😖

monnaa
6. dub 2010

Simonova815 - cvičenie Vojtovou metódou e dobré aj na hypertonus. Cvičenie vyzerá možno " drasticky ", ale detičky pi tom nič nebolí, oni len nechcú byť v určitej navodenej polohe. Dcérke cvičenie určite pomôže a neuškodí 😉 . Pozerám, že máme skoro rovnako staré detičky 🙂

lilili- tak toto presne máme aj my, teda malý nerobí lietadlo, ale pri pasení koníkov sa mu robí taká kožná ryha na krku. ja som sa vytešovala, že ako pekne dvíha hlavičku, ale rhb ma zrušila, že to len hlavičku moc zakláňa dozadu a tá ryha tam nemá byť, ale pekný súvislý prechod ( dúfam, že si pochopila 🙂 ). On nemá ešte dosť silné svaly trupu a nedokáže si trup zdvihnúť vyššie, teda niekedy sa mu to podarí a vtedy tam tá ryha nie je.

aaronka. tak to je super správa, gratulujééém 🙂 . K tomu cviku na boku- nie je určený len na pretáčanie na bruško, ale on je dobrý aj na bočný sed a tuším aj na skoliózy chrbtice a iné chybné držania tela. Mne sa tiež malý hneď prevalí na bruško keď ho dám na bok, dnes som to vravela rhb a ona mi ten cvik pozmenila, že si ho inak fixujem .

ivkaivka- o tej vakcíne ROTARIX som rítala tu: http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?f=57&t=98022 , ale niekedy je možno lepšie držať sa pravidla, že nie je všetko pravda čo sa píše na nete.....

pacesova- no ja by som teda nebola vôbec nadšená , keby mi zrušili vyšterenie. a eeg máte kvôli čomu?

olifcek- a prečo idú robiť malej znova sono mozgu, keď ho mala 2 x v norme ? S tým očkovaním držím palce , ja by som možno tiež porozmýšľala, ale vtedy som o tom vôbec netušila ☹

mima22
6. dub 2010

ahojte.chcem sa spytat ajmi cvicime vojtovu metodu a malej idu vyberat buduci tyzden nosne mandle neviete mi povedat ez kolko by som potom s nou nemala cvicit?
mate tu niektore take deti co su hypotonicke a maju oslabene ruky a chrbat?
moja mala ma to ale uz sme na tom celkom dobre dufam ze by zachvilu mohla zacat aj sama chodit
boli sme uz dvarazy aj na lieceni a doktorka nas pochvalila ze uz nemusime ani chodit ale mi este raz pojdeme lebo dost ejj to tam pomohlo
zatial chodime za jednu ruku uz nam urobila natalka aj sama ale iba dva kroky ale aj za tie dva sme radi.
napiste mi

evikg
6. dub 2010

ako ste tu nedavno hovorili, ze babu taka mala pauza v cviceni moze pomoct 🙂 , tak som s nou teraz 3 dni necvicila. Boli sme na navsteve u rodiny, tak som tam nechcela nikoho drazdit nasim placom, aby som nemusela pocuvat, preco ju tak trapim ☹ . Kedze tam bolo kopec ludi, tak sa Nelka predvadzala a predvadzala. 😀 A po navrate domov sme sa konecne rozhybali. Dnes urobila svoje prve 2 krociky na styroch. Dufam, ze odteraz sa to bude iba zlepsovat. Uz som mala pocit, ze stagnuje.

olifcek
6. dub 2010

monaa no v nemocke o bolo ok a potom som zacala chodit k jednemu specuialistovi na predcasniatka, mylne somsa nazdavala, ze je to obvodak pediater, no nebol, a tak chodim k pediatricke i k nemu, a on malickej robi i krvny obraz, robil aj usg hlavicky, z coho si vypytam papier a mozno uz nebude dalsie potrebne, i ked sestricka vravela, ze si lekarka bude chciet urobit svoje sono...moze to skodit babu? plackat mi bude, predpokladam, nema rada studene, dokonca i usg bruska jej robili.....

mima22
6. dub 2010

nikto mi neporadi?

evikg
7. dub 2010

sorry mima ☹ nemam skusenost

monnaa
7. dub 2010

mima- no ja tiež neviem, ale možno by som necvičila 2-3 dni po zákroku...podľa mňa by si mala najlepšie, ekby si sa spýtala svojej rhb, alebo neurológa. Slabý chrbátik aj ručičky máme aj my, dúfm, že sa to cvičením zlepší.
olifcek- sono malej určite neuškodí, neboj , no a aspoň budeš mať nálezy od viacerych odborníkov 😉