Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

monnaa
7. dub 2010

evikg - gratulejem k úspechu, to je super správa !!! 🙂
Keď to tu tak čítam, aj ja asi zauvažujem o nejakej prestávke 😉

olifcek
7. dub 2010

monaa len aby to bolo stale ok, no x;o) dufam, ze malicka moc lakat nebude, nech si pruh nevytlaci...uz nam neplace skoro nikdy a tak nam ten vajecnik takmer vobec neprepada, coje super, mala nadej na bezoperacny priebeh 😵

monnaa
7. dub 2010

ofifcek - a kde to konkrétne má ten pruh ? Moja staršia dcéra mala tiež pruh ako malá- na pupku, ona mi ale stále plakala, mala brutálne koliky, tiež som sa bála že čo s tým bude, ale nakoniec ho i napriek tomu častému plaču to nebolo treba operovať 😉 . ešteže sme nemuseli cvičiť s ňou Vojtovku.... 😝

monnaa
7. dub 2010

takýto článok som našla na mamaaja, je celkom fajn si to prečítať:

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/2226/vo...

olifcek
7. dub 2010

v podstate v hornej casti pindulky...nie na pupku...

lilili2
7. dub 2010

Holky mi to rehab. doktorka říkala, že pokud prcek bude špatně cvičit tak se má dát 1-2 dny pauza od cvičení aby to mohl mozek vstřebat. Že prý je těmi signály zahlcen a potřebuje pauzu. Už jsem to tu kdysi psala.

sisipetka
7. dub 2010

ahojte dievcata,
gratulujem k dalsim pokrokom vasich deticiek.
Pacesova plne Ta chapem zo strachu pred DMO, mne tiez stale beha v myslienkach toto spojenie, ze ci bude vsetko ok a dietatko sa nam bude vyvijat tak ako ma. Dolezite je nestratit pozitivne myslienky a s nimi poriadne cvicit, venovat sa im a davat im lasku. Bojime sa, je to normalne - su to nase milovane deticky, ale stale sme vo veku (tie deticky), ked im vieme najlepsie pomoct. Vies, nam uz jedno dietatko zomrelo a hrozne nas to poznacilo, pricom toto druhe nam tiez dalo zabrat, ked sme kazdu chvilu na neho striehli, ci v brusku nezomrie. Ked prislo na svet, tak s tazkostami a nasim strachom, co bude dalej....narodenim sa vlastne nic neskoncilo, bojujeme dalej....ale uz s laskou a milovanou osobkou v naruci, ktorej chcem dat urcite vsetko na svete, aby malo plnohodnotny zivot a my sme boli na neho pysni 😵
Drzkaj sa a mysli na to, ze zivot, ktory si mu dala, je to najkrajsie na svete a urcite vsetko dobre zvladnete 😉

Dnes sme boli na rhb, hracku si ani za svet nezobral....ved preco....ale na brusku pekne pasol. Dostali sme novy cvik - taky ten na brusku, kde mu musim fixovat laket na podlozke a tlacit na zadocek smerom od chrbatika. Vyzera to tak, ze Christianko drzi a slzicky nepusti...tak uvidime, ci doma to takto bojovne s nami zvladne.

Pekny dnik a vela vela dalsich uspechov a pozitivnych spraviciek 🙂

petrach
7. dub 2010

mima já bych zavolala rhb..nevím,přece jen to je pod narkozou..nejmín 3 dny bych necvičila,podle me i tyden neuškodí,než jí přetížit,navíc už jste šikovní a vetší,vám ta pauza vubec neublíží 😉

pacesova moje známá taky cvičila 5x denne..podle me u vás tomu pomohlo to očkování,jenže ti to nikdo nepřizná..me neuroložka řekla hned,že to muže zbrzdit vyvoj a proto se čeká na pozdejc,až má jisté pokroky

olifcek to sono je bežné na neonatologii 😉 je to kontrola po předčasném porodu,pokud ho mela malá minule v pořadku,tak se neboj 🙂 je to jen pro jistotu..nám ho delali ješte v 8 mesících..a zeptej se tam na ten prevenar a celkove na očkování,oni to doporučí co a jak..a odklad není na škodu,to mi veř

sisipetka tys to tak krásne napsala..máte toho za sebou už taky hodne a taky ješte moc před sebou a krásného
🙂

aaronka gratuluju k přetáčení 🙂

pacesova
7. dub 2010

petrach: vidím to stejně jako ty - ale teď už nám je to ...................Pořád zvažuji tu pauzu, ale bojím se, abych mu neublížila necvičením.
sisipetka: moc díky. Jsi super máma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Je mi líto, co jste si prožili. Život si s náma prostě zahrává. Nesmíme se dát. Prostě budeme mít vše vymakané. O to větší radost z těch úspěchů bude. Zítra máme plavání - poslední 12.lekce. Ze začátku byl jak potápka, a teď mi dvě lekce proplakal, tak nevím. Snad se nezačal bát. Budu to muset konzultovat s naší paní cvičitelkou.

dankolucka
7. dub 2010

baby ja vam tak vsetkym drzim palce, tiez som cvicila vojtovku so synom a uvidime, ci nam neodporucia aj pre dceru po vysetreni neurologicky. Nemate to ani jedna lahke, ale z vlastnej skusenosti viem, ze raz sa toto trapenie skonci a vase deticky dobehnu vsetko ako maju...toto pisem teraz aj pre seba, aby som nato nezabudla 🙂 ..

kaleilah
7. dub 2010

ahoj holky, minulý týden jsme začaly cvičit, můžu se přidat? 😉

ivkaivka
7. dub 2010

kaleilah, vitaj.
Vsetkym babatkam blahozelam k pokrokom. Chcem sa opytat, ked dam malej jest, po akom case mozem s nou cvicit? Nam kazala ze najlepsie po prebudeni, lenze mala je vtedy hladna, cize neviem kolko mam pockat

monnaa
7. dub 2010

kaleilah- vitaj, pozerám, že máš veľmi malé detičky, klobúk dole, to musí byť riaden zaberák

ivkaivka. ja musím dať malému tiež najsôr jesť po prebudení, potm cvičím cca za 1-2 hod od papkania, väčšinou vlastne cvičím pred ďalšm papaním a spinkaním.

dankolucka- držím palce na neurológii !

pacesova- na plávanie chodíte medzi všetky detičky, alebo sú tie naše trošku "zaostalejšie " v iných skupinách ? Ja by som tiež chcela s malým chodiť, len vôbec nemám predstavu, ako to chodí.

sisipetka- pekne si to napísala, naozaj ste to mali ťažké, ale ty si super zodpovedná mama a určite pre svoje bábo tá najepšia na svete 😉

dankolucka
7. dub 2010

monnaa, vdaka, dam vediet 🙂

sisipetka
7. dub 2010

ivka my tiez cvicime az pred spanim a papanim, kedze po spinkani ma ide zjest od hladu a kedze este aj slabsi reflux mame, tak cvicime cca 1,15 min po jedeni....ked skusame neskor, uz je unaveny a nevrly. Takto sa nam zatial dari bez velkych slziciek...uvidime ako bude dalej.
Kaleiah vitaj 😉

lilili2
7. dub 2010

My cvičíme většinou po kojení. Malému to nejvíc vyhovuje. Vždycky mi to prořval od hladu. Teď je moc spokojený. Vykládá si u toho. Musím říct, že máme tu výhodu, že malý vůbec neblije. "Můžu s ním dělat co chci" a nepoblinká se. 😀 Myslím si, že je jedno kdy se cvičí, hlavně aby dítě bylo v psychické pohodě.

monnaa
7. dub 2010

My sme mali prvých 6 mesiacov hrozný reflux, preto bolo aj načasovanie cvičenia ťažké. Teraz je to už lepšie. Čo sa týka toho plaču, zo začiatku to bral celkom "športovo" , síce trošku poplakal, ale čím ďalej , tým je to horšie. Posledný týždeň plače teda skôr vrieska tak, že je to občas na " sociálku ", ešteže bývame v dome 🙂. Aj po cvičení je taký rozhádzaný chudáčik ☹ ... no a ja to čoraz ťažšie znášam tiež :(

sisipetka
7. dub 2010

Monna, u nas je to na socialku uz aj pri obliekani a nalodeni do kocika, ci autosedacky ..... dufam, ze ked budeme mat viac cvikov, tak u nas nejaky "statny" jedinec nezaklope 😅

ivkaivka
7. dub 2010

vdaka, moja vresti, len co ju idem prebalit, uz si mysli, ze ideme cvicit a dnes pri cviceni bolo hotove rodeo, neskutocne revala, normalne chvilami prestavala dychat, tak cudne chripela...no cim je starsia, tym viac vystraja a ten cely rev bol bez slz, cize predpokladam, ze ju nic nebolelo, len nechcela. Ked som na chvilu prestala, hodila na mna neskutocny usmev, zacala vo velkom vykecavat, ruky v past, akoby mi hrozila, potom normalna babatkovska hadka so zlostou...normalne nechapem.. take male a vie co si placom vydobyje

evikg
7. dub 2010

ja ten plac tiez velmi zle znasam ☹ Niekedy mam az hrcu v krku.... Ale vzdy si poviem, ze to robim pre nu. Najhorsi je ten zufaly plac. Niekedy mi iba vynada 😀 Najhorsie je, ze cim je pohyblivejsia a silnejsia, tym tazsie sa mi drzi.

olifcek
7. dub 2010

petrach dakujem za upokojenie x;o) a ano, chcem odlozit ockovanie, snad pediatricka nebude namietat..chcela to uz v marci, ale nemohla skor ako o 3 mesiace po transfuzke, tak sme objednani na 14.4, ale skusim presunut....hned ako sa jej priznam, ze som sla k inej neurologicke ako ona odporucala 😅

licina
8. dub 2010

pacesova:

nebuď nervozni....., vše se přenáší na malého.
Já jsem maminkou 22 měsíčního chlapečka, narozeného ve 34TT. Pak měl krvácení do mozku, několik operací a dle lékařů jsme ho měli dát do ústavu, protože neměl vidět, slyšet, jíst, růst, poznat nás.....
Dnes je to tak, že máme nádherné usměvavé sluníčko. Sice s diagnózou DMO, pohyb zaostává, ale psychika se jeví O.K.
Nevyměnila bych ho za nic, je to štěstí. Taky jsme cičili Vojtovku, dnes spíš Bobatha a pak děláme spoustu dalších aktivit, které pomáhají.
I s diagnózou DMO se dá žít normální život. Držíme palce!!!!

petrach
8. dub 2010

licina mužu se zeptat kdy jste přestali s vojtovkou a začli s bobathem? v kolika mesících?
naše neuroložka už posledne říkala,že až maleho neudržím,tak máme přestat vojtit,já se snažím to pořad ucvičit,ale je to už boj kdo z koho a ten bobath by byl asi jednodušší..hodne nad tím ted přemyšlím

olifcek na zmenu neurologa máš nárok..jen jí to oznam a hotovo..že k ní chodí znamí a jsou spokojeni a tak jdeš radši taky tam 😉

licina
8. dub 2010

Petrach, začali jsme cca v roce.
Nás vojta nikam moc nepusunul a jak říká moje rehabka, vojta je super pro mimina, protože je to automatické cvičení. A když není delší dobu pokrok tak je přechod na bobatha lepší už z toho důvodu, že dítě spolupracuje....

sisipetka
8. dub 2010

Ahojte kocky 😉
Olifcek ja som takto vymenila rhb - neurologicka ma poslala inam a ja som si od pediatricky vypytala listok inam 😵 A okrem toho chodim este sukromne za rhb cez znamu.....presne ako pise Petrach, mas narok na vyber podla svojho uvazenia a ked nie si spokojna, tak zmen...pripadne chod ku 2 nezavisle a urob si potom konecny obraz....

...inac pekny slnecny den prajem a vela energie do cviceni s detickami prajeme s Chriskom 😵

olgas
8. dub 2010

ahojte holky,

jdu vás jen pozdravit, my cvičit nakonec nebudeme. V úterý jsme byli znovu u rehab. a říkala, že není nutné, že malej je o.k. Akorát máme přijít ještě na kontrolu ve 3m pro jistotu.

licina: obdivuji tě, že to tak zvládáš, všechno co sis prošla a tak.

Tak vám všem držím palce, ať vám všechno dobře dopadne.

petrach
8. dub 2010

olgas tak to velká gratulace a bud ráda..pekne si Kubíčka užij v klidu 🙂

monika127
8. dub 2010

ahojte,my sme dnes začali cvičiť,možem sa pridať?

sisipetka
8. dub 2010

vitaj Monika, pozeram, ze mame skoro rovnako starych syncekov 😉 My mame dnes 17 tyzdnov a v sobotu 4 mesiace 😵
...preco musite cvicit? My sme hypertonicky, tak pekne zarezavame uz treti tyzden.

betelgeuzz
8. dub 2010

Tak jsem tady pár dní nebyla a vy jste se tak rozpovídaly 🙂
Pacesava, asi jsme měly v těhu stejný problém. Předpokládám, že u tebe to taky byla hypotrofie. já jsem ke konci těhu ležela v nemocnici na kapačkách, nakonec se malá narodila v 39. týdnu s váhou 2240g a délkou 47 cm. Byla to pěkná vychrtlinka, ale už jsem ji vykrmila 😀 Neuroložka říkala, že je to problém, protože v posledním měsíci se vyvíjí nervová soustava a v té době právě malá nerostla. Zároveň měla těžký porod, asi nejhorší Apgar, co jste tady psaly: 1 - 6 - 8. Ale někde jsem četla, že AS není znakem nějakého menálního postižení, ale pouze toho, že dítě má horší adaptaci a potřebuje pomoc. Tak tím se utěšuji 🙂
Malá se začala v úterý otáčet na bříško, ještě si pomáhala, že se o něco přitáhla, ale včera odpoledne už to zvládala sama. Tak jsem to dnes hlásila rehabce, zrušila nám cvik na zádech i na boku, teď už cvičíme jenom na břichu, kvůli většímu prohnutí v bederní páteři. Asi za měsíc budem mít kontrolu u RHB doktorky, tak jsem zvědavá, co nám řekne.