Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

monnaa
27. črc 2010

@pacesova - tak na túto diskusiu sa už tešííím 😀 ...no zabudla som v predchádzajúcom príspevku spomenúť mangela, aj o neho sa starám samozrejme v rámci možností 😀 , o seba podobne ako ty nestíham vôbec, už ani nepamatám kedy som bola naposledy u kaderníčky, či kozmetičky ...( veď preto tu ani fotku nemám 😅 )

lilin
27. črc 2010

jééé děvčata tak co se kadeřnice týče tak to mám štěstí, neteř je vyučená a má salon, když potřebuju udělá mi vlasy klidně v devět večer a za hubičku, stejně ale vlasy druhý den dám do culiku protože tvar tomu dát nedokážu a culik je rychlovka,
@pacesova my máme kachničku, má čtyři melodie a někdy mi z nich pěkně hrabe... streček donadl farmu měl ija ija hou 😀 😀 😀 tak at zítra jsou odběry co nejvíc v klidu a hlavně at jsou výsledky v pořádku
@monnaa no teda zapomenout na drahou polovičku... co by tomu řekl 😉 na kytičky já moc nejsem.... nejak mi odcházej nevim proč, ale přivdala jsem se do zahradnické rodiny... kolikrát fakt vubec nevim o čem mluvěj. někdy mě ale baví švagrové pomáhat v květnářství, je to dobrej relax

pacesova
28. črc 2010

Tak ženy!!!!!!!
Odběry šly. Asi 20 minut mi vysvětlovala paní Dr. proč nám neschválili druhé lázně-máme tu metaboliku, která zřejmě bude stát pojišťovna hodně korunek- je to Praha Dc. Zeman. Výsledky příští týden snad. Cvíčo šlo- zase jsme ho zmastily obě dvě.
Lilin- zkus hnojivo,ale já jsem na tom podobně.
Monna-já mám po 3.měsících kadeřnici a kosmetiku, tu jsem už vzdala. Ale oni nám to pak děti vrátějí, neboj. Až přijedu,tak se nechám vyfotit a přiložím fotku, platí babi.
Zdar Vojtění. Jinak moje rehabka preferuje cvíčo 4x denně, pak plavání, masáž, bublání - neomezeni.
Lililn- ale max 5x denně vojtění, tak Ti nevím, co s Váma. Přijedeš asi k nám na vysvětlenou.

monnaa
28. črc 2010

@pacesova -dobre som pochopila, že vás ešte čaká metabolické vyšetrenie ? A prečo také drahé???? my sme to mali tiež, chvalabohu sú výsledky OK ( aspoň niečo ...), no a čaká nás ešte genetika, toho sa strašne bojííím , preto sme sa pre istotu radšej zatiaľ neobjednali. No a tú fotku sem určite hoď ! Ozik, chodíte aj plávať ?

monnaa
28. črc 2010

@lilin - aj mne kvetinky odchádzajú, ono je to asi tým, že ich často zabúdam poliať 😲 , chúďatká, potom majú terapi šokom....., a tú súkromnú kaderníčku tajne závidím. Ja mám teraz úplne hrozné vlasy, lebo stále kojím, ale zase to malému nemôžem spraviť, že mu nedám ci-ci chúďatku malému, však snáď sa vlasy spravia, teda ak mi dovtedy všetky nevypadajú 😀

lilin
28. črc 2010

@pacesova no šup foto sem... se těšíme :o) na co mám doma sakryš zahradníka ne??? tuhle jsem ju jednu květinku ostříhala.... to byl řev.... co jsem to provedla 😠 no ale mě prostě přišla moc dlouhá no...a k tomu cvíču... mě rehabka pořád říká že pan profesor Vojta chtěl aby děti cvičili sedmkrát děnně... a pak kuli tomu že máme teda kořenovou hypertonii i hypotonii.. ted nevim jestli jsem se trefila do íček...
@monnaa to myslíš že by tě malý vycucl i z vlasu jo??? to je opravdu dost usměvný 😀 no a když zapomínáš zalévat tak to chce kaktus.... 🙂 😀

pacesova
28. črc 2010

Holky,mně tu právě umírají i ty kaktusy!!!!!!!!!!!!!!!tak nevim.Když jsem kojila¨, hafo vlasů pryč,teď mám kouty, zrovna máme i 6.roční výročí svatby,ale nečekám zázrák od mojí kadeřnice.Pěkně jsem nabrala po dokončení kojení-mám 61 kg- fuj. Děs. Tak asi začnu taky s vojtovkou na bříško. Mamičky,dobrú noc. U nás asi ne, rosteme do žraloků - pátý zub.

lilin
29. črc 2010

@pacesova teda tak si kup umělý kytičky já to doma mít nemužu i když se mi to líbí, no zkuste do zahradnický rodiny přitáhnout umělotinu... nemaj pochopení i když já pro ně taky ne... milovník květin nejsem a oni to maj všude...
hele ... s tím vším já ti pomužu jo\???? vlasy se daj nastřelit, nevím co máš za problém s váhou, já bych byla štastná za tvá kila... koupila jsem si orbitrek a kila se mi stejnak moc nehnou a kolikrát na něj ani nestihnu vlízt.. a co se výročí svadby týče taky jsme měli výročí , ale zaspali jsme ho.... o dva dny později, večer v posteli jsem si tak řekla kolikátýho vlastně je a když jsem koukla na mobil říkám drahé polovičce vše nej k výročí tak se tak podíval zamumlal něco jako sakra a druhý den popráci přiběhl s kytkou 🙂

lukza
29. črc 2010

Ahojky holky prosím mám dotaz

včra Luyk naposled dostal ATB a ouško na kontrole už je v pořádku jen se nesmí namočit a nesmí ani trošku prochladnout a tedka muj dotaz ráno sem sním poprvé teda zacvičila a on byl potom jak kdyby ho přejel parnívalec uplně vyřízený unavený a dokonce se mu trochu zvýšila teplota co myslíte mám sním dál cvičit nebo prostě to tělíčko je ještě unavené a proto to nedává?zítra máme rehabku tak sem zvědavá co nám řekne.

susanne5
29. črc 2010

@monnaa dakujem vsetkym, ukludnili ste ma ze nie som sama co nic nestiha . dnes som odcvivila uz 1 krat to sa mi vacsinou do poludnia nepodari tak dufam ze nam to vydrzi.
s tou domacnostou je to asi pravda ked bude vacsi mozno sa dostanem aj k inym veciam .. tie kvetinky napr🙂 pridavam sa 🙂

lilin
29. črc 2010

@lukza no já bych mu určitě dala ještě pauzu nebo bych zkusila občas třeba jen bez zafixování tělíčka promáčknout jeden bodík a za chvíli druhý...myslím že je zbytečné aby měl malý kuli tomu teplotu...do zítra vydrž a pak se poptej rhb...

lukza
29. črc 2010

@lilin děkuji už sem se rozhodla že nebudu dneskja cvičit a zítra jak píšeš se poptám nemá to cenu dneska cvičit už jsme stejnak týden necvičily tak ten jeden den už nás nezachrání

dagvi
29. črc 2010

Ahoj maminky 🙂
začala jsem z naší Karolínkou cvičit Vojtovku když jí bylo 14 dní posla mě na ní doktorka ale já už věděla že budeme chodit cvičit upozornily mě na to v porodnici. Karoli totiž zlomily při porodu levou klíční kost. Teď v jsem s ní byla v poradně na 6 týdení prohlídku a Mudra mě dala papír na neurologii nevím proč a z jakého důvodu a co mám od toho čekat je to normální postup při cvičení Vojtovou metodou Díky 🙂

lukza
29. črc 2010

@dagvi Ahojky já taky byla prvně na neurologii kde s malím udělaly zátěžové testy nic to není jen zjistí jak se chová v určitých polohách a pak až na neurologii usoudila že doporučuje vojtku takže neboj je to normální a tedka vždy jdeme na kontrolu na neurologii a tak mě dá papir na rehabku zda dál cvičit nebo né zatím vždy dál cvičit.

lilin
29. črc 2010

@dagvi ahojda, tak na neuro jak píše lukza, udělají testíky, vyšetří ji a pak podle toho ti na rehabku dají cviky.. teda aspon u me chce vždy zprávu z neuro i z rizikovky na rehabku a podle toho pak dáváme intenzitu....takže je to uplně v pohodě, ničeho se neobávej...
jinak jsme dnes byli v poradně a byla tam jiná mudr. (ta naše si někde dovolenkuje) a její dcera provozuje hipoterapii.. tak me tam na to dost lákala.. no dobrá reklama... a potvrdila mi že chození do bazénu není dobré pro takhle malé děti a pak mektala neco o tom jak to muže česká pediatrická společnost povolit a kdesi cosi... no prostě zvláštní osubka
@pacesova mám doma recept na ten nootropil tak až si pro nej pujdem hned juknu jestli tam je neco bližšího o dávkování ju?

kdo chcete jukněte - dobré video www.caballinus.cz

dagvi
29. črc 2010

holky takže v podstatě jsme měli jít prvně na neurologii a pak ze zprávou na rehabilitaci a podle toho by nám určily cviky No to pěkně děkuju jestli jsme teď měsíc cvičily špatné cviky a budem začínat znovu tak mám to mám fakt radost ☹ Malá mě u toho děsně řve až chroptí doufám že si tím nepoškodí hlasivky 😒
Děkuju moc za vysvětlení 🙂

lukza
29. črc 2010

@dagvi neboj necvičily každý to má jinak znám holčiny co je doktorka poslala prostě jen na rehabku tak mimi zkoukly a prostě usoudily zda cvičit nebo né a na žádnou neurologii nešly každá doktorka to dělá jinak my chodíme přes neuroložku.

@lilin to jsem už taky slyšla že plavání není dobré pro mimi ale nikdo mě neřekl proč já chtělůa prvně s malím chodit plavat ale tedka skrz ty uši se na to asi vybodnu.tak proč se nemá plavat s mimčama a od kdy je teda dobré plavat?

lilin
29. črc 2010

@lukza právě kuli nebezpečí chycení infekce.... zvlášt když plave hodně dětí najednou... daleko lepší je když si zkusíš progooglvat jak s mimčem plavat a koupíš bazén domu... i když se voda v bazénu hlídá tak ale pro mimča je to riziko, navíc dávají hodně chloru a ten je i nebezpečný pro tu citlivou dětskou pokožku... tohle mi řekla mudr víc mě nenapadlo ani tak asi tak

lukza
29. črc 2010

@lilin to chci přesně udělat vygooglovat si jak se s mimčem plave a jak ho naučit plavat a příští rok začít letos to už nebudu hroztit.díky moc za info já si právě myslím že ten chlor není asi moc dobrý a to že tam opravdu plave hodně miminek

ralanka
29. črc 2010

no ahojte som tu dlhšie nebola tak náš malý určite štvorkovať nebude už sa stavia na nožičky kde len môže sa zachytí a postaví a včera ho idem dať do postielky a jemu sa až tak spať nechcelo ale ved reku bude mať ticho a tmu zaspí len ked počujeme že si tam hundre ta muž ho šiel pozrieť a skoro dostal infarkt malý zavesený na postielke stojí na nohách ešte si aj poskakuje a rehoce sa 😀 😀 😀 😀 no tak dnes sme dali postielku už na samotný spodok preistotu aby nevyskočil ono by nevyskočil ani predtým ale ten strach tam už je ked som ho videla stáť a škeriť sa a tie jeho šibalské oči že čo by som ešte vyviedol
no tak rátam, že do mesiaca 2 bude chodiť super ešte len mal teraz 7 mesiacov a už chce chodiť 😖

pacesova
29. črc 2010

ralanka-velká gratulace.
monnaa-úplně jsem Ti včera zapomněla napsat, v tom Olomoci opravdu preferují jen Vojtění a doplňkové věci úplně odsouvají - mají klapku na očích. Tak si z toho nic nedělej.
Celkově k tomu plavání - já narazila na bývalou sestřičku z dětského oddělení, která si udělala kurz na kojenecké plavání, masírování atd. Nedonošené děti mají velké problémy s gravitací. Já to vidím na malém, když je v klidu hlavu pořádně nedrží, když s ním "dělám takhle jedou páni" drží a čučákuje. V kočáře pase celou jízdu. Voda uvolňuje a když víte jak s ním v té vodě cvičit - máte správnou manipulaci, svaly procvičíte a celkově líp maká, protože je uvolněný. Mne ten bazén hodně chybí, v lázních jsme ho měli každý den půl hodiny. Samo, že tam byla teplá voda. Co se týká infekcí a chlóru - nikdy jsme žádný problém neměli. Chlór musí být i v domacím bazénu, jinak by se voda zkazila, vidím to u nás a to tam máme filtraci, kterou čistíme. Chodili jsme od 7.měsíců, byli jsme spokojeni, pak už Šimon nestíhal, skákolo se z destičky nebo na ní seděli a to my ještě sami prostě nezvládáme. Jinak u nás chodí i na perličky na doporučení neuroložky-ale spíš jen branchálky ručiček nebo jak se tomu přesně lék. laicky říká.

monnaa
29. črc 2010

@lukza - ja by som malému dala ešte určite pauzu, veď to cvičenie dosť vysiluje také malé telíčko 🙂
@ralanka - tak to je super, moc gratulujem !!! Len nechápem, prečo stále cvičíte keď je malý taký šikula 😀
@pacesova - ja som o plávaní počula tiež rôzne názory a sama som sa priklonila k tomu, že s malým plávať chcem, ale mám to bohužiaĺ dosť ďaleko a musela by som dochádzať autom cca 40 km, no a vždy by niekto musle so mnou cestovať ( malý strašne vyvádza v aute ) . takže som to zatiaĺ vzdala, možno budúci rok, uvidíme...Alebo si kúpime vlastný bazén, dobrý nápad, len ešte peniažky naň ušetriť 🙂
@dagvi - všade je to inak, niekto ide najskôr k neurológovi, iného pošle hneď prakt. lekár na rehabilitáciu- napr. náš prípad, k neurologičke ms esa dostali až za 2 mesiace od začiatku cvičenia. Ale nemusíš sa báť, že by ste mali zlé cviky, lebo neurológ druh cviku neurčuje (,on len naordinuje rehabilitáciu podľa Vojtu všeobecne 😉

pacesova
29. črc 2010

monnaa-tak náš malý také ve vajíčku děs, teď už to jde,ale takové ty přejezdy - delší cesty pořád nic moc a to už má autosedačku po směru. Nevím, jiné děti jsou spokojené a tenhle od malička řev,řev. To je škoda s tím plaváním,ale chápu Tě.Co řidičák?
lukza-také bych ho ještě nechala, ouško je ouško ne obyč nachlazení.
ralanka-to je fakt, proč vlastně pořád cvičíte?

monnaa
29. črc 2010

@pacesova - vodičský je v pohode, šoférujem už dosť dlho, ale keď mi vrieska vzadu v aute...tak to m dosť ruší. Peťko sa celkovo zmenil v poslednej dobe, on bol celkovo taký kľudný, dobrý chlapček, v aute tiež pospinkal, ale posledný mesiac-dva je zmenený - je taký živý, uplakaný, chce byť stále na rukách, v aute sa mu zrazu nepáči 😒 ....ale viem, že z toho tiež raz vyrastie 😉

rohacka
29. črc 2010

Ja som tiez dlho rozmyslala o plavani a som velmi rada, ze sme sa na to dali. Je to speci detsky bazen na detske plavanie, hygiena perfektna a ziaden chlor, ale slana voda!!!! Takze nemusi to tak byt vsade. Odkedy plavame, super imunita, plavame dokopy 9 mesiacov, bol len raz chory a zo 2 x mal lahku nadchu, ktora presla za 2 -3 dni, takze ja som z toho uplne happy, kedze predtym bol castejsie chory. Pytala som sa, ako jej to s hypotoniou a plavanim v teplej vode (tam je 32 stupnov). Povedali mi, ze ked dieta v bazene cvici a pohybuje sa, nielen sedi v kolese a tak - tak to precvicuje svaly a je to dobre aj pre hypotonikov. Je to taka nenasilna gymnastika pre cele telo proti odporu vody, co je uplne super. My uz chodime teraz na 4 kurz, je to drahe uplne strasne, jedna hodina 12 eur, ale podla mna uplne super, aj maly si to naozaj uziva. Takze osobne odporucam. Nestretla som sa na nete s nejakym postupom alebo videom, ako plavat s tak malymi detmi. Ked najdete, hodte link, prosim.
My plavame tuto, na ich stranke su vzorove videa, ale to sa da asi tazko naucit takto z videa
http://www.kidfit.sk/?videogaleria-video8

ralanka
30. črc 2010

no ved ani ja nechápem načo máme ešte cvičiť ked aj neurologička nás odporučila len na to aby si on v hlavičke uvedomil že má otvárať ručičky ked bol na brušku a odvtedy riaden pokrok a aj tak máme cvičiť a ísť v oktobri na pobyt ale teraz som s ním asi 2 týždne necvičila lebo bol nachladnutý a potom sa mu to opäť po 3 dňoch vrátilo tak mal pauzu a aj tak sa sám začal stavať ani to cvičenie nepotreboval kebyže cvičíme a sa stavia tak pochopím že ho to naštartovalo dalej ale ako píšem asi 2 týždne necvičíme lebo mal soplíky ale také tečúce no tak reku nejdem ked som nič iné nerobila len mu ich odsávala a ked by som cvičila tak by som mohla nechať vysávač stále bežať 😀 😀 😀 😀 😀 takže necvičíme a asi aj prestaneme a ani nepojdeme na dalšiu kontrolu 😝

lukza
30. črc 2010

holky tak dneksa jsme měly rehabku Luky je prý už uplně srovnaný dělá co má ale dál cvičit prý se mimča nechávají cvičit dokud nepoleze nebo nebude chodit 😖 aby měly jistotu že nenastane skolioza.jinak mám cvičit pozvolna zatím jen 2xdenně a pak to postupně zvedat na tech 4xdenně.no v srpnu máme kontolu na neurologii tak sem zvědavá co nám řekne ale už minule říkala že je vše v pořádku ale dál cvičit aby se k tomu točení do C nevrátil.jinak Luky dneksa teda plakal strašně no jo není ani pořádn vyspaný v noci furt sebou mele chce dudana semtam zapláše ale očenka má furt zavřené takže já skoro vubec nespím nevím zda to nebudou třeba zoubky 😲

aleachim
30. črc 2010

ralanka, děti cvičící vojtovku dělají pokroky často právě když jsou nemocné. Vezou se ještě na vlně toho cvičení a ají čas se vyvíjet, protože nejsou tak utahané, jako když několikrát za den cvičí. U nás to též tak bylo. Určitě cvič, dokud vám na rehabilitace nebo na neurologii cvičení neukončí, aby se nevrátil původní stav. Hodně štěstí.

quiquo
30. črc 2010

Zdravím všechny. Jen jsem si pročítala tuto diskuzi, protože nás vojtovka take neminula a dnes jsme byli poprvé na rehabce, kde nám ukázali zatím polohování. Teda musím vám všem vyjádřit obdiv, jak to zvládáte...je to fakt síla. Připadám si, jako kdybych byla úplně levá...bojím se, abych to všechno dělala správně.....ale jsem moc ráda, že jsem si tady mohla přečíst, že to cvičení fakt pomáhá 🙂

ralanka
30. črc 2010

no pôvodný stav sa mu podľa mňa nevráti on bol popredu vo všetkom len nechcel otvárať ručičky a teraz práve ako sa ťahá na nožičky tak ich musí otvárať aby sa o niečo zachytil tak toho sa nebojím že by ich mal v päste ved aj neurologička sa čudovala prečo máme ísť znovu na pobyt ked cvičenie mu dalo to čo malo len mu v mozočku naštartovať aby otvoril ručičky inak motoricky aj psychicky je v poriadku až moc 😀 😀 😀 ved aj povedala že to bude a už je riaden hyperák že ked objaví lezenie a chodenie tak bude k nezastaveniu a taký je 😀 😀 😀 😀 .
My sme boli najľahší prípad on žiadne iné poruchy ako iné detičky nemá