Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

minka21
15. srp 2010

cawte kocky🙂 tak ja malo kedy mam cas sa venovat pisaniu ale malinka ma 6mes,a 19teho bude mat 4korig,a ona uz asi tyzden sa pretaca z chrbatika na brusko,len vzdy sa jej ta ruzka zasekne a nevie si ju vytiahnut,je to dobre ci mam cakat zdrba?🙂 a sem tam sa mi dviha na kolienka a uz urobila aj lietadlo🙂to je nohy vystrete vo vzduhu aj ruky vo vzduchu🙂) ine deti za to chvali doktory myslite ze aj nas budu?🙂lebo kamarata ma synceka par dni mladsieho od nasej a ten to robi a su vsetci nadseni🙂tak nevim ci sa s tym chvalit🙂

monnaa
15. srp 2010

ahoj @agatkag , my sme sa tuším už stretli aj v téme hypotonické dieťa 😉 , takže predsa len musíte cvičiť , no tak my ťa tu povzbudíme, popýtaj sa všeličo 🙂 . Cvičí sa vačšinou 3-4x denne , najlepšie po zobudení dieťaťa, min. 1 hod po jedle, 40 minút pres spánkom a po cvičení by malo byť dieťa bdelé a na zemi aspoň tých 30-40 minút , aby mohlo využiť hybné vzorce aktivované cvičením. Sama som zvedavá, aký vám dajú cvik, keď ste už takí veľkí, my máme zachvíľu tiež jeden rôčik a malý vyzerá staršie ( má takmer 10 kg a asi 82 cm ) . Natašku bude treba si len trošku nakopnúť cvičením aby sa rozchodila.
@minka21 - malá je šikuľka, gratulujem k pretáčaniu 🙂 . S tou ručičkou je to úplne normálne, že sa spočiatku akoby zasekne pod bruškom, ale za pár dní zvládne určite sama sa úplne pretočiť a ručičku si vytiahnuť . To lietadlo je tiež super že robí.
@lilin - fúha, tak ty stíhaš ešte aj pomimo cvičenia všelijaké iné domáce aktivity, klobúk dole, no a zasmiala som sa pri tvojej vete, že si cvičila " len " 4x denne , teda pre mńa aj tých 4x strááášne veľa 😝
@lodgermaniacka - malý je veľmi šikovný na 4 . mesiace toho zvládne už veľmi veľa 😉
vitaj @heeeliiis 😉 , ja mám tiež tú knižku čo spomínala pacesova, teda : Díte ve Vojtove terapi od Heidi Orth, + na cvičenie na fit lopte a babygymnatsiku od Ivy Dolínkovej: Cvičíme s kojenci a batolati. Tie reči, že mučíš svoje dieťa musíš čo najskôr zrušiť, dôležité je vysvetliť rodine o čo ide , že Vojtovka je pre dieťa prospešná, je to vlastne liečba a keby si necvičila, dieťaťtko by mohlo mať neskôr následky v rôznej podobe. A ešte jedna vec: to cvičenie nebolí ( môžu potvrdiť dospelí ľudia, lebo aj tí cvičia Vojtovku ), ale dieťa plače preto, lebo dospelák ho dá do určitej polohy, ktorú by ono inak samo od seba nezaujalo a proste sa mu táto poloha nepáči.

Dievčatá, cvičeniu zdáááár 😉

agatkag
15. srp 2010

ahoj @monnaa, áno, už sme si písali, no vidíš, tak nakoniec začíname aj my, som tiež zvedavá, aký cvik nám dajú...na plávanie sme začali chodiť minulý týždeň, malá sa išla zblázniť, tak kopala nohami, že všetci dookola boli mokrí. Ona sa mi zdá taká pevná a vrtká, že mi niekedy nejde do hlavy to, že nechodí a nemá tú silu v nôžkach sa postaviť. Najprv sme si mysleli, že je lenivá, ale to vôbec tak nie je. Stále sa predvádza, krúti a hádže všelijaké pózy. Naša pediatrička nám povedala, že to nevadí, že sa ešte nestavia, že cviky jej pomôžu a nemám si z toho robiť ťažkú hlavu a mám sa radovať z toho, že je zdravá a veľmi vnímavá. Ona ma vie vždy povzbudiť, tak z poradne odchádzam kľudná. Ozvem sa cez týždeň ako sme dopadli. Tak zatiaľ

susanne5
19. srp 2010

ahojte, konecne pisem po dlhom case, boli sme s malym doma u maminy a nejak sme sa tam rozdovolenkovali a teraz ked som sa vratila spat sa mi tazko zabehava do rezimu domacich prac, prechadzok a ... cvicenia.. aj tam sme svicili ale zacala som mat problem udrzat hlavicku maleho v spravnej polohe.. a vobec ju do nej dostat.. je to hroza som strasne nervozna ked cvicime lebo sa mi zda ze to nepomaha (mame aj jemny corticolis a preto musi mat maly hlavicku tak specialne danu a hlavne rovno podla chrbtice len on sa mi vzdy posunie alebo tlaci hlavu hore bo vie ze ja mu ju musim dat dole a dat do polohy.. strasne ma to cvicenie rozculuje neviem si pomoct aj dnes som to nejako bojkotovala neviem ci jeto lenivost ale mam pocit ze zlym cvicenim to iba zhorsujem. stretnutie s rhb mame bud. tyzden som zvedava co mi povie ale ja uz psych. nevladzem
@mika21 aj my mame 6 mes, je fajn ked sa pretaca aj robi lietadielko, vraj by sa malo babo pretacat do oboch stran, moj sa chce zatial sam iba do jednej, do druhej ho musim "dokopat "ja 🙂 aj ty cvicis vojtovku?

monnaa
20. srp 2010

ahojte, my odchádzame v pondelok na ďalší rhb pobyt do Martina na 2 týždne, takže asi sa neozvem za ten čas, majte sa tu pekne a prajem pohodové cvičenie a samozrejme veľa nových pokrokov naším drobcom 😉 . Náš malý sa teraz naučil vyliezť na matrac položený na zemi, vie aj zliezť, tak sa z toho strašne vytešujem 🙂.
@susanne5 - skús cvičenie určite skonzultovať so svojou rhb, asi máš také to ( mne inak veĺmi dobre známe ) obdobie psychického vyčerpania, najhoršie je to vtedy keď neprichádzajú pokroky...ale neboj, každé cvičenie zanechá nejakú pamatovú stopu v organizme a Ondrejko určite urobí čochvíľa nejaký pokrok, len treba vydržať.
@agatkag - ako ste dopadli na rhb ?

agatkag
20. srp 2010

ahoj @monnaa, malá začala štvornožkovať v utorok, len tak večer sme sedeli a zrazu sa "rozbehla" za kockami, som nechápala, včera sme mali začať cvičiť, ale doktorka povedala, že ešte počkáme tri týždne a uvidíme.....no a najväčší paradox je ten, že sme boli dnes u neurológa, a ten jasne povedal, že ona vôbec nemá cvičiť vojtovku, stačí plávanie, fitlopty a že sa úplne normálne vyvíja a ten tonus sa zlepšuje. Už minule mi hovoril, že je veľká a ešte že tieto "problémy" môžu byť spôsobené aj novorodeneckou žltačkou. Takže teraz budeme trénovať lozenie po štyroch, aby si spevnila nôžky a uvidíme. A vy ako napredujete?

monnaa
20. srp 2010

@agatkag - no tak to je absolútne super, že už štvornožkuje 🙂 , ja si osobne myslím, že vám netreba cvičiť 😉 . A nataška sa aj plazila predtým, či nie?
Peťko sa plazí od 9. mesiacov, ale nie tou " dobrou " technikou, priťahuje sa oboma ručičkami, nestrieda ich. To je zatiaĺ všetko...uvidím čo bude po tom rhb pobyte.

agatkag
20. srp 2010

Nataška sa neplazila, len sa zdvihla vysoko na rúčky a cúvala...dva dni predtým ako začala liezť po štyroch sa z tureckého sedu dala na kolienka a potom to už išlo....ona sa stále pokúšala dať na štyri, ale akoby sa bála, tak sa len pohojdávala dopredu na ručičky a potom na to prišla...no boli sme všetci veľmi prekvapení a šťastní....rehabilitačná sestra mi ukázala, ako posilovať nôžky na lopte, ale Nataška sa mi vždy na ňu len prisaje rukami a nohami a zdvíham ju aj s loptou, strašne je to smiešne, no nemôžem s ňou poriadne cvičiť.......želáme pekný pobyt a len samé pokroky a potom napíšte

pacesova
20. srp 2010

Ahoj holky,tak my jsme se tu pomalu zpamatovali z povodní, doufáme, že už žádné nebudou. Včera mi volala paní W. z ARPIDY z Českých Budějovic, že můžeme 30.8. nastoupit, tak jsem ráda - původní termín jsme měli až 2.1.2012 - šupla nás na náhradníky. Nemáte někdo zkušenost???

monnaa
20. srp 2010

@pacesova - to je sranda, tak aj vy idete znova na pobyt 🙂 , my sme vlastne tiež náhradníci, pôvodne sme mali termín až na november . Vás zastihli znova povodne, teda druhýkrát ??? To je mi moc ľúto ☹

susanne5
20. srp 2010

@monnaa dakujem za podporu 🙂

susanne5
20. srp 2010

@pacesova lutujem ze vas postihli povodne ale rada pocujem ze ste z toho uz von, dufam ze skody neboli velke

pacesova
21. srp 2010

Ne,ne - to už se nám vyhlo, neštěstí zas kousek od nás. My pořád bahníme, špatně to schne.Kdy razíte vy @monnaa?

monnaa
21. srp 2010

@pacesova - my odchádzame v pondelok 23.8., už sa balím, ale teraz ideme len s malým, nie s celou rodinou, takže balenia je menej 😝

kvetik
21. srp 2010

ahojky, @pacesova, @monnaa tak vám přeji,aby byl pobyt prospěšný, úspěšný, aby vaše dětičky "nakopl", prostě aby byl k něčemu. to je asi lepší,že jste obě jej dostali už ted ten pobyt než v zimě, že aspon ještě můžete i ven víc s dětičkami a nejen být vevnitř. moc si to neumím představit jak to chodí, ale určitě tam máte i trošku časíku volného, nejen cvičení, masáže, atd. celkově to holky máte náročnější, když máte ještě druhého prcka. tak se mějte a pak se ozvěte!!
pacesova -aspon budete taky trošku myslet na něco jiného než na tu hrůzu z povodní,že?

monnaa
21. srp 2010

@kvetik - ďakujem, určite sa potom ozvem 😉 ,

@pacesova - a vy nakoľko týždňov idete? Znova na 6 ? My ideme " len " na 2, a to si už teraz neviem predstaviť ako to prežijem bez toho druhého staršieho prcka ☹

sisi27
21. srp 2010

Ahoj holky, zdravím po delší době.
U nás žádné velké pokroky, připadá mi, že jsme se jakoby zasekli, ale nevzdáváme to 🙂.
Pacesova - jedete na pobyt do Budějovic do Arpidy? Slyšela jsem na ní jenom chválu. Držte se a zapomeňtě na chvíli na ty hrůzy z povodní.

lojzina
21. srp 2010

@pacesova ahoj,tak docitam,a vidim ze jedete do lazni?drzim palecky 🙂

pacesova
21. srp 2010

@monnaa-taky jedeme na 12-dní, 7 dní tam budu mít i manžu a toho druhého,pak sami.Vy jedete jinam než jste byli předtím?Budeme držet palečky,neboj brzo to uteče!!! a budete zase spolu všici.
@kvetik-byli jste v tom Olomouci?Ohledně těch povodní,jsou to Jižní Čechy,tak aby tam nepřišly za námi 😠
@sisi-ano razíme do Arpidy, právě se mi taky zdá, že stojíme,tak jsem ráda, že Šišmu zkoukne ještě někdo jiný.@susanne5-měli jsme tu tisíciletou vodu, ještě taková katastrofa tu nebyla, sklepy v paneláku hnus a pořád bahno,takže u nás to bylo opravdu hodně. Byli jsme i v televizi. Svítíčko musí slunit a bude snad líp.

pacesova
21. srp 2010

@lojzina-jsou to naše druhé lázně-první byli v 10.měsícíh Jánky, teď máme tu Arpidu. Díky, snad nám to pomůže, hlavně vypadneme z toho chaosu, co je tu kolem nás.

monnaa
21. srp 2010

@pacesova - áno, my ideme tiež inam ako prvýkrát, teraz do Martina. Je to hlavne preto, lebo je to omnoho bližšie ako Dunajská Lužná. Údajne je to tam trochu prísnejšie, no ja sa najviac bojím tej prísnej psychologičky čo nedávno spomínala ralanka. Malý sa mi zdá mentálne OK, tak dúfam, že aj jej sa bude zdať 😅 . Aj ja vám držím palčeky, aby ste urobili znova nejaký pokrok 😉

kvetik
21. srp 2010

ahoj, @pacesova ještě ne, vážně o tom uvažuji tam zajet, ale manžel tento týden nastoupil do nové práce. takže to vidím tak na září. sama bych tak daleko nejela ani náhodou - máme to 300km. a tobě kdo doporučil-napsal ty lázně?

pacesova
21. srp 2010

@monnaa-tak já žadné zkušenosti s psychologem nemám,ale tady v té Arpidě - centrum ranné péče- to bude asi ve velkém, také z toho mám obavy. Jsem docela uzavřený člověk a nerada přijímám cizí pomoc ohledně Šimonka. Snad se to bude dát přežít.
@kvetik-aha, já myslela, že Ti to někdo napsal. Lázně mi doporučili na konzultaci v Motole,ale i moje neuroložka. Pro Šimona to tam byl spíš odpočinek, protože jsme vojtili 5x denně - tam 3x.Ale odloučení od toho druhého, byl to masakr.Jezdila jsem na víkendy domů-uklidit, uvařit, atd.Takže maraton.My to máme do té Arpidy 240km.

kvetik
21. srp 2010

jinak my ted necvičíme nic, protože Tomík má už od středeční noci horečky, vždy ale opadnou po tom co dám nurofen, hrozný kašel především v noci, (to se budí velmi často v noci) je to slyšet na hlasivkách, tak jsme byli 2x u doktorky,ale nic na průduškách neslyší, tak doufám,že to bude brzy ok, ale dneska odpol měl teplotu nejvyší přes 39☹(...tak snad se z toho brzy dostane...

lukza
21. srp 2010

@kvetik přeji brzké uzdravení já si vubec nedovadu představit že by Luky měl mít někdy tak dlouho teploty to už je má fakt dlouho na to malé tělíčko to musí být zápřah.

kvetik
21. srp 2010

@lukza on je nemá celou dobu, ale třeba v poledne, navečer a pak v noci...ale dneska měl nejvyšší☹(

monnaa
22. srp 2010

@kvetik - a bral mu Dr. ster na kultiváciu z krku? Keď má také vysoké horúčky a opakovane, možno tam bude dáka baktéria a treba ATB, ......no každopádne prajem ešte raz skoré uzdravenie, chúďatko Tomíček ☹

kvetik
23. srp 2010

ahoj, no dala nám antibiot.roztok ted, bereme kapky na kašel a ted mu máme odebrat moč, no teda nevím jak se nám to povede. nemáte radu?

lilin
23. srp 2010

ahojte holky.. tak nám dnes přišly papíry pro doktorku kuli ZTP, vubec se mi nikam nechce.... taky máte někdy období kdy máte chut se na všechno vykašlat??? prcek se nelepší a cvíčo ho zbytečně trápí???
@kvetik ahoj, já když jsem byla s malou v nemocnici tak jsem vyfasovala zkumavku, měla jsem malou rozbalenou a prostě jsem čekala až bude čurat... stejně jsem toho tenkrát moc neodchytla, ale na rozbor to stačilo... v HK když potřebovali moč tak ji přidělali takový pytlíček... třeba se dá koupit

lojzina
23. srp 2010

@kvetik ahoj,ten pytlicek sme jednou dostaly od detske dr...ale mozna se da i koupit