Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

sylvajs
25. únor 2011

Fyzioterapeutka a rehabilitační sestra je totéž, jen jiný název.
Jinak ano, vzdělání mají naprosto odlišné - zdravotní sestra je ta, která píchá injekce, dává léky, dohlíží na pacienty atd....ale necvičí s nimi.

astrinka1
25. únor 2011

@culi79 myslela jsem to, co jsi napsala. Tak moc děkuji. Jak se vám dari? Mne tie cviky na břichu a na boku vůbec nejdou☹. Mám vidiet pohyb ramena, což vůbec nevidím a u tej zdimacky, Filip je úplne fialový ked to cvičím , tak mi je jasné , ze dělám blbe. Kolikrát tak tlacim, ze už sama nemám silu a on ani nebreci a ani nehýbe nozickou☹((.

aninka30
25. únor 2011

@culi79 aha...lebo nam to hovorila sestra-bez vyssieho vzdelania "len" sestra...tak neviem...ja som popletena z toho ci vobec cvicit...ma 5 mesiacov robi vsetko to co na svoj vek ma + sa aj vie prevratit na brusko 🙂 co neurologicka okomentovala ze na to ma napr. cas...no a ta sestra povedala cvicit - ze vsak aspon bude popredu....no neviem ci je toto dovod na cvicenie 😒 aaach jo ☹

aninka30
25. únor 2011

@culi79 povodne sme mali cvicit kvoli zaklanajucej hlavicke, a mierny hypotonus kde ale bola poznamka - zobudeny, vcera ho 1x videla bdeleho tak hypotonus vylucila a co sa hlaviny tyka tak sa taha cely(pri tahani za rucky-predtym si hlavku zaklanal) - neviem ci je to velka "chyba"...heeelp!cvicit???

trpaslikg
25. únor 2011

hh holky ja taky ženským v centru říkám rehabky, tak teda nevím jak to je 😀 ...jinak culi79 souhlasím s tebou, názor zuzkaremiaska, je hustý...nechci být ošklivá, ale to co říká ona dělá spousty rodičů a hodně se jich pak divý, když dítě najednou ve dvouch třech letech začne ruzně křivit nožičky nebo se jim začne horšit páteř a jen kvůli tomu, že svaly neposílily...já například hodně šmajdám a je to kvůli tomu, že jsem mám křivé záda, od toho jsem vybočovala kyčel a bolesti uvolnovala stáčením nohy...jenže v když jsem byla malá nikdo to neřešil...

a ještě k necvičení, kdyby jsme my s naší Klárkou necvičili tak by teď byla zkroucená jak paragraf skoliézu minimálne 90 stupnu a vykloubený kyčle, díky vojtovi stav držíme v rámci možností...jednou nás operace kyčlí nemine, ale čím dýl tím líp...

trpaslikg
25. únor 2011

@aninka30 normálne cvič dál u ždímačky asi hodně mačkáš k podložce proto ti modra, zkus si ho jen malinkým tlakem pridržet směrem dolu a mírně tlačit k lokti te spodní ručičce a uvidíš...ono se to opravdu špatně vysvětluje...hlavně by tebe nemělo nic bolet, pěkně natažený ruce a zabírej v remenech... 😉

aninka30
25. únor 2011

@trpaslikg naozaj to patrilo mne? 😵

trpaslikg
25. únor 2011

hi hi jsem se preklikla 😀

trpaslikg
25. únor 2011

@astrinka1 normálne cvič dál u ždímačky asi hodně mačkáš k podložce proto ti modra, zkus si ho jen malinkým tlakem pridržet směrem dolu a mírně tlačit k lokti te spodní ručičce a uvidíš...ono se to opravdu špatně vysvětluje...hlavně by tebe nemělo nic bolet, pěkně natažený ruce a zabírej v remenech...

culi79
25. únor 2011

@astrinka1 na tom břichu bys měla cítit, jak se, když zabírá, jakoby opře o loket té ruky, kde mačkáš zonu. Ždímačku my nemáme, na boku to máme tak, že mačkám zónu na koleni a na lopatce tlačím od ramene a do spodní lopatky. Až půjdeš zase na rhb, tak to tam určitě řekni, rehabka by ti měla upravit držení tak, aby ti to šlo. Ale taky to chce čas, neboj.
Jinak my máme teďka cvičící prázdniny, byli jsme včera na očkování a dneska se začal zvedat na kolínkách, tak jsem zvědavá, co řekne ve čtvrtek rehabka.

culi79
25. únor 2011

@aninka30 ale cvičíte přece s fyzioterapeutkou, ne?ne jak píšeš jen se sestrou, ta by to ani neuměla, kór vojtovku, na tu se dělají speciální certifikáty, to neumí cvičit jen tak někdo.
Podle mě by ti fyzioterapeutka měla říct, jestli je nutné cvičit nebo ne. Nebo ti aspoň říct, v jakém je teď stavu a popřípadě nechat rozhodnutí zda cvičit na tobě. Tohle je těžký, to si musíš rozhodnout sama, ale pokud by ti fyzioterapeutka řekla, že ten problém, kvůli kterému jste měli cvičit, je už v pořádku a tím, že se přestane cvičit se to opět nezhorší, tak bych teda váhala....

trpaslikg
25. únor 2011

@culi79 ždímačka je ten cvik na boku, akorat máte každá jiné držení...možná by ji to tvoje šlo líp...

culi79
25. únor 2011

@trpaslikg já si to myslela, tak díky za potvrzení 🙂
pokud bude aninka30 chtít, tak jí to ráda aspoň takhle vysvětlím, díky 🙂

trpaslikg
25. únor 2011

@culi79 no vidíš, vždyť už máš dost odcvičíno nejsi žádný Bčko 😉 ...já cvičím oba způsoby jeden je lepší na záklon a druhý na hrbeček oni tomu říkají odborně, ale já na to nejsem 😉 samozřejmě u naší holky ono to má každý dítě jiný...

aninka30
26. únor 2011

@culi79 dakujem za odpoved..
asi pojdem do sukromneho sanatoria...vobec nemam k doveru k tej co nam robi tie cviky...ale rozhodla som sa zatial cvicit...

astrinka1
26. únor 2011

@trpaslikg moc děkuji , ale fakt mi to nejde. Už ma boli cele zápěstí , jak na něho tlacim. Jdeme tam v pondělí , tak o víkendu už s tým nic nenadelam. Hlavička už nevisí a otáčí se na obe strany tak jak ma. Na co jsou tie dva cviky? Zdimacky a pak na břiše?

trpaslikg
26. únor 2011

@astrinka1 ždímání je otáčení a na bříše je to plazení...

sylvajs
26. únor 2011

@trpaslikg Nám rhb trošku upravila to držení na břiše s pokrčenou jednou nohou, tam mi to šlo, ale doma z něj tu reakci nejsem schopná vymáčknout....měl by viditelně zapojit svaly pod žebrem, jestli jsem to dobře pochopila....to opření se o tu ruku se zónou, to je taky u tohohle cviku? To bych asi snad vypozorovala líp....

trpaslikg
26. únor 2011

@sylvajs na břiše pokrčená noha a držíš patní zónu a loketní? pokud tohle tak tam plati to opreni a záběr je videt na lopatce... pak u nohy dál od tebe by měl být aspon náznak do plazeni...u většiny cviku se zapojují břišní svaly ale to bohužel bez zrcadla videt není, pokud se díte nepočůra tak se to nepozna...ale pokud ano i to je dobrý znameni...

culi79
26. únor 2011

@sylvajs mně ještě rehabka říkala, že by měl státhnout zadek, to u našeho krásně vidím, my u tohohle držení máme problém spíš s tou rukou, jak na něm ležím, tak to tam moc nevidím, on při tomhle cviku celkem blbě zabírá těma rukama

sylvajs
26. únor 2011

@trpaslikg ja ho mam na pokrcene vzdalenejsi noze, stejnou ruku mu drzim priplacnute predlokti na podlozku a mackam loketni zonu. Druhou rukou mu drzim otocenou hlavu a predloktim ho tlacim k podlozce...

trpaslikg
27. únor 2011

@sylvajs no tak to by měl být vidět záběr rukou, ale to je zrovna cvik kde se dělá kroutivý pohyb rukou a cvičil ho manža 😉 ... takový cviky jsou pro mě za trest...ale určitě je tam to stejný jako u toho cviku na břiše, přimačknout loket do podložky a pak ta lopatka a zadeček vůbec nevím, ale on ma jit proti tvojí ruce, prostě zabrat a opřít se o tu spodní nohu tak tím se asi zadeček zatne 😀

culi79
27. únor 2011

@sylvajs tak pokud to mu dobře rozumím, tak tohle my cvičíme taky a tady by se měl opřít do té ruky, kde tlačíš zónu, někdy, pokud nereaguje, tak stačí trochu narotovat hlavu nebo i celej hrudník směrem na stranu od tebe. nám to zabírá, když nereaguje. Zadek se stahuje při držení, kde tlačíš na zonu na patičce.

sylvajs
27. únor 2011

@culi79 Super, díky! On se snaží se vyhrbit, ale to rehabka říkala, že je jen únik, ale je fakt, že já mu to teda předloktím nedovolím...a v tom stejném okamžiku ale zabere i tou rukou.
Díky!

sisi27
3. bře 2011

Ahojky holky, po dlouhé době píšu novinky od nás. Minulý týden nám zrušili vojtovku, ale spíše proto, že to už prostě vůbec nešlo i podle rhb než podle toho, že bysme jí nepotřebovali. Fakt obdivuju holky vás, co cvičíte s velkýma dětma, u nás se to prostě nedalo zvládnout. Ale malej leze, chodí kolem nábytku, tak snad už to bude jen a jen lepší. Držím vám všem palce a zdravím staré i nové mamky cvičitelky 😉

velrybous
3. bře 2011

Ahojda, tak jsme byli včera u pana doktora na kontrole, je to lepší říkal..rovnal Vojtíškovi krční páteř, to bylo řevu a dneska jsme na rhb dostali další cvik, no nevím jeslti jsem ho pochopila správně..tak uvidím zítra..první je v poho, u druhého brečí a u tohohle měl pomalu záchvat..☹(( ale už nepadá při pasení, jen pořád zaklání hlavu a vystrkuje zadek a když leží na zádech a otočí hlavu doprava, tak se prohne celej..tak musím vydržet..jinak cvičím na přebalováku, sice to není moc rovný, ale dá se to..u našich jsem cvičila na dece a přebalovací podložce, to bylo horší..

venika86
7. bře 2011

Ahojky, tak i my máme další pokroky. Už krásně paseme koníčky, vydrží dlouho a hlavičku má opravdu vysoko. Začíná strkat ručičky i krásně dopředu a chtěl by si brát hračky. Taky se umí už převalit z bříška na záda a pěkně toho využívá. Ležíme na boku a dokonce jsme se už překulili i na bříško. Sice zatím jen jednou (snaží se tomu vyhýbat 😀 ) ale i tak to stačí. Ze začátku jsem nevěřila v takový pokrok, ale jsem moc ráda, že cvičíme. Závidím těm, kteří už nemusí, někdy je den moc krátký,aby se to dalo všechno stihnout .....

iwuskaaa
11. bře 2011

Ahojte mamičky,
chcem sa spýtať, či sa tu nájde nejaká mamička, čo bola s dieťatkom na rehabilitačnom pobyte v Martine?
Ak áno, ozvite sa mi prosím, chcem sa popýtať nejaké veci. Ďakujem 😉

petja
12. bře 2011

Dobrý den a je pravidlem,že děti při cvičení doma pláčou? My jsme začaly cvičit bod pod prsíčkem a nadávala u fyzio ale doma nic,dokonce si brble....

velrybous
12. bře 2011

@petja Vojtíšek se začátku o toho prvního cviku brečel a teď se směje, tak jsem přitlačila, nebrečí, jen mi nadává 🙂)) ale u toho dalšího na bříšku a boku to pláče ☹