Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lodgermaniacka
10. srp 2010

baby, ja sa občas tiež ohlasim, občas vas prečítam, my cvičíme od 3.týždna, teda hned po narodeni, maly ma teraz 4 mesiace a tiež sa našej lekarke zdal už ok, len na rehabilitacii stale niečo vidia, my sme mali stuhnute svalstvo, dosť držal aj ručičky v pästičkach, ale už je to celkom ok.

@monnaa nam naposledy ten cvik na chrbatiku-stlačanie pod bradavkou zrušila, nedal sa už udržať ani jej, takže mame na boku a na brušku

pacesova
11. srp 2010

Ahoj holky,tak se tu dáváme do kupy po povodních.Oči plné pláče,ale my i přesto cvičíme dál,nic nepodceňujeme.S tím cvikem na zádech-já ho sice udržím, fixuji mu i hlavičku,ale vykopnutí nožiček je málokdy,spíš vůbec,tak jsem z toho otrávená.Řev a žádný výsledek.
@kvetik-kdo Vás na ní posílá??????????Nebo jsi sama zažádala někde. Vím, že tam něco velkého je.Myslím, že tam byla @monnaa.

petul.a
11. srp 2010

@monnaa - my jsme to mačkání cvičili pak už na posteli (prvních pár měsíců na přebalováku), ale je teda fakt, že nás při tom kolikrát Babu i trefila do břicha, tedy přesně řečeno trochu níž, takže manža občas úpěl 😀

petul.a
11. srp 2010

@pacesova - takže vás ty povodně asi zasáhly docela dost, co 😔 Jsi dobrá, že i při tom, co teď asi zažíváte, cvičíš poctivě dál. A neboj, ono se kolikrát zdá, že není žádný výsledek, ale on se ve finále ukáže 😉 Přeju hodně sil, ať už při cvičení nebo při vyrovnávání se s velkou vodou.

petrach
11. srp 2010

Ahoj holky,
chvíli jsem tu nebyla,ale dočítám ptubežne jak se kdo máte..

@pacesova je mi líto že Vás ty povodne zasáhli,je to šílené to vydet..né tak zažít..tak se drž..
monna jak se máte vy? četla jsem vaše míry..a ted máš dlouhána...
všechny ostatní zdravím..nejde to vypsat,na nekoho bych stejne zapomela..

Šíma dakl minulí čtvrtek manžovi krásný dárek k 35 narozkám..přišel mi naproti ke dveřím..sám od sebe,.,do té doby nemel ani snahu se pustit,nebo náznak chuze..ted se začíná pouštet a přejde chodbu,obývak..včera skoušel i venku..uplne zíráme jak mu to jde,,nečekali jsme to nikdo..
a já veřím,že tohle zvládl všechno jen a jen díky vojtovce..na neurologii nám řekla dr,že po tom všem co máme za sebou,je zázrak jaký ted malí je..

takže se opravdu vyplatí vydržet ten pláč a nářek..stojí to za to holky♥ všem vám co cvičíte držím pesti,at se daří a deti delají pokroky ♥

lojzina
11. srp 2010

@pacesova ahoj,to je me lito,mas toho ted nad hlavu 😒 ,

petul.a
11. srp 2010

@petrach - veliká gratulace ke krůčkům 🙂 🙂 🙂 Je to paráda, co? 😎

lukza
11. srp 2010

@pacesova je mě moc líto že vás zasáhly povodně kdybych mohla jakoliv pomoc tak klidně pisni do IP pokud budu moc pomužu jakkoliv.posílám hodně sil

@petrach obrovská gratulace ke kručkum to je paráda

pacesova
11. srp 2010

@petrach-Super,jmenovci velkého hubana,ani jsem nepostřehla,že máš taky Šišmu.Jak já bych byla šťastná aspoň za lezení.
@lukza,petul.a-děkujeme-my jsme na tom ještě dobře.V paneláku vylezla voda jen ke schránkám a zatopila sklepy.Ty už pěkně zavání.Tchýně má byt pod vodou,bydlí teď u mladých nahoře,ale její spodek je totálka a naše chalupa-tam to vzalo jen garáž. My máme, kam jít spát,ale horší ti mladí, co postavili a vše mají........ a hypotéku jim nikdo neodpáře. Hasiči znovu dostali avízo,že se má opět rozpršet, bouřit a povodně zas hrozí.Tak se tu modlíme.Nejhůře je na tom od nás teta,ta to měla všude a včera už psychicky podlehla nátlaku,tak se snažíme podpořit ji.U nich byla voda velká a hlavně to spláchlo bordel z garáží,takže je všude cítit nafta,ředidlo atd......Fakt hnus a to má i v domě.
@lojzina-na druhou stranu, zas vím, že může být hůř a tak jsem se trochu psychicky srovnala z toho denního stereotypu. Dnes tu máme i vojáky a také tu točila televize.Dokonce to vyplavilo i miny po rusákách-prostě vzrůšo.Já se hrozně bojím o manžu,jde do všeho po hlavě a..........
Tak holky cvíču zdar, my máme dnes odmakáno. Nemáte fígl na slintání - nám rostou dva naráz a fakt asi bude chodit s plínou pod krkem.

lukza
11. srp 2010

@pacesova to jsem ráda že na tom nejste nějak mooc špatně ale aji tak je to šílené ty povodně.no a na slintání jedině odsávačku do puse jak je na zubním víš co mylsím🙂))) nééé stranda snad se tě to nedotkne

petronelas
11. srp 2010

Ahoj holky..můžu se k vám přidat?
Od úterý jsme začali chodit na vojtovku.Mám z toho docela strach,ale snad nám to pomůže. 😢 Nebudu to celé dočítat je tady toho strašně moc.
Tak třeba se budu ptát na něco co jste tady už probírali. 😀

lukza
11. srp 2010

@petronelas vítám tě tu mezi námy cvičitelkamy 😀 a uvidíš pujde to dobře i dkyž některé dny to tak vypadat nebude a bude to těžké takže hodně zdaru do cvičení a mužu se zepatat jaktože jste musely začít cvičit koukám že už máte 8měsícu

petronelas
11. srp 2010

Co to je hypotonický?

lojzina
11. srp 2010

@petronelas ahoj,neboj,hlavne vydrz a ptej se na cokoliv 🙂

petronelas
11. srp 2010

@lukza no byli jsme právě v pondělí v poradně na 8.měsíční prohlídce a doktorka zjistila,že malý se netočí na bříško aspět tak jak by měl a už vůbec se neplazí a neleze.Já ji to říkala ale ona tvrdila,že na svůj věk to ví dobře.To mu bylo 6.měsíců.
Já jsem ji to říkala už v 6.měsících,že se mi to zdá divné,dokonce dělá prudké pohyby hlavičkou dolu a dozadu a to nás poslala na neurologii.Tam jdeme až v září.

petronelas
11. srp 2010

holky jste hodné,fakt....
měla a mám z toho divný pocit ale snad to budeme taky brzo všechno umět. 😢

lojzina
11. srp 2010

@petronelas hypo je slaby tonus je sval-slabe svalstvo.

petronelas
11. srp 2010

@lojzina aha,tak to prý máme na zádičkách...

lojzina
11. srp 2010

@petronelas pocity sem mela a nekdy jeste mam,ale nezoufej,vojtovka hooodne pomuze 😉

lukza
11. srp 2010

@petronelas vy se teda ještě nepřetáčíte? ty jo to se divím že v 6měsícách to už nespozorovala no jo ale jsou dokroři co to neřeší.uvíš bude vše dobré a Adámek se dá brzo do kupy a tedka sjte na neurologigi nebyly hned jdete cvičit u nás to je tak že první rozhodně neurolog a pak až cvičení rpto se ptám my máme tento měsíc kontrolu na neurologii tak sem zvědavá jak dopadneme.
a co to je hypotonický to ti víc odpoví holky já se v tom taky nevyznám jsou tu hodně zkušené maminky

petronelas
11. srp 2010

teď děláme ten cvik jak se tlačí body pod bradavkou

lojzina
11. srp 2010

@petronelas my v obou rukach a vubec v te horni casti telicka

lojzina
11. srp 2010

@petronelas jj,ten je neljlehci,a ted kdyz ho cvuicime tak uz si na nej i zvykl a ani tak moc neplace.

lukza
11. srp 2010

@petronelas neboj bude vše dobré nejhorší jsou ty začátky ale uvidíš bude mít Adámek svaly na zádech jak hrom a opak to pujde vše krásně

petronelas
11. srp 2010

@lukza on se docela točil ale prostě přestal a otočil se na bříško ale ne spátky.Ona tvrdila,že to dožene no a bohužel nedohnal.
Jak s nima cvičíte vy kromě vojtovky aby si spevnili zádička a tak?

lojzina
11. srp 2010

@petronelas my teda jen vojtu...zatim,jo a jeste teda doma na mici...to nam ukazala rhb,dycky pred cvicenim ale jen tak minutku aby se moc neunavil na dalsi cvico

petronelas
11. srp 2010

@lojzina tak Adámek už je táááák statečný,že u toho vůbec nebrečí 😢

petronelas
11. srp 2010

to já bych brečela s ním a bolí mně to víc než jeho...jo a vy máte u toho cviku ty děti úplně do naha,nebo ne?

lukza
11. srp 2010

@petronelas jééé já myslela když se už jednou točí tak to zustane 😲 a mě RHB říkal že točit se s bříška na záda má ještě čas že to vědomně děti dělají až tak v 8měsícáh že prý dřív to jsou spíš přepady no mě Luky se otočl z bříška na záda jen jednou ale spíš bych to viděla na ten přepad

lojzina
11. srp 2010

@petronelas ne,doma kdyz cvicime tak je v bodycku,jde o to jestli i pres obleceni spravne odhadnes ten bod-tak me to rikala rhb 😉