Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

monnaa
25. čer 2010

@lukza - no to je super správa, že sa Lukáško pretočil, mne sa on zdá veľmi šikovný, veď má len 4 mesiace 🙂, teda takmer 5 teraz pozerám, len tak ďalej 🙂. A neboj sa lukza, on ti to určite ešte veľa krát s radosťou predvedie !
@ralanka - ja som z Čadce. Počula som o rhb pobytoch v MT, ale tam je to údajne niečo ako hospiatlizácia, teda treba hlásiť vychádzky, sú 2 detičky na jednej izbe . V dunajskej lužnej si sama s dieťaťom na izbe a je to tam voľnejšie. Keď sa vrátime , tak dám vedieť 😉 . Ale ak si z MT, tak ti stačí dochádzať z domu, nie ?
@sisi27 - hpotónia môže byť kombinovaná s hypertóniu, často ako u vás- teda hypotónia axiálna a hypertónia na končatinách, cvičením sa to napraví. Cvik na brušku je aj u nás najhorší, ale bohužiaľ je jeden z najúčinnejších na posilnenie svalstva na chrbátiku 😒 , tak to musím dáko vydržať.
@janka79 - tak ja mám presne podobný problém s očkovaním. Keď som do toho trošku zabrdla a začala som pátrať po nete o než. účinkoch , chodila som 2 mesiace s hlavou v smútku, že čo som to ja tým mojim deťom dovolila pichnúť 😲 . Pri staršej ma ani nenapadlo pochybovať o potrebe očkovania, ale pri Peťkovi som v rozpakoch.....on má totiž taký zvláštny nález v bielej hmote mozgu ( zistený v 7. mesiacoch , pričom po pôrode bolo usg mozgu v norme ), nikto z Dr. sa mi nevie k tomu vyjadriť, a metabolické aj genetické vyš. sú zatiaĺ OK, teda ja sama pátram, čo sa stalo. Zistila som, že vakcína proti hepatitíde B ( obsiahnutá v Infanrix hexa ) môže spôsobiť také zmeny aké má on. Dostal zatiaľ 2x Infanrix a 2x vakcínu proti Rotavírusom ( mimochodom tá bola kontaminovaná DNA vírusom prasacej chrípky ☹ ) , ďalší Infanrix by sme mali mať v júli...ale dosť sa toho bojím. Zvažujem, že poprosím moju neurologičku o odklad očkovania , aby som mala ešte čas na premyslenie. Čítala som, že detičky , ktoré majú nejaký neurologický problém, posúva očkovanie vždy spať. Moja kamarátka z Nitry mi dokonca povedala, že u nich deti s DMO neočkujú tuším do 5-6 rokov na odporučenie neurológa. No a čo sa týka vakcíny MMR ( mump., morbilly, rubeola), tak tej sa bojím úplne najviac po prečítaní pár príspevkov tu na modrom koníku.....ale ako píše petul.a, možno som sa dostala fakt k tým najkatastrofickejším scenárom o nežiadúcich účinkoch. Ako matky sme teraz v dosť ťažkej pozicícii, čo si vybrať ?
@petul.a , prosím ťa, nevieš náhodou, ako ste mali presne to očkovanie upravené ? V Infanrixe je totiž aj vakcína proti hepatitíde B, predtým sa to pichalo osobitne, Barborka túto vakcínu teda nedostala ? A tiež vakcína proti čiernemu kašľu bola v tej " starej " vakcíne inak upravená, preto mali detičky často vysoké teploty a zapálené miesto vpichu. V Infanrixe je ten čierny kašeľ šetrnejší. A dostala Barborka vakcíny podľa kalendára, alebo s posunom ?

silviamt
26. čer 2010

ahoj, chodime s malou do toho sanatoria za Tatra bankou je tam velmi mila rehabilitacna, ked sa na nieco spytam bez problemov odpovie, paci sa mi jej pristup az na to cvicenie lebo mala je strasny srdo

ralanka
26. čer 2010

@monnaa je to tam ako hospitalizácia akože vychádzky máš od 14:00do 19:00 v lete a v zime do 18:00 a môžeš ísť kam chceš ale akože si na vychádzke v okolí a na izbe si sama s dieťatkom nie po dve su tam také izby ale tam sú dve postele a postieľka ked si ty s dvoma detičkami a je to síce v ošarpanej budove ale jasom bola teraz prvýkrát a v oktobrí idem zas a je to tam super. A áno aj ja som chcela dochádzať ale zas máš tam plnehradenú stravu pre dieťa pre teba obedy za 2,15€ nemusíš variť a naháňať sa a spoznáš aj iné maminy ked si na spoločenskej miestnosti je to iné ako ked len chodíš ambulantne odcvičiť a dovidenia.
@silviamt tak to potom chodíš do DD teda celá budova patrí DD a oni tam majú určitú časť

ralanka
26. čer 2010

aj baby odtiaľto čo boli so mnou na tomto pobyte tak som myslela boli aj v dunajskej aj všade inde a povedali že tu sa im ten prístup zdal najlepší a to jedna pochodila aj ostravu a tak 😉

monnaa
27. čer 2010

@ralanka - no tak to je iné, keď si sama na izbe s dieťaťom, tá ošarpaná budova mi vôbec nevadí. A cez deň tam cvičia sestričky s dieťaťom ? A koľkokrát ? A ešte jedna otázočka- ako dlho sa čaká na schválenie pobytu ? Vďaka 🙂

ralanka
27. čer 2010

@monnaa no my sme tam chodili asi dva týždne a že či nechceme ísť na pobyt ale že sa čaká cca 3 mesiace ale zrovna mali volný termín od 31.5 tak sme išli vlastne hned na další pondelok na pobyt a teraz pojdeme v strede oktobra . Tak baby spomýnali že máš nárok každé 4 mesiace ísť. A podľa toho akú diagnózu ti určí fyzioterapeutka tak to potom cvičíš. My sme mali laser (to mali všetky deti) a potom cvičenie ráno s cvičiteľkou podľa toho u ktorej budeš so staničnou sme jeden cvik ja a jeden ona a potom sa vrátila jedna z dovolenky tak si rozdelili deti aby ich nemala jedna veľa tak som šla k druhej a to už cvičila s malým ona prípadne mi ukázala iný úchop malého k danému cviku a to som odcvičila ja a potom máš naobed cvičenie a potom ešte večer ale to už si cvičíš sama s dieťaťom. A my sme mali pred druhým cvičením ešte biolampu. A iné deti s ťahšími diagnozami mali laser a po ňom hned parafínový zábal potom cvičenie a niektoré ešte aj perličkový bazén je to rôzne. Ja som bola spokojná. 😉 🙂
Aj ked som mala zozačiatku obavy 😉

monnaa
27. čer 2010

@ralanka - no to si ma celkom potešila. lebo MT mám bližšie ako Ba, tak ten ďalší pobyt skúsim tam. A strava je tam dobrá pre také malé detičky? Ja som totiž na stravovanie prísna , myslím žiadna soľ, cukor do roka a tak....Ozaj, a ty prečo cvičíš s Matúškom ? Nejako mi to asi uniklo....my cvičíme pre hypotóniu.

ralanka
27. čer 2010

@monnaa my máme hypertoniu preskakuje vývoj a ked bol na brušku tak mal zaťaté päste a že to nie je dobré lebo by sa nevedel potom oprieť o ruky a štvornožkovať ale možno by to prišlo neskor samo a ako som písala švagrinine obe baby ani neštvorkovali hned chodili a až potom už štvorkovali a nič im nieje sú zdravé. len ja som sa zľakla ked bol malinký cca 2 mesiace že ked ho kúpem tak má zovreté pästičky sa mi zdal akoby sa bál vody a tým to začalo. Možno by to ani nebolo treba len oni idú presne podľa tabuľky že čo má dieťa v danom veku urobiť a náš to preskakoval a to im vadilo 😒

lukza
27. čer 2010

Holky musím se pochlubit snad nevadí ale mám s toho radost Lukášek už začal pást koníky s nataženýma ručenkama ,kruciš taky to nemohl udělat vše o dva dni dřív jak jsme byly na té neuroligii tak mě říkala že už by měl pomalu tak pást a on vše začal dělat až po kontrole jak pasení tak otáčení.jinak otočení mě zatím stále nepředvedl furt na to čekám a nic 😲 .
všem přeji krásný večer a na zítra a ostatní dny pěkné a bez pláče cvičení

lukza
27. čer 2010

jo chtěla sem vám poslat fotečku snad nevadí 😀

monnaa
27. čer 2010

@ralanka - tak to ste ten lepší prípad, keď preskakuje 🙂 , my zaostávame také 3-4 mesiace za rovesníkmi ☹ . Inak ani ja s bratom sme neštvornožkovali 😉 , niekoré deti to fakt obíde 😉

monnaa
27. čer 2010

@lukza - Lukáško je nádherný chlapček, a aké má tie rúčky krásne natiahnuté 🙂 , moc sa s tebou teším ! Inak ja som to minule asi zle pochopila, keď si písala o tých natiahnutých ručičkách, teraz už podľa fotky chápem ako to tvoja Mudra myslela ☹ . No a super že si sem hodila fotku, je to príjemné oživenie našej témy 🙂

monnaa
27. čer 2010

joj, ten smutiaci smajlík v mojom predchádzajúcom sa tam dostal nedopatrením !

lukza
27. čer 2010

@monnaa děkuji já mám s toho taky radost,ale to asi tady všechny když uvidíme na svých dětech pokrok že je to taková dodávací síla 😀 .
a co ty kdy máš další kontrolu na rehabce?určitě tě zase pochválí a budeme se stoho radovat já měla minule takovou strašnou rydost jak jsi to napsala.už se těším jak to napíšeš znova 😀

monnaa
27. čer 2010

@lukza - kontrolu máme v stredu. Áno, je to obrovská radosť keď urobia tí naši drobci nejaký ten pokrok, a ja tiež veľmi rada čítam pokroky ostatných detičiek, veď to máme všetky vydreté a každý pokrok vnímame úplne inak ako keby to malo byť samozrejmosťou. Ja keď si teraz spomeniem, ako som si pri staršej dcére písala s mamičkami rovnako starých detičiek, že čo ideme variť na obed, kam ideme na výlet , a aká som unavená , lebo malá mi štvornožkuje už v 7. mesiacoch a ja za ňou musím všade behať.... 😀, ......tak teraz mi to s odstupom času a pri terajších problémoch s Peťkom príde také zvláštne.

lukza
27. čer 2010

@monnaa budu na vás moooc myslet aby středa pro tebe opět znamenala velký usměv na rtech.já mám taky strašnou radost když tu čtu od vás ostatních že jste udělaly pokrok a nebo jen to že jste dostaly pochvalu na rehabce to je totiž tak hřejivé u srdíčka. 🙂
a to věřím že ti to příjde zvláštní ale peťko je šikula jen potřebuje čas tak jak všechny děti tady 😀
Jo od kdy vlastně cvičíš ze synem?

monnaa
27. čer 2010

@lukza - cvičíme od 4. mesiacov. No fakt musím zaklopať, že teraz sa nám celkom rozhýbal aj trošku spevnel a tým že sa začal plaziť tak využíva viacej svalov, takže každým dňom vidím nové pokroky 🙂 . Mali sme také dlhé obdobie stagnácie, asi od 5. mesiacov kedy sa pretočil na bruško, potom ho vrátila celková anestéza ( NMR mozgzu ) zase spať, tak už som bola ja zúfalá z toho + ešte rhb vždy krútila hlavou, že to nie je dobré 😒 ...tak teraz ma to dvakrát viac teší. Ozaj, ešte k tomu pretáčaniu na bruško ma napadlo, že náš Petrík to urobil zo začiatku asi len 2x a potom až za 2 týždne sa mu uráčilo znovu nám ten pokrok predviesť 😉

lukza
27. čer 2010

@monnaa tak to cvičíš fakt dlouho máš muj obdiv ,ale on co člověk nadělá že když se musí tak se musí.to jo jak se plazí tak musí vše zapojovat takže to je supr je vlastně furt v pohybu a svaly pěkně sílí.jsi opravdu silná a to že se pak vrátíl z5 to muselo být hodně na psychiku co ?,alre tedka už bude jen dobře a búde dělat velké pokroky počkej ani se nenaděješ a bude zase o velkýýýý krok dopředu.
jdu do hajan tak dobrou noc a zítra všem přeji aby bylo cviční a usměven a bez slziček

lukza
28. čer 2010

Holky tak sem se dočkala dneksa mě Lukášek dvakrát ukázal přetočení na bříško huráááá mám s toho velikou radost 😀

monnaa
28. čer 2010

@lukza - no supééér, aj mám obrovskú radosť s tebou 🙂 . Ozaj, a dokedy budete cvičiť ?

betelgeuzz
28. čer 2010

Lukza, gratuluji k otočení. Luki je šikulka, stihl to brzo.

Taky mám pocit, že si děti schovávají pokroky až po kontrole na neuru. Minule jsem Ali přemlouvala, aby se vyhoupla na kolínka a ona to udělala asi 14 dní po kontrole 😒 Teď se Ali začala stavět, ale nějak divně. Má prsty stáhnuté k chodidlu a stojí na těch zkrčených prstech. Neslyšely jste o tom? Ve čtvrtek jdem na rehabku, tak jí to hned řeknu.

monnaa
28. čer 2010

@betelgeuzz - no vy ste teda tiež šikulovia , gratulujem ! 🙂 . A Alicka sa stavia na špičky ? O tom som teda počula dosť často, že to deti robia, ale Vojtovka by mala určite pomôcť 😉

betelgeuzz
28. čer 2010

@monnaa Monnaa, já jsem taky slyšela, že se děti staví na špičky, ale vždycky jsem si myslela, že je to vypadá, jako když si na špičky stoupnu já a ne že na těch prstech.

lukza
28. čer 2010

@monnaa děkuji a cvičit budeme ještě určitě ěměsíce a pak se uvidí to jdeme zase na kontrolu na neuroligii ale když sem začala cvičit tak mě rehabilitační říkala že určitě do 8měsíce budeme cvičit a pak se uvidí že chtějí mít už vše v cajku jak plazení tak lezení atd.

@betelgeuzz taky děkuji a to je hodně známe že děti se prvně staví na špičky nevím zda je to špatně nebo né ale já aji bráška jsme to prý dělala a chodily po špičkách ,ale pak se to srovnalo a prý to dělalao hooodně dětí ale to jeět vojtka nebyla tak se to neřešilo tedka to asi cvičením se dá do kupi uvidíš co ti řeknou na rehabce.jinak moooc gratuluji k postavení jste šikulky

lukza
28. čer 2010

@monnaa tam má být že budeme cvičit určitě ještě 2měsíce

sisi27
29. čer 2010

Ahojky holky, lukza - gratulujeme k otočení 😵 a všem ostatním k pokrokům a ostatní pokroky určitě přijdou 🙂
My jsme byli včera na rhb a máme cvik na boku jak se tlačí na lopatku, ale nějak jsem ho zapoměla, nevíte jestli někde na webu je vysvětlenej, popř. raději video?

lukza
29. čer 2010

@sisi27 to nevím kde to najít možná na youtube bys něco našla.ale fakt nevím já to hledala a nic nenašla třeba holky více poradí

lojzina
29. čer 2010

@sisi27 ahoj,jednou jsem neco takoveho nasla na babyonline,to uz je ale dyl ale zkus to,a nebo zadat Vojtova metoda-vybehne plno odkazu,mozna i tam neco bude..... 🙂

lollipops
29. čer 2010

@sisi27 Ahojky, a na co ten cvik ma byt?My mame ze lezi na boku,horni nozku drzim skrcenou a lehkym tlakem mu taham od lopatky trosku smerem ke me.A mel by u toho na boku zvedat hlavicku.

Jinak holky gratulujeme k pokrokum,ste sikulky.My bohuzel moc dobryho nemame.Na brisku katastrofa-nepouziva vubec brisni svalstvo a prohyba se.Toceni na bok taky spatny kdyz uz se o to obcas zacne pokouset-je uplne prohlej,zlomenej a uplne vyvracenou hlavicku dozadu.Tim padem je jasny ze se nepretoci a tak na to uz aji zacina prdet.No radost zatim zadna.A 14.7 deme na ockovani-hexa+prevenar 13 tak mam z toho ted strach jak ste to tu probiraly.Zvlast kdyz bude mit naraz 2 vakciny.No musim jen doufat,ze bude vse v poho.Preji Vam jen same pokroky a radosti

lojzina
30. čer 2010

ahoj,my zase ze lezi na boku,nozky je vcelku jedno jak ma ale spodni rucka je do praveho uhlu k telu,horni ma pripazenou,a ja ji jeste pridrzuju u boku(jeho),a druhou rukou tlacim a jakoby pod lopatkou smerem od sebe,a mel by zvedat hlavicku...
Dnes sme byli na te kontrole,nic moc ☹ ,sice je to lepsi pry,ale problemy pretrvavaji,pridala nam novej cvik a cvicime dal....pry jsme pohybove aspon o mesic pozadu 😢