Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

betelgeuzz
15. únor 2010

Pavla, taky cvičím ten cvik, ale nic o tom, že mám bránit plazení, mi neříkali. Jednou rukou přitláčím lokem k podložce a druhou mačkám bod na patě. Malá hýbe ramenem, zatahují bříško a přitahuje nohu.

pink lady, podívej se na obchody, co prodávají látkové pleny. Většinou mají taky různé pratelné přebalovací podložky, akorát trochu dražší.

ivkaivka
15. únor 2010

Ahojte, mozem poprosit o radu? SOm zufala:

Dnes sme boli na rehabke (2x) a na chodbe druha sestricka vysvetlovala jednej mamicke, ze po ockovani proti obrne... sa nesmie 10 dni cvicit. Ja som malu objednavala, v den ockovania u druhej, s tym ,ze sme po ockvoani a ona nam nadala termin o 5 dni. Dnes som sa jej na to opytala, ze som pocula, tak ona na to, no sak ste s nou az tak necvicili, ci hej? Myslela som, ze ma vystrie a tak mi povedala, ze keby nieco, uz by sa to prejavilo. NOrmalne sa mi chcelo plakat, ako jedna hnusoba moze ohrozit moje dieta. Myslite, ze sa uz teraz nemoze nic stat? Po ockovani sme uz 2 tyzdne, no dnes ma cely den boli zaludok, malu len sledujem..no fakt mi je nanic. Myslite, ze sa este moze nieco u malej prejavit?

Vopred dakujem

evikg__2
15. únor 2010

ivkaivka, to je nehorazne! Ale od nasho zdravotnictva nic ine ani cakat nemozno. Clovek aby myslel na vsetko... ☹ Bohuzial s tymto neporadim, ale snad sa jej nic nestane.

pink_lady
15. únor 2010

ivka no nam dala raz termin den po ockovani a to vedela ze sme po...ale jednoducho som neprisla potom...tato nova mi vysvetlila ze cvicit sa nema kvoli tomu ze deti su take unavene vtedy, ubolene, tak aby to cvicenie malo nejaky efekt

stija
15. únor 2010

babule, aj my sme cvicili ten cvik na brusku, kde som jej hlavicku drzala pod rebrami, jednou rukou som jej drzala bod na paticke a druhou bod pri lakti. ale ako reakciu mi povedala rehabilitacna iba otvorenie pasticky, nic ine. a tu citam, ze je tam toho viac

rohacka
15. únor 2010

Ivkaivka - toto su kontraindikacie na cvicenie vojtovej metody

10 dní po očkování polio
vysoké dávky kortikoidů
těžké mentální stavy, prvky autismu v projevu dítěte
akutní onemocnění a teplota nad 38°
průjmové onemocnění, zvracení

Samozrejme, mali ti to povedat.
Sila je, ze ani mne to nepovedali, tie som z PO 😔 aj cvicim v PO.

Neviem, ci je to tak, ale vraj preto sa nema po ockovanie proti obrne cvicit vojta, lebo ta ockovacia latka sa vstrebava cez mozog a pri vojtovke sa tiez stimuluje mozog. Ale neviem, ako to spolu suvisi.....

ivkaivka
15. únor 2010

vdaka, myslite, ze ak by nieco, uz by sa to prejavilo? mali sme len 2 ciky- jeden lezi na chrbe, hlavicku jej taham k sebe a dlanou tlacim na bok hrudnika, aby mala lopatky na podlozke a 2hy cvik, drzim ju na boku. To je vsetko.

rohacka, tie kontraindikacie, to sa malo prejavit po ockovani a naslednom cviceni? My chodime cvicit na Sekcov k Saksovej-tusim tak sa vola. Ked sme isli cvicit nemala uz ani teploty, nozicky neboli opuchnute, nebolo jej nic.

rohacka
15. únor 2010

Ivkaivka
- kontraindikacie znamenaju, ze vtedy nemas cvicit - t.j. nemas cvicit 10 dni po ockovanie proti obrne, nemas cvicit, ked Ti dieta zvracia, ma teplotu nad 38 stupnov a tak. Asi sme sa nepochopili.

Tvoja cvicitelka je dochodkyna, ma za sebou niekolko desatrocnu prax, tak nechapem, ze Ti to nepovedala. Ja by som jej to povedala, nech to hovori mamickam, nech sa aspon ostatne mamicky vyhnu pochybnostiam, ako mas ty 😔 . My cvicime na Capajevke.

ivkaivka
16. únor 2010

vdaka, no hadam jej nic nebude. Mala vyzera, ze je o.k.,teda ako vzdy, len asi kvoli zubkom viac zarevana. Uz som aj rozmyslala, ci nezmenim rebalitacnu sestru. Totiz, ziadne nove cviky nedava, mam prist az viac ako po tyzdni sa ukazat, no nejake velke zmeny nebadam. Mala totiz neznasa byt na brusku.

ivkaivka
16. únor 2010

no tak volala som tej setricke, co hovorila na chodbe o tom ockovani, tak ze sa nemusim bat, ze to by bola bezprostredne po cviceni- zastava dychu, triaska, krce...ze teraz je to uz bezpredmetne. Vraj su aj mamicky, co babatka kupu, to by sa tiez nemalo aspon 3 dni, chodia plavat, cvicit na fit-loptach.
No pre kazdy pripad som este malu objedna na neurologicke vysetrenie a tam by jej urcite mali zistit, keby bolo nieco zle, nemyslite???

orlik
19. únor 2010

Ahoj, tak my teď chvíli od cvičení odpočíváme - jsme po očkování. Cvičíme teprve něco přes týden, ale já snad už sama vidím zlepšení. Nevím, jestli je to vážně možné, ale Terezka už skoro vůbec nedrží ručičky zaťaté v pěst a když pase koníky, tak se na bříšku tak strašně nebimcá jako předtím. Sice tam nevydrží dlouho, ale hlavičku už otáčí na obě strany a ještě se u toho směje. Tak jsem se aspoň trošku uklidnila. V úterý jdeme na kontrolu na rhb a asi dostaneme další cvik.

lilili2
19. únor 2010

Holky chtěla jsem se zeptat v úterý jsme byli na očkování hexavakcínou. Dívala jsem se na složení a je tam taky něco s obrnou. Na to se nesmí taky 10 dní cvičit. Rehab.doktorka mi nic neřekla tak jsem počítala ty 2-3 dny no a dneska jsem s Domčou začala normálně cvičit. Může se cvičit nebo ne?

ivkaivka
19. únor 2010

lilili, nedavno sme to riesili, nemalo by sa. Ja som bola cvicit po 5 dnoch a nic, tak hadam bude dobre, no 10 dni by mala byt pauza.

orlik
19. únor 2010

Lilili, my jsme ve středu byli taky na očkování (pneumokok), fyzioterapeutka mi řekla že nemáme cvičit od středu do pátku (3 dny), takže zítra taky začneme. Cvičit dnes už určitě můžete.

lilili2
19. únor 2010

orlik: u pneumokoka jsme taky necvičili jenom 3 dny, ale u hexa vakcíny (obsahuje obrnu) tady holky psaly že se nemá cvičit 10 dní.

saronka
19. únor 2010

Ahoj holky..taky se přídávám cvičíme měsíc, Sofinka měla problém s preferencí pravé strany a také se moc při pasení prohýbala.. ted po měsící jsem dostaly velkou pochvalu..prý takové zlepšení terapeutka zatím neměla.. Sofinka až na trošku stuhlejší krční páteř pase uplně super, bere si i hračky na bříšku a tak.. cvičíme jeden cvik 3x denně -ale musím přiznat, že jsem trošku polevila a ted jsme dostali další cvik, je to na podporu toho aby se dobře přetáčela na bok.. na jedno jí to jde ale na druhém se zase pomalu začíná zaklánět tak prý máme cvičit aby se to nenaučila špatně..ona se ještě sama nepřetáčí ale fyzioterapeutka to zkoušela..

pink_lady
19. únor 2010

Ahojte tak my na nejaky cas mame pauzu, boli sme v nemocnici, mali sme uraz, maly ma zlomenu klucnu kost zakze je po cviceni tak dufam ze to nebude mat nejaky negativny vplyv na vyvoj... 😔 aj ked vsetci v nemocke krutili ze tak toto je hypotonicke dieta?! 😕 tak ja uz tomu fakt nemrozumiem 😕

mamamiska
20. únor 2010

Prosim Vas, mohol by mi niekto napisat, ci mam malemu na tej strane, kde sa tlaci na boku hrudnika ten bodik, drzat aj ruku pri tele ? - pri cviku ktory ma pomoct otacaniu sa nabok. Zmenila som fyzioterapeutku, strasne zistenie - cvicili nas nespravne. Teraz u novej fyzipterapeutky cvicime ten cvik na posteli tak, ze pouzivam aj nohu. Ak ho niekto cvici, prosim vas napiste, lebo som bola u tej novej iba raz a tam si ju maly sam drzal ale ked teraz cvicim doma tak ju dviha a ja neviem ci ju mu mam stranou mojej nohy nasilu pritlacit pozdlz jeho tela, alebo upazit pod moje koleno, alebo nechat nech ju dviha. Druhu ma dvihat z upazenej polohy - to je dobra reakcia a aj ked dvíha vysoko nohy- aj to je dobra reakcia. Ak je niekto zo Ziliny, tak sukromne ku trznici cvicit urcite nechodte.
Saronka vy ako cvicite ten cvik na otacanie na bok. Maly ma o tyzden 6 mesiacov a nevie sa na bok otocit. A to sme u tej (baby prepacte) kravy cvicili Vojtovku tri mesiace.

petrach
20. únor 2010

mamamiska ruku u tela má mít tu u Tebe,u Tveho boku,a mačkáš bod u bradavky dál od sebe..tu ruku od tebe by mel nakrčit v lokti nahoru a zvednout nožičky..jestli me teda pochopíš..je to cvik na zadech,jak jsem pochopila ne?

holky a s očkováním,nám po hexe a po všech řekla že ten den + další 3..
a s teplotou teda necvičím ani se zvyšenou,třebas 37,5..

pink lady teda to máte trápení..at je brzo líp

saronka
21. únor 2010

nám řekla rehabilitační 3dny po hexe.. zrovna zítra jdeme na 2. dávku

andriss
22. únor 2010

Ahojky holky, můžu se také přidat? Já mám dceru, která má paleocerebelární syndrom. Vojtu cvičíme už od 4 měsíce a je to opravdu zápřah. Před Vánoci jsme se vrátili z Janských lázní a na jaře pojedeme opět a už se moc těšíme. Má někdo zkušenosti s tím to syndromem? Naše ještě nechodí, ale my to zvládneme 🙂

stija
22. únor 2010

pink-lady uz som pocula aj nazor, ze dnes je moderne predpisovat vojtovku a ze ju davaju cvicit aj vtedym ked to babatka nepotrebuju.

stija
22. únor 2010

mamamiska my tiez cvicime ten cvik na chrbatiku, myslim, te je to RO jednotka. a tiez iba tlavim ten bod medzi rebrami. ruku blizsie k tebe ma mat pri tele, ale ty sa jej na tom boku nemas dotykat, iba v tom jednom bode. a nepouzivm nohu. ale mozno je to nejaky iny cvik teda.

betelgeuzz
23. únor 2010

Mamamisek a jak používáš při tom cviku nohu? Nějak si to neumím představit. Já držím jen jednou rukou hlavu a druhou mačkám ten bod. Ze začátku měla malá taky tu ruku podél těla, ale teďsi ji dá nahoru. Sestra na to nic neříkala, prý je důležitý, aby si ruce nedávala do pusy, nebo po něčem nechytala.

Andriss, my cvičíme kvůli CKP.

orlik
23. únor 2010

Ahoj, my jsme dnes byli na rhb a byla velká pochvala, na bříšku je Terezka o hodně stabilnější (toho jsem si všimla i já sama). Dostali jsme další cvik - na boku - mačká se pánev a lopatka. Mám pocit, že si zamotám ruce 🙂

Ahoj saronko, jak se máte? Dlouho jsem o vás neslyšela, chodíš ještě na Listopada 2009?

pink_lady
23. únor 2010

ahojte
j, stija, dost mozne 😖 ale na zaciatku sme to ozaj potrebovali, bo mal skrateny sval na krku...teraz no, neviem...som aj rada ze mame teraz pauzu mozno sa sam dovtedy uplne rozhybe a dobehne co je trosku pozadu,,,mam pocit ze ono to je aj tak, ze ak je dieta narodene v termine a ma 9 mesiacov a neotaca sa este, nikto to neriesi...ale ked sa niekto neotaca v 5 a je predcasnik tak uz robia halooo

inak tu nohu som aj ja pouziavala isty cas pri tom cviku, potom ma to tato nova rhb naucila inak

emanka
23. únor 2010

Ahojte, dlho som tu nebola, tak sa chcem iba pochváliť, že dnes nám neurológ zrušil cvičenie, malá už je ok, len nám doporučil plávanie, tak asi pôjdeme na to 🙂

Všetkým mamičkám želám veľa trpezlivosti a detičkám veľa veľa veľa zdravia 🙂 🙂 🙂

Držte sa...

petul.a
23. únor 2010

Ahojky 🙂

Emanka, velikánská gratulace 🙂 🙂 🙂

Andriss, přeju hodně sil, ať to zmáknete. A vy to určitě zmáknete, jste šikulky 😉 Adélka je krásná holka, smíšek, viď? Koukala jsem na fotky. O paleocerebelárním syndromu nic nevím, přiznám se, že ten název čtu prvně až tady 😕 My cvičíme kvůli hypotonii.

orlik
24. únor 2010

Ahoj, tak jsem si myslela, že už to cvičení s Terkou psychicky zvládám. Ale dnes jsme se 20 minut snažili o cvičení, které trvá 30 vteřin. Je u toho naprosto hysterická a vůbec ji nemůžu dostat do té správné polohy, natož najít správné body na mačkání. Dopadlo to tak, že jsem si na ni fixem nakreslila 4 křížky v místech, kde ji mám mačkat. Sice cvičíme "jen" 4x denně, ale radši bych brala cvičení 5x a jen ten první cvik.

lullka30
24. únor 2010

Orlik, my ten cvik dostaneme zajtra, tak sa fakt teším 😒 minule ho na Lukym skúšala a mala s ním hodne práce, aby ho do tej správnej polohy dostala, tak nechcem vidiet seba...to budem mat zase nervy 😠