Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

pasoa
16. lis 2009

kolka, prajem pevné nervy, ja som bola už psychcky na dne chvíľami, ale potom to prešlo.... človek si na to nikdy nezvykne, ale dá sa cez to nejako preniesť.
s tými cvikmi na webe ti neporadím, skús dať do googla, možno niečo vygoogliš 😉

pajka888
16. lis 2009

Ahojky, my jdeme poprvé na rehabilitaci v pátek, už teď z toho mám velké obavy, ale když tu čtu, jak to dětem pomáhá, tak doufám, že to snad zvládnu taky a nějak to překonáme

keba
16. lis 2009

petul.a:Baruška je šikulka 😉 moc moc vám přeju at capkáte.....my dneska byli na neurologii,tak nás Mudr.pochválila ale Neli nechtěla ani za nic stát bez opory ani udělat žádný krůček..... 😒 Dokonce dnes ani doma nechtěla chodit,tak jsem měla z toho měla jaksi dnes depku že se jí vůbec nechtělo!!Snad zítra to půjde líp,snažím se jí pořád do toho capkání povzbuzovat tak mě napadlo jestli jí to třeba nemůžu zprotivit!!!!!!!!!!!!!Mudr.taky říkala že po ní nemůžu chtít nemožné,že za 4dny se nerozběhá...a jak znám Nelču tak to bude na dlouho...za 4měs.máme dojít opět na kontr.to už snad půjde sama po svých................. 😉

petul.a
17. lis 2009

Ahojky

Kolka, Pajka - kočky, nebojte, zmáknete to 😉 Někdy to fakt není jednoduché, hlavně psychicky, ale od toho jsme tu my ostatní, abychom vás podpořili 😉 Sem si choďte pro podporu, radu, pomoc... ale taky podělit se o radost 😵 A ta určitě přijde. Ono je to těžké - člověk nevidí pokrok třeba několik měsíců, přestože poctivě cvičí, je z toho unavený, nikam se s dítkem nedostane... a pak najednou LUP!, děťátko se otočí (rozplazí, rozleze, sedne si, postaví se, rozchodí se) a svět je hned veselejší 🙂

Naše Babu dneska několikrát šla za jednu ručičku, po různých površích, doma i venku. To je taaaaaaak úúúúúúúúúžasnýýýýýýýýýý!!!!!!!!!! 😀

elisbet
17. lis 2009

petula:Moc Barunce i tobě gratuluji,jste šikulky 😀 Trpělivost nám "růže" přináší,co? 😉 Za chvíli bude běhat sama a nebudeš ji stíhat,jako já Barče 😀 Ještě jsem se chtěla zeptat,jestli chodíte do toho mateřského centra a jak je tam Babu spokojená?Já jsem ted´cvičení v centru raději zrušila,bojím se všech možných chřipek atd ☹ Ale Barunka pořád sedí s kulatými zády,rehábka mi rovnu řekla,že ve 3 letech,až bude při cvičení už schopná spolupracovat,tak začnem zase Vojtovku na břišní svaly a já už bych se tomu ráda vyhnula,tak přemýšlím,kde ty svaly "namakat" 😀

pajka888
18. lis 2009

petul: já mám právě strach, že to psychicky nezvládnu, pořád si říkám, že to dělám hlavně kvůli ní.
elisbet: nechodíte plavat? Nám říkali na první lekci, že plaváním se to taky zlepší. My sice zatím chodíme na vaničky, které jsou jen jednou za měsíc, ale od jara už budeme chodit do bazénku
My jdeme v pátek ráno s malou na první cvičení, tak jsem zvědavá, jde i tatínek, ať vidí, co to vše obnáší a mohl cvičit taky 🙂

elisbet
18. lis 2009

pajka:plavat jsme chodili,ještě když jsme cvičili,ale Bára byla pořád nemocná,tak jsme to musela zrušit ☹ což mě dost mrzelo,protože na břišní svaly je to prý nejlepší!Ale možná to na jaře zkusíme znova 😉
Jinak co se týče psychiky,tak ta při cvičení dostáva samozřejmě hodně zabrat,vidíš svého miláčka jak brečí,pochybuješ jestli děláš cviky dobře a zda je to vůbec k něčemu a na to je nejlepší lék,když potom vidíš jak prcek dělá pokroky a že jsi mu k tomu pomohla ty sama,naučíš se radovat z maličkostí,oslavovat každé otočení na bok,lezení,sezení atd a víc tě to s mimčem sblíží,u nás to tedy tak bylo 😉 A v neposlední řadě,přesně jak píše Petula,jsem si chodila pro podporu sem na MK,četla jsem jaké kdo udělal díky vojtovce pokroky a těšila se,až budu moct napsat,co nového zase Bára zvládla a že to třeba někoho také povzbudí 😀 Takže nepropadej panice,zvládneš to,jako většina z nás 😉

petrach
18. lis 2009

holky chci se zeptat,cvičili jsme od porodu 4x dene,ted neuroložka řekla že 3x stačí,pry ma normální neurologicky nalez,ale rhb chce,at cvičíme 4x že mu to neublíží..kolikrat by ste cvičili teda vy?
me to večerní vynechání hodne pomuže,ke cvičení ješte nekolikrat denne odsavám mliko 😒

ted nevím kolikrat teda cvičit

elisbet
18. lis 2009

petrach:já bych se nebála cvičit klidně jen 3 krát,třeba o trošku déle,ale to jedno cvíčo vynechat 😉 Jestli ti malej dělá pokroky,tak by to mělo stačit 🙂

aleachim
18. lis 2009

petrach, mě na rehabce řekla, ať cvičím 3x, že už je větší a má náročnější cvičení, která trvají déle, takže na čas cvičí stejně. Takže bych se nebála cvičit 3x.

jmisa
19. lis 2009

My máme cvičit 5x za den, neuro nález je taky normální. Po přidání toho cviku na bříšku jsem to sama zredukovala na 3 cvičení za den, to mačkání bodíku pod prsíčkem cvičíme i víckrát, ale na bříšku jen 3x a i tak toho má dost, evidentně ho ten cvik deptá. Ještě si k tomu dělám tu maáž krku, co mě naučila neuroložka. Takže bychom to ani jinak nestíhali.Takhle je to víc v pohodě.
Dneska ráno jsem koukala, že i ten cvik na bříšku mu jde líp, už se tolik nebrání. Ono když se bránit začne, tak nemá smysl cvičit, protože ho prostě nepřeperu a pak už ten cvik není proveden ideálně je to spíš taková přetahovaná.
Navíc teď máme režim "asi zuby". Dneska jdem na očko, tak se těším, že nebudeme cvičit a nebudu mít výčitky 😀

marusch.mat
19. lis 2009

Petrach a já znovu říkám, že ať cvičíš 4x nebo 2x vždy to v součtu vyjde na stejnou dobu. U malých dětí se cvičí častěji, ale cvičí se kratší dobu, neb se snáz unaví. Větší děti cvičí 3x denně neb už vydrží cvičit déle a děti školní cvičí 2x denně, ale pořád to ve finále vyjde na stejnou dobu jako u kojence cvičícího 4x. 😉

aleachim
19. lis 2009

marusch, tak jsem to myslela, jen jsem to neuměla tak pěkně zformulovat 😉

moleovaa
19. lis 2009

Ahoj, po dlouhé době zdravím cvičence i cvičenky, hlavně těm novým přeju hodně nervů a brzké úspěchy.Hoodně dlouho jsem se neozvala, měli jsme takový delší kolotoč mezi doktory a nemocnicemi kvůli Jindrovým uším a nemluvení, ale četla jsem vás, jenže si nic nepamatuju 🙂
A samozřejmě se jdu pochlubit 😉 Jindra 4.11 udělal první samostatné kroky a dneska se krásně prošel kolem pokoje. To nadšení v jeho očích (a to moje) že zase objevil další kus světa, to je nepopsatelný 😀 Vojtovku už máme "oficiálně" -od neurologa zrušenou, ale po domluvě s rehabkou cvičíme, teď spíš necvičíme protože jsme věčně u doktorů a ve špitálech. Ale ještě máme přidány další cviky nevojtovky, na vstávání a stabilitu, bez řevu, což je fajn.
Co se týče frekvence cvičení, tak podle toho, co mi říkali na rhb a co jsem vyčetla, souhlasím s marusch.

pilotkaanetka
19. lis 2009

Ahoj nás dneska doktorka poslala na neurologii protože malá zvedá hlavičku pase koně ale když ji mám v náručí tak moc zaklání hlavu do zadu tak se to doktorce nelíbilo máte s tím někdo zkušenost?

severine
19. lis 2009

prosím o radu - cvičím reflexní plazení a nevím, jak se mačká ta patička (hlavně kterou rukou kterou patu, na tý nožce už to snad najdu) - je tu prosím někdo, kdo by mi poradil?

jmisa
19. lis 2009

Pilotko, mám dojem, že hlavinku zaklání většina dětí. Dneska jsem byla v poradně a deformovaně jsem obhlížela ostatní mimča a snad krom jednoho mimča, které zatím jen leží, tam blbě páslo každé dítě, buď mělo zakloněnou hlavu nebo blbě postavenou pánev nebo se blbě otáčelo......

petrach
19. lis 2009

holky dekuju za rady 😉
severine levou rukou držíš loket na ruce,hlavičku na boku,otočenou ven k ručičce..pravou rukou nožičku..vždy bud pravou ruku,levy loket a opačne..jakoby do kříže proti sobe..snad to pochopíš..

to je ten první cvik,doufám žes nemyslela ten druhy na plazení se 😀

sayast
19. lis 2009

ahojky holky,
necetla jsem vas cele. dneska jsme byli u detske,zitra mam dceru objednat k neurologovi a budeme cvicit vojtovku. detska mi ale rikala ze to ty deti boli a at se pripravim na plac. je to opravdu tak hrozne?
dekuju

ronie
19. lis 2009

say to je paní doktorka úplně mimo 🙄 Děti u toho velmi pláčou, protože jsou nuceni být v poloze která se jim nelíbí a ještě posilovat svaly, které posílené nejsou, v 8 měsících to bude náročné, budeš muset držet hodně pevně, abys udržela ve správné poloze a pak můžou tvoje prsty tlačit,ale rozhodně to není o bolesti spíš o nelibosti. Kvůli čemu budete cvičit až teď? Začínat takhle pozdě není ideální 😒 Mimochodem nezdá se ti, že maj všichni Julinky? 😀 My to jméno dali, že je takové neobvyklé a teď má Julinku strašně moc lidí 😀 😝

petrach
19. lis 2009

syast každa rhb ti řekne,že vojtovka nebolí,oni plačou protože se jim nelíbí když jsou menší byt nazí,pak že je omezuješ,nutíš je delat pohyb co oni delat nechtejí..
začatky jsou težke,než se naučíš cvik,než zvladneš ten brekot,ale časem zjistíš že jen povolíš cvik,tak se chechtají a po plači ani stopa..a hlavne to pomuže,budem držet palce k neuroložce 😉

ludva
19. lis 2009

sayast,
neboj se, mimča to nebolí. Můj chlapeček u cvičení nepláče a bere ho jako hru.
Začátky jsou krušný, náročný na zorganizování času a tak. Ale dá se to. Musí, abys mimču pomohla 😀 .
Opravdu to funguje!!
Hodně štěstí.

sayast
19. lis 2009

jj,julky se premnozili 😀. taky jsme chteli hlavne neobvykle jmeno a prd 😀

cvicit zacneme tak dlouho,protoze dr porad rikala ze je cas. uz 4. mesice s ni resim ze se mi julca ani neotaci na brisko (umi jen z briska na zada a to jen pres jednu stranu) a ze chybi kousek a uz to bude. az dnes na moji zadost nam napsala zadanku na nervove a ten napise konkretni cviky na vojtovku.
a vyslovene mi rikala ze to boli,ze se mam obrnet na plac a treba si koupi spunty do usi,ale to uz bylo asi jako vtip 😅

nejvic me fakt stve ze to resim s ni od julky 4. mesicu a nic ☹. mohlo uz byt vse jednodusi a ted uz mozna dobry...

a jako hlavni duvod dr udava ze je baculata tak ji to nejde. s tim ma asi pravdu. julka ma 11,66 kg 😅

dekuju za uklidneni 🙂. pomohlo mi to slyset od zkusenych 🙂

severine
19. lis 2009

děkuju Petrach, ráno ozkouším 🙂
.. je to síla teda, to cvičení - my cvičíme asi 10 týden, nejdřív jen reflexní otáčení, přesně ve 4 měsících se teda otočil a teď navíc reflexní plazení .. a to celý kvůlivá lehce zrotovaný pánvi - z dělohy. proč cvičíte vy ostatní? a kde na to berete nervy? mně kdyby občas nepomoh manžel, tak to snad nedám 😒

petrach
19. lis 2009

severine my jsme předčasne narození a musíme už od porodnice,dokud se nerozchodí tak budem..

syast ono ji to muže nastartovat celkem rychle,je pravda že se jí fakt třebas jen nechce,každa dr ma ten vyvoj tabulkove jinak,nekde jsem četla že otočit by se meli do 8 mesícu,to ale neznamená,že neuroložka na ní neco objeví 😉 ma zřejme jen své tempo,hlavne se netrap předem..

andulka4
19. lis 2009

Sayast no nedivím se že se nemůže otočit když je jak široká tak dlouhá 😀
myslím že jste naprosto ok, jen je juli opravdu tlustá a nedotočí se

nemáte spíš nějakou metabolickou poruchu?

sayast
20. lis 2009

tak na nervove jsme objednany az 4.12.,pak nez nas objednaji na rehabky, tak to mozna zvladne sama 😀
andul,metabol. poruchu nikdo neresil. ma to jen z kojeni. dokonce mi ted ani nic jinyho nez prso nechce. je takhle vykojena 🙂

betelgeuzz
20. lis 2009

Ahoj holky, už vás pár dní pročítám. Malá se narodila přidušená a hypotrofická (nevím, jesti to jsou teda důvody našeho cvičení), hned v porodnici ji zkontrolovala neuroložka a předepsala cvičení, ještě v porodce mě naučili cvik na zádech, kdy se mačká bod pod bradavkou a malá přitahuje nožičky.

Chci se zeptat, jak souvisí kontrola u neurologa a rehabilitace. Protože v propouštěcí zprávě mám napsané, že mám jít na kontrolu k neurologovi za měsíc, ale ta, ke které chci chodit má volno až v lednu, to jsou 3 měsíce. A pediatra říká, že to nevadí, prý se vyvíjí dobře a na rehabilitacích ji stejně prý prohlídnou a podle toho určí, jak cvičit. Tak nevím.

kolka1
20. lis 2009

Ahojte,

my sme neboli u neurologicky, obvodna nas poslala rovno k rehabilitacnej kvoli tomu, ze drobce preferoval ukladanie hlavky na jednu stranu. Ta zistila ze sme hypotonicky pretoze sme mali infekt ihned po narodeni, ktory sposobil zle okyslicenie mozgu a uz to ide. Chcem sa spytat je potrebna navsteva neurologicky? Ako vyzera take vysetrenie?

Petul.a dakujem za povzbudenie 😵 a gratulujem k novym uspechom 😉.

Elisbet, pekne si to napisala o neistote pri vykonavani cvikov. Bojim sa, aby som mu neublizila ale vraj su tie cviky tak stavane, ze by som nemala.

Viete mi prosim poradit, ako co najrychlejsie utisit ten strasny plac pri cviceni? Ja beriem hned na ruky. Ale kocky co cvicite dlho, mate nejaku zarucenu fintu? 😉

petrach
20. lis 2009

kolka pokud bude plakat moc tak zacvič stranu,pochovej a zacvič druhou..
naš malí už přestane,jen ho pustím..oni si musí zvyknout,chce to čas a chovat a chovat,my se pak tulíme a malí je spokojeny a taky mu vykládám,jak moc je šikovny a jak mu to jde..

betelgeuzz pokud vaše dr říká že se vy\víjí dobře,tak to bude asi pravda..nebo skus jinou neuroložku,nebo aspon skus se objednat nekde na kontrolu na rhb,tam to taky poznají co a jak..držím pesti 😉