Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

elana
3. únor 2014

@trescinka uvidíte, to podle toho neurologického nálezu. Každý doktor má trošku jiné postupy. Jinak Tě uklidním-syn se rozlezl i posadil až v roce (přesně den po ročních narozeninách si sedl, lézt začal týden před nima) a to se narodil na termín. Tak vydrž, výsledky se určitě dostaví.

alisek
3. únor 2014

@trescinka podle naší zkušenosti budete cvičit do doby než sama začne chodit-stabilně. Držím palce ať vám to jde a malá dělá pokroky. Můj syn začal chodit až ve 22měs. a sám si sedl asi o tři měsíce dřív než začal chodit.syn byl opak tvé dcerky hypertonik.

alisek
3. únor 2014

@peeff moc tě nepotěším svým příběhem. Syn narozen v 32tt, hned na to operace, zjištěno krvácení do mocku 1 stupně (ten nejnižší), na JIRPu v inkubatoru byl celý měsíc, v nemocnici jsme byli 2 měsíce. diagnoza: hypertonický, znaky diparézy DK, cvičili jsme 2roky, plazil se asi od 10-11měs., lézt začal až před 14 měsícem, posadil se asi v 18měs. a chůze bez opory ve 22měs..Byl (je) opožděný zhruba o půl rok jak motoricky, tak i psychicky, mluvení až kolem 2 roku, krátké věty až rok na to, dnes stále nedá do kupy složitější souvětví,grafomotorika taky špatná. Začali jsme chodit ke klinické psycholožce, předběžná diagnoza syndrom ADD (porucha soustředění a učení)..vyhlídky..sama nevím,mění se to k lepšímu ale čeká nás ještě hodně práce před nástupem do školy, pak asi ještě víc 😒.
Když začal chodit takměl období kdyse jakoby srovnal s vrstevníkama a to jsem myslela že se to srovnalo ale pak po 3.roce se to zas vše zastavilo a zpomalilo. V něčem je zas vyjímečný a přesahuje vrstevníky,

alisek
3. únor 2014

@peeff alehlavu vzhůru, když je hypotonická jen na část těla tak by to mohlo jít rychleji než unás avidíš jak se bude vyvíjet neurologický nález, krvácení nemusí vždy znamenat nějaké vážné poškození mozku..já jsem nakonec ráda že syn má prognozu "jen" toho syndromu ADD..držím palečky ať děláte pokroky (rychle 😉 )a jste zdraví.

peeff
3. únor 2014

@alisek tak naopak se modlím, aby to s naší dcerkou dopadlo taky takto výborně, aby chodila (je jedno kdy s tím začne), ale aby chodila. Moc se bojíme, aby nezůstala ochrnutá na vozíku. Nám napsali cystická encefalopatie a celá oblast má velikost skoro 4x4x2 cm ☹ ☹ ☹

ciernavila
4. únor 2014

ahojte, u nas mame zase centralnu hypotoniu, celkova diagnoza Prader Willi syndrom. Vojtovku cvicime skoro rok, mala ma 13 mes. Postupne i ked oneskorene sa vyvija, prve 4 mes prespala v kuse, az v 8 mes udrzala hlavicku zarovno s telom pri dvihani, teraz v roku sa zacala plazit /omentalne uz i peruje na kolenach a vyzera to o chvilu na lezenie/ cvicime 3 krat denne. Problem je ze ked sme boli cez sviatky chori - angina, horucky , kasel som necvicila s malou. Cela rodina sme boli mesiac cez vianoce i novy rok uplne k.o. Pokroky ale u nej vtedy boli este vacsie ako bez cvicenia. Ako ja viem ze ked s nou cvicim tak pokroky su vdaka Vojtovke, alebo je to prirodzeny vyvin ku ktoremu by dosla i bez cvicenia? Ja proste ten efekt nejak nevidim. Ono sa vzdy casom nejak nauci nieco nove a postupne sa jej to spevnuje,a zlepsuje celkova hypotonia /tak to je i v jej diagnoze, celkovo je na svoju diagnozu dost pohybliva a ziva/.

alisek
5. únor 2014

@peeff pokud je u vás horší prognoza, tak to chápu, já už propadala zoufalství jestli bude vůbec chodit, potřeboval hodně času a cvičení, jsem ráda že to taky takhle dopadlo, protože může být vždy hůř. Po psych. stránce jsem se celkem rychle smířila s tou poruchou ani mi to nepřijde jako něco hrozného, spíš to zpomaluje denní režím a pořád musím opakovat příkazy do nekonečna než to udělá ale je šikovnej, někdy nevím jestli to na mně hraje nebo fakt nevnímá-nerozumí 😉 😎

alisek
5. únor 2014

@ciernavila děti rehabilitovaný vojtovkou potřebuji čas od času oddych, nám ho dávali vždy cca na ten měsíc a skutečně dělali jsme rychle pokroky, který při cvičení šly pomalu, děti pod dlouhodobým rehabilitováním jsou pak "přecvičené" a potřebují pauzu

krakorinka
11. únor 2014

Tak nevim, holky, jsem z toho cviceni uplne na nervy. Mame dva cviky - plazeni a otaceni a oba cviky nam nejdou. Kluci si vymysli ruzne uniky a ja uz fakt nevim. Hlavne plazeni je problematicke, oba maji mnohem horsi levou nozicku, ale ten jeden, ten s ni skoro nepohne. Mate to take tak, ze vam to moc nejde a pak se to casem lepsi? Nebo je to spise videt na tom, co se pak nauci?

anisalah
11. únor 2014

Dobrý den,
chtěla bych Vám všechny moc moc poprosit o vyplnění dotazníku k mé diplomové práci. Již před dvěma lety jsem Vás zde prosila o vyplňování dotazníku ohledně Vojtovy metody a moc mi Vaše zkušenosti pomohly. Práce byla obhájena s pochvalou o o závěry (konečná shrnutí a podtržení stěžejních problémů a doporučení pro praxi) výzkumného šetření měli zájem další rodiče tak i někteří rehabilitační lékaři. Chtěla bych Vás tedy znovu moc poprosit o spolupráci. Nyní se zabývám Názory rodičů na kvalitu a způsoby poskytování informací rodičům o zdravotním stavu a potřebách jejich dětí s potižením. I v tomto případě vycházím jako matka postiženého chlapce ze svých zkušeností. Jenže aby nějaký problém někdo vyslechl musí u nás být podložen výzkumem (tak proč to nespojit rovnou s diplomkou).
Prosím Vás tedy o vyplnění dotazníku. Všechny vyplněné dotazníky se dostanou pouze do mých rukou, ne do jiných. Ale mám zkušenost z bakalářské práce, že mnoho rodičů (i odborníků) mělo zájem o výsledky (celkové počty, grafy, nějaké závěry). Není problém mě poté kontaktovat a až se mi to podaří vše sepsat a udělat závěry, tak jsem schopná je poskytnout.
Jestli byste si prosím našli čas, dotazník lze vyplnit zde: http://nazory-rodicu-deti-s-postize.vyplnto.cz/
Předem Vám všem moc děkuji za pomoc.

trescinka
12. únor 2014

ahoj mamičky, moja dcera dcera prekrižuje nožičky nerobila to predtým, z ničocho nič to začala robit pri vojtení..a teraz to robi stale ked kope.ešte nelozi, nesedi..iba sa pretača..nemáte s tým skusenosti, zmizne to?rehabilitačná mi povedala že to nie je dobre že prekrižuje nožičky..ale čo s nou narobim ked s nou stale cvičim vojtovku a ona popritom sa tak naučila križit nožičky...

gretulienkamm7
12. únor 2014

pre trescinku: zmeniť rehabilitačnú lekárku-alebo aspoň odkonzultovať stav s iným lekárom a prípadne nastaviť na iný druh rehabilitácie....my sme cvičili vojtovku od 4.mesiaca do 11teho, včas podchytené, malého videlo viac lekárov, vrátane sono mozgu v 4.mesiaci-pseudocysty na mozgu. Tiež som bola všetko tieňovo konzultovať aj u iného rehabilitačného aj iného ortopéda....hlavne neuspokojiť sa s názorom jedného lekára!!

maruska101
16. únor 2014

Obracím se na vás s prosbou.... Nevíte někdo o možnosti koupě 😔 rehabilitačního stolu 😔 na cvičení Vojtovy metody za přiměřenou cenu??? Děkuji předem za váš tip. Maruška 🙂 mail: mk1@centrum.cz

maruska101
16. únor 2014

Koupím stůl na cvičení Vojtovy metody. Děkuji. mail mk1@centrum.cz 😵

pavlinka_1
19. únor 2014

@zuzulenka
Ahoj s toho si nic nedělej nám je dest měsíců na bříško se přetáčí,začala se plazit ,ale blbě jen rukama a utáhne to kousek na rukách se nevzepře,připadám si tu u nás na vesnici jako ojedinělý případ,jo hlavu drží ale sem tam jí také kiksne ,říkám si už někdy že je snad nějak nemocná no viděli ji dva neurologové,cvičíme od čtyř měsíců

pavlinka_1
19. únor 2014

A je tu někdo jako my kdo se nevzepře na ručičkách v deseti měsících? Připadám si jako ojedinělý případ

krakorinka
3. bře 2014

Ahoj, mam prosbicku. Nemate zkusenost s nejakou sikovnou fyzioterapeutkou v Praze, ideane Praha 9, 8 ci 10. Cvicime Vojtovku, ale potrebovala bych nekoho, kdo to umi dobre vysvetlit. Mame milou pani, ale ted zjistuji, ze mi dava jen minimum informaci a ja to pak samozrejme cvicim spatne. Dekuji moc...

stella1123
4. bře 2014

@krakorinka chodili jsme na ortopedii na prosek a dostali jsme doporučení taky tam - poliklinika prosek. Přihlásili jsme se u paní doktorky Řezníčkové, vše mi skvěle vysvětlila a ukázala. Teď cvičíme teprve pár dní, tak jsem zvědavá na výsledky 🙂 .

bilavdova
4. bře 2014

ahoj, mám podezření na Hypertonii u syna. Má 3 měsíce. Ručičky často v pěst, V posledních týdnech je neklidný. Občas se propíná do luku. Ale pase koníčky na svuj věk dobře. Opírá se i ručičkami. Ale někdy se mu to nelíbí a pláče. Ve vaničce hodně rozhazuje ručičkami. Je od narození hodně lekavý.
No jdeme za pár dnu k dr. tak se ho na to zeptám.

každopádně mě napadalo,zda nošení v šátku pomůže tak jako klubíčkování?

fori
5. bře 2014

Hoky prosím je zde nějáká maminka co jí dítko při chůzi stáčí špičky dovnitř? u doktora jsme zatím nebyli....

predcastniatkonatalka
6. bře 2014

Ahojte maminky. Prosim Vas neviete mi niejako poradit? Cvicime Vojta od 5mes. (korig.vek3mes.) a uz budeme mat tento mesiac 11mes.(korig.9mes.) a stale niesu viditelne vysledky z cviceni. Fyzioterapeutka vravi ze je to lepsie a ze uz nieje az taka napnuta ale napr.este sa mi ani nezacala pretacat. Neviete niejake typi urychlit vysledky?? Je uz dost velka na to aby nieco uz vedela urobit sama... mimochodom mame centralnu koordinacnu a tonusovu poruchu, hypertonus :/

joanna
6. bře 2014

@predcastniatkonatalka ahojky, z mojej skusenosti ti poradim, skus sa nakontaktovat na renomovane rehabilitacne stredisko - ja som sla do martina, ale robia tusim aj v harmonii... moja miestna cvicitelka bola velmi mila pani, cvicila som od siestich mesiacov - a stale mi hovorila, ze maly je len lenivcek... neurolog nas poslal do martina,a tam som zistila, ze cvicim 2,5 mesiaca zle, maly ma zacinajucu DMO a celkovo je jeho vyvoj zly... boli sme uz aj na pobyte, ale sucasny stav - v roku sa otaca na brusko cez jednu stranu, zacina aj druhu - ale inak nesedi, neplazi, nejde na kolienka.. proste zle... ale aspon viem, ze robim maximum... drzim palce

lenkazdenek
6. bře 2014

@krakorinka ahoj,my chodily na rehabilitace na proseckou polikliniku,ale je to už njáká doba....ale byly jsme spokojený,hezky vysvětlily,ukázaly...

predcastniatkonatalka
7. bře 2014

@joanna my uz mame termin do Martina ale az na august a sme aj nahradnici a mohli by sme ist uz aj 22.aprila to by bolo super no cakaju tam na povolenie z poistovne :P tak dufam ze poistovna sa stihne vyjadrit do aprila... a aj nam neurologicka stale hovori ze zacina nam DMO ale ze s istotu nam to povie az roku :/ a nasa mala tiez nic nerobi ona sa ani nepretoci.. iba na bok a dalej jej to uz nejde :( aj ja vam drzim palce, niejak to zvladneme

joanna
7. bře 2014

nehnevaj sa, dufam, ze to nebude zniet kruto - ale som rada, ze konecne poznam niekoho, ako sme my... vsade naokolo su len zdrave deticky, a tak moje starosti a radosti malokto chape... hadam si dakedy "pokecame". inak my sme boli pred necelym mesiacom na MR na kramaroch - malemu potvrdili poskodenie bielej mozgovej hmoty, takze mame dovod zaostavania - je totiz narodeny riadne v termine bezproblemovou sekciou... vyzera to, ze prekonal intrauterinnu infekciu, na mne sa neprejavilo nic... dufam, ze to nebude neurometabolika, to by bolo ovela horsie.

alisek
7. bře 2014

@predcastniatkonatalka ideální lázně, nevim jak je tomu na Slovensku, zkus si to zjistit, v lázních cvíčí velmi intenzivně a jsou pak rychlejší pokroky. unás byly vidět pokroky taky po dlouhé době, je to pak ubíjející a člověk občas ztrácí naději..držím palce ať jsou pokroky brzo vidět

predcastniatkonatalka
7. bře 2014

@alisek dakujem. 🙂 my sme uz objednany na takyto rehabilitacny pobyt. Termin mame az na august ale mozno sa podar uz aj na buduci mesiac lebo sme aj nahradnici a niejake dieta nepride... ale tam v tej nemocnici cakaju na schvalenie z poistovne. TAk ak poistovna to stihne schvalit tak ideme na pobyt uz 22.aprila 🙂 verim ze tam tie pokroky uz potom bude vidno

lucianakoniku
17. bře 2014

@predcasniatkonatalka ahoj, citala som si tvoj prispevok, vidim ze ste uz objednani do martina - ja som so synom pred mesiacom absolvovala pobyt v rehab. stredisku v dunajskej luznej, ak by si v buducnosti potrebovala, mozes skusit aj tam, su dobri. My sme mali stastie, termin sme dostali hned ako som pobyt zacala vybavovat, po troch dnoch sme uz aj nastupili na pobyt. Normalne sa caka asi dva mesiace ale obcas sa stane ze sa im uvolni par miest. Takze ja len takto pre info 🙂

Ja som na toto forum zabludila kvoli tomu, ze so synom tiez cvicime uz pol roka vojtovku a obcas som z toho uz uplne na prasky. Nevladzem ale viem ze musim. Syn bude mat rok a pri cviceni sa dost nadrieme kym ho dostanem do polohy v akej ho potrebujem mat, kladie mi vzdy nozickami taky odpor ze musime cviky zacinat viackrat, ja som z toho uz unavena. Jedno cvicenie ma vystavi rovnako ako hodinove rokovanie s neprijemnym klientom 🙂 Prepacte mi za tieto litanie ale niekde som sa uz potrebovala postazovat, v mojom okoli nevojtuje nikto takze by mi v tomto mojom "probleme" aj tak nikto nerozumel...

rony192
23. bře 2014

Ahoj, chcela by som sa opytat, ci chodzovy reflex, alebo reflex uchopu musi dieta vzdy previest, mam mesacnu dceru a ked skusam reflexy, nie vzdy zatne pasticky ked jej do nich vlozim prst a nie vzdy vykroci jednou nohou ked jej polozim druhu na podlozku, niekedy reflex prebehne, niekedy nie. je to normalne, alebo by sa to nemalo diat?

zozole1886
24. bře 2014

Zdravím Vás mamičky. Mám takú netypickú prosbu, dúfam, že neprestanete čítať po prvej vete emoticon Som končiaca študentka na psychológii UK v Bratislave, robím diplom.prácu na tému Zážitok virtuálnej komunity, kde zisťujem, aké sú vzťahy v online skupinách na internete a aká je vzájomná podpora členov/členiek medzi sebou. Je to len 22 otázok , na pár minút, ak by ste si našli čas veľmi mi to pomôže a budem vďačná. Týka sa to tejto komunity MODRY KONIK, čiže ak Vás môžem poprosiť odpovedať vrámci nej.
Ďakujem pekne a ostatným sa ospravedlňujem za tento príspevok.

tu je link na vyplnenie
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...