Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

simonova815
15. dub 2010

sisipetka, aj nasa peta toto robila. Asi robia priskum dutiny ustnej 😀 je to dobre, ze si skumaju vlastne telo, trenuje tym hmat, spoznava sa 🙂 radsej nech nieco robi, ako nic 😉
A zuby, to je tema: starsia zlacala slinit od 3 mesiacov, my ze zuby....slintosila dalsi pol roka a prvy vysiel ked mala 10,5 mesiaca 🙂
A u peti detto, od troch cakame, ma 7 mesiacov a stale je bezzuba. A minule si narvala cely dudel do pusy, hucalaaaaaa, viete si predsatvit. A este mala obdobie, kym so ju kojila, tek rovne vredy si pchala palcek do pusy, bradavka jej vypadavala, no ale nevedela pochopit, ze sa to nema...uz ju to preslo. teraz skuma moju tvar, niekedy to riadne boli 😖

sisipetka
15. dub 2010

Simonova, tak tu tvar Ta viem pochopit, my sme zatial skumali lica a nos a az vtedy mi dojde, ze niektore nechtiky som mu neostrihala ako sa patri - teda tip top 😀

petrach
15. dub 2010

lili my cvičili na boku taky i dál,kdyžuž to umel..zrušila nám ted v pondelí 2 cviky,takže to byla paráda a dnes jsme meli neuro a už nemusíme vojtit..konečne po roce...malí jde vyvojove ku předu a je pry v pořadku..i když neodpovída veku co má..pry se to srovná časem a já pry to moc žeru..no dnes me ta neuroložka opet dostala,to je ženská..malého pochvalí a me zdrbe..ale at..hlavne že jsou dobré zpravy..

i tak na vás budu chodit nakukovat,jak se tady máte a jaké jsou pokroky 😉

sisipetka
15. dub 2010

petrach, to je krasa...prajem vela uspechov a dalsich pokrokov bez vojtu 😵

rohacka
15. dub 2010

simonova - je to veru riadna fuska. Rehabka nam stale upravuje tie cviky tak, aby som ho nejako udrzala, predsa je uz velky a hlavne dlhy. Kym bol maly, tak som ho fixovala vlastne mojim telom, ale teraz som len pri hlavicke a za nohami sa natahujem. Samozrejme, vykruca sa, ako sa nema, vytrhava sa z polohy, ked je pokojny, necvici a ked ho drzim naozaj nasilu, tak vtedy dobre cvici. No proste hroza. Niekedy ho cele cvicenie len davam naspat do spravnej polohy, par sekund ho udrzim, vyslobodi sa, opat si ho poskladam a opat sa vytrhne. Najnovsie mu mam drzat jednu ruku v satke alebo v poskladanej latkovej plienke a tu satku si zaseknut medzi mna a stol, cim si vlastne nahradim jednu ruku. Zislo by sa par ruk naviac 😒 . Uz cvicime len 2 x denne kvoli tomu, ze ho nedokazem udrzat. Pomaham si aj takym klinom, ktory mu dam ku hlavicke, aby ju neotacal odo mna, lebo musim drzat ine casti tela a nie hlavu. Nastastie, obcas aj spolupracuje - ked mu slubim, ze po cviceni bude Pat a Mat, tak ochotne drzi hlavu na tej strane ako ma..... 🙂
Teraz mame prestavku, sme po ockovani proti ovcim kiahnam, tak si tieto dni uzivam. Pohoda bez cvicenia 😎

lilili2
15. dub 2010

petrach: moc vám gratuluji, jste šikulové 😉
My jsme se právě vrátili z neuro, byli jsme pochváleni malý se zlepšuje a hypertonický syndrom mizí 😀 😅 😅 😀 😅 😀 😅
Říkala mi to stejné co tobě petrach, že nemám malého pořád tak sledovat, že jí příjde úplně v poho a nic na něm nevidí. Že jí příjde úplně normální.Obrny taky říkala, že se už bát nemáme, že tam určo není 😀 😀 😀 😀 Jsem štastná jako blecha
sisipetka: ptala jsem se na tu hypertonii a cvičení a bylo mi řečeno že mám poslouchat rehab. doktorku a řídit se jejich pokynů, že tím malému uškodit nemohu jen pomoct.

lilili2
15. dub 2010

jo a taky nám bylo řečeno, že se cvičí většinou až do doby než se postaví na 4.

katy2
15. dub 2010

Aj nam dnes ukoncili vojtovku... Strasne sa tesime.... 😵

betelgeuzz
15. dub 2010

Tady se ve velkém končí 🙂 Všem moc gratuluji.

Nás čeká za měsíc neuro a RHB doktorka, sestra mi na minulé kontrole dala naději, že bychom taky mohly končit, tak se těším.

Dneska malá dostala hexu, tak budem pár dní bez cvičení. JSem zvědavá, jestli se to nějak projeví. Minule se při pauze "rozpovídala". Asi jsem jedna z mála maminek, co se těšila na injekci 😀

sisipetka
15. dub 2010

Lili dakujem za info, mne prediatricka povedala, ze si mam porozpravat s RHB a urcite nieco poriesime 😉 ....a dnes sme sa skoro bez pomoci otocili na brusko a ked mu na brusku pridrzim nozicky, tak sa posunie skoro 30 cm 😉

A gratulujem moc moc vsetkym uspechom, tesime sa s vami 😉

dankolucka
15. dub 2010

petrach a katy blahozelam. drzte sa.

pacesova
15. dub 2010

Petrach- moc Vám to ze srdíčka přejeme!!!!!!!!!!!!
I všem všechny ostatní ukončení a pokroky. My dnes byli na kyčlích. Máme je OK,ale pan doktor mě rozhodil úplně totálně. Že je malý, divný. Že se určitě něco v mozku děje atd...... Úplně jsem se rozklepala. Neuro máme v pondělí, tak tam se dozvím více. V lednu jsme se líbili. Jinak mi dnes potvrdili lázně. Rázím s kamarádkou, takže aspoň něco. Budu bez internetu, pro ně spojení se světem. Nástup máme v úterý, tak snad nám pomohou. Už teď brečím, že tu budu muset nechat toho druhého prďolu. Ale Šišma to určitě potřebuje a teď se musíme podřídit a být tu hlavně pro něj, on nám to určo vrátí.

lilili2
15. dub 2010

pacesova: neboj bude všechno ok, nechápu jak může ortoped kecat do neura. To je jako by mlíkař dělal do okurek. 😠 .
Já měla taky strašný strach z kontrol jak na neuru tak na rehabce, protože rehab. doktorka před 5 týdny měla blbé kecy k Domísovi. Naznačovala že se jí to vůbec nelíbí, padlo tam možné krvácení do mozku a obrna. Letěli jsme na neuro a tam doktorka nechápala proč rehabilitační tak vyšiluje když tam momentálně vidí jen "hypertonii". Takže i rehabilitační se může "zmýlit" natož ORTOPED 😠 . Držím pěsti a neboj bude to určo dobrý. 😉

lilili2
15. dub 2010

ty první uvozovky měli být u jen a ne u hypertonie

pacesova
15. dub 2010

lili2-díky za podporu!!Zrovna sepisuji seznam a koukám na toho mladšího - brečím jak želva. Pořád si říkám, co jsme komu udělali. Z porodnice jsme jeli OK a na 5. měsících kolečko po vyštření a už v tom jedeme. Vojtěním minimální pokrok. Ani zub nepomohl, vylezl nám včera, čekala jsem, že ho třeba nastartuje.

dankolucka
15. dub 2010

ahojte, pacesova, divny je akurat ten ortoped. 😠 Vyhod to uplne z hlavy, aby si sa nenervila az do pondelka. normalne na to kasli, vsetko sa da do poriadku, kupele vam isto pomozu a uvidis pride cas, ked bude toto trapenie len minulost. Budem na vas v po mysliet a drzim palce.

pacesova
15. dub 2010

dankolucka-díky moc. Kdybys ho slyšela, ty prognózy!!!!! Já z legrace, chtěla převést řeč, že za 3.roky si příjde na kontrolu po svých. A on- to si nejsem vůbec jistý u něho? Mluvil o něm jak o kuse, poprvé mi vadilo, že na něj šahá někdo jiný než já. Já to asi nerozdýchám. Zítra máme RHB, s ní jsem chtěla ty lázně konzultovat, ale mobil mi nevzala. A pak ještě přeměření očí a v pondělí to EEG a neuro a pak očařku. Holky, to bude chaos než odjedeme.

dankolucka
15. dub 2010

pacesova, mne sa syn narodil doslova o 5 min. 12, museli ho ozivovat a pod. a ked som sa spytala, ci to moze mat nasledky, vraj uvidime tak do dvoch rokov, ze mozno bude fyzicky alebo mentalne postihnuty a ked nebude cvicit vojtovku, nikdy nezdvihne sam hlavu. Som bola hotova, depresia dlhaaaa, nervy uz len ked kychol, strasne som sa bala necvicit, tak som vojtila odusu a sice vsetko robil opozdene, dnes je druhak, rozumu ma potvora viac nez dost a fyzicky v nikcom nezaostava, akurat, vrcholovy sportovec z neho nikdy nebude. Tak hlavu hore, vsetko sa da do poriadku, ved ked to v januari vyzeralo dobre, neboj bude este lepsie. A ortopedovi pojde maly o par rokov 😝 ..vyplazit jazyk 😀

saronka
16. dub 2010

Monna cvičili jsem jeden cvik 3x denně, a ve 3 měsících na KO se zjitilo, že má velké svalové napěti v zádech a jakoby se moc prohýbala a ještě k tomu do strany ...
Lili to je divný cvičit cvik, když se přetáčíte... my ten cvik taky cvičili k tomu co jsme dostali původně a když už uměla přetáčet se tak jsme přestali, dostala pak cvik na podporu lezení, a začala už zvedat zadeček a tak, takže zrušeno uplně všechno..

monnaa
16. dub 2010

patrecha- véééľmi sa s tebou teším, to je super správa 🙂

pacesova- neboj sa, ortpopéd sa v takýchto veciach vôbec nevyzná. Veď koľko malého videl , len chvíľu nie ? Ako môže niečo také vypustiť z úst ? Ja ť plne chápem, lebo prežívam momentálne tiež ťažké obdobie, ke´d nám Dr. na usg mozgu minulý týždeň oznámila, že ten nález sa je ale vôbec nepáči, určite si máme ihneď vybaviť po vlastnej osi NMR mozgu a určite pôjdeme na konzultáciu na detskú neurochirurgiu do Ba....takže žijem ako v zlom sne, malého sledujem každý deň, či niečo nezabudol, zdá sa mi občas " divný ", no proste som zrelá na psychológa. Ale musíme to vydržať, už aj kvôli starším súrodencom, ktorý nás potrebujú normálnych a duševne vyrovnaných. Takže držím všetky palce, aj na pobyte, to malého isto nakopne dopredu.

petrach
16. dub 2010

pacesova to je debil doktor 😠 holky prominou,ale sem se ták nasra..,přesne jak píše danka..jak to tak pozná? ani rhb nedokaže rozpoznat to co neurolog..ty lázne ho nastartují,to uvydíš a pak až to bude za vámi,bych mu šla nakopat zadek..
vím že je težké opustit starší díte,ale rychle to uteče,uvydíš a jak píšeš,ted je na prvním míste prcek..potřebuje jen pomoct a pak jim všem ukáže..na to se teším nejvíc..drž se,moc na tebe myslím,držím pesti a hlavne..neposlouchej ty blbé řeči a veř mu!!!!!!!!!!!

monna to samé platí pro tebe..je to težké,to já vím,hrozné období,ale bude líp,uvydíš..už at máte vyšetření za sebou a dobré zpravy v karte..

lili gratulujuuuuuuuuu 🙂 šikulky šikovnéééé 🙂
katy vám taky 🙂 🙂

ivkaivka
16. dub 2010

pacesova, neboj, akoze, co sa ortoped rozumie? Mam pocit, ze on je odbornik na klby.... a nie na neurologiu. Mala si sa ho spytat ci ma atestaciu, ci ako sa to povie. V pondelok uvidis. ja som pocula o mnozstve, ze lekar to uz zakopal, ze nic z dietata nebude a po case sa ukazalo, ze dietatko je uplne v poriadku. Netreba sa vzdavat.
Dlhsie som tu nebola, mali sme zhon a asi sa to tak skoro nedostane do normalu... no ale mala sa uz pretaca aj na chrbat, je ako vrtula, vcera som ju vecer musela pevne drzat,aby zaspala. Dnes a prekotulala cez polovicu obyvacky a skoncila pod kvetmi, ani neviem ako som k nej dobehla, lebo by sa do nich pustila. Mam z nej obrovsku radost. Akurat je pri cviceni velmi pasivna, absolutne uz necvici. Mala by natahovat nozicky a krcit ich, no nerobi nic. Tak to robim za nu pri prebalovani. Ako ked ma dieta koliku-tak jej nozicky skrcim k brusku a natiahnem k mojmu bruchu, neskutocne sa z toho rehli, myslim, ze by som jej takymto akoze cvicenim nemala poskodit. Robime to asi 3 dni a ona sa rozkotulala a dnes dokonca zacala lavu nozicku pchat az kdesi pod hrudnik, no zakazdym spadne na bok. Verim, ze uz to bude len lepsie, no neviem, ci s nou mam este cvicit, kedze nic nerobi,len mrnci a na kontrolu ideme az vo stvrtok.
Kocky, hlavy hore, nebojte, vsetko bude o.k. a myslim, ze ak niektory lekar pochybuje, urcite by bol potrebny este nazor ineho a netrapit sa

ivkaivka
16. dub 2010

petrach az teraz som precitala, ze uz necvicite SUPER, tesiiiiiiiiiiiiim sa s vami, no verim, ze este sem zabehnes a povzbudis 😀 , super, az mam slzy v ociach, to je uzastna sprava, blahozelam

monnaa
16. dub 2010

katy, lilili- moc gratuluejm k úspechom 🙂

pacesova- aj ja som už počula o prípade ( kdesi som to čítala na fóre ), že jedna mamička cvičila s malou asi 5 mesiacov Vojtovku a nevidela žiadne pokroky, malá pasívna, už bola z toho mamička na prášky, no a zrazu za pár dní urobila malá skoro všetko- začala sa pretáčať , potom hneď na to plaziť, potom o 2 dni už štvornožkovala. Takže netreba strácať nádej, tá umiera vždy posledná 😉

monnaa
16. dub 2010

ivkaivka- malá je tada riadna šikuľka 🙂. My sme o 2 týždne mladší, ale o takýchto výkonoch sa nám môže zatiaĺ len snívať, no pevne verím, že raz dobehneme. Ozaj, ako sa jej páči na brušku ? Ako má ručičky keď pasie koníkov ? Ten môj malý lenivec sa totiž stále opiera o lakte ( ako 3- mesačné dieťa ) , nie o dlane 😒 ,...ale on má chúďatko aj dosť veľkú hlavičku, tak predpokladám, že aj to je problém.

ivkaivka
16. dub 2010

monnaa, malej sa uz zacalo pacit na brusku, no musi pri nej niekto byt, inac je zle. Sice od vcera sa sama pretoci spat, tak je to o.k. Moja na brusku ma ruky na laktoch. No ved tak ma mat, ci nie? Na rhb, to sledovala, ze sa nevie poriadne opriet o lakte, preto malo vydrzi. Teraz je uz aj na 1 rucke, ked sa snazi vyliest na nejaku hracku. Ona hlavne sledovala, aby poriadne mala vytiahnuty hrudnik hore, sem-tam sa oprie o dlane no hned padne na nos 😅
My pred 2 tyzdnami-tusim sa este ani neotocila na brusko, alebo akurat zacinala. Neboj vsetko dobehnete. Ja len verim, ze opat neostane v tejto rovine a nepohne sa dalej nejaky ten mesiac 😒

pacesova
16. dub 2010

Ahoj holky!
Tak jsem dnes běhala po dalších kontrolách.Ta naše tupozrakost se tím lepením,tak zlepšila,že očařka nechápala.Řekla,že je vidět plno výsledků tím vojtěním a že pan ortoped, by se měl věnovat kloubům, protože, kdyby mozek nebyl OK s tou tupozrakostí bychom nehli.Pak jsme měli i RHB. Tak jsme tam také orotopeda zdrbly a řekla jsem na popud Petrach, že si myslím,že je přetížený - 5xdenně a 15-20 minut cvičení. Ona se sděsila a prý nemusím cvičit naráz všechny cviky a intenzitu omezit na 3-4xdenně. CHápete to? Já si myslím, že má těch pacientů tolik, že už prostě neví a člověk, pokud si fakt neřekne, tak se nic neděje. Tak nás čeká v pondělí ještě to hlavní neuro vyšetření s EEG. Tak jsem se trochu s tím pláčem zklidnila,ale ve škoce připravují vystoupení pro mamky, to já budu v lázních v květnu,tak mě to zas rozhodila, ale půjde taťka nebo babička, už jsem je na to připravila.Svátek prvorozeného oslavíme o 5 dní dřív. Snad to vše pochopí a bude v normálu.
Monnaa - já vím, naděje nás drží při životě. S tou konzultací určitě souhlasím. My se jeli ukázat do Prahy do Motola přes známé-ale zklamalo mne to.Řekli nám, že je o nás dobře postaráno a prognózu spíše udali horší!A ještě jsem si udělala zle s tou naší neuroložkou-která je ješitná. Snad dopadnete líp!!!! Nás bude asi zřejmě magnet čekat opět- máme kontrolu za 1/2 roku,což vychází na červen.
Ivkaivka-co jsi s malou udělala - takových pokroků!!!Moc gratulujeme.Nechtěli byste nás nakazit?!
Dankolucka-také moc díky. Prošla jsi si zřejmě tím samým. Jsi bojovnice!!

ivkaivka
16. dub 2010

pacesova, super, ze očne takto dopadlo, uvidis aj neuro bude dobre, chce to len pevnu vieru. Co som robila? No dala som 2 dni pauzu od cvicenia a cvicim s nozkami, ako som pisala vyssiem,dufam, ze jej tym neposkodim. Dnes sme opat cvicil vojtovku a opat nerobila nic, len revala, tak neviem, ci s tym mam pokracovat???
Neobj, o chvilu aj vy budete robit pokroky, uz len to ocne...je to super, ani sa nenazdas

monnaa
16. dub 2010

pacesova- no tak to sa teším z takejto dobrej správy, konečne nejaký normálny Dr. 🙂, určite bude tých lepších správ čoraz viac a viac. Aj ja som si myslela, že cvičenie 5x denne je dosť....teraz to budeš mať snáď o niečo lahšie, keď ti jedno- dve cez deň odpadnú 😉 .

ivkaivka- no mne sa zdá, že v 6. mesiacoch by sa malo dieťa opierať len o otvorené dlane, ruky sú vystreté a hrudník v 90 st. uhle. Môj Peťko hrudníček moc nedvíha, tiež mal problém dobre sa zaprieť o lakte, to je už OK,len tie svalíky na chrbátiku, hrudníčku a ručičkách má ešte slabé. Akurát som pozerala staré fotky, čo robila dcéra v tomto veku, skoro ma porazilo...ona už lozila po štyroch 😲 ( ale porovnávať už určite nebudem ).

ivkaivka
16. dub 2010

monnaa, tak neviem, mozno u nas bolo prvym krokom, opriet sa o lakte, kedze to nerobila a rozhodila ruky uz po nejakych 5 sekundach. No vsimla som si, ze ked sa ide pretocit na chrbat, tak sa jednou rukou oprie o dlan. Ja som z toho jelen, musim sa opytat rhb. Ta nasa nova ma teraz statnice, takze ju zastupovat bude ina, tak som zvedava, ci nebude horsia ako ta 1.