Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lenka5731
30. pro 2012

@tichackova to sice ne, ale aspoň ušetříme měsíc, než nás třeba začnou prudit 😝 (a řekla bych, že zbytečně)

tichackova
30. pro 2012

@lenka5731 Tak držím palce, ať to dobře dopadne😉

biba321
30. pro 2012

Baby mam pls 2 otazky:
1) pomahaju vam pri cvicenie manzelia,babky? vraj sa to moc nema,ale ja maleho fakt neudrzim,tak mu nuz podrzi nozicku vacsinou.. tak si myslim ze radsej ho budeme dvaja drzat a dobre,ako ja sama a bude mi robit uniky.. 😒

2) moj maly ma na čielku z reflex.plazenia odratu kožičku ☹ nestalo sa vam to? doteraz nic nemal,len posledne dni.. neviem čim mu to natierat,nejaky mastny kremik?mate skusenost?

dakujem

priadka
30. pro 2012

@biba321 ahoj, ja uz som ti v tejto veci pisala - mne pomaha kazdy, kto je poruke 😉 Manzel aj babky. Najskor to bolo tiez iba s plazenim, ale neskor uz aj na boku a dokonca niekedy sa zidu 4 ruky aj na chrbatiku. Na rehabke som to priznala a nijako ma nepokarhali. Vlastne posledne mesiace pomaham na rehabke pridrziavat aj ja, pripadne sa striedame, ja malu cvicim a rehabka pridrziava, kde treba.
Celo odrate zatial nemala, iba poriadne plesknute o zem 😅 Ale teraz uz kladie hlavicku pekne opatrne... u nas najvacsia ujma pri vojtovke boli zatial modriny na spiiine.

tulipaki
1. led 2013

@tichackova tim palcem v puse mě hrozně potěšil, snad už se začne nějak nejbat, páč se mu teda furt nějak nechce, no. Na tý neurologii taky malej nic moc nepředvedl, ale ona s nim tak hejbala, že hned věděla co a jak. Viděla kde nemá posílený svaly, kde naopak jo, takže on může jen tak ležet, ale stejně tam s těma mimčama tak hejbou a házej, že to poznaj 😉 Eliška je teda torpédo, ti povim. To musí bejt sladký, už se na to těšim, až bude malej taky stát. 😵

tichackova
1. led 2013

@tulipaki No hlavně je sladký, jak se po mně plazí a věší se na mě😀 😀 Jako když nevstane prdelí, tak je fakt k sežrání😵 😵
Hele, třeba je malej jen lenoch. Třeba všechno zvládá, ale prostě se mu jen nechce hýbat🙂

imzadi
2. led 2013

Zeny mam zas dotaz..posledni tri dny mala u cviceni nerve ale dokonce se smeje...prijde mi ze ten vlastni cvik dela dobre a udela ho hned ze bych po 30 vterinach mohla koncit..je to normalni?! 😕 😅

silvie_z
2. led 2013

@imzadi buď jsi moc šikovná ty a umíš ji naladit tak, aby ji to vlastně bavilo, nebo je moc šikovná ona a našla si nějaký únik, který nepostřehneš 🙂 ale po čase se opravdu řvaní lepší, nejhorší je to pokaždé u nového cviku. raději to ale nechej posoudit rhb

imzadi
2. led 2013

@silvie_z diky. Tam prave jdem az 21.☹ ma zvedat nozicky k brisku a to ted dela suprove...no uvidime

silvie_z
2. led 2013

je možné, že ten cvik už jakoby nepotřebuje, takže to pro ni není námaha. doufám, že dostanete pochvalu 🙂

tulipaki
3. led 2013

@imzadi taky jsme to tak měli. Na boku se chechtal, pak přestal reagovat, teď zas řve s občasnym chechtánim. Takže jsem z toho jelen 😅

tichackova
4. led 2013

Holky, Eliška zase něco "vymyslela". Poslední dva dny dělá to, že když leží na zádech, tak pořád zvedá zadek, jakoby péruje na nožkách. Dělá to, i když je v jídelní židličce, dělá to, když leží na bříšku (rychle propíná a zase povoluje nožičky), dělá to na přebalováku, když jí zvednu nohy, tak je zase jakoby do rytmu propíná a děsně se u toho přebalování rozčiluje... Nedělaly vám to děti taky...?

tichackova
4. led 2013

Nevím, jestli třeba neposiluje nožky na stání...?

lv
4. led 2013

@tulipaki mě malá na cvičení na boku taky nereaguje, ať udělám, co udělám, ukazovala mi rhb i jiný modifikace a jí reagovala, teda až byla zakroucená jak pletýnka a mě nic..ani prd..a na boku taky šmátrá oběma rukama, je na boku prakticky pořád, v postýlce, spí tak, ale na lokýtku opřená není..

lv
4. led 2013

@tichackova jooo, ta moje holka se najednou pomale nedá přebalit, to jsou veletoče, to je síla..a na zádech to samý, jak říkáš, lopatky na zemí a prdelka ve vzduchu a péruje..já si říkám, jen ať posiluje, tohle udělat já, nemám břicho jak žok 😀

tichackova
4. led 2013

@lv 😀 😀 A myslíš, že by to měla dělat...?😕

lv
4. led 2013

@imzadi kéž by se mě děcko smálo... 😉 přeju ti to...u nás je spíš vše rvačka, i obyčený utření nosu /ne odsátí, to je kdo-s koho/, natření krémem, vše, co ji nějak omezí se u nás vojtovou metodou zhoršilo..jak ji někdo chytne, tak má amok 😕

lv
4. led 2013

@tichackova jo to nevím...ale mě by to teda dělat neměla, moje roztomilé mimi je najednou demoliční četa na přebalováku a všude, kde ji jen trochu omezím v pohybu /má zánět horních cest dýchacích, dostat do ní kapky, antibiotika, odsát nos, bože jak byla a je první holka v tomto jiná, zlatá/...ale to myslím fakt dělá každý mimčo..takže za mě ať péruje..to postavování ti závidím..samozřejmě v dobrým 😀

lv
4. led 2013

@tichackova a byli jste na rhb, jak jsi psala, že se E neche otáčet?

tichackova
4. led 2013

@lv Jdeme na kontrolu v pondělí. No řeknu ti, děsím se toho😝 Přijde mi, že dělá všechno špatně 😔 To pérování mi přijde divný, sice se staví, ale pořádně neleze, což je taky problém, když jí položím na záda, tak spustí hysterák a otáčet se nebude a nebude... z bříška na záda se taky netočí, na boku jak by měla být, taky nebývá... No jsem na to fakt zvědavá...😝

lv
4. led 2013

@tichackova tak pak napiš, co ti řekli..já necvičím 6dní, protože až dnes zabrali malé antibiotika, fuj hnus co bylo týden ve dne v noci pláč, ale jakej, asi bolestí jak jí bolelo kašlání a úplně mi nadskakovala v posýlce..měli jsme jít taky v pondělí, ale volala jsem, že nemůžem..na boku je, ale ne jak z té fotky? mě si tak hraje, ale ne na lokti, ale pláclá na bok..

lv
4. led 2013

@tichackova a každopádně na všech kontrolách lehne a neudělá nic, bojí se...i rhb primář na kontrole napsal "při pláči letadlo" 😀

tichackova
4. led 2013

@lv No je pravda, že naše kontroly probíhají podobně😀 Eliška buď leží jak placka a nebo lítá😀 Teď jsem tedy zvědavá, jestli něco předvede, ale obávám se, že bude jen ležet a vyjukaně koukat...
Tak Evelka byla takhle nemocná? Chudinka☹

lv
4. led 2013

@biba321 mě muž rozhodně nepomáhá, nezvládne to...jednou šel se mnou na kontrolu, aby viděl fyzioterapeutku při práci a taky mu vysvětlila, co je špatně a s čím máme cvičením pomoci malé, což mu pomohlo alespoň v tom, nevidět cvičení jako týrání..ale i tak se mi svěřil s pocitem, že by jí nejradši ruky od malé vzal..slušně řečeno..

lv
4. led 2013

@tichackova jo, blbý to bylo, i když prý virového původu, chidila jsem co 2 dny na kontroly, nasadila mudr antibiotika a konečně je to lepší..ale cvičit nechci aspoň den dva, sotva se z toho hrabe../a začíná druhá...omg../

tichackova
4. led 2013

@lv Jejda, tak to je mrzutý😒 Tak snad to brzy přejde...

biba321
6. led 2013

Baby ked ma dietatko horučku,kedy po vyliečeni zacinate cvicit?ked horučka prestane,tak odvtedy po 24 hod, pomaličky ze 1 cvicenie denne,potom 2,potom 3..?
ale hned po 24 hodinach ako horučka klesne,tak?

priadka
6. led 2013

@biba321 podla celkoveho stavu, ako sa mi pozdava, ze to bude zvladat, ci je z choroby vysilena, ci ju sople nedusia a pod.. Ak mas pocit, ze uz to zvladne, skuste a uvidis. Ved nic sa nestane, ked zacnete napr. az pozajtra, nie? 😉

tulipaki
7. led 2013

Ahoj holky,
tak už konečně najíždíme zase na režim cvičení 4x denně bez kompromisu. @lv ale ty boky jsou teda katastrofa. Totálně se propíná, luk jako prase, pořád si strká ručičku pod hlavu, to je prostě boj to odcvičit. Navíc na rhb jdem až za 14 dní a jsem nervózní, že až tak pozdě. No nic. Jo a nohy si sice pořád strká do pusy, osahává kotníky, ale že by se z toho chtěl jako přetáčet na břicho, tak to teda vůbec 😖
Jo a nevíte někdo, proč když se mu má bránit, když se přitahuje v klubíčku nebo sedačce do sedu? Prej to neni dobrý, dokud si nesedne sám z lehu, jen jsem se nějak pozapomněla zeptat proč 😕

dais
7. led 2013

@tulipaki len som nakukla, ja mám cvičenie už dávnejšie za sebou, cvičili sme s dcérkou babygymnastiku (pretáčala sa len na jednu stranu, tak som s ňou šla k dr. a tá zistila, že v polohe na brušku je pozadu o tri mesiace, dala nám 7 cvikov a do mesiaca bola malá v poriadku) a so synčekom Vojtovku, (mal centrálnu koordinačnú poruchu ľahkého stupňa, prejavovalo sa to tak, že v polohe na brušku mal nakrivo hlavičku) nám dr. vysvetlila, že priťahovanie nie je dobré, ak to dieťatko robí nesprávne, zapája nie brušné svaly ale skôr to ide akoby krkom, hlavou, v hornej časti tela. Mali sme im dvihnúť nôžky, keď to robili. Vtedy tú hlávku dieťatko hneď zas položí. Držím palce s cvičením, aj my sme tak bojovali, ku koncu už som ho nevládala udržať, silný bol strašne a dať ho do správnej polohy a udržať bolo nad moje sily. Ale našťastie práve vtedy začal štvornožkovať a už sme nemuseli cvičiť.