Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

e.lle
9. říj 2011

@sarulinda ahoj, vedela by si mi poradiť,či aj niekde na nete nájdem popis cvikov ktoré cvičíte?môj malý tiež nemá rád pasenie a chcela by som s ním trošku pocvičiť nech spevnie.. ďakujem

e.lle
9. říj 2011

Vedeli by ste mi poradiť cviky naposilnenie krku, chrbátika. prípadne aby drobec nedával hlavičku do jednej strany.. ďakujem

marcet
10. říj 2011

@sarulinda stáčí hlavičku doprava,takže jí má na té straně "proleželou"viděla i neuroložka a nic neurologického to neni,takže snad se to cvičením zlepší....mě ještě sestřička říkala,že když ho dávám pást na koníčky,abych mu ty ručičky držela a nepouštěla ho..on občas dělal,že se jakoby nakláněl na jednu stranu,ale to mi říkala,že ještě může dělat,že jsou mu přece jenom tři měsíce...no v pátek jdeme zase na kontrolu tak uvidíme

marcet
10. říj 2011

@e.lle já si myslím,že určitě je lepší,když ti ty cviky ukáže rehabilitační sestra a ty si je rovnou před ní vyzkoušíš... 😉 řekni si své Dr.at tě třeba na tu rehabilitaci pošle...

rezicka
10. říj 2011

Ahojte,taky cvičím s malým už víc jak měsíc.Máme už tři cviky 4x denně.Dával hlavičku víc doprava,zakláněl ji a nepásl koníky.Je narozený o měsíc dřív,tak si myslím,že je to i tím a dohnal by všechno i bez cvičení.Za tu dobu udělal velké pokroky,jen tu pravou stranu pořád upřednostňuje.Poslední cvik na bříšku se mu vůbec nelíbí,občas je to boj,mám pocit,že mačkám špatný bod ☹ .Jinak nás cvičitelka chválí,jdou mu dokonce vidět i svaly,tak snad to k něčemu bude.

ejuska79
10. říj 2011

@rezicka ahoj, my sme cvicili 7 mesiacov, tiez 4 cviky ale postupne nam ich pridavala..moja mala problem s nozickami, mala malo miesta v brusku a mala ich trosku vtocene dovnutra, a to iste z hlavickou ako tvoje babo...vykrucala ju len na jednu stranu a uplne do zaklonu, na druhej sme jej ju nevedeli udrzat..ale konicky pasla az moc dobre...chvalabohu to vsetko rozcvicila...pre mna bolo nejhorsie ako za mnou dosla v porodnici pediatricka a vyblafla: asi ste si vsimli ze nema nohy v poriadku? som plakala jak mala..ja som si vobec nic nevsimla..malinke, chudunke babatko, so sa bala ho aj chytit...ale vojtovka pomohla 🙂

rezicka
10. říj 2011

@ejuska79 Tak to je super,že vám cvičení pomohlo.Nám tvrdí,že budeme cvičit do roku a že víc cviků už nedostaneme,jen ty tři.A uměla jsi cvičit hned?Já s tím někdy trochu zápasím,ale manžel mi vždycky poradí,je na to šikovnější.Malý má i rozestoupené břišní svaly,u pupíku má takovou bouli,tak cvičíme i na bříško.Moje doktorka tvrdí,že je to kýla,tak nevím. A gratuluji k těhotenství 🙂

ejuska79
10. říj 2011

@rezicka dakujem...no najprv mi to neslo...bola malicka a hrozne som sa toho bala...najskor som tam chodila kazdy den jej ukazovat ako civcime..potom len raz za tyzden..nam pridala cvik tusim po dvoch mesiacoch a ostatne tiez tak s odstupom..boli celkovo styri...aj nam najskor hovorila ze to bude tak do roka, ale mala je velmi pohybliva a aj to jej pomohlo...ako zacala lozit uz sme nemuseli cvicit, uz to bolo o.k. a tiez ako sa uz zacala moc hybat a vzpierat uz to bolo tazke, uz som ju ani udrzat nemohla, to bola potom fuška a aj viac vnimala a tym aj viac plakala...moj manzel napriklad nechcel s nou vobec cvicit, ani sa na to nemohol pozerat, tak som musela sama... a maly sa aj skor narodil? moja presne na termin...

rezicka
11. říj 2011

@ejuska79 Ano,narodil se o 26 dní dřív a měl 2,84kg,docela dobá váha,jenže něco zhodil po porodu.Ještě se chci zeptat,jak ti malá přibírala,mě se zdá,že teď co cvičíme,přibírá málo,no dnes jdeme do poradny po 3 týdnech tak uvidím.Asi víc spaluje tím cvičením.Plně kojím a nechtěla bych dokrmovat.Manžel když cvičí,tak já odcházím,jde mu to líp a malý hrozně křičí,víc než mně ☹ .Ještě nevíte co čekáte?Mně řekl dr. v 16tt,že čekáme holku a ve 20tt už to byl kluk 😉 .

sisaklenkova
11. říj 2011

@mariabs Ahoj, chcem sa Ta opytat, vy ste to videli na dcerke hned po narodeni, ze jej ide hlavka do jednej strany? Nasa Leonka ma torticollis, ma skrateny sval a ja som si to vsimla az v 5mesiaci, zpredu jej to nebolo vobec vidiet, len ked sme si ju uz zacali posadzat na kolena, tak som si to zozadu vsimla, ze jej ten krcik na pravej strane ide smerom dole. Ked som na to upozornila pediatricku, povedala mi, ze jej sa nezda! Mne to nedalo, nastvala som sa a zmenila pediatricku, nie som slepa a nezdalo sa mi to zanedbatelne, no a ta si to vsimla hned. Takze sme zacali cvicit takmer v 10mesiacoch a ja len dufam, ze to malej pomoze a tie stuhnute svaly povolia! Lekarka mi este nehovorila ako dalej, ak cvicenie nezaberie, ja som si to tu na nete citala, ze deticky s toto diagnozou potom operuju, to ma potom asi trafi slak! Drzte sa 😉

ejuska79
11. říj 2011

@rezicka ahoj, moja mala nemala nikdy problem s priberanim 🙂 bola to buchticka 🙂 v 3 mesiacoch, ako mas ty Lukaska mala 6060 gr a 62 cm, ja si to zapisujem vzdy po poradni 🙂 tiez som len kojila 6 mesiacov, nic ine som jej nedavala...az potom som zaviedla prikrmy, teraz ma tak do 10 kg.. no, este nevieme..ja som bola na sone minuly tyzden a tiez som sa pytala, ale ukazal mi len akysi pohlavny hrbolec -tak to nazval a ze to este nie je vidno, ale on nema dobre sono..u nas sa chodi v 13, 20 a 30 tt na sono do nemocnice, neviem ako je to u vas a tam maju super sono, myslim ze tam by to uz bolo vidiet..minule mi tam v 19 tt povedali ze je to dievcatko 🙂 teraz idem az 4.11. tak to si myslim ze uz bude vidiet, ak sa ukaze 🙂

sarulinda
11. říj 2011

@bobulik22: po celou dobu 🙂

sarulinda
11. říj 2011

@e.lle: ty cviky by se bez zaškolení neměly vůbec cvičit!!!! Je potřeba je dělat správě a to ti poradí jen fyzioterapeut, zkus se mrknout na net, reflexní plazení. Zkuse se poradit s pediatrem jestli je zapotřebí začít cvičit - rehabilitovat. Jinak na pasení koníčků jsou prý výrobné různé vanová plavání nebo cvičení na míčích, jestli třeba máte v okoli...

sarulinda
11. říj 2011

@marcet: tak to máme to samé, taky proleželou hlavičku, mě teda příjde že už jí má plochou dost 😒 ...snad se to zpraví, prý jsou na to nějaké přilbičky, ale ty se nosí 3-6 měsíců a 23 hodi za den což je opruz!!!! I to pasení, musíme tam dát ručičky a pomoct. Dnes jsme byli i neuro. a taky to samý jako ty, musíme cvičit, ale byli jsme pochváleni, že od 22.9. co cvičíme máme krásnou rotaci hlavy na obě strany, tak mám radost 😀

sarulinda
11. říj 2011

@rezicka: jé tak to jsem ráda, že vidíš pokroky, už se na to taky moc těším, my už otáčíme hlavičkou na obě strany po 14 dnech cvičení tak jsem ráda, zatím cvičíme 2 cviky - 4x za den
Jinak my se narodily o 20 dní dříve s váhou 2475g, teď ve 4. měsících mi malý 3 týdny stál na váze, tak jsem musela začít přikrovat, možná je to i ze cvičení nevím, už jsme to museli řešit, šly mu vidět žebra 😒

bobulik22
11. říj 2011

@sarulinda Aj môj malý začal vírazne menej jesť, dávam mu MM odstriekané kedysi mi nevychádzalo na celodennú dávku a teraz ešte aj zamrazím. A s príkrmami je to tiež bieda. Musím sa spýtať fyzioterapeutky či to môže byť tým vojtením..

rezicka
11. říj 2011

@ejuska79 Tak jsem se zklidnila,Lukášek váží 5140g a měří 62cm.Tak přibral 580g za 3 týdny,dr. byla spokojená,takže žádné příkrmy se nekonají 😎 .Dcerka měla ve 3 měsíci 5700g,ale týden jsem ji přenášela,tak to malý nemá tak málo.Zrovna ho i očkovala,tak je celý den uplakaný a byli jsme i na kontrole s kyčlemi,měl široké balení a už je mít nemusí,vše má v pořádku,jsu ráda 🙂 .Teď dva dny nesmíme cvičit,trochu si oddychneme oba.A co by jste si přáli víc? Já chtěla druhého hrozně chlapečka,tak nám to nakonec vyšlo.V tom 16tt mi to řekl můj doktor,taky měl nekvalitní ultrazvuk a v tom 20tt to bylo v nemocnici.Pak se mi můj dr. omlouval 🙂

rezicka
11. říj 2011

@sarulinda Lukášek právě taky tu hlavičku hned po 14 dnech krásně otáčel,jen asi poslední 3 dny se mi zdá,že ji zase dává víc na tu pravou stranu,no snad to znovu rozhýbeme.Četla jsem,že ve 3 měsíci přibírají děti míň,někdy nic a může nastat i laktační krize.Tak snad to brzy doženete.A kolik malý váží?

mariabs
11. říj 2011

@sisaklenkova ahoj Sisa, zle drzanie hlavicky sme nevideli, pretoze hrca na krku sa jej vytvorila cca 3 tyzdne po porode, takze hlavicku este sama nedrzala. Je rozdiel, ci je torticollis iba polohovy, co mate vy alebo je sval natrhnuty, to mame my. Tie polohove sa vacsinu upravia rychlejsie, samozrejme zavisi od toho, kedy sa zacne cvicit. Co sa tyka operacie, nam na chirurgii povedali, ze sa to robi iba v pripade, ze dietatku vznikaju vyrazne deformacie tvaricky ci hlavicky, ten skrateny sval vie narobit skarede veci 😢
My cvicime stale, krk je sice uz volny a hlavu pekne otaca, no ked je unavena, tak hlavicka vzdy klesa na pravu stranu. Rehabilitacna sestra nam vravi, ze je to zlozvyk, lebo im sa velmi rychlo zafixuje v mozgu, ze postihnutu stranu menej setria. Teraz skusame novu metodu kineziologicky taping - lepenie specialnej textilnej pasky, ktora by mala pomoct svalom spravne fungovat, tak som zvedava.... U nas je to novinka, no v zahranici sa to pouziva bezne....tu je link aj na pripadovu studiu...http://www.kinesiotaping.com/kta/research/2002-...
Tak vam drzim palce, nech sa svaly dcerke rychlo roztiahnu 🙂

ejuska79
11. říj 2011

@rezicka tak to je super, ze pribral 🙂 vidis, moja mala skoro o kilo viac 🙂 a ked sa narodila bola hrozne chuducka, len dlhe ruky a nohy 🙂 asi som mala smotanku miesto mliecka 🙂 no to balenie nasiroko, to bol des, tiez som bola stastna ze nemusim uz davat 🙂 tak gratulujem, ze to nemusi uz nosit 🙂 my sme nemuseli po ockavani cvicit tusim az 5 dni, tiez som bola vzdy stastna, ze ju nemusim trapit....no, ja by som radsej tiez chlapceka, muz zase dievcatko, lebo mala sa mu stale tuli a tak a tiez neviem ake meno by som dala dievcatku...tie co sa mi pacia, nechce manzel a on nechce ani take co maju jeho kamarati a veru tam su vsetky pekne mena uz rozhodene...no uvidime, len nech je zdravucke 🙂 akurat som sa dozvedela, ze vojtovku bude cvicit aj moja kamoska s malym, len ten uz ma 17 mesiacov, tak to bude uz asi tazsie...on totizto este nechodi, len stvornozkuje, tak ho chcu troska rozhybat..

sisaklenkova
11. říj 2011

@mariabs ahoj, no toto presne robi aj Leonka, ked je unavena, strasne jej ta hlavicka pada, akoby ju skratka nedokazala udrazat, velmi tomu neverim, co povedala rehabka, ze je to zlozvyk, nasa rehab.sestra povedala, ze ak sa jej to aj upravi, ta unava vraj vzdy urobi svoje, takze tazko povedat.. Ja som inak sokovana z tych nasich lekarov, jedna mi kazala vyrobit si golier z molitanu, druha skrutit plienku a obviazat krk, chapes?! Ja si osobne myslim, ze tato diagnoza nie je zrovna zanedbatelna, tiez som co-to o tom pocitala a kazda matka chce mat zdrave, krasne dieta, preco by som sa mala uspokojit s podomacky vyrobenym golierom, ked viem, co vsetko to moze s nasimi detmi narobit?! Drzkajte sa, vela stastia! 🙂

sarulinda
12. říj 2011

@rezicka: teď máme 5,5 kg - ve 4,5 měs., snažím se hodně kojit, ale když po koju pláče dám mu UM nebo mé odstříkané. On vlastně za 5 dní přibral toho půl kg jak jsem mu začala dávat UM - po koju, asi to potřeboval dohnat. Taky jsem to četla, ale přibrali jsme za měsíc 120 g a fakt mu lezly žebra 😢 ..... to jste moc hezky nabrali, jste šikulky 🙂. Ještě k té hlavičce, mě taky příjde že máme dny kdy jí dává víc na tu jeho oblíbenou stranu, podle mě je to normální, pak jí zase dává na obě. Zkus se na to poptat fyzioter.

rezicka
12. říj 2011

@ejuska79 Tak to už by synček od té kamošky měl chodit,možná měli cvičit dřív.Tak snad ti ten chlapeček vyjde a jaké máte jméno?Moje obvodní doktorka je taková nic moc,tak si říkám,že radši zavolám na rehabilitaci,jak dlouho nemáme cvičit,ty dva dny se mi taky zdají málo.Malá měla to široké balení taky do 3 měsíců?

slniecko103
12. říj 2011

ahojte kocky ,dnes sme boli na cviceni a nam povedali ze od dnes uz nemusime cvicit.maly sa tam ukazal v celej svojej parade,zacal sa tam kotulat po celej posteli,plazil sa tam a dokonca sa uz zacal dvihat do sedu.to bolo komicke ako sa mu to nedarilo ako sa zlostil.doky povedala ze ho netreba urychlovat tak ze to skoncime,ale som bolo velmi potesena :D:D

ejuska79
12. říj 2011

@rezicka no radsej zavolaj na tu rehabilitaciu co ti povedia...no u nas je kontrola na tie klbiky po 1 mesiaci, to mi povedali ze musim balit dalej nasiroko a potom az po 4 mesiaci, vtedy uz o.k. ale pravda je taka, ze ja som ju balila len na noc a to nie vzdy, dost som to flakala..ved nikde inde vo svete sa to nerobi, iba ked ma dietatko tie klbiky zle, iba v SR aCR...mne to pripadalo take trapenie a ani tie detske vecicky zahranicne nie su na to prisposobene.. a ine ani poriadne nekupis, aspon tu v SR, kazdy kupuje HM, next, zara apod. mne sa paci Tadeáš, a David, ale s tym nesuhlasi manzel...a este Šimon..tak uvidime..z dievcenskych by som dala Sára ale zase ten moj muz ☹

ejuska79
12. říj 2011

@slniecko103 super, gratulujem 🙂 clovek si tak vydychne 🙂 ..my sme tiez cvicili do 7 mesiacov, mala ta rehabilitacna sestra podmienku, ze dokym zacne lozit...nastastie jej to slo skoro..

slniecko103
12. říj 2011

aj nam povedali ze pokial sa nebude plazit tak budeme cvicit ale konecne to prislo.ale na vojta nemozem povedat krive slovo fakt je zeje to drsne ale naozaj to pomaha.

libertine
13. říj 2011

ahojte. chcem sa spytat, nestalo sa vam, ze by mali vase deticky po ockovani, resp. po pauze v cviceni kvoli ockovaniu nejaky regres? ze "zabudli", co vedeli a pod.? lebo nasa dcera sa uz krasne pretacala z chrbatika na brusko na obe strany a zrazu prestala, zrazu jej to nejde, aj ked sa chce otocit. a neviem, ci to je tym ockovanim, alebo tym, ze bola pauza v cviceni.

rezicka
13. říj 2011

@ejuska79 Mně řekli už v porodnici,že musím balit ,pak v 6 týdnech to neměl dobré a teď ve 3.měsíci už ano.Já měla spoustu věcí po dcerce a synovci,koupila jsem jen málo a ty oblíkl i s balením.Jinak jméno Sára se líbí i mně,ale taky neprošlo a David je hezké taky.Volala jsem na rehab. a řekla 3 dny necvičit,tak zítra už začneme.

sarulinda
13. říj 2011

Holky pro vás kdo má mimčo co dává hlavičku na jednu stranu a má hlavičku zploštělou...objevila jsem, že extistuje takový ortod. přilbička. My to máme fakt hodně a to fakt, tak jsme se pídili po tom jak to řešit jinak než cvičením. Taky jsem četla různé diskuze, že se to většinou věkem upraví samo, ale náš malý na bříšku nechce vůbec být takže tráví pořád hodně času na zádech....mrkněte na tyhle stránky
http://plagiocefalie.cz/
Moje mamka dělala v ortopedii a kontaktovala přímo ortopedii která ty přilbičky dělá a prý to má velké úspěchy. Nosí se to teda pořád, ale zase chceme udělat max pro to, aby malý nám to do budoucna nevyčítal, nebo se mu děti nesmáli 😖 .... navíc teď na zimu to snad nějak přežijem 😠