Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lukza
29. říj 2010

@pacesova jéé takže zubák byl v pohodě?a určitě to bude negativní kdy budeš mít výsledky.a my se máme supr bez toho cvičení je to uplně jiné a Kuky je taky takový klidnější mě připadne díky za optání🙂)

sisi27
29. říj 2010

Ahojky po delší době, nějak nestíhám, jsme opět nachlazení 😒 , takže Lukášku, s tou rýmou Ti plně rozumíme....i mě máma říká, že je to pro mě dobré....nechápu 😠 . Gratulujeme k lezení 🙂
Zuzkaaa....jo s tím jsem se už taky setkala, že dva dr. měli úplně odlišné názory, ale v podstatě souhlasím s januskou 26.
Jinak my stále při starém, teď se paní dr. na prohlídce strašně divila, že jakto, že ještě nesedíme ☹. Pořád se ještě plazíme jen s jednou nohou - odrazem jedné nohy. No snad příště na roční prohlídce už to bude lepší....
Všechny moc zdravíme

monnaa
29. říj 2010

@zzzzuzka - ja by som vyskúšala ešte názor iného neurológa ( pre istotu ), ale je to teda dosť zvláštne, že dvaja odborníci majú odlišný postoj ..... 😨
@lukza - máte krásnu fotku, Lukáško vyzerá veĺmi spokojne, veď sa mu ani nedivím, keď nemusí cvičiť 🙂 . Tá moja staršia dcéra bola motoricky šikovná a všetko robila o 1-2 mesiace skôr ako boli tabuľky, ach jo, to bola vtedy radosť chodiť do poradne .
@pacesova -výsledky budú určite dobré, držím palce !

monnaa
29. říj 2010

@sisi27 - tak prajeme skoré vyzdravenie, teraz je taký blbý čas na rôzne choroby, aj my sme všetci nachaldnutí a pokašliavame, ale bez teploty. takže cvičiť cvičíme....Inak Peťko sa mi plazí už 4. mesiac stále nedokonalým vzorom, ale čo je zaujímavé, vcelku pekne sa zdvihne pri nábytku do vertikály, tak neviem, čo na to povie Dr.....

lilin
30. říj 2010

@lukza ahojda, koukám na novou fotečku, moc vám to sluší 🙂
@pacesova nás čeká zubák v listopadu.. teda spíš mě a co tam předvede malá netuším. S mamčou ti rozumím a doufám že budeš mít zodpovědnější mamču než já bude docházet na KO jak ji řeknou. Moje mamča má chodit na stěry každé tři měsíce páč má nález a nebyla tam zase přes rok anikdo ji nevysvětlí že by nás to moc bolelo kdyby se z toho vyvynula rakovina.

pacesova
2. lis 2010

Ahoj holky,tak nám to tu nějak stojí. Tak my hlasíme - kontrola na očním- zhoršení, takže znovu začínáme lepit. Jsem ráda, protože Šimon šilhá jak Mánička a nic se nedělo - pořád tvrdila paní Dr., že je to lepší. Vyžádala jsem si i ušní-nosní-krční jak pořád chraptíme. To nás čeká příští týden. Jinak rýma, kašel - padl i na nás. Cvičíte stejně?????Nebo snižujete dávku při nachlazení. Mne psali z Corpusu, že mám snížit dávku. Tak já nevím.
@lilin- skončili jsme po 2x na břiše, opět nevím jak budila jsem Mároše.
@m.e.l- makali s Vámi i o svátku??? Jak je?

m.e.l
2. lis 2010

@pacesova O svátku jsme měli jen bazén, který jsme neměli, protože měl Luky rýmu. Jemu neslevili ze cvičení v době rýmy ani kapánek a co předvádí u paní Adamové, když ho tam jen položím na stůl je děs běs. Jo a jakmile se vrátíme z lázní tak budeme žádat o další, máme na ně nárok. Jsem zvědavá, OZP je v tomhle prý pěkná mrcha.

pacesova
2. lis 2010

m.e.l-dovedu si představit,co dělá u paní Adamové. Nám z cvíča také nikdy neslevili,my tam měli zas tu vyrážku.Rýmu ne. Co Ti řekli na masáže? Jak se chová na ergu? Chodíte do malého bazénku s vodotryskem na konci????Naše pojišťovna nám je také na podruhé zamítla. Pusu Lukáškovi, pozdravujte krakonoše. Už jste vyrazili na shopping?

m.e.l
2. lis 2010

@pacesova No s pojišťovnou zkusím bojovat, jen ať platí. Když to tam paní dr. napíše tak by prý měli. Masáže jsem Lukymu nedala, jsou spíše pro děti s napětím svalstva a pak už takhle toho má Luky plná brka. 😉 Na ergu si tak nějak hraje, spíše se učím já jak s ním pracovat.

pacesova
2. lis 2010

@m.e.l-nám to paní doktorka vyplnila, hned jak jsme dorazili z lázní a zamítli nám to.Prý se může až po půl roce,tak jsme teď opět žádali,ale výsledek ještě nevíme.

m.e.l
2. lis 2010

@pacesova Tohle je mi právě divný, už tři maminy jsem tady potkala a jezdí na jaře a v zimě, což neodpovídá těm jejich, že do půl roku ne. 😠

pacesova
2. lis 2010

@m.e.l- je to určittě o pojišťovně -my máme 205. A měli jsme ještě ARPIDU. Co koně? Je tam hipoška?

lilin
2. lis 2010

@pacesova ahojda.. já už jsem přemýšlela jestli nemáme zase něco s kompem že se to tu tak dlouho nehlo... jak lepit? Nikča taky trochu šilhá a na očním naposled říkala že pokud nepujde čočka hodně do koutku tak že to prý neva...
@m.e.l taky myslím že záleží kdo zrovna sedí na pojištovnický židli.... já mám zatím teda smulu na to že u nás ta slípka tam neví nic a na cokoliv se jí zeptám tak musí někam volat 😀

pacesova
3. lis 2010

@lilin-tak nám jde hodně do koutku, proto lepíme náplast na zdravé očičko, aby se to šilhající víc namahalo a makalo.Naše pojišťovna má dobré webovky,tak tam čerpám inspiraci, dost jsme z ní letos vyrazili.

m.e.l
3. lis 2010

No my máme 207, @pacesova hipoška je jen do září.
Holky normálka já než odnesla plínu do sudu, tak mi Luky usnul na zemi. Jsem myslela, že vydrží do oběda. Jsem ho měla vyfotit hříbečka mýho malýho.

monnaa
3. lis 2010

ahojky všetci, tak my sa tiež hlásime- sme chorí ☹ , teda Peťko , 2 dni teploty, kašeľ, brutálna nádcha ( zelené husté hlieny ) , teraz už bez teploty, ale úplne odkvecnutý a spavý, takže necvičíme od nedele vôbec. I keď už nemá teplotu, vlastne by sme mohli cvičiť, ale mne sa zdá strašne slabý, tak som celé cvíčo zrušila na pár dní.....
Čítam , že vybavujete stále niečo v posťovni, tak s týmto tu ja nemám problém, mám všeobecnú a zatiaľ sme sa dostali všade kde sme chceli, myslím na rhb pobyty.
Ozaj, ešte som sa vás chcela spýtať, čo máte staršie detičky, akú autosedačku používate keď detičky ešte nesedia ? ja mám Romer baby safe plus, je do 13 kg, ale už sa mi to zdá také divné stále ho v nej vláčiť keď už má takmer 14 mesiacov 😒

m.e.l
3. lis 2010

@monnaa My máme autosedačku Ferrari, je od 0-18kg, my ji začali teda používat až v Lukyho cca 8mi měsících a jde polohovat různě, takže i do polosedu, takže pohoda. 😉

lukza
3. lis 2010

Ahojky holky

koukám že tu dost marodíte tak přeji at se prdolci brzo uzdraví a je zase dobře.

lilin
4. lis 2010

@lukza děkujeme... my už jsme teda snad skoro zdraví...malou trápí pořád kašel už měsíc....a doktorka tvrdí že to je dobrý tak ji ted cpu mukosolvanem a žádnej zázrak a cvíčo je jednou tak probrečené ☹

petraaa83
4. lis 2010

Ahoj, chci vás poprosit o radu. Bylo pro mě těžké cvičit Vojtovku, ale zapřela jsem se a vydržela, i když to bylo hodně těžký. Na další kontrole mi rehábka řekla, že na loket tlačím úplně blbě a že jsem tím malé naopak mohla ublížit. Nemusím vám říkat, že v tu chvíli se mi udělalo totálně špatně. Ukázala mi to znova. Doma jsem si ale musela dát týden od cvičení pauzu, pořád jsem myslela na to, že jsem jí ublížila. Ale k věci - malá zesílila - 6 měsíců a já ten cvik nezvládám. Volala jsem rehábce a ta říkala, že je to o technice, že mám počkat do další kontroly. Mě to ale nedalo a našla jsem na netu jedno video, kde cvičili ten samý cvik, ale dělali ho úplně jinak. Tak vás chci poprosit o radu, jak ho cvičíte vy.

cvik, jak mi ho ukazovala rehábka: Dítě položím na bříško hlavičkou od sebe, nožičkama k sobě. Dám hlavu na stranu, levou rukou držím hlavu a prdku a pravou tlačím na kost na pokrčeném pravém lokti, který má být předsunutý dopředu.

cvik z netu: Dítě je na bříšku bokem k mamině, ruka u matčina těla natažená podél těla, pravou rukou se drží hlava a tělo, levou se tlačí na pravý loket.

Zkoušela jsem to podle toho na netu, ale jak mi to nikdo neukázal v reálu, tak mám 2 problémy: Ta ruka mimča, co má být natažená podél těla - ať se snažím jak chci, vždycky ji vysmekne, dá před sebe a je konec cviku. A nevím, kterým prstem a jak mačkat tu kost na lokti. Je to úplně jiné držení a mě ty prsty prostě nevychází. Navíc se u toho malá strašně kroutí a řve, takže si to v klidu nemůžu zkusit. Poradí někdo?

benne
4. lis 2010

@petraaa83 ja som to cvičila tak ako ti ukázala rehabka, dokonca mi to časom skomplikovala, že som mu hlavu držala tou rukou, čo som ten lakeť stláčala a medzitým druhou rukou tlačila druhý bod pod lopatkou a malý vrešťal odušu. Ja by som podla netu necvičila, ale radšej verila dr. a počkala do kontroly

petraaa83
4. lis 2010

@benne A prosím tě, tu drouhou ruku miminka, na kterou jsi netlačila, tu jsi měla jak? Podél těla nebo volně. Protože mě o ní nic neřekla, jak jí má mít. A právě že ji má vepředu jako když pase a vzpírá se mi na ní - proto mi ten cvik nejde. Jinak - obdivuju, žes takový chvat zvládla.

benne
4. lis 2010

@petraaa83 aj ja sa obdivujem a ani to vždy nešlo, len somzačala s jedným bodom a po chvili som sa dopracovala k druhému. No a samozrejme, že ten cvik ti nejde, ked má druhú vpredu, tá ruka bližšie pri tebe má byť pozdlž tela smerom k boku miminka, ja som mu ju držala prsiami, kedže som cičila po sediačky s ním na deke na stole kuchynskom 😉

benne
4. lis 2010

@petraaa83 No a čo ja pamätám, tak ten bod na lakti v tom uhle, tam išlo aj o to, že som akoby celú ruku, no teda rameno vsúvala do ramenného klbu a ked som správne cvičila, tak mu začalo pracovať svalstvo v okolí lopatky tej ruky, čo som bod stláčala a to malo byť to, k čomu somsa mala dopracovať

lukza
4. lis 2010

@petraaa83 já cvik na bříšku cvičila jak podle videa

petraaa83
4. lis 2010

@benne Tak to jsi to asi taky cvičila jako podle videa, když píšeš, že jedna ruka byla blíž k tobě.

Jenže když je bokem ke mě, tak ten loket mi prostě nejde zmáčknout. A má tedy byt ten mačkaný loket velde ramene nebo předsunutý?

benne
4. lis 2010

@petraaa83 ruka miminka by mala byť ohnutá v nejakom uhle, tuším 110-120stupnov, a mne rehabilitačná vždy položila aj moju ruku celú na podložku ked som pred nou cvičila, teda tú ruku, ktorou som mala stláčať laket, hoci mne sa zdalo, že mi to lepšie ide ked ju mám voľne. Pamätám si, že to bola makačka, niekedy som mala pocit, že ho úplne zatlačím 😉 a hocikedy sa mu aj tak podarilo vyslobodiť a ruku si vytiahol, pri tom cviku úplne hysterčil, nedokázala som ten bod stláčať dosť dlho

averena
4. lis 2010

@zzzzuzka ahoj, cvičení se neboj tim opravdu nic nezkazíš, mimísům se to moc nelíbí, ale je to opravdu dobrá věc. Moje první dítě bylo postižený tak jsme cvičit museli, teď se mi narodilo druhý tak jsem se bála aby byla v poho tak jsem si jí nechala na vojtovce zkontrolovat a Mudr. nám hned dala cvičení že má mezírku v břišních svalech a nechtěla přetáčet hlavičku, jinak je to zdravý miminko. Ale díky těm povolenym břišním svalům a malej kýle má jinde těžiště takže by mohly vzniknout problémy s držením těla a vojtovka jí to pěkně srovná a díky ní bude používat ty správný svalový skupiny jaký má. Takže má rada neboj se cvičit ono jim to prospěje 🙂

emilia1982
4. lis 2010

dobry vecer, potrebovala by som pomoct ohladom reflexneho bodu u vojtovky, konkretne pod kolenom, neviem ci tlacim na spravny bod, keby sa to dalo opisat.....dakujem
a ako tlacite na lopatku? len celou dlanou?

PS: ja viem je tu rehabilitacna, dnes som od nej odisla a zdalo sa mi vsetko jasne, pridem domov a... :(

monnaa
4. lis 2010

@petraaa83 - cvik na brušku ( reflexné plazenie ) môže mať strašne veľa variácií, podstata je tá, aby bolo telíčko v správnej polohe a matka potom stláča niektoré body. Ja som cvičila asi ako podľa toho videa , teda dieťa bolo akoby bokom, ale na rhb pobyte v dunajskej lužnej som videla aj tú variantu ako si popisovala ty. Záleží od rhb sestry, akú polohu pri tomto cviku zvolí, napr. či vie matka dieťa dobre udržať, kde je potrebné tlačiť atď. Ja mám doma takú knižku . Díte ve Vojtove terapi, a tam je celkom dobre vysvetlené, pridávam aj fotku z tejto knižky, je tam základná poloha na brušku s bodmi na ktoré sa tlačí ( samozrejme nie na všetky, vyberú sa 2-3 body ) , poloha hlavičky a hornej končatiny a nakoniec poloha so spustenou jednou nožičkou ( túto sme my necvičili )