Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

ivkaivka
17. bře 2010

monnaa a vidis zlepsenie? No dnes som cvicila s malou na zemi a je to lepsie, mam viac sil, lepsie ju chytim, tak kopala nozkami ako diva, len cvik na boku bojkotuje. Pytala som sa, co ma vlastne robit, tak na chodidle misticku, ma ho preklapat a ona len lezi a reve.
No pri cviceni na chrbte kope ako diva, vraj to ma tak robit. Povedala som si, ze tento tyzden budeme poriadne makat a ked v utorok opat bude mudra, ze je to zle, tak od nej odchadzam, nech sa pozera ako chce...
Vcera s nou cvicila rhb a Olivia mala uz vecer na bedrach podliatiny, je to normalne? Aj som pozerala, ze ju tlaci,ako diva a jedna mamicka predomnou ju tam sprdla za modriny, vraj si to nezela, aby maleho tak tlacila...tak si myslim, ze aj modrinky co mala predtym jej urobila rhb, kedze je to aj u inych deti.

betelgeuzz
17. bře 2010

AAronka, třeba si na to časem zvykne a nebude tak unavená.

Holky, jak dlouho jste necvičili po té hexe? Nás čeká první asi zítra, neuroložka dala svolení 😒

luckacr
17. bře 2010

Ahoj holky,
tak dnes jsme začali cvičit Vojtovku...
Terezce je 13 měsíců a neleze, nestaví se, nechodí...
Můžeme se přidat do diskuze?

ivkaivka
17. bře 2010

betelgeuzz, my sme cvicili po 5.dni a vraj sa ma cakat nejakych 7-10 dni, no kazdy to robi inac. Keby som mala este raz, tak pockam aspon 7.
Luckacr, ahoj, jasne, mozes sa pridat. Ake cviky mate a kolko min. cvicite?

pacesova
17. bře 2010

luckacr-ahojky, vítej a máte hypotonii? Nebo v čem je příčina? Jaký cvik jste dostali jako první?pusu Terezce

betelgeuzz
19. bře 2010

Tak já jsem volala svojí rehabilitační a ta zase říkala, že necvičit v den očkování a 2 následující. Fakt každý říká něco jinýho 😠

evikg
19. bře 2010

ahojte baby, tak mi civicime iba dva cviky - jeden na boku a druhy na nacvik reflexneho lozenia. A to vam poviem, to by som naozaj potrebovala este o jeden par ruk viac. Dokonca som to jeden tyzden ani nedokazala s malou civict, lebo mi vzdy zdrhla skor, nez som si ju stihla do tej pozicie dat. Az potom na druhy krat som si to na rehabilitacii nacvicila a dokonca si pomaham mojou bradou 😀 . Zatial sa iba plazi pricom skrca iba pravu nozku, tak neviem ☹ .

ivkaivka
19. bře 2010

tato verzia mk sa mi nepaci, asi treba zvyk.
Vcera sme boli na neurologii, tak mozog je v poriadku, reflexy su tiez o.k. cize zaver, dieta zdrave, len brutalne lenive, motorika na urovni 3mes.dietata, cize cvicit, cvicit, cvicit a trapit ju na brusku. Som rada, ze je po motorickej stranke v poriadku, ze je to len lenivost, no co uz, nejako do dobojujeme.
evikg, ja uz malu nevladzem drzat (dnes som musela dat dole aj triko, mala som len tielko, normalne som cela mokra kym s maloou docvicim), nejako mam presilenu pravu ruku + este mlieko jej odsavam, nevladzem ju chytit, tak najnovsie cvicime na zemi, ja si nohy zapriem o stenu a takto ju tlacim, ale na pravu nozku vobec nereaguje, nema zaujem, no na lavu, kope ako diva.

evikg
20. bře 2010

ivkaivka, ja uz kvoli tomu cviceniu koncim s odsavanim. Uz odsavam iba raz denne a kedze mam este nejake zasoby v chladnicke, takze este chvilku vyzdrzime. Inak zapastia trpia najviac tym odsavanim. Odkedy som to obmedzila a malu kupe manzel, tak sa to vyrazne zlepsilo. My mame tiez takeho lenocha ☹ , ale cvicit sme zacali az pred nieco vyse 1 a pol mesiacom. Vysledky boli ale skoro po tyzdni viditelne. Nelka uplne ozila a zacala sa aj sama od seba viac hybat, takze ta namaha sa urcite oplati.
Viem si predstavit ake to musi byt tazke cvicit a este popri tom si najst cas aj na odsavanie.

janka12341
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivkaivka
20. bře 2010

no ja kvoli ekzemu, ktory malu donedavna trapil, chcem odsavat co najdlhsie, no max.do roka, uvidime. No moja je lenoch neskutocny, cvicime 3x denne, viac nestihame, no ja vysledky akosi nevidim, akurat je zivsia a hlavne vecer na jposteli vystraja,ako diva, vytaca sa na obidva boky, chvilami mam pocit, ze uz sa pretoci a nic...no hadam cche to cas. Vy ste preco cvicili? Uz necvicite?

evikg
20. bře 2010

ivkaivka, no chudatko moje ☹ este aj s ekzemom sa potykate ☹ To, naozaj nezavidim. My este stale cvicime 3x denne po 10 minut. Ona predtym nevedela vobec nic - ani sa otocit, neplazila, nelozila, nevedela si sadnut. Len ked bola na brusku, tak sa tlacila rukami dozadu a robila na brusku hodiny (toto ale robila od 7.mesiaca do 9,5 mesiaca, ked sme zacali cvicit). Skoro hned ako sme zacali, tak zacala plazit, teraz jej to uz ide celkom rychlo. Krasne sa otaca a uz celkom casto je na styroch a pohupuje sa dopredu a dozadu, tak snad coskoro polezie. 🙂 Kazdym dnom sa mi zda byt obratnejsia.
U neurologa sme ale neboli, iba u rehabilitacneho lekara - diagnoza oneskoreny motoricky vyvoj.
Viem, ze tu deticky cvicia kvoli podstatne horsim problemom, tak som rada, ze iba toto.

gudulo
20. bře 2010

ahojte, aj my cvicime vojtovu, mozem sa pridat?

luckacr
21. bře 2010

Ahoj holky,
Terča se narodila akutním císařským řezem, byla přidušená a kříšená a to je s největší pravděpodobností příčina mírného opoždění pohybového vývoje, má ochablejší svaly kolem dolní části zad a kolem kotníků.
Cvičíme vojtovku - 4 x denně tak 10 minut, ale moc nám to nejde. Terča má neuvěřitelnou sílu, je jí už 13 měsíců, má 11 kilo, takže ji skoro nezmůžu, jen co ji dostanu do té správné pozice, za pár sekund se mi vyvlíkne a začínáme nanovo... Jsme docela naštvaní na naši dětskou MUDr., protože ta pořád říkala, to bude dobrý, už jen pár dní a bude lézt, to bude každou chvílí a jsou z toho 3 měsíce a nic, neleze... A to je přitom MUDr., která vede rizikovou poradnu pro nedonošené nebo mimča, která měla problémy, takže to měla poznat a dělá... No ještě, že jsme si u ní sami vyžádali, aby nás poslala na neurologii a MUDr. naštěstí nic závažného nenašel, ale doporučil rehabky. Tak od středy cvičíme...

luckacr
21. bře 2010

První cvik máme na stole. Terezka je na boku, dolní nožku musím pokrčit a tlačit k bříšku, spodní ruku kolmo k hrudníčku a tlačit k hrudníčku a musím se na ni "nakulovat" břichem, aby ona zabírala svaly na bříšku, no je to boj...
Taky si neuměla sednout sama, ale po dvou dnech už to zvládla. Měli jsme ji dát na bok a tahnout vrchní stehýnko ke špičce nohy a hurá, už to umí 🙂

evikg
21. bře 2010

ahoj gudulo, jasne 🙂 Preco cvicite vy?
luckacr: my by sme mozno dopadli podobne, keby som lekarku na to neupozornila. Ona to nejak specialne nesledovala.

monnaa
21. bře 2010

Ahojte. Nejako nič nestíham, tak som sem nakukla až dnes. Vítam nové cvičiace detičky a ich mamičky 🙂 .
Ivka- pýtala si sa na výsledky. Ja vidím na malom, že sa to trochu zlepšuje, už sa celkom pekne prevráti na bruško na obidve strany, ale zásadne len keď je povyzliekaný do plienky a po cvičení. Inak mimo cvičenia keď je na hracej deke, tak je lenivý a leží len an chrbátiku . No a polohu na brušku tú odmieta úplne...
betelgeuzz - po očkovaní živou vakcínou by sa nemalo cvičiť 10 dní- to je podľa knižky, ale v praxi to každý povie inak 😒 . napríklad mne Dr. povedala, že necvičiť 5 dní...tak si vyber. Ale zaujímavé je, že keď som s malým bola na rhb prvý krát, to sme boli iba 3 dni po očkovaní, ale nikto sa ma na to nepýtal a ja som nemala ani tušenia, že sa nesmie cvičiť...čiže my sme začali cvičiť už 3 deň po očkovaní ..a prežili sme.....

dankolucka
22. bře 2010

ahojte, luckacr, prosim nemohla by si viac vysvetlit ten cvik na posadzovanie. ja som tutko, neviem si to predstavit. Inak so synom som tiez cvicila vojtovku a bolo placu, ale myslim, ze vdaka cviceniu sa mu krasne vsetko upravilo, mal oslabene svalsvto a tak. Dcera sa narodila v poriadku, ale mam pocit, ze nejako stagnuje.

luckacr
22. bře 2010

Ahoj,
téda, tak dokonce až 10 dní po očkování necvičit? To se taky přeptám, myslela jsem tak max. 3 dny...
Teď nás o víkendu skolila střevní chřipka, manžela, mě a Terezku, my to přestáli po cca dnu, ale Terču už to drží třetí den... Chudák, pořád jí nabízím čaj, abychom nakonec nemuseli do nemocnice na kapačky 😖 Do toho jí rostou zoubky, takže je to síla...
Dankolucka: s tím nácvikem sezení. Když mimi leží na zádech, překul na bok, spodní nožku dej trochu dopředu před tělo, vrchní tahni za stehýnko směrem ke špičce nohy a jakoby obloukem k zemi, mimčo jak je na boku, tak si pomůže rukama, že doručkuje do sedu... Snad se to z toho vysvětlení dá pochopit... Když bude třeba, nafotím postup s Terčou🙂

pacesova
22. bře 2010

monnaa-tak jsme na tom stejně. Ten můj lenoch také leží.Ani pro hračky si nesáhne.Musím mu je dát do ruky a nebo mrskat s nima před očičkama.Na bříšku mu to nevadí, ale hned usne nebo si cucá prsty.Nevím, zda ho to cvičení tak zmáhá.Kolik Vám vlastně je?KOukám, že to je druhé dítko, viď. Vůbec se Ti nedivím - já taky dost nestíhám, i když ten prvorozený je ve školce. Příjde mi, že jen cvičíme a když spí tak vařím, uklízím,.... Ale hlavně,že už je tu jaro. Máte zoubek? My pořád ne a to mu bude 10.měsíců.Tak pozdravujeme kámoše lenocha.

dankolucka
22. bře 2010

luckacr, dik uz som to skusala a pochopila, myslim 😉 Trochu to ide do pravej strany, lucka inak velmi nespolupracuje, ale ved uvidim, mozno sa zadari.

sisipetka
23. bře 2010

ahojte maminy,
pisem sem prvykrat, nakolko vcera sme zacali cvicit vojtovku, kedze Christiankovi diagnostikovali zvyseny svalovy tonus. Troska som si aj poplakala, nakolko uz za posledne roky mame dost trapenia (prvy syncek nam zomrel v 40tt, Christianka museli vybrat na zaciatku 37tt a aj to mal dychacie problemy, tak musel byt v inkubatore)....syncek ma teraz krasne 3 mesiace a zo zaciatku uzasne napredoval. Hlavicku zacal drzat na konci 2.mesiaca, koniky pasie o 106, ale akurat ma zovrete pasticky, nozickami kopka a kopka, len tie rucicky nas neposluchaju. Do pusinky si ich vie pekne dat, ale za hrackami sa nenatahuje a potom, ked sa aj snazi, tak sa rozplace, lebo mu to nejde. Akonahle ho necham dlhsie lezat pod hrazdickou, tak sa rozplace a neda sa utisit, tak sa potom musime nosit a prechadzat po byte, kde hypnotizuje vsetko naokolo 🙂
Je mi z toho troska smutno, ale pevne verim, ze nam vojtovka pomoze a nebude sa nas stav zhorsovat, nakolko nam nikto nevie povedat, co mohlo to problemove dychanie pri narodeni porobit.
Ak mate niektora podobne skusenosti, alebo ste uz poculi ine mamicky o tejto teme hovorit, ci pisat...velmi rada prijmem nielen rady, ale aj povzbudenie....Dakujem

erika160669
23. bře 2010

sisipetka nerob si starosti aj ja mam maleho 6 mesacne chlapceka a tiez ma zvyseny svalovy tonus na dolnych koncatinach a tiez chodime cvicit vojtovu narodil sa mi 29 tyzdni a s dychanim sme mali aj my problem ale uz je vsetko ok.Strach je nepriatel nepripustaj si nic zle a uvidis vsetko bude dobre.

pacesova
23. bře 2010

sisipetka-přesně jak píše erika musíš být v klidu ty, on to brouček vycítí a není to dobré!!!Prostě zatni zuby - poctivě cvičte a uvidíš - dostaví se pokroky.Já mám chlapečka skoro již 10.měsíčního, musel ven na 36tt. a máme podobnou diagnózu - ale u nás se přiklánějí k celkovému svalovému napětí. Hračky si také nepřitáhne. Když byl ve Vašem věku, také jsem jej pořád nosila, sám si nezahrál - ani teď. Jen když si najde ručičku,tak si jí vydrží cumlat a nebo špendlík podaný mnou. Doporučila bych Ti ještě masáže a na rehabce možná dostanete cvičení na balónu-tam se také uvolní a od 6. měsíců kojenecké plavání - voda dokáže zázraky.Tak mamino, hlavu vzhůru a všechno půjde.

petrach
23. bře 2010

Ahoj holky,
vítám nové maminky,jak čtu,je to všude hodne podobné..

sisipetka to že mel malí problém s dechem po porodu,neznamená žadné zhoršení..je to dřina,.ale hypertonii vycvičíte,uvydíš 😉
luckacr když čtu vaši dr s tím lozením,jako bych slyšela naši rhb 😉 jenže oni mají své tempo a nehneš s nima..naš malí popolízá na menší vzdalenosti a na vetší sebou placne a plazí..přitom už od listopadu nám tvrdí že za 14 dní lozit bude 😅
a začíná se stavet pomalu na nohy,což by nemel,tak jsem zvedavá ,co nám ve čtvrtek na rhb řekne

sisipetka
23. bře 2010

dakujem dievcata za podporu....a teda pokusim sa byt kludna a venovat sa mu co najviac 😉
Na plavanie sme prihlaseny od juna, na babyfit od aprila a masaze este hladam, aby som sa ich naucila....ale akurat tu u nas je taky pretlak zaujemcov o vsetko, ze budem rada, ked sa aspon na nieco v spominanom case dostanem...
teraz bezim, Chrisko place, uz ho to nebavi medzi hrackami 😢

petrach
23. bře 2010

sisipetka existuje knižka..masaže detí a kojencu..je tam všechno názorne popsané..kukni se po ní

ivkaivka
23. bře 2010

mala sa mi vcera pretocila, no dnes uz opat nie. Povedala som to aj rhb, no nejako ju to nezaujimalo, stale si kvaka svoje, ze mala ma obly chrbat, nemoze napredovat, stale nieco na tych dvoch cvikoch meni so slovami, ze som to uz mala robit takto,aj ked mi to ukazala inac, som z nej zufala, opat som odchadzala s nervami a slzami v ociach, mam pocit, ze mala pomaly napreduje, no jej sa nic nepaci, stale mi dava najavo, ze zle cvicim a pritom robim vsetko co sa da a cvicim presne ako mi ukazuje, no vzdy to potom zmeni...uz neviem ci sana to nemam vykaslat, hladat inu rhb... mala je vzdy zmodrinovana, ked od nej odchadzame

pacesova
23. bře 2010

ivkaivka-to není dobře, abys odcházela se slzama v očích!!! Spíš by Tě měla povzbudit!!!!!Máš možnost jiné RHB. K těm změnám, naše také pořád kombinuje jiné varianty - ale až u toho cviku na boku, jinak ne.Drž se, děláš to pro malou, zkus to jinde.Držíme palečky.

monnaa
23. bře 2010

pacesova- malý má 6 mesiacov a 1 týždeň, zúbky už máme 2 🙂 , tie mu vyšli keď mal 4,5 mesiaca a teraz mu idú 3 naraz. Dúfam, že tí naši leňoši sa pekne rozvičia, a potom si budeme ešte možno aj hovoriť " však ako nám bolo dobre, keď sme ich nemuseli naháňať po byte " 😉
ivka- aj ja si mylsím, že nie je dobre, ak si s terapeutkou nerozumiete a odchádzaš so slzami v očiach. Skús ju zmeniť, ak máš možnosť.
sisipetka- vítaj medzi nami ! Viem ťa pochopiť, zažili ste si veľa utrpenia, ale musíš si povedať, že sú aj horšie diagnózy ako tá vaša. No podľa toho čo píšeš, sa mi tvoj synček zdá v poriadku...napríklad moja prvá dcéra mala ručičky v päsť asi do 8 mesiaca a bola úplne v poriadku, psychomotoricky napredovala ukážkovo, chodiť začala sama ako 11 mesačná. No a že nesiaha po hračkách, to nie je myslím v 3 mesiacoch žiadna tragédia. Každopádne ale keď vám doporučili cvičenie, určite to Christiankovi len pomôže a neuškodí, len treba vydržať a úpsech sa určite čokoro dostaví 😉 . Každá z nás má občas také zvláštne pocity z toho cvičenia, ale to prejde, treba si povedať, že ako dobre že cvičíme teraz a nie neskôr, lebo čím skôr sa začne tým je to lepšie 🙂 . tak držím palce a mysli pozitívne , dieťa vie vicítiť našu náladu.