Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

monnaa
3. srp 2010

@sisipetka - jasné, to chápem, že ste nešli cvičiť s teplotami , veď to by ho ešte viacej vysililo, hlavné že sa malý vyliečil 😉 , a vďaka za podporu !
Tie penové puzzle je tiež dobrý nápad. Mne by ho malý ale už rozhrýzol v tomto veku, no pre také menšie bábetká myslím že v pohode 😉

lukza
3. srp 2010

@pacesova v pátek a sobotu mají akci v interspáru na veškerou výživu 25% 😀 krom prvním UM.no mě zatím tedka vda dni nic nechtěl ani mrkvičku vařenou doma tak sem dneska koupila skleničku a uvidím ale četla sem že někdy mimča po nějaké době prostě přestanou chtít příkrmy a nemají se nutit že samy pak zase začnou chtít jen mám teda boj s MM jak zase baští jen to tak ho mám málo a vytahuji zásoby s mrazáku.já totiž tak do 3týdne odstřikávám a dávám jen s lahvičky.je to teda opruz furt odstřikávat ale sem ráda že baští MM.

@monnaa Mě naštěstí vy tady taky vždy nakopnete nabrat síly a jed dál já to cvičení už brala v pohodě aji Luky s usměvem ale po té nemoci je to zase jak na začátku. a jak se máte jinak vy co Petko určitě se moc snaží.že?

@susanne5 jj od 5měsíce kdy se přetočil poprvé hned valil obě strany pak když měl to ouško tak se vubec netočil a dneska zase začal hned obě strany i palečky u nohou si baštíme oba dva.a prý pokud se mimi přetáčí jen na jednu stranu tak na druhou mu máš pomáhat ty jen za pánev jemně a on si to pamanatuje a začne časem i tu druhou tak to řekyl známe na rehabce taky se jí malý točil jen na jednu stranu.

lukza
3. srp 2010

@sisipetka já mám doma taky pěnové puzzle kde má Lky svoje hračky a pěkně si na tom lebedí🙂)

susanne5
3. srp 2010

@sisipetka skvely napad a dik za ten link, krasne koberce tam maju isto si niektory vyberiem, ta lahka udrzba sa mi paci 🙂 diki moc🙂

susanne5
3. srp 2010

@lukza aha dakujem, budem ho pretacat. mozem sa opytat ako ochorel tvoj maly na usko, ak nevadi?

susanne5
3. srp 2010

@monnaa dakujem, no ved to, ja ho davam v postielke ku hniezdu ale tiez trpnem aby sa mu nic nestalo bo je dlhy dost chudacik musime to nejako vyriesit ale tie penove koberce ma nadchli 🙂

pacesova
3. srp 2010

lukza-tak porazíme do SPARU. Dnes vypil 60ml-zvyšuji to.Bráchu jsem kojila také do 13. měsíců, ale on si nic nevzal, jen čaj. A v noci, prostě spal a pití nevyžadoval. Ale Šišma má jen 8kg. Tak proto to řeším.

lukza
3. srp 2010

@susanne5 před 14 dny chytnul zánět ouška a píchaly mu to a týden bral ATB samozřejmně mě reh. říkala necvičit jen 3dni ale dala sem na vaše rady a po dobu braní ATB vubec necvičila a pka když sem byla na rehabce tak sem jí řekla že po dobu co měl ATB tak semnecvičila že už po nich byl unavený a když sem zkusila cvičit tak to nešlo nemohla sem mu vubec šáhnout na tvář ckde měl bolavé to ouško a ona říká že v pořádku že je dobře že sem necvičila že vždy musím já usoudit jak na tom je 🙂)) dneska je to týden co přestal brát ATB a až dneks ase dostal do formy a opět se otáčí 😀

lukza
3. srp 2010

@pacesova ty jo to my už máme přes 9kg a 73cm to vy sjte podle nás teda drobečci.

pacesova
3. srp 2010

No, pozor - my zas máme teta 80cm. Ale samá ruka a noha. Stejně jak bráchá. Já prostě mimčo se řázezama tuku mít nebudu.

susanne5
3. srp 2010

@lukza aha no tak to ste si teda uzili... ale fajn ze to preslo a ze ste opat vo forme 🙂

susanne5
3. srp 2010

@lukza 9 kg?? fiha my ak budeme mat 8sem ked dovrsi 6m.. tak to ste fajnucki 🙂

lukza
3. srp 2010

@susanne5 no na to že Luky měl 2800 při narození tak to rychle dohnal ale celou dobu je na MM tedka teda už ochutnávame i zeleniku ale já to neřeším je to teda boj to cvičení má sílu ale musím říct že na to že má 9kg bych to ani neřekla sice máme stehniska ale možná mě to připadne protože to je moje dítě že 😀

@pacesova tak to máte o 7cm více já jsem zvědavá kolik budeme mít v roce a vy jste teda samá ruka samá noha ale každé mimi je jiné já mám fakdíkové 😀

susanne5
3. srp 2010

@lukza to ste krasne pribrali, my sme stale priberali 1 za mesiac, teraz uz menej ale staci maly ma aj tak same zarezteky, este aj na predlakti 🙂 a tie plne licka.. a stehniska mame tiez 🙂
jej uz papate zeleninku.. my sme skusali ale vsetko islo z ustociek von.. asi pockam kym dovrsi 6m predsa

petul.a
3. srp 2010

@monnaa - neboj, všechny, jak jste tu, tuhle sladkou větu uslyšíte taky 😉 My jsme teda posledních pár měsíců už měli jen jeden cvik, a to mačkání pod prsíčky, takže to byl i ten nejjednodušší, měli jsme ho cvičit jednou až třikrát denně, takže to bylo spíš takové cvičení ze setrvačnosti 😅 No to trošku kecám, ono to bylo na doposilování bříška 😉 Ale když jsem slyšela, že už vojtit nemusíme, bylo to i tak nádherné 🙂 Ani ne tak kvůli cvíču samotnému jako spíš kvůli tomu, že Babu je konečně vývojově tak daleko, že vojtit nemusí. I když hýbat se samozřejmě má, ale už jen tak, jak by se měly pohybovat i zdravé děti - cvičení na míči, chození bosky po nerovném povrchu apod. 😉 Cvičení na míči miluje, to si sama kolikrát řekne (stylem: "Cišit na míííši, hop hop děuat, kouuet /koulet/, dopuava, doueva /doprava, doleva/, došedu, dozááádu /dopředu, dozadu/" 😀). Chození bosky taky zbožňuje, akorát je škoda, že to může provozovat jen na chatě, tady ve městě by našlápla přinejmenším vajgl 😝

Zaregistrovala jsem, že řešíte zoubky. U nás vždycky bezvadně zabírala Chamomilla Vulgaris (ředění myslím devítka), takže pokud uznáváte homeopatika, můžete zkusit 😉 U Barunky byl od bolestivého pláče fakt do 20 minut klid 😎

lukza
3. srp 2010

@susanne5 my taky přibíraly 1kg na měsíc ale pak měl najdnou skoky a bylo to hned tedka už přibíráme 1kg za dva měsíce a já začala s zeleninkou když Luky měl 5měsícu 2týdny už sem pozorovala že jí potřebuje a taky jsme měly problémy s kakáním nemohl se vykakal několik dní a tím pádem bolení bříška atd. a taky jak se na to vrhal a kakáme krásně každý den žádné boleníčko jen sem tam trošku ,ale tedka máme teda tu pauzu nechce jí a baští zase jen MM

lukza
3. srp 2010

@susanne5 jo ale stále sem nenahrazovala jedno jídlo prostě spíš ochutnával nové chutě zeleninky a aby se naučit baštit ze lžičky

susanne5
3. srp 2010

@lukza a ako si zistila ze potrebuje zeleninu? bo moj sa ksichtil ze co to ma byt ze sa to neda cucat 😀

susanne5
3. srp 2010

@lukza Ondrik kaka uz len raz za den ak vobec

lukza
4. srp 2010

@susanne5 jééé krásná fotečka.no vypozorovala sem že ž byl naklidný když jsme my jedly tak začal plakat že chce taky jíst tak vždy musel jíst taky i když neměl jíst.pak to kakaní a začal mě přes den více jíst tak sem začala dávat zeleninku a hned na poprvé byl po ní jak diví a snad by snědl celou dávku ale dala sem mu jen pár lžiček a hned sem pozoŕovala že je klidnější sytější a i v noci lépe spal

susanne5
4. srp 2010

dik, aha no nas zatial iba hypnotizuje pohladom ked jeme 🙂 ale tiez je nespokojny pocas papania hlavne vecer , brusko by ho boliet nemalo ale mam pocit akokeby chcel stale zaplavu mlieka 🙂 uvidime este , zatial bola kasicka len na podbradniku takze este pockame asi chvilu

susanne5
4. srp 2010

inak dnes sme boli u nasej rhb, dostali sme pochvalu ze maly je ovela pevnejsi, vraj uz iba doladujeme detaily ( stale dava trochu viac hlavicku na 1 stranu) takze dufam ze to coskoro vycvicime a ze ten vapnik sa mu dobuduje do kosti ako ma a bude potom zazracna veticka ze nemusime cvicit🙂

lukza
4. srp 2010

@susanne5 to je supr že jste dostali pochvalu mám z vás radost to je užasné že je pevnější jen tak dál

susanne5
5. srp 2010

@lukza dakujeme, no dnes to bolo srdcervuce cvicenie.. maly ma novy cvik a straaaaasne plackal pri tom.. uz som aj vahala ci to robim dobre ale zrejme ano lebo je to len zmeneny stary a vcera rhb nemala ziadne namietky.. joj zas pojdeme odznova uz som si odvykla od takeho palcu ☹

lukza
5. srp 2010

Holky tak dneksa sem byla na 6měsíční poradně s Lukym a doktorka mě říká že když vydí Lukyho že už není vubec potřeba cvičit že by to už ukončila,no jo ale to musí ukončit neuroložka 😠

lukza
5. srp 2010

ježiši omlpuvám se za hrubku samozřejmně vidí

susanne5
5. srp 2010

@lukza nasa doktorka nas tiez pochvalila ked sme boli na prehliadke a nechapala ked nas este nechali cvicit.. ale co uz. fyzioterapeuti a neurologovia vidia aj male odchylky.. ako povedala nasa doktorka, ked ste sledovani v odbornej ambulancii len tak vas od tial nepustia kym nebude vsetko na 100 percent 😒

lukza
5. srp 2010

@susanne5 jj to je přecně oni nepustí dokun není dítko uplně dokonalé☹

monnaa
8. srp 2010

@petul.a - no Babu musí byť teda zlatučká, keď si vie tak pekne pomenovať cviky na fit lopte 🙂 . Prosím ťa, ako ste cvičili ten cvik kde sa stláča bod pod bradavkou ? Už som sa to pýtala nedávno aj rohacky, lebo my sme ho mali na stole, malý ležal na chrbátiku, ale asi od 7. mesiaca sa nedá udržať 😒
@susanne5 - super, že vás rhb pochválila 🙂
@lukza - aj s tebou sa moc teším, že ste boli pochválení , určite nebudete dlho cvičiť 😉 , len to dáko ešte vydržať.....
k tým zúbkom- nám tiež pomáha Chamomilla vulagaris 9CH, Peťkovi idú momentálne 3 zúbky naraz, tak to u nás vyzerá zaujímavo.

kvetik
10. srp 2010

Taky cvičíme už od 4. měsíce, občas si vás čtu, je to pro mě podpora🙂 máme mírnou hypotonii, takže taky vše bude trvat déle, ale určitě to zvládnem jako ostatní🙂 chtěla jsem se vás zeptat, kdo jste byl na takové té "kontrole" v olomouci? dyžtak mi můžete písnout do ip