Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

sylvajs
17. únor 2011

@culi79 Tak snad ano....když se začal otáčet i na tu druhou stranu, tenhle cvik je na to, jestli to správně chápu.

culi79
17. únor 2011

@sylvajs no já taky myslím 😎

sylvajs
17. únor 2011

@culi79 No tak ještě plazení, lezení, chození a máme klid 😉

culi79
18. únor 2011

@sylvajs jo, já to u staršího taky pozorovala a uklidnila jsem se, jak začal chodit. Já jsem na to hrozná, pořád to řeším, ale asi je to tím cvičení a tím, že je to u obou kluků, tak je to ještě horší..... 😎
Jen doufám, že tentokrát nebudu cvičit až do doby, než začne chodit....tak jsem to měla u staršího, ale ten na tom byl mnohem hůř...

sylvajs
18. únor 2011

@culi79 No Marek je už náš třetí, první dva nebyli sice nějak extra rychlí, ale on je zjevně nejpomalejší...takže cvičíme prvně. I když je možné, že kdyby se dostal nejstarší syn nějaké rehabce do rukou, tak by cvičil taky....Teď má ploché nohy, což by asi neměl....

astrinka1
18. únor 2011

@culi79 ahoj, no, mne hlavne prijde divne a hlavne brzo, aby se umel otacet na obe strany na zacatku ctvrteho mesice. tu pravu stranu zvlada uz fakt skvele. ked to nezvladneme, tak bude dalsi cviceni a nato, ze mne tie cviky moc nejdou, tak z toho radost nemam. ve stredu nas ockovali, tak jsme cvicili az dnes a moc se mu teda nechtelo. mela jsem co delat, aby vubec zacal.

hobit
18. únor 2011

@astrinka1 ahoj, my tiez cvicime, nie Vojtovku, ale Bobatha, maly sa este otaca len na 1 stranu a nikto nam nedava utimatum takze tiez nechapem, preco by to Filipko mal zvladat v 4 mesiacoch ked sa necviciace deti casto este neotacaju vobec...niekedy mam pocit, ze to na tych rehabkach trochu prehanaju...

aninka30
18. únor 2011

@hobit ahoj kam chodite cvicit?

trpaslikg
18. únor 2011

@hobit jé vy cvičíte bobatha, to je dobrý, s naší Klarkou ho cvičí ve stacionáři, je to takový nenásilný, chtěla jsem se ho taky učit, ale nějak nám to s její rehabkou nešlo domluvit, každá měla čas někdy jindy...

hobit
18. únor 2011

@aninka30 na Antolsku...
@trpaslikg ano, je to super, cvicenie hrou 🙂

aninka30
18. únor 2011

@hobit a si spokojna s pristupom?su tam mile tetusky?(lebo ja nie som velmi spokojna k tej co chodime, 😕 a hladam ine zariadenie - antolska by bola faaaaaajn ak das referencie 😀

culi79
18. únor 2011

@sylvajs můj starší má taky plochý nohy, dostali jsme ortopedické vložky a to jsem s ním měsíců cvičila, takže jak vidíš, ani to cvičení nenapraví všechno

culi79
18. únor 2011

@astrinka1 no já fakt nevím, ale přijde mi to taky dost bro, i když asi jde o to, aby se otáčel na obě strany proto, aby nepreferoval jednu stranu, jen nevím, jestli je vůbec nějaký limit, do kdy se musí přetočit i přes druhý bok. Přijde mi, že tě zbytečně nervují, ty cviky se přidávají podle mě i tak, aspoň u nás to tak je, stejně cvičíme dva cviky a a otáčí se přes oba boky a to ještě asi dostanem třetí.

trpaslikg
18. únor 2011

cviky se pridavaji podle toho co ma dite v danou dobu umet, takova ta ždímačka na boku ja otačení, na břísku je plazeni pak ta noha pod bříškem je plazeni a začátky lezeni atd...myslim ze pak ten na obouch kolinkach byl jak posledni...

hobit
18. únor 2011

@aninka30 tetusky su velmi mile, ale tam sa chodi len do pol roka, takze aj nam hrozi, ze budeme musiet ist inde ak este bude treba cvicit...

sylvajs
19. únor 2011

@culi79 ...to je mi jasný...právě o těch nohách říkala, že je potřeba to dítě naučit správný mechanismus, jak ty svaly posílit a tím se to dá zepšit. Vložka je jen mechanická záležitost, stejně tak různé chození po bocích atd...musím ho tam vzít 🙂

astrinka1
20. únor 2011

holky, tak my jsme to zvladli. filip se dnes rano otaci na levou stranu uplne stejne jako na tu pravu. vcera mel este tendenci ist do zaklonu, ale par krat jsem ho usmernila jak, zatlacila do kycle, jak psala culi79 a on dnes rano se otaci uplne ukazkove. ta hlavicka nam este visi v zaklonu, ale je to uz o neco lepsi. jsem zvedava, co nam reknou zitra na RHB. JSEM TAK STASTNA!!!!!!!!!

trpaslikg
20. únor 2011

v týdnu jsme byli u dětský a koukala jsem na tu chytrou tabuli, co dítě má umět a co ne a přidažení do sedu bez zakloněné hlavičky začína čtvrtým měsícem...některý rehabky opravdu docela hrotí...jsem ráda, že vám to všem jde a děláte pokroky...tak jen tak dál 😉

sylvajs
20. únor 2011

@astrinka1 gratuluju!!!

culi79
20. únor 2011

@astrinka1 gartuluju!!!! 😀

astrinka1
20. únor 2011

@culi79 moc děkuji. Mám fakt radost. Dnes však od rana mi vůbec nechce cvičit ten cvik pod praní bradavkou jak se tlačí . Kouka a směje se. Je mozne, ze by přestal fungovat ten cvik, kdyz se už otáčí ?

astrinka1
20. únor 2011

@sylvajs moooooc děkuji

sylvajs
20. únor 2011

@astrinka1 To si nemyslím, Marek se taky otáčí a ten cvik na boku, který na to podle mne je, mu funguje. Ale jsou dny, kdy to z něho nevymáčknu....

culi79
20. únor 2011

@astrinka1 to si nemyslím, je možné, že při dalším cvičení už ti reagovat bude. Mně dneska Tomášek taky moc nereaguje na jedné straně na cvik na boku, tak to zítra řeknu rehabce. Někdy stačí trochu upravit držení při cviku a už to jde. Kdy jdeš zase na rhb?

astrinka1
20. únor 2011

@culi79 jdeme zítra odpoledne. Jsem zvědavá co nás este čeká . Filip cvičí na brisku, ale na zádech dnes vůbec . Ked mu mackam mezi zebrami, tak nohy zvedne hodně vysoko a chce se otáčet .

astrinka1
20. únor 2011

@trpaslikg taky držím palecky, ať se vám dari.já budem vyloženě rada , kdyz s cvičením skoncime, ale este to asi tak brzo nebude. Kdyz tady ctu, ze se cvičí pul roku, nebo až do chůze . Nám rehabka řekla, ze začne Filip velice brzo chodit. Vraj je vyvojovo hodně napřed a děla a zaujímá se o vše jak díte v 6 mes. , tak jsem nato zvědavá .

velrybous
20. únor 2011

@astrinka1 tak koukám, že děláte pokroky..super..Já 🙂 myslím si, že u nás je taky už vidět malinko zlepšení, máme už dva cviky, ten první zvládáme vcelku dobře, se i směje u toho, za to ten druhý na bříšku to je pláče..a ve čtvrtek si jdeme pro třetí..a cvičím na přebalovací podložce zatím..ale není rovná..☹( a postranici u postýlky bych musela asi odšroubovat nemáme stahovací..
@sylvajs no přebalovák to zatím jistí, ale pěkně mě bolí záda
@culi79 děkuju za tip, už jsem se na ně dívala, jsou docela drahý, ale co, hlavně když to bude ok..ještě bych potřebovala vyvýšit stůl, linku mám tak na stejno se stolem, tam to taky nepůjde..tak se budu asi dál hrbit..🙂

culi79
21. únor 2011

@velrybous no já jsem taky nejdřív řešila, že bych potřebovala ten stůl mít vyšší, pak mě to ale rehabka naučila, pokud teda mluvíš o jídelním stole, tak stačí, když se u cvičení víc rozkročíš a nebo se pokrčíš v kolenou a budeš mít stůl na stejné úrovni jako je na rhb

astrinka1
21. únor 2011

@velrybous a co zehlici prkno?

sylvajs
21. únor 2011

@astrinka1 To se mi zdá nestabilní, Marek by z něho buď spadl nebo ho shodil....já mám velký přebalovák a dostatečně vysoko, takže aspoň tohle řešit nemusím...zítra jdeme za rehabkou, tak jsem moc zvědavá, co řekne....