Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

nat28
26. lis 2012

@biba321 ze sa toci okolo svojej osi ked lezi na brusku. Vola sa to pivotacia.

biba321
26. lis 2012

@m.e.l a ten OMEGA 3 vam aj nejako pomaha? nieco ako rybi olej?

imzadi
26. lis 2012

Ahoj holky. Ve ctvrtek nas ceka vysetreni u neurologa kvuli podezreni na hypertonii a hyperreflexivitu. Mate nekdo zkusenost?? Diky!

biba321
26. lis 2012

@nat28 akoze napriklad ze brusko je na mieste,a otaca sa napriklad 90 stupnov dolava?take niečo? 😀

nat28
26. lis 2012

@biba321 no u mojej malej to vyzera asi tak, ze sa oprie o predlaktia a po nich sa posuva do stran s tym, ze nohy ostanu na mieste. Alebo sa cela otoci o 180 stupnov

biba321
26. lis 2012

@nat28 aha,no moj robi nieco podobne,ale iba dolava sa mi zda ze sa "pivotuje" 🙂
a este najnovsie,tak nozicky krci,ale nie pod seba,ale tak bokom od seba,ako žabka 😀 rucicky ma nejako pokrcene vpredu pred sebou,alebo pod sebou,a nozky ta žabaco 🙂

tenerezka
26. lis 2012

@nat28 my máme ve zprávě, ze mame hypotonicky syndrom a centrální tonusovou a koordinační odchylku a k tomu bych to priradila. Rozhodně to neznamená hned dmo. Všechno se dá vycvicit i dní když je dobře leceny. Znám i případ a dokonce v rodině. Honzuv bratranec měl dmo od dvou let, dostal vysoké horečky a z toho to vzniklo prý....a dnes v dospělosti bys nepoznala že měl někdy problémy. U nás tu ruku dr viděla a říkala že to ucite bude ok!

m.e.l
26. lis 2012

@biba321 Ani nevím zda pomáhá, ale ani neškodí. Je to i na podporu imunity a tak. Ono těžko posoudit u tak těžké VVV mozku, pokroky mentální jsou teď hodně skokové, takže buď dlouho nic a nebo pak nestíháme čumět, kde na to přišel. 😀

nat28
26. lis 2012

@tenerezka moja mala ma lahku hypotoniu na chrbatiku a lahky hypertonus na nozkach. Ale hybnost ma na nich plnu, normalne si ich chyta a strka do pusinky. Mame ctp. No ale tie rucky ma trapia, nejak divne s nimi kruti v zapastiach

tenerezka
27. lis 2012

@nat28 malá má sice těžkou hypotonii a taky normálně se vším hyba! Akorát se v určitých pohybech jakože do sebe stáhne, ty svaly se zatahnou, třeba když ji podáván něco se ji nelíbí tak to s tou rukou udělá. Tak ji to zápěstí jakoze masiruj. Chodím s ní na yogu a děláme takové uvolnovaci cviky. Tocime zápěstím masirujem předloktí! Určitě to nic nebude neboj! Dle mě to dělá více děti!

keira
27. lis 2012

ma niekto dietatko, ktore preferuje jednu strana, gula sa len do nej, a spi vacsinou na jednej strane, brusko ma trosku vyklenute, ked lezi na chrbtem aj na brusku .. .potom aj atrofia svalov? suvisi to nejak aj stravou?

tulipaki
27. lis 2012

holky, tak konečně taky pozitivní zpráva - malej vydrží docela obstojně na bříšku, bere si i hračky a střídá ručičky. Někdy se u toho vzteká, ale jinak dobrý. Jo a u jednoho cviku v leže na boku už vůbec nebrečí a normálka se směje! Nechápu 😵 A už se snaží zapojovat svaly ještě než mu zmáčku reflexní body, tak mě hrozně potěšil. Zejtra jdem na rehabilitaci, tak jsem zvědavá 😉

tulipaki
27. lis 2012

@imzadi to nevím, ale snad se někdo ozve. My rehabilitujem kvůli hypotonii a na neuro se teprve chystáme. Maj šílený objednací lhůty. Ale docela se toho bojim, snad to bude ok. Držim vám palce 🙂

imzadi
27. lis 2012

@tulipaki nas vzali za tyden...jdem ve ctvrtek. A fakt se bojim...hlavne jak budu zvladat cvicit s malou a do toho litat kolem prvorozeneho... 😅 ale dekuju za reakci!

tenerezka
27. lis 2012

@keira a byla jsi s tím u doktora? Myslím že to má hodně dětí, ale dle mě je to jeden z důvodů začít s ním cvičit, jakmile upřednostnuje jen jednu stranu...kolik je miminku?

lv
27. lis 2012

@tulipaki u nás na boku katastrofa, nezvedne téměř tu hlavu z podložky, rezignuje e jenom řve..mám toho plný zuby

tulipaki
27. lis 2012

@lv hm, tak to se nedivim. To se pak člověk snaží to mít co nejrychlejc odcvičený, viď? Jak dlouho tenhle cvik máte?

tenerezka
27. lis 2012

@lv nám bok taky absolutně nejde, jelikož při tom nic nedělá, tak jsme ho zatím vyměnili za jiný cvik...ale myslím že teď už se mu nevyhnu. Krom toho za hlavou taky nehne, mě chytá křeč do ruky, jak ji mackam tu pánev a zároveň bych měla stimulovat lopatku...hruza!

lv
27. lis 2012

@tulipaki máme ho 2.týden, nejvíc mě na tom vzalo, že mi rehabilitační při kontrole po týdnu řekla a ukázala, že ji mačkám blbej bod na té lopatce, mě to úplně vzalo elán, představa, že jsem týden 4x denně mačkala holce úplně špatný místo a tedy úplně k hov*u a jen ji teda opravdu jen trápila a nepoznala jsem to, podle těch svalových odpovědí mě dostala..
@tenerezka přesně, prostě to nejde.. zato u ní na stole to vidím, jak se tam napíná, prý mi jde moc do varhánků jak harmonika, jak ji držím, tak fakt musím tlačit aby se mě nemekla, nevykroutila a mám z toho akorát nervy..v pátek jdeme, poprosím o něco jiného, že to je marný /je marný, je marný.../
vy jste všichni byli i na neurologickém vyšetření? nás neposlali..ani pediatrička, ani rhb lékař..tak nevím, jestli se mám radovat /jakože "jen mírná hypotonie", nebo děsit, že na něco nepřijdeme včas..mám nějakej splín 🙄

tulipaki
27. lis 2012

@lv já jako první volala na neurologii na vyšetření, kam jsem dostala žádanku od pediatra (na vlastní žádost). Vzhledem k tomu, že objednací lhůta byla skoro dva měsíce, našla jsem si rhb lékařku, a ta mi dala doporučení na rehabky. Jako trošku komplikovaný a nebejt náhodnýho volnýho termínu u rhb lékařky, stále necvičíme 😠 Na neurologii jsme tedy ještě nebyli. Taky máme "mírnou hypotonii".
Nedivim se, že máš splín, já ho taky měla. A taky jsem jeden cvik (kdy je malej na břiše a já držim hlavu ruku a zadek) dělala tejden blbě - vůbec mi nechtěl hejbat rukama v ramínku. Z toho si nic nedělej, prostě se to musíme učit za pochodu, no 😉

svija
27. lis 2012

Ahoj,
my jsme taky mírní hypotonici a dnes mi na RHB řekli, že pokud bych o to hodně stála, že bych už se na to mohla po těch 2,5 měsících galejí i vyprdnout. Nakonec jsme se dohodli, že ten cca měsíc 3x denně ještě dám, ale i tak mám radost 🙂.

@lv - my jsme taky na neurologii nebyli 😉 .

scvrcek
27. lis 2012

@keira můj malej se točí jen na jednu stranu, cvičíme obraty na druhou a docela se lepší, ale sám od sebe se tam neotočí ani za nic, i když mu všechny hračky naházím na tu stranu, tak mi na to prdí a otočí se tam, kde nic nemá.... ☹ bříško má hodně slabý, snažíme se cvičit, ale má hroznou sílu a vzpíná se, neporadili si s ním ani na rehabce, nezmůžeme ho s manželem ani dva ☹

lv
28. lis 2012

@svija super, už se taky nemůžu takového doporučení dočkat..
@tulipaki já věřím na velké úspěchy vojtovky, ale jak se může něco opravit, vyléčit, když to vlastně my maminky děláme špatně, nepřesně, nejsme odborníci..takže dítě se s námi jenom pere a přesto se malinko zlepšuje? takže by se zlepšovalo i věkem bez cvičení..myslím tím ovšem mírnější případy, ne něco vážného..chjo. kdy jdete na tu neuro?

keira
28. lis 2012

@tenerezka hej, boli, cvicime skoro od narodenia, teraz mame polroka, uz vraj nemusime cvicit, ale obvodnej sa to predsa nezdalo 😒 , ze ma to brusko take vyklenute do jednej strany

keira
28. lis 2012

@scvrcek a ako sa vzpina? a kolko ma?

scvrcek
28. lis 2012

@keira má 6 a půl měsíce...on se prostě propíná do mostů, nepoložím ho na záda ani za nic, ani s hračkou, dudlíkem, zpívám, blbnu, nic,....ani fyzioterapeutka ho nepřeprala....on nesnáší, když ho někam manipuluju, ani třeba udělat paci paci nesnese, hned mi vytrhává ruce z ruky a propíná se...je to vzteklina 😝

tulipaki
28. lis 2012

@lv na to je těžké odpovědět, to by se chtělo zeptat odborníka. Ale myslím, že každá maminka občas nějakej cvik dělá špatně. A že to asi bude lepší, než necvičit vůbec. Na neuro jdeme až v půlce prosince. Táhne se to dost, teda.

tenerezka
28. lis 2012

@keira a ty zijes na slovenský nebo v cechach? Cvicim už s druhým ditetem a pár mých kamaradek taky cvičili, ale nikdy nás z rehabilitaci nepustili dřív než dítě začlo lézt, takže je zvláštní že vam cvičení už zrušili...

tenerezka
28. lis 2012

@lv my měli špatný porod, nízký abgar score, takže nás neurolog hlídá od narození, ale kamarádky co obvodacky poslali k rehabce kvůli malé hypotonii tak taky chodí jen k rehabce a ne na neurologii. To cvičení mě taky ničí! Hlavně to že oni na to studují několik let a po nás chtějí aby jsme to zvládli za 15 min...

lv
29. lis 2012

@tenerezka ..děkuji, to jsi mě uklidnila, že kamarádky chodí jen na rhb a ne na neurologii..je to jak píšeš, já jsem z toho hrozně frustrovaná, že jsem třeba teď oprpavdu týden cvičila špatně, i tak, kolikrát z ní prostě tu svalovou odpověď nedostanu, leží a ječí..