Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

imzadi
29. pro 2012

@kamimik
@biba321 diky. Mela to po odecteni, ted uz je dobra...me prave fyzio nerekla nic☹

tichackova
29. pro 2012

Ahoj holky, tak ještě týden a něco a jdeme po šesti týdnech na kontrolu. A už teď se děsím. Eliška péruje na kolínkách už měsíc a půl a stále pořádně neleze (je to něco mezi plazením, lezením a přískokama😅), strašně se jí ty nožičky rozjíždej. Když už je na kolínkách, tak levý chodidlo vtáčí dovnitř. Co mi minule na rhb říkala, tak by Eliška měla umět ležet na boku (vrchní noha pokrčená a měla by se opírat o loket a vrchní rukou šmátrat okolo), to samozřejmě taky neumí, do toho se mi přestala přetáčet ze zad na bříško, teda otočí se, ale jen na jednu stranu a horko těžko. Radši bude ležet na zádech jak pecka a ani se nehne, žádný přitahování kolen k bříšku nehrozí... Ach jo...😒

lv
29. pro 2012

@tichackova ahoj, budu držet palce, aby kontrola dopadla lépe, než si představuješ..máš šikovný torpédko, přeci 😵 ..na tom boku mě to překvapuje, to mi příjde až dost těžký - u nás Evelka na boku je hlavně v postýlce, kde se drží příček a spí tak, teď už prakticky pořád. Na pořádné lezení má pořád mraky času, na to aby se udržela na kolínkách myslím taky, ne? Stačí když se nějak posunuje, plazí..u nás se tedy zdatně pivotuje, a malilinko se plazí, tedy spíš couvá..na kolena vůbec, jsem ráda, že trochu odlepí tlustý bříško z podložky..a párkrát se otočila z bříška na záda, zatím neobratně, ale snaha tam je.

tichackova
29. pro 2012

@lv Jj, na lezení má čas snad až do 9. měsíce. Ale prostě mi to přijde už dlouhý, měsíc a půl, každej den čekám, a žádnej velkej pokrok. A takhle na tom boku by prý měla trávit většinu času https://www.modrykonik.cz/fotoblog/hrozinka/alb... To by se na něj ale nejdřív musela dostat😝 No ale fakt nejvíc mě trápí, že se prostě přestala otáčet. Ona leží jak pecka na zádech a k ničemu se nemá, i m si toho všimnul, že je to nějaký divný...😒 Z bříška na záda taky nic😝
Couvání je dobrý, tím to začíná😉 Eliška tedy couvala celkem dlouho, než přišla na to, že dopředu je to lepší😀 😀 A jestli se otočila z bříška na záda, tak to je velká šikulka!!!!

lv
29. pro 2012

@tichackova no otočila se zatím jen tak 20x na jednu stranu a 10x na druhou dohromady 🙂 třeba jeden den to zkouší, třeba 5x po sobě a další dny ne. Dík za tu fotku,aspoň vím, jak to má vypadat! Moje mrně má bříško-pupík na zemi a nožičku nakročenou /to chválila rhb, před obvyklou sprchou co všechno je špatně, nebo málo/, tu ruku dává do výšky, šmátrá, ale na boku to není.

leni78
29. pro 2012

🙂

tichackova
29. pro 2012

@lv "Jen" 20x na jednu a 10x na druhou? To ti přijde málo?? 😕 Vždyť to je super!!!! To Eliška z bříška na záda zatím nic😝

tichackova
30. pro 2012

Eliška se vedle mě poprvé postavila🙂 Chytla se mě za triko a vytáhla se do stoje😀 Lézt se jí pořádně nechce, ale stát, to jo. To bude mít na rehabce radost...😅

lv
30. pro 2012

@tichackova 😕 si děláš srandu, ne? 😀 včera si hořekuje, že se jí holčička neotáčí a dneska z ní má dvounožce! veliká gratulace...

tichackova
30. pro 2012

@lv No tak do dvounožce má ještě daleko😀 Šplhá po mně a teď jsem jí našla v postýlce, málem jsem měla infarkt😝 Ona se ještě pořádně neudrží, neudrží tělo vzpřímený. Ale je pravda, že jí to stoupání děsně baví😀 Jen je průšvih, že nejdřív by měla pořádně lézt...😖

tichackova
30. pro 2012

@lv Takhle po mně teď rajtuje pořád https://www.modrykonik.cz/fotoblog/tichackova/a...

lv
30. pro 2012

@tichackova tak to je krutá! Evelu musím držet v podpaží, aby pérovala na nožkách a zapřela se, jinak ani omylem..postýlku jsme dávali dolů předevčírem, preventivně..to víš, že j to teď bude bavit nejvíc, když si vzpomenu jak moje starší pořád ručkovala po příčkách postýlky, a těch pádů na šišku 😕

tichackova
30. pro 2012

@lv No jsem trubka. Věděla jsem, že to zkouší, postavit se, a nenapadlo mě dát tu postýlku dolů☹ 😝 Spadla ti z postýlky na šíšu, jo? Já se toho strašně bojím... Hele, a jak se jmenuje tvoje dcera? Evela, to je jako Evelína...?

lv
30. pro 2012

@tichackova né, nespadla, ale v postýlce se obouchala o příčky, látkový mantinely nezabraly. Jo Evelína /Evela, Evelka, Evelda/, a starší Apolena. Elišku má švagrová...moc hezké jméno.

tichackova
30. pro 2012

@lv Já Elišku nechtěla, tu si vyškemral manžel😀 Evelína je krásný jméno! Tak o příčky se taky mlátí pořád, mantinel nemantinel😀

tulipaki
30. pro 2012

Ahoj holky, máme přes Vánoce děsnej frmol, stíháme cvičit tak 3x denně (máme cvičit 4x) ☹ Navíc na cvik na boku nějak přestává reagovat, úplně ho rvu za lopatky a nic, přijde mi, že ho zvedám sama, než aby se snažil on ☹ Dost mě to teda štve a na rhb jdem až v půlce ledna. Stále ani náznak otočení na bříško ☹ Jen má teda novou zábavu - strkat si palec u nohy do pusy. Jsem ráda, že ty nožičky objevil 🙂
@tichackova páni Eliška je šikula! A jak se ti takhle postaví, z bříška nějak? Nebo leží na zádech a přitáhne se? Na boku malej je, ale tu spodní ručičku nemá nataženou jako na tý fotce. Jen vyloženě leží, nohu nakročenou a šmátrá spodní i horní rukou. Ale je děsně vychytralej, místo toho, aby pivotoval a natáhl se pro hračku, která je vedle něj, když je na bříšku, radši se otočí na záda a šátrá za hlavou tak dlouho, dokud jí poslepu nenajde 😖 Ach jo ☹

tichackova
30. pro 2012

@tulipaki No takhle na mě většinou když si jí na sebe položím, tak tam pořád strká ty nohy pod sebe a staví se na ně. Ale už se po mně normálně šplhá ze země. Je na čtyřech a pomalu ručkuje po mně až do stoje. Jen na jednu nohu se staví úplně krásně a tu druhou (levou) má tak divně. Buď jí má za sebou nebo stojí na špičce, tak to musím na rehabce říct.
A vy už jste tedy našli nožičky? No tak to je velká paráda!!😵 😵 Ten palec v puse je hodně důležitej, naše rehab na to klade velkej důraz. Já myslím, že ani to otočení na bříško nebude dlouho trvat😉 A taky máme cvik a mám pocit, že už na něj Eliška přestala reagovat tak jak by měla. Asi je to normální, časem si na to zvyknou.

lenka5731
30. pro 2012

@tichackova prosím, proč přesně je ten "palec v puse" tak podstatný? 🙂

tichackova
30. pro 2012

@lenka5731 Nevím přesně, ale snad kvůli tomu, že když to zvládnou, tak mají nějak ideálně vytočený kyčle a dostatečně zpevněný bříško, je to těžký udělat a je to prostě takovej vývojovej krok. Naše rehab se mě na to pořád ptala, jestli už si cucá palce u nohy a strašně na tom trvala.

lenka5731
30. pro 2012

@tichackova hm.,.. naše má dnes 7M (je narozená 33+2) a otáčí se na bříško a naopak, kombinací pivotování a přetáčení cestuje po místnosti (pochopitelně pomalu, ale dostane se z místa na místo), ale nohy ji nezajímají, občas se nahá chytne pod koleny a to je vše. Ve čtvrtek jdeme na neurologii, preventivně, kvůli předčasnému narození. Tak jsem zvědavá, co na nás vymyslí a nebudeme kvůli tomu snad muset cvičit vojtovku 😕 (teď necvičíme, na neuro jsme byli ve 4M a vše bylo ok) Přijde mi, že je na tom svalově dobře a špatný návyky nepozoruju...

lenka5731
30. pro 2012

vojtovku jsme nikdy necvičili, asi jsem to napsala nesrozumitelně ..

tichackova
30. pro 2012

@lenka5731 Já bych v tom třeba problém neviděla. Vím o spoustě miminek, který to nedělají a nejsou nijak "opožděný" ve vývoji, zvládají naprosto s přehledem všechno ostatní. To jen my, který cvičíme vojtovku, jsme v tomhle víc hlídaný😝

lenka5731
30. pro 2012

@tichackova my vojtovku sice necvičíme, ale taky nás pořád posílají od čerta k ďáblu. jednou jsme na neurologii byli, pak jsem termín zrušila kvůli neštovicím a teď jsem napnutá, co zas bude 😝 upřímně, s vojtěním se mi nechce začínat, i když jsem s ním na začátku počítala... malá mi přijde úplně v pohodě po všech stránkách, a na to že jí je vlastně cca 5,5M...

tichackova
30. pro 2012

@lenka5731 Ty jo, to je zvláštní, že jste nezačaly cvičit, když je narozená takhle brzy, viď? Většinou se preventivně cvičí... Já nevím, kdy přesně do mě rehab hustila, že by ten palec měla cucat, myslím, že tak nějak ve vašem věku (5.-6. měsíc). A je pravda, že postupně to šlo. Nejdřív ošahávala stehna, pak kolínka a nakonec paleček šup do pusy. Ale jestli je to vážně tak důležitý a k čemu, těžko říct. Kdy jdete na tu neurologii? Určitě bude všechno v klidu😉

lenka5731
30. pro 2012

@tichackova ve čtvrtek 🙂 tu vojtovku nikdo nenavrhl, ani na JIP, kde byla po narození, ani obvoďačka, ani neurolog, když jsme tam byly před čtvrt rokem. A jsem za to teda ráda 🙂

tichackova
30. pro 2012

@lenka5731 Jo koukám, že jsem to přehlídla, že už jsi to psala. No nevadí, to je tou pozdní hodinou😀 Určitě to bude v pohodě😉 Co se vlastně "zkoumá" na tý neurologii? My jsme nikdy nebyly... Jak to probíhá? Co se tam dělá?

lenka5731
30. pro 2012

@tichackova doktor se nejdřív vyptal na anamnézu, okolnosti porodu atd., pak jsem ji svlíkla do plíny, chvíli s ní různě točil ve vzduchu a sledoval držení těla a reflexy, pak ji položil na záda, tlesknul, jestli slyší, a ještě něco, to už si nepamatuju, pak ji přehodil na břicho s rukama podél těla a čekal, jestli začne pást koníky (měla cca 4M, takže 2M a kousek korigovaného věku, ona ty ruce vytáhla a začala vzorně pást). Změřil hlavičku a poslal nás preventivně na UTZ mozku do nemocnice (dělal ho ten stejný neurolog) 🙂

tichackova
30. pro 2012

@lenka5731 No tak to by s naší Eliškou neuspěl, ta se nerada předvádí😀 Vždycky, když chce na rehab něco ukázat, tak Eliška leží jak pecka a ne-e, nebudu to dělat😀

lenka5731
30. pro 2012

@tichackova jo a preventivně nám doporučil přijít za dva měsíce, což nám bohudík odložily ty neštovice o další měsíc 🙂 🙂

tichackova
30. pro 2012

@lenka5731 No ale nakonec se tomu stejně nevyhnete...🙂