Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

m.e.l
1. říj 2010

@levander My cvičíme na kuchyňském stole. A teď v říjnu to bude rok, děs. 😝 Ale věř uteklo to a bojujeme dál, stojí to za to. A teď už ani tolik nepláče, spíše je to vzteklej řev.

haanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
levander
1. říj 2010

Tak já začala na zemi na dece a podlozce, už nepláče jako u rhb ale stejně! no snad to uteče! a vidíte na dětičkách pokroky?

petronelas
1. říj 2010

Ahoj holky!
Hlásím se po dlouhé pauze.Byli jsme na dovolené u babiček na moravě.NO musím se vám přiznat....necvičili sme celý týden!!!!
Teď už začínáme zase dodržovat cvičení.Včera jsme byli na rehabilitaci a trochu pokrok,ale ještě neleze po kolínkách.Tak snad nám to pomůže a konečně budeme lozit.
Dělala jsem špatně cvik na kolínkách jak mu tlačím body na zadečku a kosti.Ukázala mi to a teď už to snad bude lepší.
Nezávidím vám to co musíte cvičit opravdu poctivě od narození.... 😖 :- ☹ Mně to tááááák nebaví

tinika
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monnaa
1. říj 2010

Ahojte, tak ja som tu dlhšie nebola a tóóóľko ste toho popísali, nestíham čítať.... Vítam nové mamičky a prajem všetkým veľa fyzických a psychických síl v cvičení 😉
my cvičíme jeden cvik - na boku na kuchynskom stole, kde mám ešte matrac z postele a na ňom žinienku ( predpísala mi ju rhb lekárka ) , cvik na chrbátiku a na brušku s kolienkami pod bruškom cvičím na posteli.
Inak týždeň sme necvičili pre chorobu a teraz sa nám stráášne nechce ☹

monnaa
1. říj 2010

A ešte som chcela k tomu cvičeniu- keď je človek na rhb , tak je to všetko super: vybavenie- polohovací stôl so super povrchom , ani makkým ani tvrdým, ale keď príde domov je to o improvizácii bohužiaĺ 😒 , podľa mňa je veľmi ťažké nájsť doma vhodné miesto na cvičenie, teda ak nemám všetky cviky na zemi, lebo tiež je dôležité aby sme necvičili na moct tvrdom alebo makkom.

tinika
1. říj 2010

@monnaa ahoj, aj my cvičime s kolienkami pod bruškom a este cvik ktory sme mali ako uplne prvy, na chrbatiku, aby si spevnil brusko, tiez sa nam nechce po teplotach rozbehnut

tinika
1. říj 2010

@petronelas ja cvičim od narodenia a tiez mam občas pocit ze niektore cviky nerobim uplne super 🙂 a ked sme sli na dovolenku sama rehabilitačna povedala, ze nemusime cvičit, ze dame pauzu, nas nelozi zatial po 4, vraj este tak 2tyzdne a bude, zatial sa plazi a ako hovoria ine mamičky veeeelmi rychlo, ma super styl 🙂) lepsie ako "zdrave" deti takze ja si myslim ze ani lozit nebude lebo takto to ma rychlejsie 🙂 a uz sa stavia na nozky kde len moze 🙂

tinika
1. říj 2010

@monnaa suhlasim ze doma improvizujeme, ked bol mensi cvičili sme na jedalenskom stole alebo gauci, teraz na valende mame celkom pevny matrac

sisi27
1. říj 2010

Tinika - taky si myslím, že našemu malýmu plazení tak vyhovuje, že lézt se proto nechystá. Co na to vaše rhb....naše říká, že se musí rozlézt 😕.
Vy, kteří ještě nelezete, co vám říká rhb?
petronelas-gratulace k pokrokům 🙂

tinika
1. říj 2010

@sisi27 nasa povedala pred tyzdnom ze tak 2-3 tyzdne a bude lozit a tiez ze bolo by dobre aby este nechodil ale lozil co najdlhsie aby spevnil svaly, tak uvidime či mala pravdu, zaujimave ze vzdy ked niečo povie čo by mal urobit on to urobi 🙂)) najnovsie sa naučil si sam sadat a pritom to robia deti zo styrok a on ked je na brusku a plazi tak sa proste vie z takej polohy posadit, aj ked stoji tak uz nepadne, ale pokrči nohy a sadne si 🙂 pripadne klakne a z tej polohy sup na brusko

sisi27
1. říj 2010

Tinika - tak to je šikulka, když už si takhle hezky dokáže sednout a stojí, takže za 2-3 týdny očekáváme dobré zprávy o lezení 🙂 . U nás to zatím nevypadá, ale snažíme se, i když 4x prostě cvičit nezvládáme, jen 3x 😒

tinika
1. říj 2010

@sisi27 moja my by sme mali cvičit 3x denne a pravdupovediac, som rada ked sa mi podari kazdy den aspon raz, občas dvakrat, ale niekedy vobec, rano zabudneme uz letime von, na obed sa mi nechce zobliekat maleho a večer občas presvihnem čas ked este je schopny civičt, a cvičit ked len reve a necviči nema zmysel takze neboj, vysledky sa dostavia

sisi27
1. říj 2010

Tinika - já taky občas vynechám, když třeba jedeme pryč, prostě někdy se to vůbec nedá. Teď se mi zdá, že na nás leze nějaká rýma, tak se modlím, aby se nepřidala teplota a zase nás to nezbrzdilo. Patrik je tedy i přesto velký šikula. 🙂

tinika
1. říj 2010

@sisi27 dakujem 🙂 neboj Tadeaško to dobehne, ved ja napr. som nelozila vobec, len plazila ako Paťko a potom chodila .) sediet som sa naučila az v 8.m. 🙂 takze pohoda

sisi27
1. říj 2010

tinika- právě to si myslím, že někdo třeba vůbec neleze a hned chodí....ale pořád nám říká rhb, že lézt musí, že z toho se naučí sedět (což také neumíme) . Tak jsme zvědaví, jak to nakonec bude.

m.e.l
1. říj 2010

No lezení je prý důležitější jak plazení, zpevní více záda, ruce. . . prostě všechno. No mi teď ze čtyř trénujeme šikmý sed, jenže pán z toho má ohromnou švandu, takže spolupráce nulová. 😝 Ale zato se docela rozplazil. 😕

tinika
1. říj 2010

@sisi27 vidis a moj nelozi a sedi aj sa posadi 🙂

@m.e.l ano pravdu mas, ale nas napriklad ma ruky velmi silne, on sa rukami taha na nohy, on skor brusko a chrbat potrebuje spevnit 🙂 a nohy zapojit a tiez niekedy sa na mna kukne takym pohladom ze : Mami to nemyslis vazne 🙂 a niekedy sa tiez chechce ale herec jak vysity, hned ako prestaneme cvičit sa usmieva a je po plači, to sa na tom smeje aj rehabilitačna ze ho moze davat ako za vzor 🙂) ze reve len ked treba cvičit 🙂

m.e.l
1. říj 2010

@tinika No Luky má silné nohy, ruce furt jsou takové dost pozadu. Prostě ten jeho mozek - dle kamaráda kokosák, mám počítat i vlasy, je nějak furt nezvládá ovládat. A ze sedu jako takového má prdel, takže prostě nevyvažuje a padá na záda. 😅

sisi27
1. říj 2010

Mel -My se vůbec neotáčíme z bříška na záda a také když už by se tam nějak otočil, tak taky přepadne a padá na záda....prostě s náma nespolupracuje jeho slabé bříško....
Tinika- ten pohled také známe 😉

tinika
1. říj 2010

@m.e.l 🙂
@sisi27 nas sa otača na brusko a spat uz od 4.m. my sme to nemali az take vazne mam teraz pocit hoci povedala rehabilitacna ze keby necvičime od narodenia tak je z neho handrova babika ja si azse niekedy vyčitam ze keby poctivo 3x denne tak sme mozno ovela dalej

sisi27
1. říj 2010

Tinika- to je tedy vážně šikula ve 4 měsících tam i zpět 😵 . Myslím, že brzy uslyšíte, že už není třeba cvičit vůbec 😅

m.e.l
1. říj 2010

S otáčením Luky začal v sedmi měsících, to byl ještě takovej docela normální skluz ve vývoji. Teď už se ty pomyslné nůžky čím dál více otvírají a ukazuje se čím dál větší rozdíl oproti zdravým dětem. 😢

tinika
1. říj 2010

@m.e.l to je proste fakt, ze okolo roka sa take rozdiely najviac ukazu, nebojte vase decka su sikulky, dobehnu vsetko a o par rokov nikto nebude pamatat na rozdiely 🙂

sisi27
1. říj 2010

mel- i u nás jsou rozdíly i mladší děti zvládají co Táda ještě ne. Ale věřím, že jim ještě všechny naše "Vojtovo děti" ukážou

m.e.l
1. říj 2010

No Luky to asi nikdy úplně nedožene, pohybově asi časem jo, ale psychicky. . . Těžko říct. 😔

tinika
1. říj 2010

@m.e.l :( tak to mi je ľuto, nech je to čo najlepšie a maly je ok

sisi27
1. říj 2010

mel....čas ukáže jaký je Luky šikulka a bojovník. Držím palečky, ať se vám už špatné zprávy vyhýbají.

lukza
1. říj 2010

@sisi27 mě taky řekly že lození je duležitější jak plazení a taky RHB mě říká že je supr že Luky si už dává kolínka pod zadeček ale zatím je stále u toho na loktech ale že bude lozit že je to duležité pro páteř a je moc ráda že ještě nesedíme že je lepší když se lozí a pak až sedí.

@monnaa to máš pravdu vždy na RHB se mě cvičí nejlépe a Luky nejvice reaguje ale doma nemám pořádně kde cviičt na lince to nejde na stole je špatná výška tak cvičíme na zemy tedka to už jde jak je jen cvik na boku dřív to nešlo.

@petronelas tak jsi si se tak dovolenkovala bylo to supr že jo jen to počasí bylo naprd.

@m.e.l já myslím že aji psychicky hodně dožene bude to asi těžké ale vy to zvládnete jste šikulky .