Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

keira
29. lis 2012

@tenerezka na SR, no ze mame iba pokracovat doma, aby to nebolo take sokove, ze zrazu koniec

tichackova
29. lis 2012

@lv I já cvičila týden špatně. Měla jsem nový cvik a to je vždycky mazec😝 Ale sama jsem poznala, že je něco blbě, během toho týdne se Eliška ve všem strašně zhoršila, jak když se vrátila o měsíc o dva zpátky. Přestala se přetáčet na bříško, přestala pást koníky, přitahovat nohy k bříšku... Na rehabce mi pak opravila chyby a trvalo dalších 14 dní, než se Eliška dala zase dopořádku☹ Přesně jak tady někdo psal - oni na to studují léta a po nás chtějí, abysme to zvládli za 15 minut😝 Deprese jsem z toho měla pěkný, že jsem jí trápila zbytečně a říkala jsem si, jestli jsem jí tím třeba neublížila ☹
A na neuro taky nechodíme, jen na rhb😉

lv
29. lis 2012

@tichackova díky, vědomí, že nejsem sama, kdo něco zmršil je uklidňující..jsem si i pobrečela, protože jsem to dělala přesvědčená o správnosti, ona moc plakala, a na nic..no snad si to holka nebude pamatovat a mstít se mi.. 😖 a je pravda, že se lepšila a teď jaksi stagnuje, asi jsem ji prostě zazdila ..tak zas čekám na nějaký ten vývojový skok, třeba začne pivotovat a pošlu je všecky se cvičením do háááje zelenýýýho 😀

tichackova
29. lis 2012

@lv Tak mě přijde, že vidím zlepšení třeba už po dvou dnech, co máme nový cvik. Pak už tak velký zlepšení nevidím, už to nejde tak rychle. Poslat do háje už jsem je chtěla několikrát, a nakonec stejně vždycky cvičím dál, páč mi to nedá😀
A co že to máte za cvik? Nějak jsem to přehlídla asi...

lv
29. lis 2012

@tichackova no právě že snad už druhý týden nevidím vůbec žádný pokrok, ale taky proběhla viroza, s horečkama, pak zánět spojivek, hroznej, očička slepený a teď 1.zub včera a dnes se tlačí druhej /protivnááááááá je, chudinka/, očkování, takže vždycky 2-3dny cvičíme a zas pár dní ne, rhb říkala, že pokud to půjde tahem cvičit do vánoc, že by nás i nechali, ale takhle s těma pauzama to moc efekt nemá. Máme reflexní otáčení na boku, tlačím na pánev.kost a na bod na lopatce /ten jsem právě netrefila a mačkala lopatku úplně jinde/, utíká mi z toho, absolutně to nejde, zítra jdeme tak to musím probrat s rhb.

lv
29. lis 2012

@tichackova na kolínka se nedostává vůbec, ani omylem..

tichackova
29. lis 2012

@lv No tak kolínka vůbec neřeš, na ty má spoustu času😉 Znám miminka, který jsou i o víc jak měsíc starší než naše Eliška a na kolínka se nedostanou ani náhodou a nikdo to neřeší, je to normální😉

tulipaki
29. lis 2012

@tichackova jsem si na tebe vzpomněla, dostali jsme cvik s visící nožičkou 😀 Řve jak tur, ale to se poddá. Musí 😅

tichackova
29. lis 2012

@tulipaki 😅 Máš jí taky na lince😅 No já jsem ráda, že jsme se tady toho cviku zbavily...😝

imzadi
30. lis 2012

Tak mame po kontrole neurologa a od pondeli cvicime tez..mam dotaz na dvojmatky, jak jste zorganizovali cas na cviceni s potrebami prvniho ditete?dekuju!

tulipaki
30. lis 2012

@tichackova mám ho na jídelnim stole. Na linku by se nevešel 😀 A na mě je moc vysoko 😅 Já budu ráda, až se zbavíme všech cviků, jsem po skončení zpocenější než malej 😕 A máme teď tři, takže záááhul. No, ale výsledky vidim, to je strašně důležitý. Už začíná na bříšku napínat ručičky a neleží jen na předloktí. Hurá! Jen to přetáčení teda ne a ne a ne 🙄
@imzadi jak to probíhalo, co všecko tam sledujou?

tichackova
30. lis 2012

@tulipaki No já jí tedy mívala na lince, ale byla to sranda. Na lince metrová karimatka a pracovní plocha zbyla asi 30x30 cm 😀 😀 3 cviky? Ty voe😝 Ale hlavně, že ty výsledky jsou vidět, to je dobrá motivace😵

tulipaki
30. lis 2012

@tichackova taky mi rehab říkala, ať cvičíme na lince, kam jste chodily, snad chodíme k tý samý? 😅 Jojo, hrozně se za těch 14 dní rozpohyboval, mám fakt radost. Teda metrovou karimatku bych sem ani nenacpala, máme linku do L, takže leda rozstříhat 😀

tichackova
30. lis 2012

@tulipaki No to nevím, jestli chodíme k tý samý😅 My chodíme na Prosek😉 No já tu karimatku taky pak zastřihla, ale i tak to bylo vtipný, když nám tam zůstalo to pidimístečko na přípravu jídla😀

imzadi
30. lis 2012

@tulipaki vysvlekla jsem malou a dr ji prosmatal, pouzival kladivko, ruzne uchopy a sledoval reakce...na utz mozku nas zatim neposilal...
@lv koukam ze mas 2 prcky, jak to mas zkoordinovane? Desim se toho!

lv
30. lis 2012

@imzadi s tím problém nemám, starší je buď ve školce a 3x cvičím, když je tam a jen 1x když je doma - buď je s námi a povzbuzuje jako já, chválí sestřičku jak jí to jde a jak je šikovná, nebo si jde do pokojíčku dělat svoje..i o víkendu, nevadí to. Ví, že když Evela usne, tak si hraji jenom s ní. Když je doma muž, tak je to snažší, protože starší je tatínkův miláček a on její, tak si hraje s tátou.

lv
30. lis 2012

@tichackova dnes rhb kontrola - prý se pěkně zlepšila, bříško má víc zpevněné, byla pochvala..a zas abych tak nejásala, tak že je motoricky na úrovni 4měs /má za týden 6/ zlepšit ten vzpor na natažených rukách, nezvedá se moc vysoko, a začít pivotovat. Hurááá, ten debilní cvik na boku, co my nešel je pryč, místo toho jí mám ždímat jako ručník 😀 - tedy na boku, rameno a zádíčka tlačím dopředu a koleno z podložky přitahuju k sobě, tím se zkroutí a zas zapojuje ty břišní svalíky.

imzadi
30. lis 2012

@lv aha...tak u nas skolka nehrozi☹ kubovi jsou teprve 21mesicu

tulipaki
30. lis 2012

@lv gratuluju ke zlepšení, to je super! 😉 A taky k vyřazení cviku na boku. Má začít pivotovat? To jsem myslela, že je až tak kolem 7. - 8. měsíce 😲 To u nás taky nehrozí.
@tichackova taky chodíme na Prosek 😅 Jo a 30cm na přípravu jídla by mi nestačilooo 😀
@imzadi dík, tak to nějak taky zmáknem. Jsem zvědavá, co nám zjistěj 😒

tichackova
30. lis 2012

@tulipaki Fakt? No nepovídej😀 A ke který? My k Volavkový...

tichackova
30. lis 2012

@lv No vidíš, tak to je bezva, že je tam zlepšení, super zpráva!😵 A ty ses bála, že když necvičíte v kuse, že to bude k ničemu...🙂 My ten cvik na boku neměly, tak si to vůbec nedokážu představit😝 A ten je k čemu dobrej? K přetáčení?

lv
30. lis 2012

@tichackova jo, slouží to k přetáčení, protože jen držet za pánevní kost a lopatku+mačkat se mi nedařilo, tahle ji prostě tu spodní nohu, na které leží ohnu a kroutím k sobě, no fakt jak když ždímeš ručník a ona se snaží otočit a uniknout mi tak..potřebuje posílit šikmý břišní a mezilopatkový svalstvo.
@tulipaki no pivotovat je prý náš cíl 😝 zatím když jí dám hračku mimo dosah, tak šmátrá šmátrá a když nedosáhne, tak se na ni vyprdne 😵 jo a prý mám podávat hračky z boku, když je na břiše a shora, aby musela přenést váhu a šmátnou do vzduchu /jakože cca 20cm nad podložku/

lv
30. lis 2012

@imzadi aha, tak to i chápu, že máš obavu, protože je malinkej a tvoji pozornost potřebuje, moje cácorka má 5let, takže je už samostatná, dokáže počkat a chápe to..no to nevím, kdy a jak to budeš dělat..spí ti? no ale to ho zas vzbudí řev u cvičence..

tulipaki
30. lis 2012

@lv přesně, taky na mě prdí jakmile má hračku z dosahu 😀 Mám je dávat co nejdál, tak to se natahuje, ale jak se u toho vzteká 😠 😀 Hele, tak to "ždímání" asi máme taky. Mačkám lopatku a pánev a snažim se to jakoby smáčknout k sobě. Reaguje na to hezky.
@tichackova my k Podliskový a chodim tam hrozně ráda. Ona je pohodářka a často dostáváme pochvalu 😀

lv
30. lis 2012

@tulipaki ty máš to co my nešlo, já teď místo pánve beru spodní nohu..jo vzekat se špunti umí dobře..někde jsem četla, že když dítě neprojeví zájem o hračku, není to proto, že nechce, ale proto, že nemůže - zdravé dítě to zkusí..tak ona je asi laxní, protože se na to vyprdne, když to nejde..

tichackova
30. lis 2012

@tulipaki 😀 Volavková je taky v pohodě. Taky hodně chválí a je děsně ukecaná, což se mi líbí😀

lv
1. pro 2012

@tichackova
@tulipaki holky ona mě hvězda teď na břiše začala zvedat prdelku, to je dobře, nebo nééé? nožičky do boku, jakoby si chtěla nakročit na případné plazení nedává, jen vyšpulí prdelku..vím, že u reflex.plazení to dělat nemá, ale sama, jen tak?

tichackova
1. pro 2012

@lv Eliška to dělá taky. Jestli je to dobře nebo špatně nevím, na rhb se o tom radši nezmiňuju😅

tichackova
1. pro 2012

Pořád čekám, kdy se začne točit z bříška na záda a pořád nic, ani náznak..😝

lv
1. pro 2012

@tichackova to tak za měsíc, dva..7,-8,měs..nestraš 😝 a co nožičky, ty dá jak vysoko? Evelínka si je drží za šlapky, ale do pusinky ještě nedošáhnou..