Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

tichackova
3. pro 2012

@imzadi No teď už ti je asi na nic, co?😒

imzadi
3. pro 2012

@tichackova pro priste😉 😀

tulipaki
3. pro 2012

@tichackova aha, tak to je teda slušně krkolomný cvičení! Třebas to je nějakej jakoby nácvik, a pak jí dojde jak to zkoordinovat, a už poleze 🙂
@imzadi hm, tak to toho máte požehnaně, držim palce, ať jsou výsledky co nejdřív 😉

imzadi
3. pro 2012

@tulipaki diky! Mam jeste jeden asi blbej dotaz...doma ted upravuju prostredi na cviceni, na stole mam deku a nepromokavou podlozku (vzdy se mala u toho min pocura) ale kdyz cvicime pro ni ten nejhorsi cvik a ona se rozciluje a rve, tak mi zacne s tou podlozkou hybat a otaci se mi pod rukama...nejaky figl na to??mozna zkusim dat jinou deku?

tulipaki
3. pro 2012

@imzadi to máme taky tak, ta podložka je blbá, klouže na všem. Vždycky mu jí nějak uvolňuju z ručiček, nebo si ho přitáhnu i s podložkou kam potřebuju. Po cvičení to tu vypadá jak po výbuchu - deka rozválená, podložka zmačkaná, ale odcvičeno máme 😀

tichackova
3. pro 2012

@tulipaki Ani to moc krkolomný není, celkem to jde🙂 A velká výhoda je, že jí nemusím svlíkat. Prostě jí jen čapnu a jde se🙂 A stačí mi jen židle🙂 A už není věčně něco počůraný😀 A máš pravdu, je to nácvik na lezení. Nebo asi spíš na to, aby se dostala pořádně na ty kolínka.

silvie_z
4. pro 2012

@lv ahoj, my cvik na boku máme, taky bojujeme, ale zatím vyhrávám 🙂 nejdřív si srovnám nohy a rameno jen přidržuju (i když rehabka mi to ukazovala naopak), až máme nohy, tak si srovnám ruku na lopatku. nohu taky občas pokrčit nemůžu, ale vždycky si ji chytnu a čekám, až koleno povolí. ale netlačím nijak moc, spíš jen abych cítila, až ty svaly povolí, a pak můžu rychle zareagovat, pokrčit spodní koleno a srovnat si vršek. třeba to tak bude fungovat i u vás.

lv
4. pro 2012

@silvie_z děkuji, určitě to zkusím jak píšeš, protože když začnu u ramene, tak v tu ránu má propnutý nožičky, nebo s nima mlátí jak o život a snaží se buď dopředu, nebo dozadu vysmeknout, hlavně aby nebyla na boku a o ohnutém koleni si můžu nechat zdát..začnu tedy od noh..třeba bude překvapená a já ji dostanu 😉 jak dlouho tohle cvičíte? my to máme nově, protože původní verze bod na lopatce a na kyčel.kosti nešel rpostě provést vůbec..si říkám, jak může mít takovou sílu, když má být hypotonická.. 😅

lv
4. pro 2012

@tichackova
@tulipaki
@imzadi to je divný, že jsou všude po republice jiný pravidla, my můžeme cvičit v plínce, klasika pamperska

tichackova
4. pro 2012

@lv No tak mě zase na rhb řekla, že cvičit jen úplně svlečená, tak já jako fakt nevím 😠 Já jí tedy vždycky nechávala bodíčko, to ničemu nevadilo, ale jinak byla nahá...

tichackova
4. pro 2012

Holky, já už jsem z toho Eliščinýho pérování tak zblblá, že se mi dneska zdálo, že začala lézt😀 A přišlo mi to v tom snu tak roztomilý, jak byla nejistá a vyjukaná, co to vlastně dělá, že se mi z toho chtělo brečet.😀 Pomoooooooc.....😀 😀

imzadi
4. pro 2012

@lv me rekla ze na byt naha...aspon vyvetra😀 ale co cviceni to jedna podlozka v haji 😝

tichackova
4. pro 2012

Ale jinak si pořád říkám, jestli je dobře, že pořád propíná tu jednu nohu...☹

tichackova
4. pro 2012

@imzadi Já používala ty látkový nepromokavý podložky, co se dají vyprat, protože když jsem používala ty jednorázový, tak to taky celkem lezlo do peněz😝 Naposledy jsem cvičila na žehlícím prkně a aby se jí to nehrnulo pod sebe, tak jsem to měla z boku chycený kolíčkama.

imzadi
4. pro 2012

@tichackova aha. To neznam, mrknu. Dik! A zehlici prkno je dobrej napad. Ja takhle zabrala pul jidelniho stolu 😝

lv
4. pro 2012

@tichackova 😀 😀 přidávám se k těm, co ti psaly, buď ráda, že je ještě na místě, až poleze to bude teprve zápřah 😕 však se dočkáš, počítám, že do novýho roku už poleze, z těch tvých videí to jde vidět..no jakvidím tu fotku, tak závidím, takhle na ruky se to moje motovidlo v životě ještě nedostalo..má nataženou pořád tu stejnou nožičku? však na to cvičíš, ten cvik s držením hlavy, jak jsi psala..

tichackova
4. pro 2012

@imzadi No já jí měla na lince a taky to zabralo šíleně místa😝 Jinak ty podložky mám tyhle http://www.dita-angel.cz/prebalovaci-podlozky/p...

tichackova
4. pro 2012

@lv 😀 Já vím, říkají mi to všichni, ať si užívám klid, ale já už se na to vyloženě těším😀 I pro Elišku to bude lepší, už se dostane tam, kam bude chtít, takhle se rozčiluje, když jí to nejde😝
A takhle tu nohu začala propínat až po týdnu toho novýho cvičení. A pořád propíná tu samou. A to jsem si myslela, že na tuhle nohu mi to cvičení jde líp...😝

imzadi
4. pro 2012

@tichackova ja jsem treba typ co mu lezici mimco vubec nevyhovovalo a co zacal kuba chodit, tak jsem nadsena! Takze ti rozumim😉

Holky za jak dlouho se ukazou nejake vysledky?? Potrebuju videt nejaky posun abych byla namotivovana na to cviceni 😅

catry
4. pro 2012

Ahoj holky, můžu se zeptat, po jak dlouhé době cvičení jste začaly pozorovat pokroky? Cvičíme 3 měsíce a zatím nic nepozorujeme, tak jsem z toho taková přepadlá a nějak přestávám věřit, že nám to cvičení pomůže 😒

tichackova
4. pro 2012

@imzadi Konečně mě někdo chápe!😀 Jinak já pokaždý viděla výsledky hodně brzo, řekla bych tak do týdne. Ale samozřejmě jen takový malý, ale pokrok vidět byl. Třeba že víc pokrčovala nožičky, víc přitahovala kolínka k bříšku, líp pásla koníky...

tichackova
4. pro 2012

@catry Po třech měsících nevidíš vůbec žádný zlepšení..? 😕

catry
4. pro 2012

@tichackova No možná už nezaklání tolik hlavu a někdy má rozevřené dlaně, ale to je vše... Opožděná je kvůli zrakové vadě, ale i tak si říkám, že už by aspoň hlavičku mohla držet v sedmi měsících...

hedushka
4. pro 2012

@catry my jsme cvičili celý rok, tomášek byl a je hypotonik, ještě v současné době tedy 15měsících nechodí, jen leze, stojí a obchází nábytek
zcela chápu tvoje pocity, ze začátku cvičení jsem měla dobrý pocit, protože jsem hned vyděla zlepšení, ale pak víc jak čtvrt rok nic, nelezl, nepásl koníky správně, prostě vše na nás viděli nestandartně, neustále jsem se strachovala, čím byl starší, větší tak i silnější a bylo těžké mnohé cviky zvládat, jinak my jsme cvičili pětkrát denně, takže docela záhul, a právě proto, že je hypotonický nereagoval na cvičení tak jak by měl, tedy "nepral se s takovou vervou"..
s lezením začal v 11měsících, v 10 měsících se posadil, chci jen tím říci, že ta změna nebude teď, kdy ty to potřebuješ pro svoje svědomí a pocity, ale určitě přijde...
já vím, že se to těžko radí, ale vydržte, nepodléhej panice, já se snažila dát mu maximalně podněty k tomu, aby se jeho hrubá motorika zlepšila a stále se zlepšuje, sice je to pomalými krůčky, ale je

tulipaki
4. pro 2012

@tichackova taky závidim, jak ti drží na ručičkách a zvedlej zadeček. Takhle na ručičkách malej vydrží, ale chvilku. A ten zadek má dost přibitej k zemi 🙄
@lv já malýho svlíkám. Je nahatej, bez plínky. A počůrá se málokdy, ale pro sichr tam tu podložku mám. Zato se vždycky tak uvolňuje, že se bojim, že mě jednoho krásnýho dne pokadí 😅
@catry my cvičíme 14 dní a pokroky už vidim.

catry
4. pro 2012

@hedushka děkuji za odpověď, my zhruba jednou za dva měsíce vidíme pokrok a už se radujeme, že je to na dobré cestě, že se to konečně hnulo, ale za týden už to zase nedělá a je zpátky a my zase ztrácíme motivaci, je to takový začarovaný kruh. Rehabilitační ani neuroložka se s takovým případem nesetkaly a jsou z nás dost nervózní a neví, co si o tom myslet, a tím znervózňují 😒 Moc vám držím palce a obdivuji vaši trpělivost a bojovnost, já, žel, takovou nemám ☹

silvie_z
4. pro 2012

@lv no, nevím, asi měsíc. to s tou kyčlí se dá dělat podle mě s úplně malýma dětma nebo člověk musí mít fakt dlouhé prsty 🙂 já jsem s holkama dlouho bojovala právě proto, že se zatnuly a nemohla jsem jim ty nohy pokrčit, až mi rehabka "prozradila", že v tom propínání vždycky na chvíli povolí a ty to musíš vychytat. jo, a taky si jejich zadek opřu o břicho, aby se tolik nemrskaly

silvie_z
4. pro 2012

@imzadi taky používám jednorázové podložky, ale ne dětské přebalovací, ale tena pro dospělé. prodávají se ve zdravotnických potřebách a jsou o dost levnější. sice bez obrázků, ale to myslím ty děti zrovna v tu chvíli nezajímá 😉

imzadi
5. pro 2012

@silvie_z mam taky zdravotnicke bez obrazku😀 na obrazky prdim, to je jen masirka na maminky😀

gable
6. pro 2012

Holky,jak dlouho po očkování necvičíte??? A je tu někdo,kdo měl problém s podhmatem na bříšku nebo s vychylováním z pozice na zádech,kdy se stlačuje bod v mezižebří???