Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

tichackova
27. led 2013

@lv Parádaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! Mám z vás holky radost!!!😵 😵 😵

lv
27. led 2013

@tichackova já mám radost, to mi věř..co ty, zkončila jsi se svým dobrovolným cvičením? Mě říkala ta primářka, že bude dobrý, když bude co nejdýl na 4 /zatím se dostane na 4, 2-3x zapéruje a sletí na svůj tlustej pupík/, třeba 3-4měsíce, než aby se stavěla..na kontrolu jdeme za 2měsíce, to už by chtěli vidět šikmý sed..máme na to cvik.

lv
27. led 2013

@imzadi ..jsem se taky bála, že to nezkončí, už jsem to fakt nezvládala..pr je robusní, haha, počítám že 9,5kg má..

tichackova
27. led 2013

@lv Mě říkala na rehab to samý. Ale vykládej jim něco, stejně si holky udělají, co budou chtít😀 Eliška pérovala 2 měsíce než se rozlezla. A pak jeden den si klekla a za další dva dny se postavila😀 A teď už se staví úplně u všeho a pak řve, protože neví jak dolů😅 😀 S dobrovolným cvičením jsem přestala, prdím na to. Myslím, že Eliška je šikovná a to, že za zádech péruje na nožkách a zvedá zadeček...? No holt nemůže být dokonalá...😀 😀 😀

tichackova
27. led 2013

@lv Jo a šikmý sed? Ten u nás tedy vůbec nehrozí😅 😅

lv
27. led 2013

@tichackova no právě, já bych to dobrovolně nedělala ani za nic.. 😎 ..jo, počítám, že než poleze musí si natrénovat rovnováhu na těch čtyřech, pérováním, tak ty 2měsíce..na zádech /aby pérovala se zvedlou prdelkou/ stejně moc není, že ne? u nás je teda pořád Evelka na břichu..pivotuje, sem tam válí sudy /třískne se do hlavy, řev/, tímto překoná celej obývák, už jsem odstěhovala květináč, hlínu už si ochutnala 😀 ..na ten šikmý sed ji položím na bok, skrčím nohu co leží na zemi k bříšku a za ruku blíž ke mě - horní ruku - ji vytáhnu, do té doby, dokud se nopře o tu ruku u podložky..to je debilní popis..zkusím to vyfotit. do 9měs má na to čas.

tichackova
27. led 2013

@lv Já myslím, že šikmýho sedu se u nás nedočkáme😝 Ona na bok vůbec nejde a ani se k tomu nijak nemá. Na zádech je minimálně, vlastně jen při přebalování a převlíkání, jinak je pořád na bříšku nebo na čtyřech🙂

lv
27. led 2013

@tichackova jako proč by seděla, když může stát.. 😅 aha 😵 je moc šikovná

tichackova
27. led 2013

@lv 😀 No právě, sed zdržuje😀 😀 Já nevím, jestli ten šikmej sed je tak důležitej?? Mě na rehab říkala, že si bude sedat ze všech čtyřech, jako že hodí zadek bokem mimo nožky a tak se posadí, tak fakt nevím...

lv
27. led 2013

@tichackova no však, to je ten správnej sed, ze čtyřech, prvně se bude opírat o ruce pred sebou - no Eliška asi ne, když už zvládne takovej blanc, jako je stoj..

tichackova
27. led 2013

@lv Tak třeba šikmej sed je u dětí, co ještě nelezou a normál sed u těch, co už lezou...??? Že by ten šikmej tedy Elča přeskočila...?

ciernavila
27. led 2013

zdravim, som tu nova v diskusii, s vojtovkou sme zacali len tyzden aj daco, mala sa narodila 14.12 tak zaciname pomerne skoro. Cvicime tri krat denne po 20 min . Ale zatial vysledok nevidim ziadny, kedy to bude vidiet? Mala mi nechce vobec otacat hlavu do stran, ani past koniky, aj ked obcas sa o to snazi, sem tam sa jej zadari , ale malokedy. Mam pocit ze ked s nou cvicim vtedy do naschval nechce urobit. Niekedy som si nie ista ci tie body stlacam spravne - ten pod prsiami bod, na lakti, prip na kycli. Mala mi pri tom vynimocne zaplace, skorej je taka stale apaticka. /ma centr. poruchu sval tonusu a koordinacie, je hypotonicka/. Nie je niekde na nete video ako sa to robi? LEbo mne to rehabilitacna ukazuje aj doma to robim ale doma mi tu hlavu vobec neotaca skoro, a vacisnou dna prespi /asi 23 h denne/ a s otocenou hlavou tam kde ju prave ulozim. Malokedy skor vynimocne sa stane ze hlavu otoci z vlastnej vole na druhu stranu. A s pasenim je to stale ako novorodenec, hlava nosom do podlozky a dviha mi zadok, kolena hlavne prave skrca pod seba. Na to mame druhy cvik, zadok tlacit o podlozku a drzal lakte ale aj tak mi tu hlavu moc nechce dvihat ☹

tulipaki
28. led 2013

@lv ahooj, no tak to je zpráva! Moc gratuluju! To u nás stále nehrozí. Na další kontrolu jdem až za měsíc, cviky máme pořád stejný, v rámci hry máme zkoušet na overballu, to se mu krutě nelíbí ☹ Jinak teda ani kolínka, ani pérování ne-e. Přetáčí se, to teda jo, na bříšku je pořád, ale jinak nevim, no. Přijde mi, že je vůči těm cvikům už imunní, na boku leží zvedlej, na břiše ten cvik je taky takovej nezapočitatelnej, no nevim no.

lv
28. led 2013

@tulipaki ten overball taky nic moc, myslela jsem si, jak se jí bude na balonku líbit a ona ho chce akorát sežrat 😀 😀 😀 ..u nás to taky začlo přetáčením a neustálým pobytem na bříšku, tak se to jistě brzy spraví i u vás..na ty kolena se dostala před 14dny, péruje malinko, protože je knedlík a rozplácne se na svůj tlustej pupek..na biku už mě nereagovala vůbec, na břiše to byla rvačka, ne cvičení.

lv
28. led 2013

@ciernavila zdravím, čím dříve se začne, tím jsou cviky účinější /a lehčí na provedení, miminko tolik nebojuje/..moje holčička mělá-má lehkou neurčitou poruchu koordinace a je lehce hypotonická, jestli si nejste jistá provedením, raději zajděte dřív na kontrolu, aby vás na rehabilitačním opravili a cvočení pomáhalo..držím palce, ať jde všechno jaak má.

zojaaa
28. led 2013

@ciernavila
Ahoj, moji sa narodili 19.10. A s jednym cvicim aj ja cca dva tyzdne, ma strednu koordinacnu poruchu, ani neviem ake to moze mat nsledky??? On tiez preferuje jednu stranu a cely sa tak vytaca do C, vraj tym ako bol ulozeny v maternici....inak je celkom fajn, hravy a usmievavy a tak si trepka 🙂

silvie_z
29. led 2013

ahoj holky, prosím máte někdo zkušenosti s nácvikem lezení? jedna naše beruška neleze a pořád se jen plazí, vypadá při tom jako lachtan 🙂 - přitáhne kolena pod sebe, pak obě ruce skoro zároveň hodí dopředu a přitáhne se. dostane se, kam potřebuje, tak ji asi nějaké plazení moc netankuje. myslela jsem, že to odkouká od druhého dvojčete, ta jede jako drak, ale nic ☹ rehabka říkala, že máme dělat "trakač" a podobně trénovat i střídání nohou, ale moc to nezabírá. nemáte někdo jiný cvik? moc díky

ala76
29. led 2013

ahoj,mne sa mala narodila na zaciatku 36t.mala slabsie svalstvo tak sme museli cvicit vojtovu metodu,boli sme aj v martine 3krat na rehabilitacii.aj ked som to necvicila poctivo ako som mala tak malej to pomohlo.prvykrat na nozicka sa mi postavila ked mala 13m.ako 18m sa zacala pustat chodit a ako 20m.uz chodila aj ked opatrne.ako zacala chodit som vojtovku prestala cvicit.teraz ma 3,5 roka a neobsedi tak beha.boliet to neboli len deticky placu lebo ich drzime kedze babo je neustale v pohybe.smelo dotoho. 😉

priadka
2. únor 2013

@ciernavila ahoj, u novorozenců je hlava predilekčně rotována k jedné straně a tomu odpovídá i postavení končetin ve smyslu tonických šíjních reflexů. Koncem 6. týdne života toto fyziologické postavení hlavy mizí a novorozenec by měl umět
v této době již otočit hlavu ze strany na stranu.
Na pasenie konikov je este skoro, nie?

culienka
2. únor 2013

@zojaaa Ahoj moje sa tiez narodili v oktobri a s jednou som teraz zacala cvicit, lebo ma hlavicku stale na jednu stranu, ze vraj to ma z toho ako bola ulozena v maternici ☹. Tak uvidime ako jej to pojde....

ciernavila
3. únor 2013

@priadka no aj mne sa zda ze to staci v 3 mes. Ale mame ten cvik kedy musi na bruchu nadvihnut hlavu a otocit ju zo strany na stranu.

tulipaki
7. únor 2013

Ahoj holky, tak se po delší době hlásím. A výborná zpráva, prozatim můžem cvíčo vynechat, máme posilovat hrou, takže super!!!!!!!!!!! A za měsíc se uvidí 🙂 Jsem moc ráda. Všem vám držím palce, ať ty dítka rozhejbete, je to boj! Ale vyplatí se 😉

imzadi
7. únor 2013

@tulipaki tezka zavist!!! My ted dostali reflexni plazeni, peknej masakr 😝

tulipaki
7. únor 2013

@imzadi ale úplně vyhráno nemáme, musíme pořád posilovat ruce, takže furt na to myslet. Ale to už je úplná maličkost. Neboj, taky se toho brzy zbavíte 😵 Jen to chce vydržet, no. ☹

lv
7. únor 2013

@tulipaki super, takže taky finito! dneska se mě na poradně u pediatra jen zeptali, jestli sedí, řekla jsem, že jsme dostali "termín" na rhb, že to má zvládnout do 9,5měs, tak prý všechno dobrýýý..posilujem na balonu, cvik na šikmý sed a lezem přes překážky..

tulipaki
7. únor 2013

@lv jojo, taky balon, trakaře a moje nohy 😀 Ještě teda neleze, ale už k tomu směřuje 😉 Gratuluju ke kontrole!

lv
7. únor 2013

@tulipaki taky neleze, má přelízat moje nohy..3 týdny péruje, sem tam už si jednu ruku pustí, úplně k ničemu si ji dá na stehno, plácá se a hystericky se směje, protože neví, co má dělat a asi se bojí, že si dá na čumák 😀

tulipaki
7. únor 2013

@lv jééé, to je dobrý 😀 😀 To mi připomíná naše cvičení na míči - zákus, slintání a řehot 😀

yesu
8. únor 2013

Tak už se taky řadíme ke cvičitelům vojtovky. Motivační cviky holt na nás nestačí! Zatím máme jen jeden cvik, ale to boj, Kubajs má už skoro 9kg je dlouhej, takže bych vždycky potřebovala mít aspoň jednu další ruku navíc a navíc si vůbec nejsem jistá, jestli to dělá, dobře 😖 Jen doufám, že nás to konečně někam posune!!

silvie_z
9. únor 2013

ahoj holky, potřebovala bych radu. dostali jsme včera nový cvik - mám nohu přes roh stolu, malé přidržuju hlavu svým bokem, nohy jí mám postupně skrčit pod zadek a mačkat bod na loktu. na rhb jsem to nějak udělala, ale s dopomocí rehabky, ale doma to fakt nejde. malá odmítá pokrčit kolena, pak mi uteče i hlavou a můžeme začít znovu... po několika pokusech jsem to zatím vždycky vzdala, protože jsme byly obě grogy. nemáte prosím někdo nějaký trik?