Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

andulka4
11. lis 2008

LENDY články jsou super. Akorát jsem z nich vyvodila že cvičíme buďto zbytečně a nebo že máme poškozený mozek a neřekli nám to protože musíme cvičit :(

HOLKY já nebyla celkově s výsledky Vojtovy metody spokojená a proto jsem si vyžádala od naší Neuroložky další rhb které se právě týkají pouze ukázek těch vyšších fyziologických vzorců tak jak o tom psali v tom článku. Byla jsem naprosto nadšená.Ukazovali mi jak mám Davida dávat do šikmého sedu protože to děti milují a kupodivu to mají hypotonici rádi. Těch motivačních cviků je hodně co nám pomáhají....v podstatě je většina (i když s malou obměnou) v té knize co jsem tu psala.

CMILKA byla jsi na masáži kojenců.Tam je taky pár technik jak aktivovat ručičky.

Jinak děkuji za pochvalu Davídka on je vážně šikulka. Přetočení už pro nás není problém za to ty záááda :( No jak tady zjišťuji každá ta hypotonie má trochu jiný charakter a hlavně jiné projevy

zanys
11. lis 2008

lendy, články jsou opravdu zajímavé. Davídek je moc hezký klučina. Vojtík má hypotonii od narození, ale dětská doktorka docela zaváhala, cvičíme až od 5. měsíce, příčinu hypotonie nevím, ještě nás čekají nějaká vyšetření. Když se ptám na prognozu, tak dostávám jen vyhýbavé odpovědi, např. ,,To ukáže čas. Ještě je brzy", atd. Tak nevím. Ale zatím jsem pořád optimistická, i když někdy pochybuji.

cmilka
11. lis 2008

andulka, po precitani tych clankov som mala presne ten isty zaver 😀 nam neurologicka povedala, ze aj keby sme necvicili, tak maly postupne vsetko dozenie, mohol by mat skoliozu, castejsie infekcie dych.ciest, kedze by kvoli slabemu brusnemu svalstvu nevedel poriadne si urobit hygienu dych.ciest (vysmrkat a tak), ale zacne sediet, chodit a vsetko, co treba... ale ona by so svojim synom cvicila, tak cvicime aj my 🙂 . na masazi kojencov som nebola, v nasom meste nie je. mam to len nafotene a popisane, tak dufam, ze malemu neublizujem 😉
zanys- my mame hypotoniu ako nasledok intenzivnej liecby po narodeni. maly bol takmer 2 tyzdne na umelej plucnej ventilacii, v umelom spanku, tlmeny morfinom. kvoli atelektaze ho rozne polohovali...

zanys
11. lis 2008

cmilka, to jste si užili svý, viď. Přeji vám hodně sil, fyzických i psychických.

andulka4
11. lis 2008

Cmilka neboj to doženou 🙂 Pevně věřím že si tu za pár měsíců budeme psát o tom jak běhají a skotačí 🙂 I já cvičím ze stejných důvodů jako řekli tobě...

Tvůj syn je donošený....proč u něj nastaly komplikace?

rea71
11. lis 2008

Holky, diky moc za ty clanky a povzduzeni, dnes jsem spala pomerne mnohem klidneji.....

Clanek o hypotonii byl bezva, ted jseste aby nam doktor potvrdil, ze nema poskozenej mozek ve pojeni s nejakym dalsim problemem...ale kdyz se na me usniva uz od 4. tydne a je takovej, ze kouka se zajmem okolo sebe, tak DOUFAM, ze aspon tohle se nam vyhne.

Nevim jak ten dnesek preziju budu si dokola cist Vase prispevky a taky ty clanky, jeste se nekolirat juknu....a tedjdu zkoukout ty Vae videa 😉

cmilka
12. lis 2008

andulka, maly sa narodil trochu skor (2-3 tyzdne, zle mi vypocitali TP) a mal otvorenu spojku mezi aortou a plucnicou, takze mu okyslicena krv obchadzala cez tento skrat pluca, nasledkom coho bola hypoxiaa tirz mu zlyhavalo srdiecko. v miestnej nemocnici na to ani neprisli 😠 a ked im na treti den skoro umrel, tak som ich prinutila prelozit ho do najblizsieho centra, kde ho hned diagnostikovali a zacali spravne liecit.no, bolo to hrozne obdobie, ved to poznas.
a tie nase slabe rucky... chytit hracku je prenho velmi narocny pohyb, nevie si to nijako skoordinovat ☹

rea- drzim palce,aby vsetko dobre dopadlo. myslim, ze GP asi vela novorodencov nevysetrovala, ked novorod. reflexy skusala s knihou v ruke 😒

andulka4
12. lis 2008

hOLKY JUKNĚTE CO OD VČEREJŠKA DĚLÁÁÁME 🙂

http://www.youtube.com/user/andulka4

lendy1
12. lis 2008

Anet, no paráda 😵 😵
Davídek je šikulka, to říkám pořád 🙂

petul.a
12. lis 2008

Cmilka, no to jste si tedy zažili svoje 😒

cmilka
12. lis 2008

andulka, super, pokrocili ste do vyssieho levelu, blahozelam 😵 😵 😵 , vyzera to perfektne

andulka4
12. lis 2008

Cmilko pevně věřím že nás doženete (moc si to přeju)

petul.a
13. lis 2008

Andulka, SUPEEERRR!!! 🙂 🙂 🙂

norik1
13. lis 2008

Ahojte babule, my sme boli na kontrole v utorok a uz nemusime cvicit....hura tesim sa 😵 drzim aj vam palce aby vam cvicenie rychlo pomohlo 😵 😵 😵

petul.a
14. lis 2008

Norik, tak to gratulujeme 😵

lendy1
14. lis 2008

Ty kluci mají asi teď nějaké období pokroků 😀
Náš David dneska udělal pár krůčků sám, tak sláva!!!!

andulka4
14. lis 2008

A ty to píšeš jen táááááááák no já na to čekám kdy to napíšeš a že budu mít IP a budeme slavit 😀 😀 😀

HURÁ HURÁÁÁÁÁÁ TO JE PERÁÁÁÁDA DAVÍDEK JE U CÍLE 😀 😀 😀

PS:Kdybych nekojila tak si normálně dám panáka 🙂

lendy1
14. lis 2008

Anet 😀 😀 😀
Jsi moc hodná 😵 Panáka si dám i za tebe 😀

hancas
14. lis 2008

AHOJKY MAMINKY,MÁM DVOJČÁTKA NAROZENA O 6 TÝDNL DŘÍVE A TAK OD NAROZENÍ MUSÍME CVIČIT VOJTOVKU,KVŮLI TOMU ŽE JSOU NEDONOŠENÁ ABY DOBŘE PROSPÍVALI A NEZANEDBÁVALI VĚCI,KTERÉ MAJÍ UMĚT.TED JIM JE 10 MĚSÍCŮ,LEZOU,SEDÍ A STAVÍ SE NA NOHY.ZAČÁTKY VOJTOVKY BALI TĚŘKÉ,HODNĚ PLAČTIVÉ,ALE PRO ZDRAVÉ DĚTI UDĚLÁTE VŠE,PROTOŽE PAK BY JSTE SI TO DO SMRTI VYČÍTALI,DRŽÍM PALEČKY VŠEM CO MUSÍ CVIČIT JAKO MY,ZVLÁDNEME TO VŠICHNI 🙂 HODNĚ ÚSPĚCHŮ MAMINKY 🙂

petul.a
15. lis 2008

Lendy, gratulejšn Davídkovi, je to šikulka 🙂 🙂 🙂

Hancas, jasně, že to všichni zvládneme. Přeju ti hodně sil, s dvojčaty to je jistě dvakrát tak náročné. Ale vyplatí se to, to stoprocentně 😉

cipin
15. lis 2008

Holky, měli jste někdy v průběhu vojtění depku, že vám to nejde tak jak má a že třeba vůbec mrňousovi nepomáháte, spíš naopak?

Už jsem se dlouho nepsala, změnily jsme rehabku, pže tam kam jsme původně chodily trvalo přes tři týdny než jsme měly další kontrolu a mě se to nelíbilo, tak jsme sly jinam nejdříve na placenou konzultaci a ten fyzio, když malou viděl, tak se zhrozil a nabídl nám, že ji převezme do péče... Přidal nám cvik na bříšku a opravil ten na zádíčkách a s tím fakt bojuju, pže mipořád nechce otáčet hlavičku, tak už nevím, co dělám blbě, když to dělám přesně podle toho jak mi to říká ☹

cmilka
16. lis 2008

cipin, ja mam z toho cvicenia depku skoro permanentne ☹ cvicime uz takmer 7 mesiacov, a stale, ked nam zmenia cvik, tak pochybujem, ci ho cvicim spravne. na chrbatiku este to ako-tak ide, ale na tom brusku... s tymi rukami a nohami povykrucanymi vselijak... az mna bolia zapastia a ramena... a niekedy vobec nevidim, zeby to maly robil spravne, ze robi ten spravny pohyb... vraj to mam citit, no ale ... a potom ma chyti zlost na seba, ze to neviem a na rhb sestru, ze ma to poriadne nenauci a lutost, ze co ak malemu tym ublizujem... no totalna schizofrenia 🙂 🙂 , potom som sa s rhb sestrou dohodla, ze budeme chodit castejsie, ze jej to budem platit a bolo to fakt lepsie, lebo aj ked som mala pochybnosti, vedela som, ze o den, dva ideme na kontrolu a tam ma opravi alebo ubezpeci, ze cvicime spravne 😉

andulka4
16. lis 2008

Vojtu cvičíme od narození.....když bylo D. asi 7dnů přišla sestra za mnou na intermediál a aniž by nás viděla neuroložka tak nás naučila cvičit vojtu. Vše jsem si podrobně napsala na papír....kde jsem měla namalované lidské tělo. Co mám pžesně držet....co má D. udělat aby to bylo účinné.....pak jsme byli vyšetřeni neurologem a bylo nám řečeno že cvičit nemusíme a že se máme ukázat až nám budou 3měsíce. Já ale pro jistotu cvičila aspoň 2x denně....no a ve 3měsících nám už neuroložka napsala RHB. Docházeli jsme s manželem 1x týdně ukázat jak nám to jde.....já měla deprese ze cvičení od toho 3ho měsíce do Davídkova 7ho měsíce. Protože nešel vidět pokrok.Resp. se vlastně až po takové době začal otáčet a vnímat hračky.

Dodnes mám rozporuplné názory jestli to pomáhá víc než třeba obyčejná hra na dece....nevím nejsem si jistá
každopádně cvičit budu dokud nám neřeknou STOP

cmilka
17. lis 2008

ano, tiez budem cvicit, pokial nepovedia, ze staci. ale tiez mam z toho taky pocit ako andulka. keby povedali, ze musite cvicit vojtu, jedine to pomoze, tak makam ako o dusu bez slova... ale chyba mi moznost volby... ci naozaj nejake cvicenia na deke, s loptou, nieco formou hry neurobi tu istu pracu ako vojta... ☹
inac, maly sa teraz zacina pekne natahovat za hrackami, vie ich pekne chytit aj udrzat, ale este si ich nedava do pusy... (andulka- teraz som na pochybach co pomohlo viac- cvicenie podla B.Zukunft a masaze alebo vojta? 😉 ) asi jedno s druhym, takze cvicime dalej...

andulka4
17. lis 2008

Cmilka přesně jsi to napsala....u nás se nic nedělo a když jsem sním začala dělat ty cviky z té knihy tak šup a držel hračky....pak zase nic cvičilo se podle Vojty a pak jsem byla u jiné RHB co nám ukazovala cviky na motivaci k lezení a šup do týdne byl na kolenou. Ach jo.....nevím.....a nechci nic riskovat tak cvičíme dál.

Moc vám blahopřeju k pokroku 😀 jste báječní 🙂

simonka2007
18. lis 2008

ahojte mamicky.mam problem zo svojov uz skoro 14.mes.dcerkov.neuro.jej zistila centralnu koordinacnu poruchu.tak sme zacali s vojtovkov od 11.11.2008.mala sa sama neposadi,lezie velmi biedne skratka som s toho zufala.ktora z vas mala taky problem? ako vam to islo ake boli vysledky? mame zatial 1.cvicenie na chrbatiku tak uvidime.

lendy1
18. lis 2008

petul, díky 😵

simonko, CKP má spousta dětí, taky jsme to měli z neurologie psané 😉
Akorát si myslím, že jeden cvik a konkrétně tento moc nepomůže a taky je dcerka už starší, tak o to to cvičení asi bude náročnější. Jak to, že to zjistili až teď 😲 ?

jinak teda David to má s tou chůzí takové všelijaké, rozhodně to není žádná sláva, ale snad se do Vánoc rozchodí pořádně a dá nám nejhezčí dárek 😵 O víkendu nechtěl sám udělat ani krok a dneska si zase rajzuje těch svých pár krůčku, ale pro jistotu jsem hned u něj, kdyby padal, což se mu po těch cca 3 krocích stává, ale snad to vypiluje.

andulka4
18. lis 2008

Simčo tak to hledím že vám to zjistili až tak pozdě 😲

Lendy do vánoc bude lítat jako čert 🙂.....prosím tě jak dlouho se D. houpal na 4ech než se rozlezl?

simonka2007
18. lis 2008

lendy ahoj a ty si mala tiez s babom ckp? kedy vam to zistili a co a ako??? to slo....? andulka kazdy mi hovori ze kde sme boli doteraz jednoznacne urobila chybu nasa decka lekarka ,a ten 1 cvik co robime ,neni to lahke ona je silna zacne sa hadzat a znemozni mi cvicenie,tak neviem co bude dalej .

andulka4
18. lis 2008

Simi i můj syn má CKP a potvrdili nám ho ve 3měsících

tobě nebylo divné že v roce nesedí?