Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

brita
27. bře 2014

@zozole1886 Vyplnene 🙂

joanna
2. dub 2014

maminy, mam taku otazku - citala som o dr. fedotov z BB - centrum Orema... maminy tu pisali, ze to ich detickam pomohlo..mame rocneho s DMO - spasticka kvadrupareza. tak som mu vcera volala, ze by som chcela prist a pytala sa, ci jeho rehabilitacia nekoliduje s vojtovkou, lebo tu cvicim a pomaha nam, aj ked poamly. no a on mi povedal, ze on nema dobru skusenost s kombinaciou kraniosakralnej terapie a VM, ze si nakoniec budem musiet vybrat... nemate s tym niektora skusenost? dik moc. jana

cecily
2. dub 2014

@lucianakoniku ahoj, ja som mala podobné pocity ako ty, ale ver mi, tá vojtovka sa oplatí.mne po pôrode povedali, že možno moje dieťa bude iba ležať celý život, a teraz ako 20 mesačné začalo sám chodiť 🙂 od 3.mesiaca cvičíme vojtovku a má to význam. držím palce! 😉

joanna
2. dub 2014

@cecily ved to je to, ze ja sa vojtovky vzdat nechcem, len som prenho chcela urobit, co sa da... a vy ste mali aku diagnozu? inak sikulka, myslim, ze si stastna matka... aj ked ja tiez stale verim... drobec ma rok a zatial sa len prevracia na brusko a trosku pivotuje... len my mame problem s ruckami - nic nedokaze chytit, nedava do ust.. teda chyta, ale len pravou rukuo a s adukovanym palcekom... tak sa opatrujte a dakujem za povzbudenie.

cecily
2. dub 2014

@joanna malý má hydrocefalus. určite urobíte všetko, tak ako asi každá mamina. nám veľmi pomohol pobyt v Dunajskej Lužnej. A tak ako píšete, treba veriť!Prajem len a len to najlepšie 😉

joanna
2. dub 2014

@cecily este ak mozem - v DL ste cvicili vojtu alebo bobatha? a boli ste aj v martine? co bolo lepsie?

cecily
2. dub 2014

@joanna no jasné 🙂 cvičili sme iba vojtovku, ale niektoré mali bobatha, neviem podľa čoho to určujú. v Martine sme neboli.

lucianakoniku
2. dub 2014

@cecily dakujem za povzbudenie. Urcite to nechcem vzdavat, vidim ze nam vojtovka pomohla a velmi sa z toho tesim. Len keby to cvicenie nebolo niekedy take vycerpavajuce. Moj drobec spravil za posledny mesiac a pol obrovsky pokrok, prvy raz si sadol si a par dni na to sa zacal skusat stavat na nohy. Uz ho potrebujem len nasmerovat na stvornozkovanie. Pozeram ze aj vy ste boli v D.Luznej - u nas ten pokrok prisiel prave po pobyte tam 🙂

cecily
2. dub 2014

@lucianakoniku prelom nastal uňho tiež v Lužnej 🙂tam začal štvornožkovať, to bolo v októbri, a teraz v marci začal chodiť sám,je ešte trošku neistý, ale každým dňom mu to ide lepšie.

olyn
9. dub 2014

ahoj maminky, mám dotaz pro vás, které už cvičí s dětmi déle (my máme 6m korig, 8 nekorig, cvičíme od 2m) - mám problémy s cvikem na reflexní plazení (drží se "loket" a patička) - syn se mi začal, jakmile ho dám na bříško, šíleně štajfovat, prostě napne nohy a odmítá absolutně cokoliv dělat, žádný pokus o přitažení. Jenom ječí a vzteká se. Cviky na reflexní otáčení (na zádech a na boku) cvičí uplně v pohodě, bez jekotu, reaguje. Nemáte s tím někdo zkušenost? Neodcvičí to ani naší fyzioterapeutce (a ta je machr s dlouholetou praxí). Tenhle cvik nesnášel vždycky, ale dřív ho odcvičil. Nyní už prostě bez odezvy. Už nevím, co s ním :(

redudas
21. lis 2014

Kočky, dnes nám bol ukázaný prvý základny cvik --- stláčanie pod bradavkou u bábätka a nasledne držanie hlavy.
Ahojte, pozná niekto tento cvik?
Ide o to,že syn si natáča hlávku častejšie do jednej strany.
Jednou mojou rukou sa fixuje jeho ruka, zároveň sa stláča bod pod bradavkou, druhou rukou sa natáča hlava v 30 stupňovom uhle.
Cvičil to niekto?
Chcem sa niečo opýtať. Syn sa pritom usmieva, tam strasne plakal. Robim nieco zle?

klarisa6
17. led 2015

Ahojky, asi tři měsíce jsem chodila se svou půlroční dcerkou na Vojtovu metodu a vše bylo v pořádku, takže mohu jen doporučit.

tulipaki
31. led 2015

Ahoj maminky, byly jste se svým dítkem v lázních? Chystáte se? Pokud ano, přijďte se podělit se svými zkušenostmi no nové skupiny - lázneňské pobyty s dětmi 🙂 Moc děkujeme, každá rada se hodí!
https://www.modrykonik.cz/group/6887/detail/

petrvee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kifsepixam
19. únor 2015

Damy chci se zeptat, cvicim z 3,5 mesicni dcerou Vojtu: na zádech a stlačování prsního bodu, to relativně jde a tak šíleně neřve, ale teď jsme dostali cvik na břiše a řve úplně brutálně, je to normální.....3 měsíce jsme denně trpěli s prdíky a když to konečně ustalo, tak zas tohle:_(
Kdy cvičíváte? Nevím, kdy to zařazovat do denního harmonogramu....

elana
20. únor 2015

@kifsepixam to je bohužel úplně normální, rhb tě na to měla upozornit. Mě to rovnou řekla, že ten cvik na zádech je nenáročný a nijak je nezatěžuje a obvykle nebrečí, bříško, bok atd. je jiná liga 😝 Blbý no...ale musí se zatnout zuby a vydržet. Jinak cvičila jsem před snídaní, před svačinou, před obědem a před odpolední svačinou. Prostě před jídlem, aby se tím malej "uplatil". On to teda celkově snášel dobře, to zas nemůžu říct, ale samozřejmě hlavně při zavedení nového cviku bylo dobře, když měl na co se těšit. Tak vydržte...vyplatí se to.

iwanka_sekelka
13. bře 2015

Ahoj,

my uz cvicime 6 měsíců. Ze začátku to bylo šílené, 5x denně. Malý se ve 4 měsících neotáčel, nezvedal na ručičky. Teď jsme ve fázi, kdy už se sám otáčí, zvedá se na ručičky, válí sudy. Cvičíme 3x denně, příšerně u toho pláče, ale za těch 6 měsíců už jsem nějak otupěla, zpočátku jsem po každém cvičení chodila plakat do koupelny, aby mě neviděl. Teď uz trénujeme postavení do kleku. Kryštůfkovi teď bylo 10 měsíců, narodil se o 6 týdnů dříve. Ještě nesedí, ale rarášek je to úžasný.

Musím přiznat, že je velmi těžké udržet si motivaci, když pokroky jsou prakticky neexistující (u nás byl první pokrok až po 3 měsících), měla jsem mockrát chuť s tím praštit. Na rehabilitaci chodíme kazdý týden a i fyzioterapeutka nam říkala, že většinou to jde mnohem rychleji. Ale každé miminko je jedinečné a má své tempo. To naše sice neleze, ale zato uz poměrne slusně mluví.

Cvičení každopádně pomáhá, z vlastní zkušenosti už vím, že nejdůležitější je vydržet (i když v našm prípadě to je vážně dlouhé), a nedat na sobě před deťátkem znát, že se děje něco špatného. Pokud cvičíte s úsměvem a v klidu, i to mimčo to zvládá lépe...prostě takova normálka🙂 ...i kdybyste měli pak brečet v koupelně.

romantika
13. bře 2015

@kifsepixam mne brutalne rval u vseho i u mackani hrudnicku. proste oni citi jak to v nich vyvolava ty nervove vzruchy. ja byla teda na nervy taky. Prorvali jsme to do pul roka veku a kvůli nemoci jsme prestali. nektere deti u toho rvou, nektere vůbec. oboji je spravne. ze to provádíte spravne poznate podle toho, jestli reaguje temi vzruchy jak ma, to vam rehabka urco vysvětlila. ten cvik na brichu bych se teda vztekala i ja, rvat mi hlavu do podlozky a nevim kde co. pro mne byl tento začátek materstvi teda fakt narocny.

zuzacek26
1. dub 2015

holky chci se vás zeptat, ty co fakt cvičíte poctivně 4-5x denně hlavně s malýma mimčama, jak to proboha zvládáte skrz ty pravidla, že to nesmí být dřív než hodinu po krmení? já teda nevím, ale někdy mi tu dobu cvičení malá prostě prospí nebo jsme venku na procházce a já ji kvůli cvičení opravdu budit odmítám, stejně tak docházení na RHB... jak se vám daří tam být přesně na čas, my jsme teď objednány tak blbě, v časy, kdy dopoledne malá pravidelně spává (jinak neměli místo), včera jsem ji ani nemohla probudit na cestu do nemocnice, nehledě opět na zásadu o krmení, kdy jedla půl hodinu před cvičením a sestřička se ještě pomalu cítila dotčená, že jsem to nedodržela, jak se to proboha dá s dvouměsíčním mimčem naplánovat? už se děsím zítřka, uvažuju, že pokud bude pěkně spát, že tam snad nepůjdeme (podotýkám, že jsme se spaním přes den měly velké problémy a sotva se to o něco srovnalo, tak nás potkalo zase toto cvičení 😢 😢 )

iwanka_sekelka
1. dub 2015

@zuzacek26
Ahoj. Hele my s malym cvicime pred jidlem. Moc se mu to nelibi, ale po tech mesicich cviceni se nam to osvedcilo jako nejmensi zlo....pokud chces po jidle, tak zalezi na tom, jestli ti mala zvraciva. Nam rikala nase skvela rehabilitacni, ze od pul hodiny dal je to jedno, pokud nam maly nezvraci. Jinak prvni 3 mesice jsme cvicili 5x denne a pravda je, ze se fakt nikam nedostanes. Taky jsme obcas vynechali, ono to tomu ditku tak jednou tydne zas az tak neuskodi (alespon v nasem pripade). Cviceni pred jidlem nam dalo jistotu, ze maly bude vzhuru, moc se nam neosvedsilo ho budit, pak byl akorat nastvany a nespolupracoval...asi jako kazdy clovek🙂 Zrovna ted jsme dorazili z rehabka, obcas se nam stane, ze nas objednaji v blby cas, resim to tam, ze pokud maly doma usina, ulozim ho primo do kocarku a proste spinka cestou....buzeni na rehabku se proste nevyhnes☹

summ
2. dub 2015

@zuzacek26 Cvičíme vojtovku těsně před kojením. Když mezi jídly spal, tak to bylo jasné, vždycky když se přes den vzbudil na jídlo, tak byla i vojtovka. Teď začínáme se cvičením tak v osm, jak to vyjde se vstáváním, pak se nají, pak kouká na dece, tak v devět v deset cvičí znovu, pak jdem většinou ven... prostě do večera se to dá stihnout (cvičí 4x). Když jsem na delším výletě, prostě cvičení vynechám, zacvičí třeba 2x-3x, i to je dobře. RHB jsem neřešila, prostě dítě má nějakej svůj rytmus jídla a spánku, takže první tři cvičení úplně sabotoval, jen fyzioterapeutku počural a spal dál :D Braly jsme to s humorem. S otevřenýma očima ho viděla až asi po třech měsících. Akorát jsem jí natočila na video, že už fakt pase koníky, kdyby to zas nechtěl na RHB předvést 🙂 S jídlem je to tak, že se ho snažím nakrmit před cestou na RHB, dřív než za půl hodiny se na řadu stejně nedostanem. Když chtěl sát těsně před RHB v čekárně, dala jsem mu cucat dudlík nebo prst a nakrmila ho až po. Na cestu do nemocnice ho nijak nebudim, prostě oblíknu, dám do kočárku a jedem, přebalí se tam.

summ
2. dub 2015

@zuzacek26 Jo a v den očkování a dva dny po něm se samozřejmě necvičí vůbec.

elana
2. dub 2015

@zuzacek26 taky jsme cvičili před jídlem (před snídaní, svačinou, obědem a odpo svačinou, tj. 4x denně), poradila nám to rhb. Fungovalo to dobře i jako uklidňovák, když se mu to zrovna nelíbilo, tak si pak něco zbaštil nebo vypil a bylo příkoří zapomenuto.

sss0408
18. kvě 2015

Zkousel jste s 17 mesicnim ditetem nekdo vojtovku po dobrem? Naucit ho lehnout si a drzet pak body v klidu? Syn si uz sam lehne a necha si body mackat. Jen doladujeme presne polohu nohy ze stlu dolu. To se mu nelibi. Tak nevim jestli to tske nekdo zkousel tak v klidu,.pomalu a nerval deti hned do spravne polohy. Syn ma hroznou silu a v poloze ho nemuze udrzet skoro ani fyzioterapeutka. Hleda pro nas vhodne cviky, ale uz asi nema moc na vyber. Zatim mame posilovat bedra a bricho. Kvuli noham do o.

hana192
24. kvě 2015

Dievcata, nemate, alebo nemali vase deti ataxiu chodze? Pripomina chodzu opiteho cloveka,,zla koordinacia trupu, hlavy, kymacanie...

radapokec
30. kvě 2015

Taky jsme cvičili vojtovku. Dnes po zkušenosti říkám NE. A to z toho důvodu ze sice dítě cvičí jakoby ale nikdo se nediva na to ze je v křečí tělo a pláče! K nám pak docházela paní,která dělá reflexní terapii naprosto nenásilné a s výsledky. Takže jde to i jinak

radapokec
31. kvě 2015

Jen dodávám ještě ze pan Vojta použil body na tele které objevila již kdysi dávno čínská medicína. On to popsal a aplikoval. Proto Vojtova metoda. Zapomnělo se ale opravdu na pocity dítěte a to ze tělo nemá byt v křečí,což když děti brečí jsou v křečí. Zkušení léčitelé si s tím umí poradit nenasilne, protože umí zkoumat tělo a duši jako celek. Přejí všem objevit neco takového. My měli štěstí. Pani si malého vzala na klín a projížděla cele tělíčko, žádné cvičení. A výsledky byly, začal valet sudy, pak lézt po 4, vstavat na nožky vse do par dnu vzdy po sezeni. hodně brzy mluvil. Na náhody nevěřím. Viděla jsem,zažila jsem 🙂

veroniquecz
20. črc 2015

@radapokec mohu poprosit o info do IP?

marmazel
9. zář 2015

Ahojky, není tu někdo na pokec? cvičíme 5. měsíc , ze začátku to šlo, ale teď to přestávám dávat, hlavně psychicky, malej nechce cvičit, mě už to nebaví, už mi napadá, že kdyby nebyl bylo by to lepší, byl by klid. Pak je mi to líto, protože ho miluju, ale jakmile máme cvičit je zle. Začínám být hysterická. Děs.

sss0408
9. zář 2015

Pokecala bych, ale nemam vazne nemocne dite a tak asi nemam vazny problem s cvicenim. Proc cvicite? Mate knihu o Vojtovo cviceni? Dost mi pomohla. Kokik je vasemu diteti?