Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

karmenta
23. črc 2011

Ahojte, mám zajímavý poznatek. Byli jsme na kontrole kyčlí a vše je v pořádku. Když jsem řekla že cvičíme Vojtovku tak ortoped nám ortoped sdělil, že když ji cvičíme tak že si nás ještě pozve, že je potřeba "si to" pohlídat.. Nevíte co tím jako myslel? V tu chvíli mě nenapadlo se zeptat jak může vojtovka ovlivnit kyčle.. Jako žeby ten tlak? Nevíte?

marusch.mat
23. črc 2011

@karmenta řekla bych že ne, protože třeba právě při dysplasii kyčlí se vojtovka indikuje : http://www.rl-corpus.cz/indikace.htm

karmenta
23. črc 2011

@marusch.mat :( tak já nevím. Řekl že už je vše OK, že jadýrko je, vše se spravilo a že už nás vyřadí z evidence. A pak jsem se jen tak mezi řečí zmínila že cvičíme a že nás teda v tom případě ještě pozve. :(

monnaa
23. črc 2011

@lilin - tak to je super, že pôjdete do lázní, to malú určite nakopne 😉 . My sme boli opakovane, ale u nás v SR sa chodí len na 2 týždne / teda okrem Kováčovej / , čo mne akurát vyhovuje aj kvôli staršej dcérke, no a malému to vždy pomohlo. Peťko už chodí, ale stále cvičíme a budeme min. do 6 rokov, lebo má slabý chrbátik, ploché nožičky + hypermobilitu. Teraz máme ale také vzdorovité obdobie a cvik na brušku vôbec nezvládam, tak cvičím len na chrbátiku a na boku, i keď ten na brušku by bol najlepší, ale dohodli sme sa na tom s rhb sestrou, že ho zatiaľ vypustíme a nepôjdeme "cez mŕtvoly " , vraj vačšie deti už tak neplačú pri cvičení, tak možno aj my sa toho dočkáme 🙂 . No a jasná vec ešte plávame ...

matlahon
24. črc 2011

Ahoj holky, při dvouměsíční kontrole mi dr. naznačil, že budeme muset asi cvičit Vojtovu metodu, ptž nepaseme koníky. Chci se zeptat, nevíte jaké jsou to cviky? Mj malej prostě na bříšku být nechce, a ted je navíc po oepraci tříselní kýly, takže jen když ho položím je hysterický a otočí hlavu na bok a prostě řve jako tur.

ja.nu.la
30. črc 2011

@tinuskaha Ahoj , ja som mala ísť v októbri ale sa uvolnil termín tak idem teraz od 1.8. 🙂

tinuskaha
30. črc 2011

@ja.nu.la potom daj info ako bolo s cim si bola a nebola spokojna 😉

jankaander
1. srp 2011

Ahojky vše,mám 10 měsíční holčičku a protože se plazí a neleze po kolenou a nestaví se na nohy,tak jsme byly na vyšetření a cvičíme jeden cvik vojtovky.Máte s tím někdo zkušenost? 🙂

veronikaka
1. srp 2011

@jankaander Jakej cvik s ní cvičíte?

jankaander
1. srp 2011

ona je bokem ke mě,spodní ručku do pravého úhlu,spodní nožku skrčit a druhou držet nataženou a dlaní jí mačkat na prdelku.J

muriela
1. srp 2011

@jankaander Janka ja som z malou chodila na rehabilitáciu 10mes.Nechcela sedet ,pretáčat sa a začala chodit v 18 mes.Cvičili sme cviky spolu 5 ,bolo to kruté malej sa to moc nepáčilo.Už ked mala rok tak snou cvičil iba manžel a sestrička ja som sa bála ,že jej ublížim .Mala aj modrinky pod kolienkami už nechcela spolupracovat.Mala som snou cvičit 3* za den cvičili sme podla možnosti 1,alebo 2*.Chodili sme na neurologiu ,kde nám diagnostikovali celkovú koordinačnú poruchu a hypotoniu svalstva .Dnes má mala 2 ročky a behá jak divoch všetko dobehla a ja som konečne v klide.Prajem všetko dobré.Miriam

veronikaka
1. srp 2011

@jankaander Narodila se malá předčasně?

jankaander
1. srp 2011

Tak to jsem ráda,že se vám to srovnalo,i já dnes řekla manželovi at to dělá jen on,mě u toho dělá jako čert,nemohu ji udržet a mám už vykloubený zápěstí,ale pokrok je vidět,už zkouší na kolínka.J

jankaander
1. srp 2011

@jankaander termín jsem měla 1. a 8. října,plánovaným císařem jí vyndaly 21.8.,měla dvě a půl kila a 46 cm,kyčle na jedný nožce se jim chvilku nelíbila,ale jen plíny na široko,pak řekli že dobrý.

jankaander
1. srp 2011
veronikaka
1. srp 2011

@jankaander Takže se narodila cca. 34 týden? Tak to má 1 měsíc k dobru ... To je nastejno jak moje kočička. Zatím necvičíme. Neurolog nám řekl až přijdeme v roce na kontrolu, ža se pak uvidí. Emi sedí-neposaí se sama a ještě se někdy neudrží, neleze, válí sudy ... Dětský doktorce se líbila - bylo pro ni důležitý, že udělala pokrok. Co doktor to názor ...

jankaander
1. srp 2011

ta naše uměla sedět ale sama se neuměla posadit,tak nám říkaly at jí vůbec samy neposazujem,že jí křivíme záda,dva dny po návštěvě u pediatra se sama posadila,ty děti se učí rychle,je pravda,že někdo to řeší,někdo ne,nám řekli,že má povolený břišní svaly a vše dělá spíš jednou stranou těla,otočili jí na bříško a koukaly na faldíky na stehýnkách,na každý nožce měla čárku v jiné výšce,to byla pro ně taky známka pro cvičení.J 🙂

cucu2
3. srp 2011

@tinuskaha ahoj tinuska, ja som bola v MT cca pred rokom aj cosi. Je to tam fakt super. Mne to pomohlo hlavne psychicky(a samozrejme ma naucili spravne cvicit). Spoznala som nove mamicky a ockov 🙂 s podobnymi detickami a boli sme dobra partia. Inac jedna nevyhoda- skoro vsetci sme tam pochoreli(sestricky povedali, ze sa to casto stava-), odporucam zobrat svoje hracky.

tinuskaha
3. srp 2011

@cucu2 ahoj dakujem ti za info,dufam ze to pomoze nielen malemu ale aj mne hlavne po tej psychickej stranke.Su dni ked nevladzem 😒

adra22
3. srp 2011

@tinuskaha veru neboj určite pomôže mne to tiež veľmi pomohlo po psychickej stránke, znášam to trošku lepšie, a som kludnejšie lebo viem že cvičím dobre, z čoho som predtým mala najväčšie obavy, ale naozaj v tom MT ma to RHB riadne naučila. A s tým ochorením no my sme tiež prišli so soplíkmi to ja pripisujem výrivke a tomu prievanu čo bol v kuse na chodbách. Ale ináč bola naozaj super.

jankaander
5. srp 2011

jankaander Ahojky,my dnes byly na kontrole a dostali sme cvičit druhý cvik vojtovky,mohu říct,že holky říkaly že je ještě horší,mě kupodivu jde líp než ten první,a vysvětlili nám,že samozřejmě to dítě chodit jednou bude,ale je důležité toto cvičit než bude chodit,aby potom třeba jednou nohou netočilo do strany a nemělo v budoucnu křví držení těla.Mohu říct,že do doby než jsme začly cvičit se holka jen plazila a ted už mastí po kolínkách a i se zkouší vzpírat.Vím,že ty cviky jsou drsné,ale říkám si že pakliže je to dobro pro mé dítě tak at brečí ted,než v pozdějším věku.pa

kocina7
7. srp 2011

ahoj děvčata ráda bych se k vám přidala. narodili se nám dvojčátka ve 30tt ted jim jsou 3 měsíce a taky cvičíme Vojtovku. Je to mazec se to vše naučit ale doufám že nám to pomůže a dvojčátka budou v poho. Zatím s nima cvičím jen já přítel ještě ne a nikdo jinej se zatím neodvážil protože si každej myslí jak moc je to bolí a já jen těžko mužu někomu vysvětlovat že to tak není a že to je pro jejich dobro. Mi mame na každého drobka 2 cviky v uterý jdem na kontrolu jestli cvičíme dobře tak doufám že jo. Malej to snáší lépe než malá té se to moc nelíbí. Někdy se mi chce taky plakat když to vidím ale snažím se vydržet když vím že to je pro jejich dobro.

iwuskaaa
10. srp 2011

Ahojte mamičky, tak ako pokračujete vy a vaše detičky v napredovaní? Darí sa vám? Verím, že áno 😉 .
My sme boli včera na kontrole na neurológii, Tomáško ukázal všetko, čo vie, predviedol plazenie, to je u nás novinka, tak sa tešíme 🙂 .
Chcem sa spýtať, doteraz mal v zdravotnom zázname diagnózu CTP - hypertónia, teraz máme hypertonický syndróm, myslíte že je to to isté, ale odlišné? Viem, že hypertónia ako hypertónia, ale to CTP teraz nemáme uvedené, preto sa pýtam.
My sme mali byť v MT teraz, ale ochoreli sme, tak nám určili nový termín. Je tam super, my pôjdeme už druhý krát!

@adra22 ja som tiež predtým cvičila vždy s tým pocitom, že ani sama neviem, či cvičím správne, ale teraz som si 100% istá, že cvičíme dobre, v MT nás do toho pekne zaučili.
S kým si cvičila Ty? 🙂 Ja s Vierkou 🙂 .
Teším sa, že Dávidko robí veľké pokroky 😉 😵

adra22
10. srp 2011

@iwuskaaa Ahoj aj my sme cvičili s Vierkou je super veľa ma naučila 🙂 No veru aj my sa s neho tešíme. Tak super že Tomáško sa už plazí to je paráda. 🙂

iwuskaaa
10. srp 2011

@adra22 ja si tiež nejdem vynachváliť, veľa naučí, dá sa s ňou porozprávať, vypočuje, poradí, pomôže, povzbudí 🙂 .
Kedy idete na ďalší pobyt?

adra22
10. srp 2011

@iwuskaaa No presne mali by sme ísť v januári ale Dr. mi povedala že ak by sa zase niečo uvolnilo tak skorej. Boli sme teraz v juli a viem že kvoli poisťovni môžeme ísť najskôr za 3 mesiace.

axi22
10. srp 2011

ahoj,mam 3rocnu dcerku a od narodenia cvicime vojtovou metodou a musim povedat,ze jej to velmi pomaha.Mala sa narodila s deformitou LHK.

ja.nu.la
15. srp 2011

@tinuskaha Ahoj,tak v piatok sme sa vrátili z REH pobytu v Martine.Bolo perfektne.Detičky si posilnili svalstvo a mamičky "dovolenkovali". Ja som bola naozaj velmi spokojna. Príjemné prostredie veľmi mile sestricky na velmi vysokej profesionalnej urovni. Neviem ak máš nejake otazky pýtaj sa. :D

brego
15. srp 2011

Zdravím všechny maminky, které cvičí Vojtovku. My cvičíme s prcekem od 2 měsíců, má asymetrii trupu a zvýšený svalový tonus. Zatím se plazí, ale neumí se vzepřít na natažené ruce, proto jsme před 14 dny dostali nový cvik tzv. 1. pozici a od té doby je cvičení doslova "boj o život". Malý se vzteká, brečí a udržet ho je pořádná fuška. A vůbec nemám pocit, že by se nějak zlepšil. Máte s tím někdo zkušenost? Nemáte nějaké rady, jak podpořit to vzepření na natažených ručkách?

zuzulienka17
15. srp 2011

@ja.nu.la Ahoj, my ideme na pobyt koncom septembra. Chcem sa spýtať, kedy sa nastupuje na pobyt v pondelok ráno alebo v nedeľu. Kedže pobyt trvá 2 týždne,tak sú procedúry aj cez víkend, alebo je tam voľno? Pozerám, že máš synčeka zhruba v takom veku ako moja dcérka. Ako je to s príkrmami? Pripravovala si si sama stravu pre malého alebo je to nejak zariadené?