Dcera hůř slyší. Může to být zvětšená nosní mandle?

eloana
7. pro 2011

Rada bych se zeptala, zda nekdo nema zkusenost.....
Jiz vice clenu z rodiny ma pocit, ze dcera hur slysi..... televizi ma nap lne pecky -nam tvrdi, ze ji neslysi- nekdy reaguje okamzite,ale nekdy se nekolikrat zepta- co..... vcera mi rekla, ze ma jiz delsi dobu zalehle obe ouska (nedostala jsem z ni, co je delsi doba)) Kazdopadne dneska jdeme k detske se synem, takze se poradim
Je mozne, ze by to mohlo byt treba zvetsenou nosni mandli?? zanety stredousi netrpi, obcas ryma a kasel ,ze by vyrazne chralapal to ne.. a zda spi s otevrenou pusou jsem si nevsimla...
Diky

moudivlacek
7. pro 2011

malej ma treti tyden kasle,sli jsme k doktroce,tak nic nevidela,neslysela a poslala nas na ORL,malej ma zvetseny nosni mandle a na jendo ousko hur slysi,ja to teda nepostrehla,ale dle toho stroje ano,takze mozne to asi je 😉

coxa
7. pro 2011

Myslím si, že to může být i zvětšená mandle, třeba i tekutinu v uších. Je potřeba to hlídat, aby se nevyklenul bubínek a nestalo se to chronický. Ale těžko radit po netu, určitě bude lepší dojít na ORL. Nám hrozilo odstranění mandle, ale díky homeopatikám je po starostech. 😵

berenika39
7. pro 2011

určitě. petr má dva týdny za sebou zákrok, opravdu neslyšel, televize nahlas, pořád se doptával, i špatně vyslovoval některá slova, reagoval na potřetí 😀 , v noci mě neslyšel vůbec. měl v uších tekutinu, při mandli mu píchli obě uši, odsáli tekutinu, která se tam hromadí a zázrak se koná, slyší i to co nemá, opravdu je to rozdíl. nenechávej to zbytečně, opravdu může to poškození sluchu být pak problém. petas nikdy zánět stř. ucha neměl.

lojzina
7. pro 2011

souhlas s berenikou,my to meli uplne stejne....

zevina
7. pro 2011

mandle to samozřejmě být může, na orl bych raději zašla, ale dříve než kývnout na zákrok, tak bych stejně jako @coxa vyzkoušela homeopatika 😉 pokud je zvětšení jen II. stupně, tak obvykle homeo zaberou a odstranění mandlí není třeba

anehap
8. pro 2011

souhlasím s @coxa a @zevina, mojí sestře hrozilo také vytržení nosní mandle(už 17 let zpátky) a homeopatie zabrala - měla dětskou homeopatku 😉 Na ORL si dr. klepali na čelo a pak nevěřícně zírali, určitě bych taky nejdřív vyzkoušela 🙂

berynka
8. pro 2011

Zhoršení sluchu může být (také) způsobeno zvětšenou nosní madlí a i příčina stále pootevřených úst 😅 .