Dcera má 40° teplotu, jely byste s ní do nemocnice?

aneta0707
29. pro 2012

rano sme byly u doktorky a mala ma zanet prudusek a dostala klacid sirup. do ted ji v podstate nic nebylo, sly sme tam na kontrolu po predchozim kasli, ale behem dneska ji zacala stoupat teplota, nezabira paralen 125 +cipek panadol 125 a ted uz ma 40° . jely by ste s ni do nemocnice nebo mam pockat do rana? mam hroznej strach, nikdy teplotu nemela...
dystak poradte jak teplotu nejlip srazit, mam dost druhu sirupu i cipku na kombinovani, ale nevim jak.
diky

dendulka1
29. pro 2012

@aneta0707 zkuste spršku, ale i s těma vláskama, pak je nechte volně uschnout. Pak ještě je možné vlažné zábaly na předloktí + kotníky a holeně. 2 roky... to je ještě malinká. Pokud vám to nedělá nějaký velký problém, raději bych s ní zajela, ať na ní mrknou. Já si myslím, že to bude od těch průdušek, ale každopádně horečky má opravdu vysoké a bylo by dobré, aby na ni ještě mrkli a příp. vám dali buď nějaký ten Rectodelt nebo diazeam. S tím dávkováním po 3 hod. jste to konzultovali s dr? Nevím, kolik toho dáváte, ale přijde mně to docela dost, ale samozřejmě se řídit tím, co vám řekne vaše dr.🙂 Každopádně vám držím palce, ať je líp!!!!

aneta0707
autor
29. pro 2012

@ined77 dekujem
@amallie nevyhoda v baraku je, ze nemas sousedy. tady okolo nas je nejmladsimu sousedovi 50 a jinak tu zatim nikoho neznam. bydlime tu chvili 😒 ale nasla sem skopek na salat, tak ho tatinek napusti

amallie
29. pro 2012

@aneta0707 škopek bude taky dobrej 😵 hlavně, a't to klesne!!!

kitinka76
29. pro 2012

@petule246 tohle střídání paracetamolu s ibuprofenem je dost těžký záhul na játra!! opatrně, kamarádka skončila ve špitále a může to vést i k nevratnému poškození jater!!

samsa
29. pro 2012

@aneta0707 Pozor na ty koupele, nesmí to být studená voda, ale jen o trochu chladnější než je tělo. Rozhodně ne ledová voda!
Moje děti mívají taky 40tky, nejvíc měla dcera 40,5 st při chřipce a to jsem byla řádně na nervy. 41,5 st si nedovedu představit, moje děti při 40 jsou úplně mimo 😔 Držte se!!!!

dendulka1
29. pro 2012

@aneta0707 škopek, dobrý nápad! Bobánek malá, myslím na ni, ať je jí líp....

marjama
29. pro 2012

@aneta0707 tak se držte! Ať to dobře zvládnete! Sázím na ty octové ponožky 😉 Ty určo zaberou 😉 Myslím na vás!

dendulka1
29. pro 2012

@kitinka76 no, nevím, proč kamarádka střídala paracetamol s nurofenem, ale malé děti nemají vyvinutou termoregulaci a lehko může dojít k přehřátí k organismu a závažným zdravotním problémům, proto je prioritou snížit teplotu. Pokud se střídá co 4 hod. v dávce odpovídající hmotnosti dítěte a předpokládá se, že to nebude týdny, ale dny, nemůže se nic stát. nevím, ale u kamarádky to musela být dlohodobější záležistost (užívala na bolest?) nebo už játra musela mít něčím poškozená, jinak totiž játra mají obrovskou regenerační schopnost.

evaviki
29. pro 2012

@kitinka76 tak vysoka teplota moze sposobit poskozeni mozku, tak si vyber, co je lepsie riskovat, jestli jatra nebo mozek..

@aneta0707 predpokladam, ze v zadecku odcitas 0,5 stupna..

kitinka76
29. pro 2012

@dendulka1 ano brala na bolest, poradili jí to tak v lékárně. V nemocnici skončila hned první den. Četla jsem pak na toto téma několik článků a fakt jsem se divila kolik lidí zemře ročne na předávkování paracetamolem a následné selhání jater. Neriskovala bych ani u dětí, spíš bych volila obklady na zápěstí, případně vlažnou sprchu

kitinka76
29. pro 2012

@evaviki no játra máš taky jen jedny a jsou potřeba 😉 proto bych dávala obklady nebo srážela teplotu vlažnou sprchou. Tereza má takto vysoké horečky často a vlažnou sprchu snáší velmi dobře, vždy se jí pak uleví...

ditab
29. pro 2012

S malým zkoušíme na tahle "trápení" alternativní léčby (bez léků). Na teplotu 38° jsme zkoušely ledové zábaly,bylinné čaje a různé po doma vyrobené sirupy.Za tři dny byla teplota dole bez sirupů,léků a různých chemií.Začínám pomalu věřit,že přírodně se léčí lépe..

evaviki
29. pro 2012

@ditab to ja zkousela taky a maly skoncil v nemocnici..

ditab
29. pro 2012

@evaviki U nás to proběhlo rychle a uzdravil se;) Je to asi reakce u každého dítěte jiná🙂

dendulka1
29. pro 2012

@ditab
@kitinka76
víte, ono je velký rozdíl teplota 38C a teplota u starších dětí (dívala jsem se , že Kitinka má 10l. dceru) a teplota u ani ne 2l. batolete 41,5C. Teplota do 38C sama o sobě pomáhá léčit a zjednodušeně řečeno, zabíjí si tak tou teplotou, dejme tomu bakterie a viry a proto se nedoporučuje moc srážet (vyjímku tvoří kojenci nebo malé děti rizikových skupin - např. srdeční vady), stačí právě ty zábaly, koupele, tekutiny atd. Ale jak už teplota vyletí výš, zvlášť u malých dětiček, je nutné ji srazit. Oni ti pediatři ví, proč to říkají... ale to je prostě jiná kapitola.... To jen tak na okraj a vysvětlenou.

ditab
29. pro 2012

@dendulka1 Chápu.Moje babička měla v mládí černý kašel a teploty skoro 42-myslíte, že jí někdo koupil léky?🙂 Asi těžko.Dostala se z toho a ještě žije🙂 Ale to dávám jenom příklad.Byl jí 1,5 roku.Snažím se do dětí prostě necpat příliš hodně chemie, a pokud to bude možné, zkoušet to "přirozenou" cestou;)

radka8888
29. pro 2012

@ditab Kazdy mame babicku i prababicku, ale tehdy to byla selekce....a to nechci zkouset na svem miminu. Taky nechci dite cpat horem dolem leky, ale obcas je potreba si sahnout na nos a sverit se moderni vede. 🙂

kitinka76
29. pro 2012

@dendulka1 jasně, jenže ona má tyhle horečky od půl roku 😉 u každého nachlazení a každé nemoci jí běžně odmalička stoupají teploty nad 40°C jen tak na okraj a na vysvětlenou....

aneta0707
autor
29. pro 2012

@kitinka76 vcera sem o tom cetla... doporucena denni davka pro dospeleho je asi 1 gram a jatra to znici az od 10 gramu! to je tak kdyz se lidi neridej davkovanim. a taky tam bylo, ze hodne lidi ma nemocny jatra a ani o tom nevi a pak staci i jenom minimum alkoholu k paracetamolu a je to hodne spatny... ano, lidi se predavkovavaji paracetamolem, ale vetsinou si za to muzou sami...

@evaviki jo odcitam, ale mam takovej blbej dotaz, jak dlouho zustane srazena horecka? myslela sem aspon pul hodky, ale srazily sme to na 38,3 a za 10 min mela zase 39. ted ma ponozky a pak se pujde znovu vykoupat

ined77
29. pro 2012

@ditab ...já nesrážím klidně do 39C, ale s ohledem na okolnosti a jen u staršího..okolnostmi mám namysli třeba bolest hlavy a pod. prostě je opravdu nebetyčný rozdíl teplota 38C a horečka 41C 😔 ....zvlášť u takového prcka.
naše malá měla včera skoro 40C, dnes už je lepší, má ATB po zjištění CRP, dnes horečkuje starší, ale ne až tak moc...ale on už přeci jen poví co a kde ho bolí. stejně bych při tak velké horečce šílela i u něj.

kitinka76
29. pro 2012

@radka8888 samozřejmě!!! moje děti také berouu antibiotika a antipyretika, já jen říkám, že než cpát dítě paracetamolem a ibuprofenem horem dolem a poškodit mu játra, tak budu srážet teplotu také alternativní cestou jako je vlažná sprcha

kitinka76
29. pro 2012

@aneta0707 kámošce právě v lékárně poradili, že brufen může co 4 hod a panadol taky, takže to má kombinovat... panadol, za dvě hodiny brufen, za další dvě panadol... a takhle dopadla ☹
ty horečky to nadlouho nesrazí, spadnou až zaberou antibiotika 😒

dendulka1
29. pro 2012

@kitinka76 tak to ale kamarádka špatně pochopila . Brufen, 4 hodiny pauza, Paralen, 4 hodiny pauza.

marketma
29. pro 2012

Tak to já bych neváhala a jela do jiné nemocnice..... nad 40 stupňů se mohou objevit komplikace viz. febrielní křeče atd., nechci saozřejmě strašit, ale neváhejte a jeďte!!!!

evaviki
29. pro 2012

@aneta0707 jj, znam, nam zrazilo teplotu na 39,5 a na 15 minut.. Pak mal zese pres 40 ☹ octove ponozky obvykle zaberaju tak za 20 minut, kazdych 15 minut ich znova namoc a vyzmykaj.. Inak unas boli situacie, kedy teplotu zrazil iba dospelacky panadol, ale to ti este neprehltne.. Skuste a aknebude klesat, tak urcite na pohotovost..

aneta0707
autor
29. pro 2012

@evaviki tak to jo, uz sem se lekla ze je mala fakt extremni pripad 😲 ponozky namacim po 10 min, protoze jsou skoro suchy. topime v kamnech, sice zvlhcuju, ale nic moc. dneska se uz na kamnech vyparily 3 hrnce vody a jako by to nebylo videt.

majajaja
29. pro 2012

u nás nejvíc pomáhaly taky octové ponožky

hojda
29. pro 2012

@kitinka76 Musíš si hlídat maximální dávku na den.

hojda
29. pro 2012

@aneta0707 Homeopatika Belladona, rozdělat do vody a nechat popíjet dítě.

natalie77
29. pro 2012

@aneta0707 Držte se!!! Úplně vím, jak vám je, také to máme za sebou ☹ . Bylo to hrozné, horečka nešla pod 39,5....a já z hyperaktivního upovídaného a věčně veselého klučíka měla ležícího broučka, který nereagoval...na pohotovosti nás vystrčii, že má malý nějakou virózu......horečka dolů nešla....já se bála....člvoěk čte na internetu hnusný konce.....tak sjem si říkala, ať mě mají na hysterku, to je lepší než abych něco zanedbala...jeli jsme do nemocnice....kde mi také řekli, že je to viróza, tak jsem řekla, že se nehnu dokud neudělají nějaké vyšetření....že prostě vidím, že moje dítě za těch 5 let, co ho znám, trpí a není to jen viróza.....já kliďas jsem tam dooost ječela, protože jsem se hrozně bála...syn byl často nemocný, ale tohle už bylo hrozné....tak zavolali nějakého jiného lékaře...ten nás poslal na rentgen, udělali crp, výtěry, odběry krve....no a nechali nás tam, protože měl zápal plic.... 😝 , pak jsme chodili 2 x denně na inhalace.....
No a pak se nechtě odbýt a věřte doktorům.....já jim věřím, ale taky znám svoje dítě....
Přeji hodně síly...držte se, myslím na vás.
Sirupy nám nikdy moc nepomáhaly, protože je syn zvracel...takže jsem střídala čípky, zábaly a koupele.....držte se, bude zase líp!! Hlavně nic nezanedbat a nepodcenit.... 😉