Dcera má 40° teplotu, jely byste s ní do nemocnice?

aneta0707
29. pro 2012

rano sme byly u doktorky a mala ma zanet prudusek a dostala klacid sirup. do ted ji v podstate nic nebylo, sly sme tam na kontrolu po predchozim kasli, ale behem dneska ji zacala stoupat teplota, nezabira paralen 125 +cipek panadol 125 a ted uz ma 40° . jely by ste s ni do nemocnice nebo mam pockat do rana? mam hroznej strach, nikdy teplotu nemela...
dystak poradte jak teplotu nejlip srazit, mam dost druhu sirupu i cipku na kombinovani, ale nevim jak.
diky

slunecko123
29. pro 2012

ahoj bud bych jela - za to nic nedas nebo bych aspon zavolala na detskou pohotovost a poradila se.

patty1
29. pro 2012

Ahoj, urcite bych jela nebo volala na pohotovost nebo 155. Nam dr.rikala, pres 39 jedte do nemocnice. snad uz je to lepsi, at vyzdravite.

mamkamarketa
29. pro 2012

@aneta0707 mas doma diazepam? Pokud ne, jed si pro nej na pohotovost.

petule246
29. pro 2012

@aneta0707 - snad už je malé líp, ale nám na horečky líp zabírá nurofen (když je potřeba střídám s panadolem po 3 hoďkách, ale po nuráči malému teplota klesá víc) a pokud měla horké nožičky a celá hořela, tak mám taky super zkušenost se zabalením nožiček do mokrého ručníku.

slundo
29. pro 2012

V tehlech případech je lepší zavolat dětskou pohotovost domů . Jinak jednou z nejúčinnějších rad na horečky jsou studené zábaly. Je to pro děti nepříjemné, ale pomůže to. Pokud je to nad 39, tak dítko zabalit do studeného mokrého prostěradla, ruce dát mimo a pak ho zabalit do teplé deky .

aneta0707
autor
29. pro 2012

zabaly delame uz od vecera a nepomahaj, po zabalech ma 39,5 a leky porad neucinkujou. na pohotovost sem volala a mame prijet pokud to neklesne behem dneska, pry leky muzou zabrat az po par podanich... ted chudinka lezi v posteli a nemuze se ani zvednout, neji a musim ji nosit na zachod. jeste ze hodne pije a porad mluvi

aneta0707
autor
29. pro 2012

drzte mi palce, odjizdime do nemocnice. stoupla na 41

ined77
29. pro 2012

@aneta0707 ...držím palce!!....to už je opravdu moc ☹

aneta0707
autor
29. pro 2012

@ined77 dekujem, tak pani doktorka ji ani neprohlidla, zvysila davkovani leku na teplotu a poslala nas domu ☹ mame to ale zdravotnictvi ... ☹

ined77
29. pro 2012

@aneta0707 ...zrovna jsem se chtěla zeptat jak jste dopadly. je pravda, že ATB zabírají třeba až za 48hod., ale pořád jde o malé dítě, tak aspoń za prohlídku by to stálo myslím 😨
ať je malé brzy líp!!

boban
29. pro 2012

@aneta0707 proboha 😔 hlavně že si vzali 90kč poplatek co 😠 😠 😠 jak je malé ted??? kleslo to?? hlavně nedělej obklady,pokud má studené ruce nebo nožky,mohla by chytit křeče 😉

ined77
29. pro 2012

@aneta0707 ...ten diazepam vám aspoń napsala?

aneta0707
autor
29. pro 2012

@boban
@ined77
ne nenapsala vubec nic, znova skonstatovala ze ma zanet prudusek, ale to je vsechno. mam ji delat zabaly celyho tela, ale to se mi nelibi, delam zabaly rukou, nohou a hlavy aby to nebyl takovy sok.
jinak delala jak ji to zajima, divala se na zpravu z minula, ale ani si ji neprecetla! a vite jak to vim? je tam totiz napsano ze sme prisly do kontaktu s cernym kaslem, ale ona ani nemrkla a poslala nas domu... uz se tesim na pondeli k nasi doktorce, ta aspon udela krev a moc... (jinak jestli to neklesne aspon trochu, tak pojedu zitra do jiny nemocnice. po 3 dnech by mely zabrat leky)
o poplatek si samozdrejme rekly

ined77
29. pro 2012

@aneta0707 ...to je fakt děs 😖 . kdyžtak malou sprchni vlažnou vodou, cca těch 37C, to by jí mělo taky ulevit a kdyby to neustalo, jela bych tam zítra znovu a nenechala se odbýt. určo tam bude jiný dr. 😉

aneta0707
autor
29. pro 2012

@ined77 bohuzel, myslim, ze s timhle pristupem ma u me ta nemocnice veeelky minus, takze pojedu jinam. mam to stejne daleko do 3 velkych nemocnic, tak si muzu nastesti vybrat 😉 a na sprchu a zabaly si musim pockat az se probere, mala uz od 2 spi, jen doplnuju caj a nosim curat ☹

ined77
29. pro 2012

@aneta0707 ...tak to jo s tím výběrem.
ale teda to co čtu se mi moc nelíbí 😨 ...horečku má pořád, zkoušela jsi ji probrat??

marjama
29. pro 2012

@aneta0707 ahoj, teda to je ale síla ten přístup dr. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Nám na horečku pomáhají "octové ponožky". Dáš asi 1 - 1,5 l studené vody a do toho přidáš 1 polévkovou lžíci octa. Do toho namočíš ponožky a navlíkneš je malé na nožičky, teda pouze v případě, že je nemá studené! Takto opakovat vícekrát. Nám vždy zabírá na 100 %. Držím moc palce, ať horečka klesne!

aneta0707
autor
29. pro 2012

@ined77 jo jo, pije a komunikuje, pak vzdycky usne. neni se cemu divit, ja delala zabaly do dvou a manzel do peti rano, takze nespala. jenom dopoledne asi dve hodinky. teplota se ji drzi na 39,6 s nurofenem a cipkama, ale kdyz prestavaji pusobit (cca 3,5hod) tak ma 40,5 - 41,5. pro me je hlavni ze pije, uz vypila pres litr od rana

aneta0707
autor
29. pro 2012

@marjama diky

boban
29. pro 2012

@aneta0707 já nevím,ale asi bych jela znova do nemocncice..píšeš,že teplota klesne vždy jen nachvíli a ani né o moc 😒 já bych už jela...přeci jen je to dítě.. 😔
Můj syn měl začátkem května poprvé 40horečku,nikdy více neměl...a byl totál mimo..měřila jsme mu teplotu a on chtěl maminku 😕 přitom jsem byla u něj..dala jsem mu čípek (my máme od dr. napsaný Mexalen a ten zabírá tak do 5 minut) a fakt do 5 minut byl při sobě,jen jsme ho oblíkla a valili jsme do nemocncice 😉 jako kdyby měl 41,5 tak bych neváhala..to je strašně moc 😔 😔 😔

marjama
29. pro 2012

@aneta0707 ježiši, to jí to vždycky stoupne až na 41,5 ?!? Tak to já bych teda frčela do nemocnice a nehla bych se otamtud, dokud by dr. něco neudělali!! Nenech se odbýt!

ined77
29. pro 2012

@aneta0707 ...ježiš, takové horečky...já nevím, ale asi bych nevydržela při takových horečkách doma a jela se ukázat ještě jinam, když je ta možnost 😔 . já vím, že to není zrovna super tahat dítko v horečkách, ale tohle už je přeci jen moc ☹ .
že pije je super.
kolik jí je roků?

ined77
29. pro 2012

@marjama ...že jo? ☹

amallie
29. pro 2012

@aneta0707 odkud jsi a kde jsi s ní byla? jináč mi klacid dobraly včera a rada zněla z pohotovosti taky, vlažná koupel, po třech hodinách střídat léky na teplotu, hodně pít a spát a pokud by neklesala, přijet či volat druhý den

dendulka1
29. pro 2012

ahoj, místo zábalu zkuste vlažnou koupel (ne studenou, ani ne studené zábaly!!!), teplota nesmí prudce klesnout, ale pozvolna. napusťte jí příjemně vlažnou vodu, namočte i vlásky , chvilenku jí nechte posedět ve vaně i s těmi mokrými vlásky. Antipyretika střídat ibuprofen (např. Nurofen, Brufen) s paracetamolem (např. Panadol) po 4 hod. Z babských receptů prý pomáhí vlažný angreštový nebo malinoý kompot, který má údajně antipyretické účinky. Divím se, že vám nedala dr. na LSPP Rectodelt čípek (což je hydrocortison) a klesne po něm docela dobře teplota nebo diazepam, aby se zabránilo febrilním křečím. ATB by měla zabrat do 48 hod., zpočátku takové vysoké teploty opravdu můžou být, ale je důležité je srážet. Zítra už by to mělo být o chloupek lepší , pokud ne a teploty by se stále držely přes 40st., kontaktovala bych opět LSPP. Vloni měla malá přesně na vánoce angínu a než zabral penoš, tak měla taky teplotu do 41C, ale jsem zdravotník, tak trochu vím, jak na to.

amallie
29. pro 2012

@aneta0707 naše ale teda měla max. 39,6, víc ne a po lékách jí to klesalo a zase stoupalo, jak přestaly působit
mít přes 40, tak jedu určitě nebo i bych volala lékaře domů 😲

evaviki
29. pro 2012

@aneta0707 cim a kde merias teplotu? my sme mali 40,7 celu noc a ostali sme doma.. na pohotovosti stejne nic neudelaji, v extra zlych pripadoch sa davalo do vany s ledem (skusenost kamaratky, dostala pak zapal ledvin).. kazdopadne urcite octove ponozky, taky ji vyzlec a vlez si s ni pod sprchu, nebude to taky sok, ked bude u teba v naruci.. ak straca vedomi, tak volej pohotovost..

aneta0707
autor
29. pro 2012

@evaviki mame prikladaci teplomer, ale merim i v zadecku a je to stejny
@amallie sme z jablonnyho, byly sme v jablonci, mam moznost jeste lipu a liberec...
@dendulka1 nemame vanu, uz sem o tom premyslela, ale nemuzu najit ani vanicku ani bazenek, po lete sme to nekam uklidily... a ty leky stridame jak pises, ale ne po 4 hodinach, ale po trech, dyl to neucinkuje..
@ined77 za mesic ji budou 2, jenze sem fakt zoufala protoze jeste teplotu nemela...

jinak sem volala pohotovost, tak jdeme osprchovat vlaznou vodou, zkusim ji dat ty octovy ponozky a kdyz to neklesne tak mame jet do nemocnice

ined77
29. pro 2012

@aneta0707 ...myslím na vás, to je ještě miminko ☹

amallie
29. pro 2012

@aneta0707 aha, tak tyhle nemocncie neznám, ale zkus tu koupel, půjčit vanu od sousedů, nebo nějakej kýbl, nebo teda zkusit i sprchu, ale prej to chce koupel, že tam může sedět
moc držím palce, je to hrozný, když jsou děti nemocné ☹