Dcera má horečku. Může jít o virózu nebo zoubky?

tiki
11. pro 2007

Holky, naše Zdíša dostala předvčírem horečku (měla přes 39), včera to trošku kleslo, ale pro změnu začala zvracet. Doktor říkal, že je to asi nějaká viróza. Včera večer jsem ale koukala, že jí vylezl nový zub. Nevím, jestli je to shoda okolností, nebo jestli to může být tím zubem. To mi ale přijde trošku divné, protože když jí lezly první tři jedničky, tak jí vůbec nic nebylo. A že by při té čtvrté měla tři dny takovéhle horečky a zvracela???
Nemáte některá podobnou zkušenost???

shmudlinka73
11. pro 2007

Při takhle vysoké horečce je lepší jet do nemocnice a nechat udětat malý krevní test a kultivaci moči.Mýmu prckovi se z teploty 39 stupňů vyklubal zánět ledvin.

tiki
autor
11. pro 2007

No, já byla včera u děckaře, ten říkal, že kromě teploty je všecko vpořádku. Ale jestli to do zítřka nepoleví, asi do té nemocnice budeme muset 😝

shmudlinka73
11. pro 2007

Jestli jí po např.paralenu ta teplota zase vyleze nahoru a nemá rýmu nebo kašel jela bych i kdyby mi měli vynadat.

johanda
11. pro 2007

Tiki, může to být zubem a virózou dohromady. Srazí Zdíše Paralen teplotu? Zkus i zábaly - každou nožičku ji obal plínou namočenou ve vlažné vodě a ještě zaviň do ručníku.
Horečka by měla klesnout do 3 dnů, pokud ne, asi jí nasadí ATB.

tiki
autor
11. pro 2007

Já teď paralen dávat nemůžu, protože dostala průjem. Tak dávám Nurofen, ale ten nezabírá, pořád má přes 38. Zkusím ty zábaly. Ted jsem volala doktorovi a ten říkal, že mám přijít zítra ráno na výtěr...

johanda
11. pro 2007

tiki, účinné je taky střídání léků s paracetamolem a ibuprofenem co 4 hodiny. Třeba Panadol Baby (sirup) s tím Nurofenem. Kolik má přes 38? Měla už šestou nemoc?

tiki
autor
11. pro 2007

Sestou nemoc nemela. Ma tak kolem 38,5. Ten Panadol bysme mohli zkusit...

tiki
autor
11. pro 2007

Jo, a pri seste nemoci se zvraci a je prujem???

johanda
11. pro 2007

tiki hlavně to drž pod 39. Neboj, asi to bude nějaká ta viróza. Johanka teď chudák zápasí se zánětem průdušek, už od soboty má kolem 38, atb ji neminou ☹

shmudlinka73
11. pro 2007

Při šesté nemoci má dítko asi 3dny teplotu jinak nic.Pak se osype,teplota zmizí a ta vyrážka taky,myslim.

janeses
11. pro 2007

Ahoj tiki, může to být šestá nemoc, mý ji měli nedávno...malá měla taky průjem...tři dny vysoké horečky, pak se osypala...měla průjem i zvracela, vůbec nejedla....všechno dohromady...taky jsem si prvě myslela, že to jsou zuby, ale doktor říkal, že u zubu nejsou tak vysoké horečky....myslím, že to bude šestá nemoc, nebo nějaká viroza...hlavně dodržujte tekutiny, ať Vás nepošlou na kapačky....držím palce 🙂

tiki
autor
11. pro 2007

Kdyz ja do ni krome MM nedostanu ani kapku 😒 . Teda kapku jo, ale vic nez lzicku ne. Tak furt jenom kojim, uz jsem totalne vydumlana, ale zase si rikam, ze je to pro ni to nejlepsi...
Ja bych mozna verila na virozu, minuly tyden byl nemocny manzel, tak to mohla chytit. I kdyz to by byla docela dlouha inkubacni doba 😲

kacka79
11. pro 2007

Ahojky, tak mi měli minulý týden 2 dny taky 39°C, po paralenu to kleslo ale začala nám hrozná rýma a kašel... takže u nás to byla viroza.. ale jestli nemáte jiné příznaky, přičítala bych to těm zubům, ať je Vám líp 😉

tiki
autor
12. pro 2007

Tak dneska uz jsme skoro OK, asi teda zuby nebo viroza, 6. nemoc ne 😉

johanda
12. pro 2007

tak to je fajn, Tiki. Johanka včera večer dostala první dávku atb ☹ . Na průduškách jí to píská, no co už.

tiki
autor
12. pro 2007

Jo, jen mi porad nechce jist a porad by se kojila. Jak vidi lzicku, tak je zle 😒

tiki
autor
12. pro 2007

Johando, a moc preju, aby byla Johanka co nejdriv vporadku...

tiki
autor
12. pro 2007

Tak to prece jen asi byla ta 6. nemoc, protoze ted vecer koukam, a cely oblicejik a castecne i telicko ma pokryte droboulinkou krupickou 😲

minnie77
24. dub 2012

@tiki Páni, nurofen nezabírá?? Tak nám teda vždycky. Valstně nic jiného na horečku nepoužívám. Jinak střídání léků každé 3-4 hodiny s jiným lékém (dvě odlišné látky) je také dobrý postup. Syn měl šestou nemoc a tak jsme to střídání praktikovali.

zuzanaa2
27. dub 2012

to je normalni, ze zvraci, ale asi to bude viroza, jinak by nezvracela. Moje dcera zvracela vzdycky, kdyz byla nemocna a musela jsem ji davat nurofenove cipky, jinak by vsechno bylo venku.