Dcera přes den pořád pokašlává, máte zkušenost?

ninach
2. led 2013

Ahoj,od ostatnich maminek casto dostanu lepsi radu nez od ruznych doktoru a tak bych se chtela zeptat,jestli nekdo nemate stejny' problem' jako my.Dcera (4 roky) porad pres den pokaslava,neni to kasel,ale takove jako ehm,jako by ji neco vadilo v krku ,nevim,jak to presne popsat.Mozna by to mohl byt i zlozvyk,ale to se mi moc nezda.Mela kasel asi pred mesicem,no a od te doby to dela,nekdy i vicekrat za minutu,nekdy treba par hodin ne,a pak zas.Spi dobre.Nemate nekdo podobnou zkusenost?

jaa
2. led 2013

nejspíše jí tam něco dráždí..Zkus s ní zajít k Dr na výtěry..

mailli
3. led 2013

já měla teď nedávno rýmu a kašel a dodnes cítím "něco" v krku, že mám tendenci si několikrát za den odkašlávat (a nic z toho samozřejmě není)... dnes mě napadlo, že si zkusím ráno dát něco na odkašlávání (Mukosolvan sirup), tak uvidíme... ale netuším, jestli tvoje malá slečna má stejný "problém". bude to znít hloupě (a rozhodně si nijak legraci nedělám), ale zkusila jsi se jí zeptat, proč takhle pokašlává? mně občas malá je schopná říct, co ji trápí, tak si myslím, že když tvojí slečně jsou 4 roky, že se určitě vyjádří o trochu líp než to moje 2 a půl letý dítko 😉

mamkamarketa
3. led 2013

A neni to alergie? Takovyto simrani v krku kolikrat cloveka nuti si "zakaslat"

ninach
autor
3. led 2013

@mailli ptala jsem se ji,jestli ji tam neco skrabe nebo to dela jen tak,jednou mi odpovedela,ze skrabe a podruhy,ze jen tak 😉
@jaa s my bydlime v Italii,tady to zdravotnictvi nestoji za nic,vyter nam tu nikdy nedelali.Dokonce moje mami( dela laborantku v CR) ,kdyz za nami minule prijela,privezla vsechno s sebou,protoze mala byla casto nemocna,udelala ji vyter,nahrivala to tu na topeni a vysel ji pneumokok

breebeeerka
3. led 2013

Můj malý....má 6 let...mi dva roky porad tak pokaslaval...presne tak jak pisete...nekdy treba 3hod nic...nekdy co 2min...jakoby ho neco skrabalo v tom krku...uz me to zacalo stvat a nedalo mi to...a objednala se na alergo....jako maly ( cca od 1 roku hodne trpel na laryngitidy)...vysledky z alergo vysly HODNE blede....temer 90 procentni alergie na roztoce...takze denni utirani prachu,vytirani apod....dostali jsme zyrtec 2x denne pul tbl.A na noc davam SINGULAIR...jsou to tbl na roztahovani prudusek...a maly je opravdu ready...BUCH BUCH.....Zkuste tu alergo...jinak vytery z krku veskere dobre...

terezale
3. led 2013

Ahoj,
já taky furt pokašlávám a je to tím, že jsem zahleněná, tj. nedoléčený kašel. Takže jestliže to trvá takhle dlouho, asi bych jí vzala k doktorce, anebo jí alespoň zkusila zavolat. Respektive možná zkus několik dní ji dávat termoláhev na prsa, nám to skvěle zabýrá na různé druhy pokašlávání.

jaa
3. led 2013

@ninach Tak jedině poprosit maminku,aby to poslala..Myslím,že tam toho bacila bude mít zase:_(((

ninach
autor
3. led 2013

@breebeeerka mala taky trpi na laryngitidy,kazdou zimu,mohla bych to zkusit,jestli to neni nejaka alergie.Mame doma 2 psy 😒 .Nemel vas maly taky potize s usima?Nam uz se to tahne skoro 3 mesice,ani ji neboli,spis asi neco vadi,dostavala antibiotika na zanet stredniho ucha,sotva je dobrala,tak zas-mami,boli me ucho.Jestli to neni fakt nejaka alergie,ze by to bylo
k tomu

renkol
3. led 2013

@ninach Náš malý to má když málo pije, jak se napije tak je to lepší. Laryngitidy má taky často, ale tohle jeho pokašlávání většinou má, jak on říká že má sucho v krku.

deniskaka
11. led 2013

@ninach Krásný den, nemohla by mít malá sinusite? Pokud se jí vracejí často záněty, bolest ucha apod, tak by to mohlo být ono. Ten kašel dráždivý může být alergii, může to být ale jen reakce na nějaké irritační části, či stres, fyzická námaha. Když ji zkusíte zatlačit na sinusoidy ve tváři, cítí bolest? (v oblasti kořene obočí, pod očima kolem nosů,...) Pokud kašle tak dlouho, tak zkuste sama požádat lékaře o výtěry, aby mohl udělat test ze slin, nemyslím si, že je neumí udělat, spíše jen nejsou třeba je zvyklí dělat tak často! 🙂

ninach
autor
11. led 2013

Ahoj,tak jme byli s malou u jednoho sikovneho doktora na usnim,rikal,ze je zahlenena,ty usi ma od toho a na pokaslavani rikal,ze to bude spis zlozvyk,ptala jsem se ho na moznost alergie a na to mi rekl,ze by mohla byt,ale na test je jeste mala.Myslim si,ze jestli je,jak rikal zahlenena,tak ji to muze v tom krku drazdit

katkvy
11. led 2013

Musím se zkušenost s tím to problémem. Naši malou tohle trápilo téměř tři roky. Začalo to tím, když začala chodit do školky a tím, že nastoupila do školy to i skončilo. Doktoři už se mnou nemínili bavit, podstoupili jsme operaci nosní mandel, dostali spoustu antibiotik, přírodní léčby, alergologii, nikde nic nenašli, A dcera kašlala a kašlala. Nejhorší to bylo hlavně ráno. A taky často se opakujcí různé virózy. Osobně si myslím, že ve školce byl nějaký bacilonosič, na kterého nedošli, nebo jí vadili nějaký typ roztočů, co tam měli v kobercích, nebo něco podobného. Ale tento rok, zatím opravdu nebyla vůbec nemocná a to už jsme přitom odstranili i všechny podpůrné léky na imunitu, které jsme před tím brali.

pramka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veronikanel
11. led 2013

Já sama mám s tímto problémy,kašel mě trápil 3měsíce v kuse než přišli na to,že mám zánět dutin!!!
Jinak má dcerka má právě teď kašel bez příčin...už jí trápí dva týdny,léčíme a dle dr. bude odeznívat ještě tak 3týdny...=(

ninach
autor
12. led 2013

@katkvy no,mala prave taky letos zacala chodit do skolky.Ale on to vubec neni jako kasel,takove spis odkaslani,jako 'hm' a dost.A treba nekolikrat za minutu,nekdy zas nekolik hodin nic.Napriklad ted si hraje a dela to porad.No nevim

katkvy
12. led 2013

@ninach malá to zase měla hodně ráno, jakmile se jakoby odhlenila, tak už byla celkem v pohodě. A zase to bylo třeba až večer.

roryna
14. črc 2013

@katkvy A chci se zeptat co jste s tim kaslem delaly? Prestalo to samo a nebo jste davaly nejake leky ?

katkvy
14. črc 2013

@roryna Ahoj, malá byla věčně na antibiotikách, k tomu jsem dávali imunoglukan, věčně nějaké sirupy, vyšetření, odstranění nosních mandlí, alergologie, nepomohlo vůbec nic. Jak nastoupila v 6 do školy, bylo po problémech. Loni, kdyby neměla neštovice, tak neměla ani jednu zameškanou hodinu. Nevím, jestli ve školce byl nějaký alergen, koberce, nebo tak, co jí vadilo, nebo se jí jen posilnila imunita, ale teď je úplně v pohodě.

sebinka2013
9. led 2018

@ninach dobrý večer, vím, že už je to hodně stará otázka, jen by mě zajímalo, jak to s tím odkašláváním dopadlo? Taky nás to pravděpodobně trápí a nevíme co s tím :-/

katarina3891
15. čer 2022

@ninach dobrý den, jak Vám to dopadlo? Je to starý příspěvek, ale popisujete přesně to, co se děje s moji dcerou (budou ji 3 roky).Jsem zoufalá . Nejdříve po nástupu do jesliček v září časté infekce horních dýchacích cest, rýma, opakující se kašel. Ok, je to asi bezne. Máme za sebou odbery, vše v pořádku, trochu snížena imunita, nepatrné, nic na to nebereme. Teď naposledy nejdříve hustá zelena rýma, poté zahleneni a kašel. Léčili jsme doma sirupy z lékárny, tohle vše přetrvávalo cca 10 týdnu, nejlepší zlepšení po dobrani léku nebylo vyléčení, ale ustoupil kašel, rýma zůstala průhledná, ne zelena, ale dcera byla strasne zahlenena. Během těch 10 týdnu 4 návštěvy u pediatra, vždy poslechl, vyšetřil a poslal nás domu s tím, ze je zahlenena nema to na pruduskach a ze máme léčit mucosolvanem acc a podobne . Nedávno jsme dostali doporučení na orl ohl.časté nemocnosti. Po vyšetření na ORL zjistili, ze mamdle není nijak významně zvětšena, ale ze dcera je neskutecne zahlenena(což bezne sirupy neodstranily) a udělali stěry. Vyšel streptokok asi hodně, protože nám nasadil ATB Augmentin sirup , ten teď dovídáme, kašel a zahleneni je prý, rýma také, konečně! Ale… dostavil se tento šílený stav, kdy dcera neustále pokaslava , není to kašel ale takové to ehm ehm ehm a je to za minuti třeba 20x a pořad neustále dokola. Zpozorovala jsem ze při aktivitě je to méně, skoro vůbec, ale jak se zastaví, sedne, lehne je to silene a je mi ji líto, jak ji to trápí pořad a neprestava to. Dostala včera jeste sirup aerius, po dvou podaných nic, žádné zlepšení. Doufám ze to brzy přejde , není to normální. V noci když usne nic nemá, ani tohle a i kašel vůbec nic.

krytak
23. led 2023

@katarina3891 dobrý den, chci se optat jak to dopadlo u vás. Mám velmi podobný problém se 4,5 letym synem jen zatím nemáme obehnaná kolečka doktorů. Začalo nám to po laryngitide.

katarina3891
14. únor 2023

V čase, kdy měla dcera po nemoci to neustálé pokašlávání jsme odjeli k moři. Tam to přetrvávalo a když jsme se po deseti dnech vrátili domu od more ze dne na den to vymizelo.
Od té doby byla už dcera nemocná několikrát a pokud se jednalo o kašel který trval víc jak týden dva, vždy pak když jsme konečně doléčili objevil se tento stav jakoby pokaslavani, ale trvalo to už vždy jen den, dva.

anetkaak30
8. kvě 2023

@ninach Ahoj, sice je to starý příspěvek, ale potřebuji poradit syn má totéž byl nemocny mel rymu a kasel to odeznělo a den po kontrole u dr zacal pokaslavat, ale jako skoro porad je to otravny jak pro něho, tak ja uz jsem z toho taky vyrizena nevim jak mu pomoct. Dostal leky na reflux bere je 14dni a zadne zlepseni. Aerus bete uz snad rok. Alergii nema, astma taky ne a imunitucma dobrou, tak nevim co to muze byt?

sylvka
8. kvě 2023

@ninach ahoj,můj syn to měl,když jsme se rozešli s jeho tátou.bylo to psychického původu a časem to samo odeznělo.

anetkaak30
9. kvě 2023

@sylvka Děkuju za odpověď🙂
Ja si myslim, ze ma syn reflux, tak uvidime jestli ty leky zaberou no... Za 14 dni jdeme na Orl na kontrolu

anetkaak30
9. kvě 2023

@krytak Dobrý den, také s tím má syn problém začal pokašlávat po nemoci a ut to ma 14dni... Dostal leky na reflux zatim zadna extra zmena je teda pravda, ze dr si myslela uz pred rokem, ze ma reflux, ale nejak jsme to neresili. Jinak alergii nema, astma taky ne a imunitu ma dobrou, ale casto je nemocny a nekolikrat mel laryngitidu. Jak to vypada ted u Vas? Přešlo to? Nebo co zjistili? Moc děkuju za odpověď