Dcera s v noci budí, neunaví se. Máme jít k neurologovi?

fionna
24. únor 2014

Potřebovala bych poradit. Máme malou adoptovanou..její porod byl normální, sledovaná na neurologii, cvičila Vojtovku, protože točila hlavičku víc do leva a když jí dali na bříško tak měla jednu ručičku zaťatou v pěst. Při cvičení řekli, že je úplně v pořádku a na neurologii kontroly v roce přestaly. Máme,ale problém s nočním buzením i několikrát za noc. Stále kontroluje jestli jsem u ní. Dala jsem jí k sobě na postel. Stejně to nepřestalo. Má velký problém se spaním celkově i přes den s usínáním. Je jako na baterky Energizer a my na TESCO emoticon . Je stále v pohybu a neunaví se u ničeho nevydrží. Má ,,zlozvyk celá se v sedě napne a začne pérovat a houpat nohama a ozývá se jen mmmmmmmmmmmm. Nepřikládala jsem tomu význam, ale už mně několik lidí upozornilo, že s ní mám jít na neurologii. Má i záchvaty vzteku. Nechci dělat něco špatně, aby jí to neublížilo víc. Když jsme si jí přivezli bylo to malinké miminko které cucalo palec, a vrťelo hlavičkou ze strany na stranu. To už nedělá, samo to odeznělo.Jinak je neskutečně chytrá, mluví, všechno a všechny napodobuje. Nesrovnávám děti, ale ona je opravdu vyjímečná a šikovnější a chytřejší než byli mí bio kluci.Je to opravdový poklad. Jen jestli něco nedělám špatně nebo mám zajít na tu neurologii? Měli jsme toleranci na alkohol a drogy u matky. Matka tvrdila, že nic nebrala a na facebooku má fotky ze Silvestra jak oslavuje, byla zrovna s naší malou těhotná 3 měsíce...Nevím ......Poradíte prosím.Malou neskutečně milujeme a nechci dělat něco, co by jí bylo na škodu.

terinda
24. únor 2014

@fionna Ano, šla bych, pro klid duše. 😉

editah222
24. únor 2014

Já bych se nejdřív poradila s pediatrem, ale z toho co popisujete mi příjde jako normální dítě 🙂 Napsala bych, že je možná hyperaktivní, ale hyperaktivita se v tomto věku ještě nedá rozpoznat (ale moje neteř byla stejná a je hyperaktivní). Obě moje děti špatně spí a to jsem se v těhotenství alkoholu a cigaret ani nedotkla. Ovšem hyperaktivita může být vyvolaná právě třeba tím pitím v těhotenství, ale taky nemusí 🙂

verbalinka
24. únor 2014

@fionna dcera to houpání dělá taky a je to jakoby typ dětské "masturbace" - občas je úplně mimo. Vždycky se jí snažíme zabavit a naštěstí to funguje. Vztekání je normální a spánek je jsaný - i když byla malinká, tak stres, že ho máma nechce a je samo (stačí pár dní) prostě cítí a ví a bojí se, že o tebe přijde. Doporučuju klasickou homeopatii, kineziologii, klidně i rodinné konstelace apod. Jinak mi přijde normální 🙂 Držím palce. Ale klidně na neuro běž, ať máš klidnou hlavu 😉

maladama
24. únor 2014

@fionna na neurologii zajděte, pro klid duše.. onehdá jsem četla v nějakém dětském časopise u pediatry o jednom genetickém syndromu, který by mohl mít podobné příznaky (právě ta neunavitelnost a nespavost) - tak abyste měli jistotu, že to není ono a že je holčička jen normálně hodně aktivní.

fionna
autor
28. únor 2014

Dnes jsme byly na neurologii. Doktorka chtěla doporučenku od dětské..Ale když jsem jí pustila na mobilu video malé, jak péruje..Tak vypsala hned žádanku na EEG. Nevím, jak jí tam udržíme při vyšetření. Musím koupit nějakou novou hračku nebo knížku, aby byla v klidu a natočilo se EEG. V diagnóze máme napsané : Porucha chování NS. A RAS, susp. pavor noct.(asi noční děsy). Na EEG jdeme až 11.3. Moc děkujeme a budu ráda za každou radu i zkušenost s výchovou. Mám velké syny tam žádný problémnebyl, nemusela jsem křičet, šlo to samo. V roku malé mi neuroložka řekla, že malá je rozmazlená, že musíme křičet a dát hranice..No, ale teď nevím, jestli to není spíš na škodu. Popravdě nedodržovala jsem to. Tak asi rozmazlená taky bude 🙂 . Jak vychovávat dítě pokud má poruchu NS? Máte s tím zkušenosti?

jancip
28. únor 2014

@fionna Syn (právě dva roky) se v noci taky budí, potřebuje mě nešmátrat. Když není po jeho, vzteká se. Nemyslím si, že je to něco výjimečného. Stejně tak, že mnoho dětí v tomto věku ještě nevydrží dlouho u jedné činnosti. Alkohol a drogy v anamnéze matky ale mohou zvěstit do budoucna i nějaký problém s ADHD (mohou, nemusí). Nevím, jak dlouho dcera byla v DD, ale ještě může odeznívat i nějaký deprivační syndrom...pediatr Ti odpoví spíše obecně. Pokud máš ale pochybnosti, zkus se obrátit na psychologa z NRP, oni mají s těmito dětmi mnohem více zkušeností. Nemyslím si, že by křičení pomohlo.

fionna
autor
4. bře 2014

@jancip Prošli jsme přípravkou, tak o deprivací i následky pobytu v DD víme a byli jsme na ně připravení. Spíš jen rozpoznat zda jde o deprivaci ....Celou dobu jsem to tomu připisovala. Dokud jsemse starším synem nešla do PPP a malou vzala sebou. Tam psycholožka řekla, že bychom měli navštívit neurologa, že to vypadá na poruchu. Počítám s lepší i horší variantou. Spíš bych už chtěla vědět jak pak postupovat, abych něco nepokazila. Jestli se jedná o poruchu nebo ne.

saminomimino
4. bře 2014

@fionna jakožto adopčátko bůh ví jaký měla prenatální vývoj,co si z toho nese,navíc doporučení lékaře na batole křičet mi příjde jako z pravěku,mám 3 děti,každé ale totálně jiné,záchvaty vzteku nezvladatelné dítě ,to je má druhá dcera a vesele to pokračuje,je chtěná zdravá donošená,prostě taková svérázná povaha,to víme už od narození,chápu váš strach,ale myslím si že její "diagnoza" je přehnaná,že je normální dítě,jen citlivější vnímavější a ke všemu nechtěná vlastní matkou a to,to dítě tam někde v hlavě moc dobře ví,nepřeháněla bych to,ono někdy na vše stačí MAZLIT MAZLIT,láska láska,ono moc té péče od lékařů taky není dobře,myslím že vidět naše děti neurolog jdou do blázince a my snimi,jenže takto to nejde brát,a jak píšete že je na druhou stranu velice inteligentní,tak pokud opravdu bude nadprůměrně chytrá a mít vyšší IQ,to jde ruku v ruce s psychickou labilitou,géniové mají kde jaké poruchy osobnosti....

fionna
autor
4. bře 2014

@saminomimino Trefné, jak z pravěku. Při představě, že na mně někdo řve, tak se taky asi neuklidním.

jancip
4. bře 2014

@fionna Ono je to asi těžké rozeznat i pro odborníka. Já bych fakt zkusila i toho psychologa z NRP. Třeba bude vědět ještě něco navíc z anamnézy matky. Alkohol je fakt prevít a často se to na dětech nějak podepisuje.