Dcera si stěžuje na bolesti patiček a nožiček

misellll
24. dub 2014

Dobry den,zajimalo by mne zda nekoho deti meli obdobny problem.Dcera si posledni dobou stezuje denne na bolesti paticek a celkove nozicek.Avsak ty paticky jsou castejsi.Je to vetsinou pres den.Ale stalo se to i v noci.Nemate nekdo nejakej napad z ceho by to mohlo byt.Botky ma kvalitni ze zdrave obuvy.Nebo ze by byla utapkana?Proc to,ale zacala rikat az ted.Pred nedavnem male byly zjisteny bakerovi cysty v podkoleni.Ted bychom meli jit na kontrolu po vsech testech na ortopedii,pochopitelne to budu resit s doktorem,jen by mne zajimalo,jestli se nekdo s necim podobnym nesetkal.Opravdu si stezuje po'alu kazdy den.Byly dceri delany testy opakovane na borelii,chlamydie,streptokoka,artritidu vse negativni.Krevni obraz vporadku,sedimka taky.Zacina me to dost znepokojovat.Predem dekuji za jakoukoliv odezvu.

petrajurinova
24. dub 2014

@misellll kolem 4 až 8 let se můžou objevit takzvané "růstové bolesti" - je to trvalá nebo opakující se bolest nohou (většinou holeních kostí, ale může se objevit prakticky v kterékoliv části nohy), může to být hodně intenzivní bolest. Pokud je to ono, tak se s tím celkem nic moc nedá dělat, trochu ztlumit nurofenem, ale to je tak všechno - odezní to většinou tak do měsíce. Pamatuji si na to ze svého dětství (byla to opravdu taková bolest, že se na to nedá zapomenout) a prošla si tím nedávno i naše malá.

misellll
autor
24. dub 2014

@petrajurinova...moc dekuji za info...dcerku bohuzel tento problem trapi pomalu tri mesice,ze zacatku to bylo treba jednou za ctrnact dni.Nerekla bych ze je to nejaka extra bolest,neplace ale porad si na to stezuje.Rano po vyspani ji chvilicku trva nez se rozchodi..vubec netusim uz aby jsme sli na tu ortopedii🙂 kazdopadne dekuji

backstreet
24. dub 2014

růstové bolesti se hlavně vrací. Mohou trvat i několik let v různých intervalech. Mluvím z vlastní zkušenosti a jak psala paní výše, jsou to strašné bolesti. Ale jestli jí trvá ráno než se rozchodí, tak si myslím, že tím to nebude. Ani boty ze zdravé obuvi nejsou kvalitní. Manžel je protetik a takovéto boty nesnáší. Naše děti mají v botách vložky na míru

misellll
autor
24. dub 2014

@backstreet:příjde mi že má po ránnu ztuhlé nožičky...že jí prostě trvá než to rozchodí..pak jdeme třeba do školky a řekne,že jí to bolí,celej den lítá jak pominutá a pak zase,že jí to bolí...mě jde o ty patičky,myslíte že by mohly bolet z růstu??

ludva
24. dub 2014

@misellll Ahoj, myslím, že bolesti budou mít spojitost s těmi cystami :( Kdy jdete na kontrolu? Také jsem si prodělala se synem kolečko na revmatologii, tak vím, o čem píšeš... Bohužel mi dr. řekla, že to, že jsou testy v pořádku nic neznamená a JIA se může vyvinout i tak... Doufám, že se mýlím a držím moc pěsti ať je malá v pořádku 😉

strict
24. dub 2014

@ludva prosimtebe, bakerova cysta nema s nohou nic spolecnyho, pokud je naplnena, tak je to dusledek problemu v kolenu, jinak ji ma kazdej, akorat je splaskla a nedela viditelnou bouli... revmatologie a kor u deti je uplne jina kapitola...

backstreet
25. dub 2014

@misellll no nevím, možná jo, ale to by měl říct ortoped, popř. se ho zeptej jak tam půjdeš na ty vložky. Já totiž jsem jako prodavačka měla stejné příznaky jako tvoje dcera, Ráno než jsem to rozchodila, přes den klid a k večeru bolest. Manžel mi udělal vložky a teď jsem na nohách v práci i 10 hod a v pohodě. Obtíže přešly... Později mi zjistili ostruhu na patě a ani ta už nebolí. Možná to někomu připadne jako blbost, ale pro mě jsou dobré vložky v botách k nezaplacení. Každý den mám možnost vidět, že i děti, které přišly poprvé pro vložky a měly křivé nožičky v kolenou, po několika návštěvách protetiky jsou viditelně rovnější. Dnes už moc pediatři nehledí na to, jestli dítko třeba nešmajdá atd. Ale proto má pak problém, někde ho na patičce bolí, uhýbá bolesti a začne našlapovat aby ho to nebolelo a tím začíná šmajdat. Myslím, že i tomu by se pediatři měli věnovat víc. Přece jen nohy máme jen jedny a musí nás nosit celý život.

misellll
autor
26. dub 2014

@stric,@ludva,@backstreet,@etrajurinova moc vám všem děkuji za postřehy a možné příčiny,dnes jsem byla nucena s dcerkou dojed na chirurgii jelikož začala ve čtvrtek večer kulhat.Bohužel nám nijak zvláš neporadili a ani na nic nepřišli...rentgen tedy nedělali.Dcera kulhá,ale nic jí nebolí dokonce ani patičky ted ne.Odkázali nás na ortopedi,kam jsem objednány až na šestého května,už nevím co si počít.Začínám mít vážný strach.Prý by to mohlo souviset s tou bakerovou cystou,to bylo jediné,co mi doktor na chirurgické ambulanci oznámil:( jsem zase vynervovaná.

ludva
26. dub 2014

@misellll Ahoj, no já nevím... asi bych do 6.5. nečekala.... zkusila bych jinou ortopedii. Možná jsem plašan, ale přeci není normální, aby čtyřleté dítě kulhalo nebo nechodilo! Jdete na ortopedii v nemocnici nebo na ambulanci? Co dětský lékař? No nevím, když jsem volala našemu ortopedovi, že má náš Matěj občas potíže s nožičkama (2x coxitis, potom otoky kotníků, nártů, občas se vzbudí a prostě nechodí... atp), tak mi řekl, ať si řeknu dětské o žádanku a revmatologii, že to není jen tak... Tam mu udělali rozbory krve asi jako Vám a všechno negativní. Dr. říkala, že i přesto je možné rozvinutí artritidy :( Teď tedy ťukám, je klid. Vypozorovala jsem jen, že potíže mívá pár dnů po prodělané viroze nebo jen rýmě.

misellll
autor
27. dub 2014

@ludva mám telefoní číslo na doktora na ortopedii v motole hned v pondělí tam budu určitě volat...No uvidíme doktor na chirurgii mi tvrdil,že žádné kulhání nepozoruje,ale já vím přeci jak chodí normálně

ludva
1. kvě 2014

@misellll Ahoj, jak jste na tom?

misellll
autor
2. kvě 2014

Ahoj,malá přestala kulhat a měli jsem konzultaci s doktorem smetanou z motola.Prý to oprvadu je u malé způsobené bakerovo cystami pravděpodobně nás čeká operace:( jinak moc děkuji,že jsi si vzpomněla,potěšilo to🙂

ludva
3. kvě 2014

@misellll 😉 Je fajn, že už malá nekulhá 🙂 Hlavně aby byla v pořádku 🙂 Náš Matěj už má půl roku pokoj, tak doufám, že už si s nožičkama vybral své a už to tak zůstane 🙂 ťuk ťuk 😉