Dceři hnisalo očičko, po spánku ho měla zalepené

petulka25
7. pro 2011

ahoj maminky,mám 3 měsíční holčičku a dneska jí začalo hnisat jedno očičko. po odpoledním spánku měla očko úplně zalepené-máte s tím zkušenost. zítra jdem do poradny,ale čím můžu pomoci už ted-nebo speciální péče...děkuji

beruska24.9.
7. pro 2011

@petulka25 - můžeš zkusit kapky opthalmo-septonex (používala jsem u první dcerky už v porodnici). jinak tohle měli obě naše dětičky, první dcerka měla očko jako by ho zalili vanilkovým pudinkem, dr. ještě spoustu hnisu vymáčkla (ty sama nemačkej!!!) dostali atb kapičky a za týden byl pokoj. prý je to u miminek normální.

petulka25
autor
7. pro 2011

@beruska24.9. moc děkuji-už jsem posala manžela do lékárny!!!!chtěla jsem to trošku ztlumit do zítřka než půjdem k dr....děkuji a pěkný večer

eiram
11. pro 2011

Nejlepší lék je mateřské mléko, nakapat trochu přímo do očí. Je to všelék 😉

leiladelly
11. pro 2011

@petulka25 To vypadá jako bakteriální zánět spojivky, pediatr Ti dá antibiotické kapky, nebo mastičku, také se dává Ophtalmo-Septonex na výplach. Pokud by se to opakovalo, pak je dobré nechat vzít stěr a lék dát cíleně. Děti to mívají poměrně často , později s příchodem do mateřské školky, kde je velké množství bacilů, je to ještě častější...