Dceři zarůstá poševní vchod. Poraďte jak na to

rkk
14. lis 2009

Ahoj všem potřebovala bych poradit.Mam 5měsični holčičku a zarusta nam poševni vchod ☹
Muže mi někdo poradit jak na to?Doktorka radi nepouživat vlhčene ubrousky.A taky řezani jen
to se mi moc nechce ji takhle trapit.Prosim poradte nějaky učinny zasah.

soanpe
14. lis 2009

při každém koupání sofince projedu rohem osušky mezi malými pysky.
až bude malé kolem roku,tak už bude její pochva tvořit poševní sekret,který by měl bránit zarůstání
nalše malá to měla taky,ale jen maliko a dr.jí to roztáhla,natrhla, bez křiku,krve... a namazala framykoinem.
je potřeba ty pysky oddělovat .v porodce doporučují na vatovou tyčinku olej a projet mezi

dagina
15. lis 2009

Ahojky,
Také jsme s tím měli problém, vchod měla malá cca 1 cm zarostlý 😒 , byli jsme s tím na dětské gyndě, blanku narušila sondou a promazávat máme dermazulenem, po každém koupání vchod jakoby rychle roztáhnout. Teď je to OK, ale nyní máme problém s pyskama, ty zarůstají stále ☹

katty_k
15. lis 2009

V porodnici na to moc neupozornuji, ale kamaradka mi zavcas rekla co je treba delat a tak kazdy den projizdim mezi velkymi a malymi pysky a pote pres hraz navlhcenou vatovou tycinkou

rkk
autor
15. lis 2009

Dagi a neviš čím to muže být? ☹ Mam ještě 9tiletou holku a u ni to vubec neznam.
Hygienu dodržuji a snažim se ji hodně mazat.Tak nevim jestli ty ubrousky 😒
Kat a ta tyčinka ma byt navlhčená jen vodou nebo nějakou mastičkou?

dagina
15. lis 2009

Holky, já opravdu projíždím tyčkou s dermazulenem kadý den několikrát a pysky jí srustají stále, nechápu, musíme zas na gyndu 😖

tytyta
16. lis 2009

Tento problém způsobují papírové plenky.Sice nechávají zadeček v suchu,ale nechávají v suchu i "frndu". Dříve když se používali pouze látkové pliínky,tento problém nebyl.Takže tak 🙂

pajka888
16. lis 2009

holky, já promazávám slunečnicovým olejem, ten nám doporučili v porodnici

tymothy
16. lis 2009

Já ji "projíždím pysky" tyčinkou namočenou jen do čisté vody a zatím jsme bez problému. Ale je pravda, že používáme ty látkové plíny. 😉

kalo
16. lis 2009

tytyta má pravdu. Prý je to tím absorbčním gelem v plínkách, tam vysušuje. Dcera měla tento problém asi v 8 měsících. To rozrušení tyčinkou vůbec necítila, nezaplakala ani nevěděla, že jí doktorka něco udělala. Jediná prevence je mazat a roztahovat.

Ps: takové ty rady typu: holkám tam vůbec nesahat a klukům nepřetahovat- to fakt nechápu. Dospělí tam taky normálně myjí,ne? Pak to dopadá takto ☹

dorinek
17. lis 2009

Ahojky kalo, přesně takové rady, jaké tu popisuješ, jsme dostali v porodnici taky. Nesahat, nešťourat, neroztahovat. No a teď koukám jako blázen, když čtu tuhle debatu. 😨 A děláte to při každém přebalování, nebo jen večer při koupání?? 😨

tymothy
17. lis 2009

My jen večer při koupání a potom když je Magdalenka pokakaná a má "to" všude.

evi3
17. lis 2009

ahoj kočky, malá bola v látkových plenách a tiež ju to postihlo a to som ju kontrolovala a čistila kúskom gázy namočenej v olejíčku. Okolo 10-teho mesiaca, keď nastalo obdobie, že si tam nenechala siahnuť, hneď bola na brušku ... týždeň som sa s ňou "nebila" (bola som trochu zmystifikovaná, že v látkových sa to nestane) a šup bolo to tam ... našťastie len trochu (asi pol centimetra) a asi po 2 týždňoch procedúr (dermazulen + jemne odťahovať a dieťa v rukách otvorený mobil aby si nechalo) sme to zvládli. Takže asi len papierové pleny za to nemožu ...

rkk
autor
17. lis 2009

evi taky si myslim že jenom v latkovych plinach to neni.Já si myslim že spiš to bude těme ubrouskama 😒
Použivala jsem heřmánkove a jinak parfémované takže si myslim že ji to vysušilo a přilepilo se to.
Ted jsem začala použivat neparfemovane a na citlivou pokožku a zdá se mi to lepší.Tak snad se to zlepši 😉
Jinak diky všem za odpověd.

rkk
autor
18. lis 2009

Tak holky mam strašnou radost 🙂 Podařilo se mi to rozlepit.Vatovou tyčinkou namočenou v dětskem olejičku
ani to nepostřehla 😅 Mam radost nemusime na řezani 😅

kristufka
18. lis 2009

Ahoj, našla jsem tuhle diskuzi a jsem v šoku, protože mě teda v porodnici ani v poradně na nic takovýho neupozornovali. Dnes jsem se koukala a zdá se mi že má přilepené malé pysky k velkým - na dvou místech. Ten vchod asi nepoznám, já nevim, nikdy jsem si jí neprohlížela 😅 Ale myslim, že ten je v pořádku. Myslíte tedy že to mám taky zkusit tou tyčinkou? Do poradny jdeme v úterý a jsem z toho docela špatná. 😨

lienka43
18. lis 2009

Tak ja jsem uplne v soku, protoze ja to vubec nedelala a ani nevim ze se to ma nikto mi to nerekl. Male je 14 mesicu tak doufam ze to ma ok, zitra skontroluji...

rkk
autor
18. lis 2009

kristufka ten poševni vchod je slepenej od zadečku takovou blankou.Když to hodně roztahneš tak by to mělo byt vidět 😉 Ja z toho měla hrozny trauma a už se nam to podařilo 🙂 Nepouživejte parfemovane ubrousky.Ja mam na citlivou a bez parfemu.Maji je v tescu jsou modre 😉 A hodně promazavat při každem přebalovani.
Lienka ja jsem z toho taky byla v šoku taky mi to nikdo neřekl 😨 Ale pry se to stava tak to radši zkontroluj 😉

kristufka
19. lis 2009

já nikdy nepoužívala parfémované, teď poporvé jsem je koupila, jinak kupuji pampers, johnson nebo huggies vše bez parfemace, ty mi vyhovují nejvíc. Promazávám taky hodně, protože jinak je malá zachvíli zarudlá. Ach jo, to je děs tohleto. Je hrůza, že je tolik doktorek, které na to neupozorní.
A ten poševní vchod. Od zadečku ho má spojený normálně kůží řekla bych 😅 To je pech, kdybych věděla, jak ta naše pipinka vypadala předtim. Je ale fakt že to má docela vysoko, téměř až k pyskům ten spoj, tak že by jí to srostlo tak hodně?
a rrk gratuluji že se vám to podařilo rozlepit a nikam díky tomu nemusíte, jste šikulky 😵

rkk
autor
19. lis 2009

od zadečku jo to srostle normalně.Jen jak začina dirka tak jsme měly tak pul cm srust.Někdo to miva i vic a co ja jsem slyšela tak maji pak problem s čuranim.Moje znama s tim bojujou už tři roky už byly třikrat na řezani a zarusta to stejně.Jeji mala už z toho ma docela trauma.Jsem rada že se nam to podařilo a budu se tomu věnovat každy večer.

kristufka
19. lis 2009

Ještě jsem pak na to odpoledne koukala a zdá se mi že to pak srostlé má. Ach jo, to je pech fakt. Můžu se tedy zeptat jak jsi to tou vatovou tyčinkou udělala? Já se docela bojim, jsem v tomhle hrozná 😖
A s tou vaší známou, to teda koukam, že jí to pořád zarůstá. Nedivim se, že z toho má chudinka trauma, taková holčina velká už 😒

rkk
autor
19. lis 2009

ja bych nejdřive zašla k dotorce a pak to řešila 😉 .Nam to taky našla doktorka.Tu vatovou tyčinku jsem namočla do dětskeho olejičku Aviril a jela jsem pomalinku po stranach a ono se to uvolnovalo 🙂 A ani to nevěděla 😉 .A před tim než se nam to podařilo jsem to každy večer hodně roztahovala to mi poradila doktorka.Ja jsem taky hrozna cita ale lepši než aby ji řezaly 😢 A fakt o tom ani nevěděla ještě se na mě smala 😀 Tak pisněte holky jak jste na tom pa. Držime palečky 🙂

kristufka
20. lis 2009

Tak fakt tě obdivuji, ale myslim, že se taky budu snažit to zkusit sama, než abysme šli řezat. Uvidíme tedy v úterý, to jdeme k doktorce co na to řekne ona. Zatím jí to tedy roztahuji při každém přebalování, co jsem to zjistila. Děkujeme za podporu a držíme palce ať už to nesroste hlavně 😵

rkk
autor
20. lis 2009

Tak uvidiš třeba to ani nebudete mit 😉 Jinak holky mate krasny fotečky ja jsem ještě nepřišla na to jak se tam davaj 😒 Poradiš prosim 🙂 ?

crca
20. lis 2009

Ahojky my byli na prořezu v 5 měsících a ani nevěděla že jí něco dělají 😅 Ale v porodnici nám taky nic neřekli 😖

kristufka
21. lis 2009

crca vypadá to že to ty naše holky snášej dobře, co tady čtu vid 😉
rkk myslíš přímo založení albumu a vkládání fotek? je to jednoduché, klikneš fotoalba - vytvořit fotoalbum, pak tam asi můžeš vyplnit nějaký popis název a pak už tam má vložit fotografie - ale musí být myslim do 700kb jinak jsou moc velký a nevloží se ti tam. Snad jsi myslela tohle 😎 Kdyby něco písni třeba do IP.
A děkujeme za pochvalu 😵

klara.t
23. lis 2009

Holky, mám tedy holčičce každý večer projet mezi pyskama vatovou tyčinkou namočenou v tom modrém olejíčku Aviril? Abych tomu předešla?

kristufka
23. lis 2009

Ahoj já myslim, že jo, pro jistotu. Nic tím určitě nezkazíš a rkk se to díky tomu podařilo "rozlepit" 😉

kristufka
23. lis 2009

rkk koukala jsem že už sis taky založila albumek, malá je taky pěkná buchtička co? 😵 Krásné 😉

rkk
autor
23. lis 2009

Ahoj klara určitě tim nic nezkaziš tolik prace to neda a než aby jste trpěly je to lepši 😉 Ja se s tim strašně trapila nakonec se nam to podařilo 🙂 tak jsem byla moc rada že nemusime na řezani 🙂