Dceři zarůstá poševní vchod. Poraďte jak na to

rkk
14. lis 2009

Ahoj všem potřebovala bych poradit.Mam 5měsični holčičku a zarusta nam poševni vchod ☹
Muže mi někdo poradit jak na to?Doktorka radi nepouživat vlhčene ubrousky.A taky řezani jen
to se mi moc nechce ji takhle trapit.Prosim poradte nějaky učinny zasah.

plami
3. pro 2009

ahojky holky, na tento problém mě v porodnici taky nic neřekli, když jsem se ptala, jak se starat o její buchtičku, tak prý nijak....až pak moje doktorka nějak po měsíci mě upozornila, že jí mám taky čistit vatovou tyčinkou namočenou v olejíčku, aby jí nesrostly stydký pysky, takže používám klasický aviril s azulénem, akort né moc pravidelně, protože pořád dává nožičky k sobě🙂 ale že jde zarůst i poševní vchod, to jsem se teda dozvěděla taky až tady...to mylsím nám zatím nehrozí, má tu dírku spíš nějakou velkou zdá se mi 😀

crca
4. pro 2009

A koukáš správně? 😀 😀 Né to byl vtip,nějak mě to hned napadlo 😀 Mě právě řekli to samé a najednou ejhle.A s těma nožičkama je to to samé,vždycky je napne a mám co dělat jí dát aspoň normálně plínu,jsem zvědavá,jestli ty nohy bude mít u sebe i v 15ti 😀 😀

lidunka1981
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
crca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lidunka1981
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
k284
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kristufka
6. pro 2009

rkk - k doktorce jdeme až v úterý, jinak ty pysky má srostlý na dvou místech určitě - to vidim, koupila jsem si ten olejíček, ale nepodařilo se mi to rozlepit, chtěla jsem se zeptat jak teda jsi to udělala, nějaký návod? 😅

rkk
autor
6. pro 2009

Kristufka tak pak hned pisni jak jste dopadly u doktorky ju? 😉 A ten navod vzala jsem štouratko do ucha namočila do olejičku rozevřela ji pipinku a po stranach jsem to projela tim štouratkem a ono to povolilo 🙂
A před tim jsem ji při každem koupani masirovaly jakoby otvirat a pustit tak snad jsi to pochopila?

kristufka
8. pro 2009

Ahoj, tak dnes jsme byli u doktorky, jenže já na to úplně zapomněla. Kontrolovala jí ty nožičky a dostala očkování proti pneumokokovi takže dlouho pořád jen povídala a protože malá u ní hrozně brečí tak když řekla at jí jdu oblíknout aby se uklidnila a pak at ještě přijdu šla jsem a vůbec jsem po tom ani nevzdechla 😔
Tak vy jste to tim olejíčkem dělali po koupání? Já jí to zkoušela přes den, je fakt že když je rozehřátá tak by to mělo jít líp vid, akorát malá je po koupání dost nervozní, takže u nás to je vždycky honem oblíknout a k prsu. Zítra to ale po koupání vyzkouším. Jenže mám problém jí oblíknout i plínu jak má nohy úplně propnutý většinou...

rkk
autor
8. pro 2009

ahojda ja vim u doktorky je to vždy nařez ☹ tak se zeptaš přiště nooo 😉 Tim avirilkem po koupani zkus ji něčim zabavit nebo at ti někdo pomuže 😉 a to perovani taky po koupeli.Pak pisni jak jsi to zvladla.Mam na tebe dotaz taky ti mala u kojeni škrabe prso? Mě to až kolikrat boli 😠

kristufka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rkk
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kristufka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rkk
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kristufka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
iluss
10. pro 2009

Hezký večer 🙂

teda koukám na tu vaši diskusi jak vyvoraná 😕 vůbec jsem netušila, že se holčičkům musí pipinka roztahovat, aby nezarostla. Taky mi v porodnici říkali, abych s tím nic nedělala a hlavně abych to nijak neotvírala a neroztahovala. Naštěstí jí srostlou nemá, ale asi jí budu po koupání raději taky preventivně roztahovat. Mažu jí tedy hodně krémíkem, takže ji má pořád mastnou, tak srůsty snad nehrozí. A to nám vlastně i v porodnici říkali, že se pipinka a okolo ní mazat nemá, že se má mazat jen prdelka. 😕 no pak se v tom vyznejte!

crca
11. pro 2009

Ahoj holky,tak mi jedeme v pondělí na kontrolu,ale asi to bude v pohodě 😉 já teda s kojením moc zkušenosti nemám,ale mě stačí,když mě kousnou do prstu a to taky ještě nemáme zuby 😀

kristufka
11. pro 2009

Ahoj iluss - jojo to nám taky řikali jen o tý prdelce že se má mazat, ale já jsem to pochopila jako že tou rybilkovou mastí co tam mají a doma jsem jí pak už bepanthenem stejnak promazávala a tohle ... 😠
Crca - no to je dost že se tu taky objevíš 😀 Dej vědět co na kontrole 😵

kalerat
11. pro 2009

Holky držte se tématu 😉

crca
11. pro 2009

Kristufka-nějak nestíhám,vždycky když zapnu počítač,a stihnu odpovídat na jedno,tak se vzbuděj a mám po ptákách 😀 Jinak se ozvu určitě(spíš až večer),ale jsme objednaný na blbou dobu,na 11.40hod a to máme zrovna oběd 😒 ,tak bude mít asi jen mlíko,minule jsem tam čekala stejně ještě hodinu,tak aby mě chuděra jedna nudlatá nepošla hlady 😀 😀 Matěj bude doma s tátou 😅
Hodila jsem nové fotečky do fotoalba 😅

kristufka
13. pro 2009

Michalka je nemocná? Já myslela, že jdete jen na nějakou kontrolu, tak doufám, že to bude v pořádku. To bude koukat co, že místo pořádnýho dlabance dostane jen mlíčko.
Fotečky jsou krásné, hlavně jsem se docela posmála u tý co bude v tv, ta je fakt rozkošná, jak tam leží, prostě pohodička 😀
Myslela jsem že bych založila novou diskuzi, když nám tuhle promazali.
Rkk - už ani nevím, co jsem ti odepisovala... 😖 Ale bylo to něco o tom kousání, že vlastně kousne a trhne. A o tom spaní. No jdu jí založit, tohle stejně bude asi opět vymazáno.

kackan01
23. bře 2011

Ahojky a po tom zákroku na gyndě si tam malou nechají nebo můžeme jít rovnou domů??

iira
23. bře 2011

ahojky holky,doufam ze nebude vadit kdyz vam sem nakouknu .....mam skoro 3 letou holku a od malicka trpi na srusty stydkych pysku,na gyndu jsme teda nemuseli ,tak snad uz to zmaknem i ted,...jinak se ji denne musi "pampeliska"cistit ,davat od sebe a hodne dbat na hygienu,hlavne to musite davat od sebe ...kdyz byla mala bylo to dobre ,ale ted uz se nechce nechat ,no meuzi nami prijemne to asi neni 🙂

marti73
25. bře 2011

Ahoj holky.. toto téma mě zaujalo, tak jsem v noci přelouskala vaše příspěvky a teď Vám chci napsat..
Vůbec Vám to nezávidím, chudinky holčičky.. i Vy.. Nám v porodnici ukazovaly, jak jim máme čistit buchtičku, hezky rozevřít u pošť... kolem vytřít vat. tyčinkou namočenou ve SLUNEČNICOVÉM OLEJI z lékárny přímo na holčičky pak ještě od poš.vchodu projet tyčinkou mezi styd.pysky a hotovo. 🙂 my žádné problémy nemáme a používáme jednorázové plínky. Když se pokaká a má to i tam, tak jí to vytřu po okraji nejdřív vlhč. ubrouskem, používáme sensitive babylove z DM a pak ještě důkladně vyčistím slun.olejem.
Prd tomu rozumím, ale myslím si, že Aviril asi na to zrovna moc vhodný není? Obsahuje výtažek z heřmánku, který sice léčí, ale také vysušuje. 😕 Tak Vám přeji, ať se Vám to rychle srovná.. 😉 Martina