Dcerka mala horúčku 40°C, môže to byť od zubov?

nikolkaa23
25. kvě 2013

Moja 7,5mesačná dcerka má od štvrtka teploty idu jej hore zuby max. teplotu mala 37,9 no včera som ju radšej zobrala k doktorke tá povedala,že jej v hrdle nic nevidi,že to može byt od zubkov,že ak bude mat nadalej teploty mam ist s nou v pondelok rano na moč. Ale dnes ráno o 5:00 mala 40stupnov dala som jej Panadol teraz spinká,zlakla som sa prvýkrat ma horúčku...može byt taká vysoká od zubov,mám čakat do pondelka alebo radšej ju zobrat na pohotovost?čo by ste poradili?je to moje prvé dieta tak nemám skusenosti s tým..:(

saaralota
25. kvě 2013

Ahoj, já bych počkala, jak to bude vypadat, až se probudí. Když bude mít zase horečku, nebo se během dne znovu objeví, tak bych na pohotovost alespoň zavolala, nebo možná rovnou jela... 40 je vysoká horečka a já bych měla strach, abych něco nezanedbala. Pokud to byl jen ojedinělý výkyv v teplotě, tak bych počkala do pondělka (nebo prostě na to, jak se to bude dál vyvíjet). A dej na svůj pocit, to je také důležité.

veronikaka
25. kvě 2013

Malé děti mají hodně vysoké teploty. Po prvni čtyřicítce bych na pohotovost nejela. Srážela bych teplotu (dá se i mokrýma studenýma ponožkama) a dávala pití. Pokud teplota půjde dolů, tak bych vyčkala. Od zoubků to určitě může být.

atrami
25. kvě 2013

Išla by som na pohotovosť. Zober do flašky moč. Na takto malé dieťa je to vysoká teplota. Pritom najvyššia teplota býva večer.

gletnulka
25. kvě 2013

Takhle vysoká horečka podle mě od zubů určitě nebude. Spíš se mi to jeví na šestou nemoc. To jsou opravdu jen horečky a nic víc. A ty nepíšeš, že by měla kašel, nebo rýmu. Mže to trvat ještě pár dní a pak se jí na tělíčku objeví fleky. Prostě se osype. Ale pro tvůj klid si na pohotovost klidně zavolej, nebo odeber moč a zajeď si tam.

lv
25. kvě 2013

já se přikláním k názoru, že to od zoubků být může - s první dcerou jsem jela na pohotovost, a potvrdili mi to. Zavolala bych tam..

marinka
25. kvě 2013

Může to být od zoubků, my jsme několikrát měli od zubů přes 39 stupňů, a taky mám potvrzeno, že i čtyřicítky od zoubků bývají..Ale klidně to může být i ta šestá nemoc..

ivuska027
25. kvě 2013

Javi sa to ako siesta choroba. Dala by som mozno skor nurofen, lebo ten je lepsi, resp striedala. Podla toho, co pises, sa ti pravdepodobne mala dnes vecer alebo zajtra rano vyhadze a mate po chorobe, ak nie, utekaj k lekarke. Kazde 4 hodiny davaj lieky proti teplote, a rano uvidis. Nepises, ci nekasle, nesopli.. 😒

ivca_doubek
25. kvě 2013

My máme zkušenost takovou, že to může být i zánět středního ucha. U obou kluků se projevuje POUZE nárazovou vysokou horečkou, a až těsně před prasknutím teprve bolestí uší. Tyto výkyvy teplot jsou u nich cca. 2 - 3 dny (teď už vím hned, o co jde, ale po začátku jsem byla dost bezradná, navíc ouška citlivá neměli, až ke konci). Pokud má malá i rýmu, myslela bych i na tuto možnost...

hojda
25. kvě 2013

Taky pozor jakým teploměrem se měří, oni jsou mezi tím dost velké rozdíly☹

betysek
25. kvě 2013

Mně doktorka říkala, že od zoubků max teplota do 38 st. Asi bych počkala minimálně do zítřka.Kdyby měla tak vysoku teplotu i zítra, tak bych šla k dr.