Dceru hodně bolí bříško, nepapá. Strašně mě to trápí

misellll
20. lis 2009

Ahoj holky,vím že tu někomu nejspíš budu připadat jak hysterická kráva(omlouvám se za ten výraz),ale už vážně nemůžu.Máme doma čtyř měsíční holčičku co od druhého dne trpí na bříško(podle mého názoru né na prdíky)!!!!!!!!!Vyzkoušely jsme už vážně vše.Ale malé nic nezabírá.Stále se kroutí,pláče,nespinká a když náhodou usne tak pláče ze spaní a kroutí se.Nejhorší však je,že nepapá.Teď už druhý den ,jí po třech hodinách deset ml,když se jí snažim k papaní nutit tím,že jí do pusinky savičku dám znovu potom ,co jí vyplivla okamžitě šílený řev ,vím že by papala,jenže ta bolest jí to nedovolí...Za celej den nespinká.Ze včerejška na dnešek jsme měli šílenou noc ,malá naspala dohromady tak hoďku.A to se stejně kroutila a plakala.Já jsem tak moc unavená.Skoro nejím,protože nestíhám,dnes jsem se nestihla ještě ani napít.Musím malou houpat v křesílku jinak křik...Ale největší obavy mám z toho,že nepapá.Nejvíc unavená jsem však z toho,že už mám 4 měsíce strach o své dítě.Měli jsme doktorku ta pořád,že z toho vyroste,že je to normální.Co ona ví ,co je normální ona s Baruškou není od ránna do večera.Neví jak trpí,jak se chová u jídla,jak spí(nespí)!!!!Neví vůbec nic.A tak jsem se rozhodla od ní odejít.,Našly jsme doktora a řekly,že k němu přejdeme,ale jelikož naše bývalá doktorka Barču očkovala,nemůžeme od ní odejíd dokud jí vakcínu neproplatí pojišťovna.Prý kdyby jsme teď odešly VZP jí nic nedá.Ten doktor ke k terému přecházíme řekl,že jakmile přejdem okamžitě udělá malé ,vyšetření stolice,moči,krve,bude chtít ulz. bříška a pošle nás na gastroentrologické vyšetření,ale nemůže dřív než 1. prosince.Dnes jsem se rozhodla,že v pondělí pujdu za bývalou doktorkou a řeknu jí,že jí tu vakcínu zaplatím já ,ať se to urychlí a začne se něco dít!!!!!Mám o malou tak šílený strach.Když malá náhodou usne já nespím,protože jí stále kontroluji a kouká jak se jen kroutí a já jí nedokážu pomoct.Vím,že někdo si řekne,že jsem labilní,ale kdo nepocítil strach o vlastní díě a tu bezmoc,nepochopí.A proč sem tohle vše vlastně píšu,už je toho na mě moc,potřebovala jsem se vypsat.Nějak to ze sebe vše dostat,protože jinak bych se zbláznila.Doktor ke kterému budeme chodit říkal,že to normální není,že v tom něco bude,třeba ne vážného,ale,že když malá odmítá i jíst,že je prostě něco špatně!!!Čtyři měsíce strachu,bojování o každý ml co malá spapá.Tak to na mě prostě padá,dnes jsem se fakt neudržela a bulela jak malá holka snad hodinu,když si tchýně vzala malou na procházku.Před malou se hlídám,nechci,aby cítila,že jsem nervozní nebo tak něco,ale jak se za malou dnes zavřely dveře,tak jsem to prostě už dál neudržela...bulela a bulela.Jelikož jsme se s přítelem přetěhovaly do nového města,nikoho tu neznám a tak se nemůžu ani nikomu vypovídat.Má rodina je tak daleko.Přítel to tu zná,má tu celou rodinu,protože se tu narodil,ale já si připadám tak sama.Moc se omlouvám,za to že takto otravuji a za tak dlouhý román,ale trošku jsem se alespoň vypsala!!! 😢

beruska2x
20. lis 2009

myslim ze Dr keca, jakmile je vakcina aplikovana a ma to v ockovaku a v karte tak ji to proplati... pokud nechce Um, nekdy takhle reaguji deti s alergii na BKM....

hlavne se drz, my meli taky desny koliky, nastesti pak jak se zacal v asi 3m vic hybat tak to docela preslo ale pobrecela jsem si taky kolikrat a jak rikas, jidlo , piti nic jsem nestihala 😅 ale me tada malej spal pekne...

dvojka
20. lis 2009

Taak nechápu tvojí doktorku 😨 😕 ,jestli ten problém trvá tak dlouho,tak už dávno měla vypsat sama žádanku na podrobný vyšetření.Dobře jsi udělala,že přecházíš k jinýmu doktoroj 🙂 ,ale spíš mě zaráží,že když ví že jdeš jinam,že přesto neudělala vstřícný krok a na vyšetření neposlala..No,jde vidět že si za svýn rozhodnutím a diagnózou pevně stoji 😔

misellll
autor
20. lis 2009

beruska:Myslíš,že kecá no každopádně v pondělí k ní jdu a uvidí!!!!Děkuju

misellll
autor
20. lis 2009

dvojka:Stojí,jenže já i malá díky její neustupnosti už tak dlouho trpíme ☹ Také jí nechápu

dvojka
20. lis 2009

No,naše doktorka taky tvrdila že holky na prdíky netrpí,že jsou to jen kluci co si tohle vytrpí...Tak bych chtěla vědět,proč Aneta tolik nocí neprospala a řvala a řvala 😒
Dobře je,že si stojíš za svým...S tímhle asi nepočítala 🙂 😠

misellll
autor
20. lis 2009

dvojka:Asi ne!!!Jenže já už jsem tak vybyčovaná a naštvaná,že jí v pondělí dám co proto!!!Chtěla byc vidět jestli by nechala takhle trpět své dítě.A pokud ano,tak čumim!!!! 😠

pavcik
20. lis 2009

ahojky,
vím že jsi psala že jste vyzkoušeli vše..a tak se ptám na probiotické kapičky. Měli jsme něco podobnýho ale rozhodně ne v takové míře jako ty ale po pár dnech úplný klid. Taky jsem zkoušela vše a nic nezabíralo,nebo trochu ale taky u toho trpěl. A ty probiotické kapičky pomáhají na více věcí.

jinak tu tvojí doktorku taky nechápu,dle mého názoru kecá a chce ti odchod od ní trochu znepříjemnit a prodloužit. Jestli to pro tebe není finančně náročné tak jí tu vakcínu proplat ale zkusila bych zavolat na pojištovnu,máš právo vidět svůj vypis a tam by to mělo být co tam máš za položky. A v tu chvíli bych nečekala ani minutu. Do prvního prosince docela dlouhá doba když malá trpí každou minutu.

Přeju pevný nervy a brzké uzdravení 🙂

jirkulka
20. lis 2009

Ahoj Miselll, mrzí mě,že máš takové trápení. Ony ty mimča někdy dávají zabrat. Mám skoro stejně starého chlapečka. Ještě před měsícem mi spinkával krásně, budil se 2x za noc na kojení a hned zase usnul. Od té doby ho asi taky trápí bříško,ale přijde mi,že jen v noci. Přes den, když se víc hýbe,tak se i lépe vykaká a vyprdí,ale v noci no děs. Nají se okolo 20h a potom se co dvě hodiny kroutí, nohy zvedá pomalu až za krk a jde vydět, že mu nejde vykadit ani vyprdět, cvičím mu s kolínkama, na hoďku až dvě zase usne a pak je to nanovo. Vykaká se opravdu až ráno. To většinou vstáváme kolem 5h,protože to už se mu spát nechce. Taky nevím co s tím. To buzení 4x za noc mi taky dává zabrat.,ale snad ho to přejde. Nevím jak mu pomoct,abych se já,ale také hlavně on v pohodě a klidu krásně vyspinkal třeba celou noc. Taky musím dodat, že nic nadjímavého nejím, luštěniny,zelí apod. jsem z jídelníčku úplně vyřadila protože pořád kojím. Jinak jsem taky na všechno sama. Jsem přestěhovaná kvůli práci v celkem cizím městě. Přítel tady rodinu má,ale já nikoho. I jeho rodiče jsou celkem mladí,takže hlídání nehrozí, protože chodí do práce. Takže malého mám na starost 24h denně a taky jsem už z toho někdy na psychiatra..Jen doufám,že to brzy přejde,ale to svoje malé zlatíčko bych nedala za nic na světě.

misellll
autor
20. lis 2009

pavcik:Probioticke kapky-dobíráme páte balení,ale bez učinku,vážně už jsme vyzkoušily vše lefax,sab simlex,fenikl čaj,masaže pupikem,pokládání na bříško za dohledu,rek. trubučku jen vnouzy(bez učinku),polohy na tygříka či letadlo,nošení v baby vaku,ty probio kapky,nahřívání bříška(peckama z DM).Prostě vše ☹ Mš pravdu první zavolám an VZP aŤ mám kdyžtak něco v rukávu.Děkuju za radu!!

misellll
autor
20. lis 2009

jirkulka:Moc mě mrzí,že se také trápíte.Je to hrůza viď.Já bych malou také nedala.Přesně jak píšeš sama v cizím městě,je to šílený....Ale když se podívám na Barču,řeknu si vše musíš zvládnout,kvůli malé.Doufám,že ti maličký bude spinkat,jako dřív a krásně poroste,hlavně to zdravíčko to je nejdůležitější...

smilers
20. lis 2009

Ahojky, misellll urcite bych si zasla na VZP a chtela od nich vyjadreni, jak to je , kdyz prejdes k jinemu dr, v moment, kdy si u predesla dr, byla n aockovani s malou, myslim, ze ti vyjdou vstrict a poradi co a jak, jinak postup tve mudry nechapu, pokud to trva uz tak dlouho, tka uz jen pro klid duse bych udeala vysetreni, ktere ti nabidla Vas novy dr. Drz se, pac prdiky a nechutenstvi vydrzet u mimca je hruza, nase holky trpely na prdiky a boleni briska dost, nekdy nepomohlo vubec nic, jindy i to klasicke rourkovani. Drzim moc palce, at je vse v poradku a mala se zase aspon trochu vyspinka, samo spolecne s tebou.

misellll
autor
20. lis 2009

smilers:Moc ti děkuju,určo tam zavolám.Nějek jste mi holky zas dodaly energii 🙂 Fakt.Už aby jsme meli vše vyšetření za sebou a já si mohla říct,vážně jsou to jen prdíky!!!Děkuju moc smilers🙂

smilers
20. lis 2009

misellll neni zac, ja mam heslo, ze lepsi jet proste k dr s kazdou blbosti, nez potom neco zanedbat, a u tech prdiku a boleni briska je to dost osemetne, tak se drzte 😉

soanpe
20. lis 2009

co změna UM, nahřívání bříška, masáže na uklidnění. je jasné, že když nepapá,tak je Barborka podrážděná,protože má hlad.

soanpe
20. lis 2009

a co se týká proplacení vakcíny, tak co ti je do toho? máš to naočkovaný,máš to v průkazu, doktorka to vykázala jako úkon, tak to proplacený mít bude.nic bych jí nedala.
doktora můžeš změnit jednou za 3 měsíce (pokud se nemýlím) ,takže kde je problém? 😉

misellll
autor
20. lis 2009

soanpe:zkousely jsme nutrylony-všechny,hipp,sunar,atd. jediné co alespoń trošku papá je ta beba.bohužel jsem přišla o mléko.snažila jse se rozkojit-kupovala jsem grvavimilk a caj pro kojící maminky,homeopatika,ale bohužel i tak jsem o mléko přišla

evuse
20. lis 2009

Taky si myslím, že by to mohla být alergie na Bílkovinu Kravského mléka. Jestli kojíš, zkus vyřadit všechny mléčné produkty. Jestli jste na UM, zkus speciální UM

soanpe
20. lis 2009

miselll
malá měla problémy s nutrilonem
od 5.m je stále na sunaru.

jinak se fakt vykašli na svojí dr. a jdi rovnou k novému dr. v tomhle jsem já sobecká a neznám bratra,jedná li se o zdraví 😉
držím palečky a dej vědět,jak se daří Barunce 😉

hellu
20. lis 2009

Misellll, s malou jsem měla podobný problém, i když jsem teda kojila.... do pěti měsíců jsme s manželem na střídačku prochodili s Eveli v náručí každou noc. Bylo to strašný, už jsme byli úplně na dně. Doktorka ze začátku taky furt povídala, že z toho malá vyroste, ale tentkrát pravdu neměla. Rodina mě taky moc nepodržela, už jim to přišlo taky divný, tak občas hledali chybu i ve mně, což moc nepřidá..... Teď všechny větší komplikace řešíme rovnou v nemocnici, na doktorku se v tomto směru spolehnout nechci a ani myslím nemůžu. Držím palce, ať všechno dobře dopadne a malá je v pořádku, a tobě hlavně hodně pevnou výdrž, protože je mi jasný, jak moc musíš být vyřízená.

aleachim
20. lis 2009

misell, rozhodně nejsi hysterka, jsi starostlivá matka a udělala jsi dobře, že od té doktroky odejdeš. Podle mě to chce odborné vyšetření, které vyloučí alergie, nemoci, ap. Pak budeš mít aspoň jistotu, že malou trápí "jen" prdíky. A kdyby se uázalo něco závažného, došla bych paní doktorce rozbít hubu a ještě na ni podala stížnost. S tou vakcínou se mi to taky nějak nezdá, zavolej na pojišťovnu, jak to dělají a hned v pondělí sbal kartu a paní doktorku pošli k šípku. Přeji, ať to vše dobře dopadne a hlavně ať se malé, co nejdříve uleví.

martimarti
20. lis 2009

Misell, no já nevím, ale myslím si, že ty rozhodně nemusíš svojí současnou doktorku žádat o povolení, jestli od ní můžeš odejít, ne? Prostě odejdeš a hotovo a doktorka má povinnost poskytnout novému doktorovi kartu tvé dcery, mám pocit, že oni si jí musí nějak mezi sebou předat, ale to si nejsem jistá.
Určitě je ve vašem městě pobočka VZP, takže tam zajdi pro informace, já myslím, že to nebude tak horké a možná se zbytečně nervuješ.
A nic za vakcínu neplať, to není tvůj problém, to je mezi doktorkou a pojišťovnou, očkování je povinné, ta co, oni se mezi sebou domluví, o to se neboj 😉

misellll
autor
20. lis 2009

Holky,jste všechny vážně moc HODNÉ.Nečekala jsem tolik odpovědí,trošku jsem se bála,že tady budu vypadat jako nějaká hyseterická matka,ale vidím,že jsem udělala dobře a napsala jsem,protože jste mě vážně uklidnily.Ať vám vaše miminka rostou do krásy jsou zdravá a dělají Vám jen samou radost🙂

berenika39
20. lis 2009

misell, pro momentální vyřešení situace by možná pomohlo, kdybyste o víkendu zajeli do blízké nemocnice, kde je dětská pohotovost nebo dětské oddělení, všechno jim popiš, když řekneš, že malá nejí a nespí, neodbydou vás, rovnou vám udělají nějaká zákl vyšetření, třeba ten ultz, poradí co dál, dají zprávu pro tu vaši chytrou mudru. ty budeš klidnější, malé možná hned pomůžou, může mít skrytý reflux, pálí je u toho strašně žáha...nevím...pokud by to byla alergie na BKM, projevilo by se to i jinak, ve stolici...ale prostě to chce, aby ji někdo vyšetřil. Čekáním se nic nespraví a do 1.prosince je teda dost dlouho.

Zkus tu nemocnici, hodně je to o tom, na koho tam narazíš, ale pokud jim řekneš to, co jsi tu napsala, nemůžou tě odmítnout ani říct, že je to normální.

Tak držím palce a dej vědět.

ronie
20. lis 2009

miselll, no já si teda myslím, že to bude ta alergie na BKM, určitě je nutné co nejdřív udělat testy, já bych jela teda určitě do nemocnice, malá ti jí teď strašně málo a velmi hrozí že bude dehydratovaná, jeď prostě na pediatrii do nemocnice, je to vopruz, je to na dlouho, počítej že to nebude příjemné,ale je to nejrychlejší a nejbezpečnější, řekla bych že už jde u ní o zdraví. Vaše doktorka naprosot jasně pochybila a zanedbala péči a s tou vakcínou je to blbost, jakmile to má v kartě tak to pojištťovna prolácí zpětně 😠

hupcza
20. lis 2009

no tak já bych rozhdně odešla od první ddr.
ale nejsem si jistá, že bych nastoupila k avizvanému novému - to musí být taky suprovní dr, když nechá 4 měsíční miminko ještě další dva týdny trápit
žádné takové lhůty přece neexistují - i dospělí mohou co tři měsíce změnit bez udání důvodu lékaře - neslyšela jsem, že by to u dětí bylo jinak
prostě bych se sebrala a šla s ní do nemocnice -nechala jí vyšetřit - na odborná pracoviště jsem nikdy nešla od obvoďáka a nikdy po mě nikdo nechtěůl žádné doporučení
a nového dr. bych pohledala
dobrou zkušenost jsem udělala se serverem znamylekar.cz ....hodnocení kopírují mou zkušenost
hodně štěstí ...a uvidíš, to bude dobrý 😉

helenacz
20. lis 2009

taky přeji moc moc štěstíčka a at vše dobře dopadne, my jsme si s bříškem taky moc vytrpěli a navíc jsme zjistili, že mám malá tříselnou kýlu..a to jsem ji někdy při bolení nechala vybrečet-netušila jsem že má kýlu apak ji to jednou vylezlo, takže teď přes měsíc ji nesmím nechat ani na chviličku plakat a v pondělí nastupujem do nemocnice na operaci, tak doufám, že bude vše Ok.
u tvého mimi to podle mne není bříškem,ale bude v tom něco více...možná alergie, možná něco jiného, 100%souhlasím s holkama, zajdi donemocnice a trvej na celkovém vyšetření, nečekej do prosince-hrozně dlouhá doba!!!!
a pokud budou trvat na tom at jdeš k dětské Dr nech si zavolat vedoucího lékaře nebo klidně primáře atd..nenech se zastrašit - jsem zdravotník a vím jak to chodí.... ☹ trvej a stůj si za svým a opravdu si najdi nového lékaře. napiš si tady třeba téma jaký dr ve tvém městě je nejlepší ..nebo tak aporad se tady s holkama.
Ja vím lehce se to říká,ale ty musíš být v pohodě at je i mimi v poho...oni to hned poznají a pak jsou i zcela zbytečně nervozní aplačtivý-popros tchýni, manžýela at si vemou volno a jezdí s Barunkou a ty odpočívěj 😉
ja vím je to těžké něco radit a být v te situaci sám, držím pěstičky a pak pisni,ale s tou nemocnici neváhej, pokud bude plakat i dnes klidně jeď dnes na pohotovost!!!!!!
jo jedna maminka tady psala, že ji taky mimi řvalo 3 hodiny v kuse a nenechalo se uklidnit, jeli na pohotovost a DG: kolika a viroza - nechtělo jíst atd..dostalo antibiotika a hned to bylo lepší..jen kdyby ta maminka nešla a myslela si že je to bříško, buhví jak by to mimi dopadlo.
papapa

aleachim
20. lis 2009

jo, myslím, že zajet do nemocnice není špatný nápad. Doktorka Lucinky mi pořád říká, kdyby se cokoliv dělo, volejte nebo rovnou do nemocnice. Je lepší jet 3x zbytečně než 1x nedojet. To samozřejmě nechci děsit, ale někdo normální by se na ni podívat měl a čím dřív tím líp. Drží pěsti, ať narazíe na dobrého doktora. Dej vědět, jak se to vyvýjí dál...

berenika39
20. lis 2009

missel, já jsem to s tou nemockou hlavně myslela tak, abyste využili víkend - kdy nemáš možnost jít ke svojí mudře a oni vás nemohou odmítnout, zvlášt když řekneš, že malá nejí resp nepije. Ve všední den by vás možná odkázali pro doporučení...radejí bych dala těch 90,-kč za pohotovost, ale budeš v klidu.

martinahejlova
20. lis 2009

Ahoj Misell, napsala jsem ti IP, ale asi jsi ji nečetla. Jsem taky z MB, pocházím odsud, takže nějaké dr. tu znám a s naším dětským dr. jsem spokojená. Když se ti bude chtít, ozvi se. Nechci sem žádná jména psát.
Mám taky Barunku, jen o měsíc starší. 🙂

mikulka
20. lis 2009

miselll: jako bych to psala já před pár měsíci.

My měli tak šílené koliky a to od narození, že tomu nikdo nevěřil a myslel si, že si vymýšlím.
Kluk měl koliky snad nonstop. Byl plně kojen a už v průběhu kojení to začalo.

Vyzkoušeli jsme vše, vše co popiauješ ty.

Pomáhalo nám aspoŇ malinkato:
probio kapky (účinek malý,a le aspoň nějaký cca za 5-6 týdnů)
nahřívací pytlík s třešněma (k dostání v dm)- moc nepomáhal, ale uklidňoval
FLATULÍN - náš největší kamarád. Pomáhal na chvíli, ale nejvíc ze všeho. Je to mast, kterou pomažeš bříško a prdíky odejdou stěnou břišní, nebo něco i sám vyprděl.

Před každým přebalováním i mimo jsem cvičila nožkama, skrčit a hodně dát na bříško a mnohokrát.

Několikrát jsme také byli na pohotovosti, protože malý nespal třeba 12 hodin. Naštěstí pil, i když pak zase zvracel.

Prosím tě, kojíš? Kojení totiž pomáhá na uvolnění prdíků.

U nás došlo ke zlepšení v 6. měs. a pak k úplnému v 8.-9. měs. Bylo to dlouhé a bylo to velmi vyčerpávající a na hlavu.

Vůbec nejsi hysterka, moc dobře si ještě pamatuju ty hrozné chvíle.

U vás je ještě problém, že nepije. Jak přibírá? Co dáváš? A jak ti kaká? U nás byl problém pak ještě s kakáním...

JInak doktorku lze změnit jednou za půl roku.