Dceru hodně bolí bříško, nepapá. Strašně mě to trápí

misellll
20. lis 2009

Ahoj holky,vím že tu někomu nejspíš budu připadat jak hysterická kráva(omlouvám se za ten výraz),ale už vážně nemůžu.Máme doma čtyř měsíční holčičku co od druhého dne trpí na bříško(podle mého názoru né na prdíky)!!!!!!!!!Vyzkoušely jsme už vážně vše.Ale malé nic nezabírá.Stále se kroutí,pláče,nespinká a když náhodou usne tak pláče ze spaní a kroutí se.Nejhorší však je,že nepapá.Teď už druhý den ,jí po třech hodinách deset ml,když se jí snažim k papaní nutit tím,že jí do pusinky savičku dám znovu potom ,co jí vyplivla okamžitě šílený řev ,vím že by papala,jenže ta bolest jí to nedovolí...Za celej den nespinká.Ze včerejška na dnešek jsme měli šílenou noc ,malá naspala dohromady tak hoďku.A to se stejně kroutila a plakala.Já jsem tak moc unavená.Skoro nejím,protože nestíhám,dnes jsem se nestihla ještě ani napít.Musím malou houpat v křesílku jinak křik...Ale největší obavy mám z toho,že nepapá.Nejvíc unavená jsem však z toho,že už mám 4 měsíce strach o své dítě.Měli jsme doktorku ta pořád,že z toho vyroste,že je to normální.Co ona ví ,co je normální ona s Baruškou není od ránna do večera.Neví jak trpí,jak se chová u jídla,jak spí(nespí)!!!!Neví vůbec nic.A tak jsem se rozhodla od ní odejít.,Našly jsme doktora a řekly,že k němu přejdeme,ale jelikož naše bývalá doktorka Barču očkovala,nemůžeme od ní odejíd dokud jí vakcínu neproplatí pojišťovna.Prý kdyby jsme teď odešly VZP jí nic nedá.Ten doktor ke k terému přecházíme řekl,že jakmile přejdem okamžitě udělá malé ,vyšetření stolice,moči,krve,bude chtít ulz. bříška a pošle nás na gastroentrologické vyšetření,ale nemůže dřív než 1. prosince.Dnes jsem se rozhodla,že v pondělí pujdu za bývalou doktorkou a řeknu jí,že jí tu vakcínu zaplatím já ,ať se to urychlí a začne se něco dít!!!!!Mám o malou tak šílený strach.Když malá náhodou usne já nespím,protože jí stále kontroluji a kouká jak se jen kroutí a já jí nedokážu pomoct.Vím,že někdo si řekne,že jsem labilní,ale kdo nepocítil strach o vlastní díě a tu bezmoc,nepochopí.A proč sem tohle vše vlastně píšu,už je toho na mě moc,potřebovala jsem se vypsat.Nějak to ze sebe vše dostat,protože jinak bych se zbláznila.Doktor ke kterému budeme chodit říkal,že to normální není,že v tom něco bude,třeba ne vážného,ale,že když malá odmítá i jíst,že je prostě něco špatně!!!Čtyři měsíce strachu,bojování o každý ml co malá spapá.Tak to na mě prostě padá,dnes jsem se fakt neudržela a bulela jak malá holka snad hodinu,když si tchýně vzala malou na procházku.Před malou se hlídám,nechci,aby cítila,že jsem nervozní nebo tak něco,ale jak se za malou dnes zavřely dveře,tak jsem to prostě už dál neudržela...bulela a bulela.Jelikož jsme se s přítelem přetěhovaly do nového města,nikoho tu neznám a tak se nemůžu ani nikomu vypovídat.Má rodina je tak daleko.Přítel to tu zná,má tu celou rodinu,protože se tu narodil,ale já si připadám tak sama.Moc se omlouvám,za to že takto otravuji a za tak dlouhý román,ale trošku jsem se alespoň vypsala!!! 😢

mikulka
20. lis 2009

Ještě k té pohotovosti... tam nám nikdy nepomohli. Až jednou už jsem toho měla dost. Řekla jsem, že kluk nespal celý den, jen vždy 5 min zdřímnutí, že má křeče, že neodchází plyny a že: žádám sono břicha a poradit, co dělat.
Udělali to. V dnešním zdravotnictví musí být průbojná.
😉

akras
20. lis 2009

Misell, my měly v 7 týdnech taky problémy s papáním, ale teda malá se nijak nekroutila, ale vůbec nechtěla kojit, jakmile jsem ji přiblížila k prsu, šílený řev, přisát se nechtěla...hrůza, furt se to zhoršovalo, láhev nechtěla, rvali js,e to do ní stříkačkou, po lžičkách...po týdnu, kdy už skoro vůbec nejedla začala být apatická, jen spala, už ani neplakala....měla průjem, tak nás mudra poslala do nemocnice - tam si nás nechali asi 5 dní. malá byla hodně zaplynatělá (i když to na ní nebylo moc poznat, kakala, prděla...), asi možná nějaká viroza, i když testy vyšly negativně a možná se s tím spojil bojkot kojení, málo mléka. ...No, 2x dostala rýži sondou do žaludku, vytáhli ji odtamtud vzduch a nějak se pak rozpapala, i když z láhve. Zjistili jsme, že když se malá vůbec přisaje a saje třeba 4 minuty, že vypije jen 10ml a zbytek asi vzduch.
Odcházeli jsme na kojení+dokrm, ale nakonec jsem kojení vzdala a mléko odsávala a dávala z lahve - bála jsem se špatného přisátí a následkem toho zase zaplynatění.
Až do 5. měsíce jsme krmili jen ve spánkui - malá ani po 14hodinách spánku zaživa nevypila víc jak 40ml., Takže jsem ji vždycky uhoupala na gym.míči a pak ve spánku krmila....nikdy nevypila tolik, kolik by bylo denně potřeba (např, když měla vypít aspoň 600ml denně, tak my horko těžko třeba 400ml), když jsem jezdila na procházky, musela jsem ve chvíli, kdy usnula rychle dát mlíko a doufat, že potom bude spát ještě dál....
S nastoupením příkrmů se vše srtovnalo, po jídle se může utlouct a dokonce i po mlíku...
Zkus jí tu láhev šoupnout také ve spánku, třeba si dá aspoň něco....moc držím palce, vím, jaké to je, když mimčo nepapá, je to strašně nervující. Doufám, že to u vás dopadne aspoň tak, jak u nás ne-li líp (bude papat i za bdělého stavu)🙂
Myslím, abys taky jela do nemocnice - na nás nejdřív koukali jak na hypochondry, protože barča rozhodně nevypadala jako podviživené dítě, ale když pak vyděli krmení, tak teda zmlkli a snažili se....určitě jdi, radši zbytečně než pak řešit něco horšího. 🙂

akras
20. lis 2009

Jé, ty máš taky Barborku...to bude asi jménem to nepapání 😉

mikulka
20. lis 2009

Ještě chci říct, že pokud nemáš známé, na pohotocosti se na tebe každý vykašle. Navíc ty doktoři, kteří pohotovost slouží, jsou na odstřel.
Proč tě tamten dr. vezme až 1. prosince?

S tím očkováním bych to neřešila. 1x za půl roku můžeš změnit dr., tak to udělej. Dr. bych se neptala. Proč bys jí to šla platit? Akorát budeš mít nervy a ztratíš tím čas. Ona tě u sebe násilím držet nemůže. V dnešní době ne.

Prosím tě, teď je důležité- máš doma váhu? Víš, kolik ti malá vypije?
Lépe pijí miminka při chůzi, nebo při spánku, jak tady někdo radil.
Zkusila bych probio kapky, flatulín, klubíčkovat, to znáš. A u toho dr. prosadit vyšetření dříve.
Pokud dáváš UM, nemusí jí sedět značka. Nutrilon dělá speciální mlíčko proti zácpám a kolikám. NUtrilon Comfort. Bylo by dobré UM změnit. Nebo kojíš?

Jak vypadá stolička, není tam hlen, kousky? Má žlutou barvu?

Jj, úplně jsi mi připomněla ty hrozné chvíle, co jsme s malým zažili, ta bezmoc a nervy, noci a dny beze spánku.

Jen ti ještě chci říct, že tohle skončí, dokonce bych řekla, že brzy, když malá má už 4. měs. ALe trochu mi to připomíná nějakou alergii, nesnášenlivost něčeho atd....

j.kriv
20. lis 2009

mikulka: lékaře lze změnit jednou za 3 měsíce 🙂
Misell: doktorka mluví blbosti, taky jsem teď malé změnila doktora, dva týdny po 1.očkování a bez problémů. nemusíš jí to ani říkat, nový doktor si dosavadní kartu sám vyžádá a ona ji musí vydat. jinak teda moc držím palečky aby to bylo dobrý a byly jste obě holky spokojený 😉

mikulka
20. lis 2009

j.kriv: tak vida, tím lépe! 😉

kinsen
20. lis 2009

missel: malého také jeden čas zlobilo bříško i když ne v takové míře, ale také občas blbě bumbal u nás na to pití pomáhalo pustit hudbu a krmit ho na míči hezky opatrně hopsat a to se potom hezky nakrmil 🙂

Jinak na prdíky pomáhalo jen cvičení jinak nic.

Také mi to připadá jako nějaká střevní alergie jak píše mikulka.

Jo a ta doktorka by zasloužila sebrat licenci, to je neuvěřitelné co si někteří doktoři dovolují, také bych se s ní vůbec nebavila a šla rovnou za tím novým doktorem.

Tak ať vám to dobře dopadne a máte obě brzy klid.

musko
20. lis 2009

mikul, nechcem byť nepríjemná, ale prečo také tvrdenia, že je dr na odstrel? Doktor, čo slúži pohotovosť na pediatrii má okrem pohotovosti aj celé oddelenie a novoškov..... Aspoň u nás ( na interne nakoniec tiež, ale to sem nepatrí). Niekedy to dlho trvá, kým sa človek dostane na rad, ale nikdy nevieš, či náhodou neresuscitujú, alebo neriešia niečo závažné na oddelení..... Osobne si myslím, že to závisí od jednotlivca, ako nakoniec všetko. nemožeš hádzať všetkých do jedného vreca......
misel - som Ti písala IP - od dr odíď, čím skor, tým lepšie pre Vás

berenika39
20. lis 2009

p.s. - jen jednou v těhotenství a jednou s malým jsem využila LSPP , dětské oddělení v nemocnici a všichni byli velmi profesionální, pomohli nám, byli vstřícní. Je to o lidech, a taky ty sama se musíš prosadit....každopádně je lepší být u mudrů za hysterku, než pak si vyčítat, že jsme nejeli dřív.

Vidíš, i tady ses bála a tolik podpory....

amira55
21. lis 2009

misell pokud s doktoroma není domluva seber se a jeď na pohotovost nebo na ambulance do nemocnice-prostě jim tam řekni jak se věcí mají a to vyšetření jí tam udělají hned pokud posoudí že je to akutní

mikulka
21. lis 2009

musko, mám takovou zkušenost. 😅 S malým jsme jezdili na pohotovost dost-do Motola a vždy to bylo hrůza. Tak třeba to mohla být náhoda, kdo ví.

kefin
21. lis 2009

Miselll, tak naše malá trpěla od mala taky na břišní koliky. Bylo to děsný, vím, čím si procházíš. Celá rodina na mě útočila, že dítě je nějaké divné a já s tím nic moc nedělám. Mám ale velmi ochotnou dr., která provedla vševhna možná vyšetření i utz, ale nic neobjevila.jinak poradila nám laktobacílky baby- něco jako probiokapky. Řeklabych, že to nám pomohlo. Jinak u nás se tento stav vyhrotil natolik, že malá už vůbec nejedla, nespala a v jednom kuse brečela, tak jsme skončili na pohotovosti. Protože nejedla celý den, okamžitě nás hospizalizovali v nemocnici, kde jsme si pobyli 5 dní a prošli řadou vyšetření s negativním výsledkem. Dávali jí rýžový odvar. a od té doby jako když utne problémy vymizeli. dodnes trnu, kdy se to opět vrátí a já zas budu bezmocně malou pozorovat, jak trpí.
zkus jít do nemocnice, jestli to není alergie na BKM a zkus ty laktobacílky. Jinak držím palce, ať jste ok.

kocule
21. lis 2009

Jestli papáte UM, tak je na čase ji změnit. Psala jsem to už do jiné diskuse o kolikách, my jsme nasadili Nestlé AL 110, je to vlastně dietní potravina kompletně bez laktózy právě pro alergiky a perfektně to zabralo. Naše doktorka nechtěla z malé dělat pokusného králíka, tak jsme rovnou přešly na konečné řešení. Pokud by to nezabralo, tak zjišťovat, jaký poměr minerálů ji vadí, je dost problém, to by z toho do té doby vyrostla a bylo by vlastně úplně jedno, co jí dávám, plakala by stejně. Taky jsme brečeli celý den, bylo to strašné. Vyzkoušej. Mezi námi, nejhorší zkušenost mám s Nutrilonem Comfort, těžko říct, co do toho dávají, ale malá plakala po každém hltu. Letěl oknem.

daduna
21. lis 2009

MiseIII
Ahoj, nevím zda Ti někdo tohle psal, ale mám 5 měsíční holčičku a málo času....V noci také hodně pláče.
Pokud to jsou jenom prdíky zkus probiotické kapky do týdne poznáš výsledek, kup s v DM drogerii třešnové pecky a pokud to větry jsou tak to funguje za chvíli účinnek je krátky a poznáš co to je.
Pokud malá nepije vypadáto spíš na alergii na BKM nevím jestli kojíš pak vynechat mléčné výrobky, čokoládu atd. a pokud ne zkus změnit mléko.
každopádně doktora změnit.
hysterka ... vůbec určitě spousta maminek tě chápe.... já hodně naše Nikolka má atopický exém a dívat se na ní jak by spinkala a nemůže protože jí to svědí .... napsala bych taky román .... zkoušíme doktory, léčitele, někdy mám pocit, že už prostě nevstanu. Pokud jsi z Prahy mám super kontakt na pracoviště kde tyto testy dělají......
Přeji Ti hodně síly a hlavně ať je malička v pořádku 🙂 S.

misellll
autor
22. lis 2009

Holky všem Vám strašně moc děkuju!!!!!!!!!!!!!!!Dnes jsme se vrátily z nemocnice.Malé nedělaly zkoro žádná vyšetření,napsaly,že je to neklid.Pěkně jsem se tam s nima pohádala.V pondělí jdu s malou k tomu našemu novému doktoru a snad se začne něco dít.Jediné co nám v nemocnici poradily(mezi námi-asi si myslely,že jsem totální debil,když mi tohle radily a myslely si,že jsem to nezkoušela)Krmit malou častěji po menších dávkách,ale to samozřejmně nejde protože ani tak nepapá.Ikdyž dnes papá po devadesátkách.Už aby bylo zítra.Holky jinak jste všechny moc hodné děkuji vám za podporu.Až budu mít více času napíšu více..... 🙂

mikulka
22. lis 2009

miselll: to je teda dost hrozný v té nemocnici! A to jí ani neodebrali krev na alergii na bílk. krav. mléka? I když ono se to asi dělá až po půl roku, ale i tak. A co sono břicha, jestli není namíru zaplynovaná?

No, hlavně že ti pěkně papá. Držím palce.

kinsen
22. lis 2009

Tak se zítra držte a snad už malé konečně udělají pořádné vyšetření držím palečky

pavlinasp
23. lis 2009

Misell, nejsi sama, skoro všechny jsem si prošly podobným peklem, i když máme třeba rodinu blíž, ve finále jsme s prckem stejně celý den samy :( nezapomen, ze vse se v dobre obrátí a bud boleni prejde samo nebo se najde zpusob, jak se to zlepsi.. nam pomohly az Probioticke kapky, takze to jedine ti mohu doporučit...a hlavne, zkus (vim ze se to zda nemozne) v pohode, miminka to citi vic nez si myslime... 😉

julka11
30. lis 2009

misellll Tak jak jste na tom? Co u nového dr?

misellll
autor
1. pro 2009

😀 julka:No ,tak konečně se něco začalo dít.Jak jsem psala o tom,očkovýání,tak na konec jsme ho přeci jen zaplatily,čert to vem!!!!A konečně jsme mohly přejít k novému doktoru.Ze začátku bývalá doktorka zkoušela na mého přítele to,že ikdyyž jsme to zaplatily přestup bude možný až za měsíc.Takže se tam Martin vytočil,seřval ji jako malou holku,že si s náma nebude hrát,že si stále protiřečí a že mod ní prostě timhle okamžikem přestupujeme a nazdar hodiny.Koukala prej ,jak vejr!!!No náš nový doktor nás poslal k paní doktorce do Prahy-je to nějaká klinika která se stará o oslabení imunity,alergie všeho druhu no prostě je to fakt nobl klinika.Prej se tam nedostane jen tak někdo,ale náš doktor je fakt fajn.primářka tý kliniky je jeho kamarádka a tak to máme zadarma a ještě nás vzaly přednostně🙂Že jsme prý nalehavý případ.Na víc nás bude vyšetřovat ta primářka🙂No byly jsme tam minulý týden ve středu na krvi,malé braly 4 zkumavky krve asi na devět nějakých testů.No a za týden jdeeme k doktorce na ultrazvuk a na konzultaci a prohlýdku a tam nám řekne něco víc i k té krvy.Fakt ta klinika vypadá perfektně a jsou tam všichni moc hodní k Barušce se chovali nádherně a ke mě a Martinovi taky,prostě třída.Tak uvidíme.Děkuji Vám všem ještě jednou za podporu!!!!!!!!!!!!