Dětská léčebna ve Cvikově, byla jste tam některá?

franzovka
19. srp 2014

Byla jste prosím některá? Máme jet poprvé. Na co se připravit?

anlek
18. únor 2016

Je to legracni. Kdyz jsme tam jeli, tak jsem moc stala o to byt na nadstandardu. I jsem resila, zda neodmitnout termin, kdyz uz nadstandard neni volny. Ted naopak, az budeme za mesic podavat zadost, tak budeme chtit na obycejne oddeleni, budeme se snazit sejit ve skoro stejne sestave jako minule. A moc si prejeme dostat se na standard. 😀 Ono ma vse neco do sebe. 😉

mannadela
18. únor 2016

@anlek Jj, chápu, že když se sejde dobrá parta, je to pak " v chumlu" příjemnější. Já chtěla nadstandard kvůli mladšímu synkovi. Je to takový mamánek a nenechá mě jít samotnou ani na záchod... a představa společného WC, kdy tam trůním a on mi tam otevírá a zavírá dveře, mi přišla dost vtipná 🙂. Doufám, že i v nadstandardu potkáme fajn maminky a děti.

savitka
26. kvě 2017

@billi Zdravím 🙂 můžu se zeptat na pobyt v listopadu? měli bychom tam jet letos,ale doufala jsem v zářijový termín. Jaké jsou tam ty nadstandardy?

billi
27. kvě 2017

@savitka my nakonec z více důvodů nikde nebyli, takže neporadím.

savitka
28. kvě 2017

@mannadela mohu poprosit o recenzi na Cvikov? pojedu tam s dětmi 2 a 4 roky, tak ať vím,na co se připravit 🙂 co nezapomenout, jestli je potřeba balit půl šatníku 😀 atd. Moc děkuji

mannadela
28. kvě 2017

@savitka Ahojka, já můžu Cvikov jen a jen doporučit. Fakt nebylo nic, na co bych si mohla stěžovat. Milý personál (vedení, sestřičky, doktoři i rehabilitační), hezké akce a krásné prostředí. Co se oblečení týká, myslím, že toho moc balit nemusíš. Můžeš si tam kdykoli zadarmo vyprat. Já přijela napakovaná a pak jsem postupně posílala věci domů 😀. Nevím, jak je třeba Tvoje mladší dítě zvyklé na "školkové" hlídání. Náš starší do školky normálně chodí (chodil), ale tam během rehabilitace s mladším (nemůžeš mít při cvičení obě děti) do herny na hlídání prostě nechtěl. Nechávala jsem ho samotného na pokoji, už to zvládal. Mladšího mi hlídaly holky z oddělení - ten by měl z hlídání v herně asi pořádný hysterák 😀. Tohle byl takový můj jediný logistický/ hlídací problém. Jinak nebylo nic, co bych musela nějak víc řešit. Kdyby Tě napadlo ještě něco, co bys chtěla vědět, písni 🙂

savitka
29. kvě 2017

@mannadela moc děkuji 🙂 a kdy jsi tam s dětmi byla? já jsem teď podávala návrh a po telefonu mi paní z ubytovačky říkala,že je volno až v listopadu :-/ Doufala jsem v zářijový termín. No...můj syn je takový mamánek 🙂 uvidím, jak se bude tvářit na hlídání. Starší dcera chodí do školky,takže tam problém snad nebude. Jinak to hlídání se nějak platí,nebo je to tam automatické?
A jak je to tam prosím Tě s těmi procedurami? předpokládám,že po snídani a pak třeba po obědě? A odpoledne je volno na procházky a pobyt venku?
moc se omlouvám,za xxx dotazů, ale jsem mírně nervozní,jak to tam bude vypadat 🙂

mannadela
30. kvě 2017

@savitka Tvoje dotazy úplně chápu,taky jsem chtěla vědět,do čeho jdu 😊.Jsem teď v práci,pisnu večer 😉

mannadela
31. kvě 2017

@savitka Ahojky,omlouvám se,včera jsem nestíhala. Hlídání se neplatí,je to služba,kterou poskytují právě pro maminky s více dětmi,aby mohly na rehabilitaci jen s jedním dítětem. My byli ve Cvikově od konce března do půlky května a bylo to moc fajn.Jezdili jsme po výletech,do skal... což by třeba v zimě nebylo možné. Den začíná v 6.45 inhalací. Tam chodí celé oddělení společně.Po inhalací chodí lékař na kontrolu (dochází na oddělení). V 7.30 je snídaně,od 8.00 začínají rehabilitace. To budeš mít vždy ve stejnou hodinu, je to půl hodina pro každé dítě. Bylo to tak,že nejstarší děti z oddělení měly cvičení po obědě,kdy ty malé děti spaly.Tusim,že poslední rehabilitace byla kolem druhé hodiny.Pokud máte po cvičení,je zbytek dne na Tobě,jak ho strávíte- v areálu/ mimo areál. Navečer se chodí do sauny a do bazenu,1-2krat týdne. Jednou týdně mají děti muzikoterapii, jednou týdně mohou chodit na flétnu. Každou středu se organizují výlety. Ty jediné se platí. Jináč já měla nadstandard. Každé nadstandardní oddělení má pět pokojů... tedy 5 maminek a jejich děti. Máte společnou kuchyňkou,jídelnu,hernu a sesternu. Společně chodíte do sauny a do bazenu.

savitka
31. kvě 2017

@mannadela ahoj, neomlouvej se. Moc děkuji za nastínění situace v léčebně 🙂 Už se tam těším, hlavně aby to dětem pomohlo. Z pojišťovny to již schválené máme, tak jsem dnes volala na ubytovačku a vypadá to na volný termín až v listopadu. Ráda bych nadstandard, ale třeba se něco uvolní od toho září...
A prosím tě, na těch standardních pokojích, viděla jsi jak to tam vypadá? Jak je to tam s tím příslušenstvím? Paní mi říkala,že na tam by místo bylo v tom září, ale já mám synka závisláčka a nedovedu si představit,že by za mnou stále běhal do sprch 😀
Moooc děkuji!!

mannadela
31. kvě 2017

@savitka Tak to Ti,bohužel,nepovím. Nebyla jsem tam.Ale zkus se zeptat jedné maminky tady z diskuze.Kdyz jsem se loni ja pídila po informacich,psala mi,ze byla na standardu.Ten prispevek najdeš urcite o něco bys.

savitka
1. čer 2017

@anlek
ahoj, můžu se zeptat, jaké je to na tom standardu? Měli bychom jet s dětmi v září (standard) nebo až v listopadu (nadstandard). Mám děti 2 s 4 roky. Syn je závisláček a už ho vidím,jak za mnou běhá na wc na chodbu. 😀

anlek
1. čer 2017

Vím, jak je to na C (ještě je E standard). Sprchy jsou společné pro celé oddělení. Záchod vesměs, co pokoj, to kabinka, ale vše na chodbě. Nikdo nemá u pokoje.

savitka
3. čer 2017

@anlek a pro kolik pokojů je to sociální zařízení? Kvůli sobě neřeším,ale mám malé děti a na pokoji je samotné nechat nemůžu 🙂 děkuji

anlek
3. čer 2017

Pro 4, vesměs jsme se buď sprchovali s dětmi nebo večer, když spali.

savitka
8. čer 2017

Hezky vecer 😉 koho potkam ve Cvikove v zari? 😎👧👶

paja1983
11. led 2020

Dobrý den, v únoru 2020 máme s 5letou dcerou nastoupit do léčebny Cvikov. Máme mít pokoj se sociálním zařízením, akorát jsem se dívala, že je tam více budov. Máte někdo zkušenosti, co je lepší, co horší... případně, nejedete někdo taky v tomto termínu? Děkuji Pavla S.