Dětské šediny. Setkali jste se s tím někdy?

pohadka
29. kvě 2008

ahoj, mám takový doaz ještě jsem se s tím nikdy nesetkala. Dneska jsem po dlouhé době potkala známou má pětiletou holčičku. První čeho jsem si všimla ,že má ta malá šedivé vlasy.
Docela mě to zaskočilo, po zdravotní stránce co vím tak je v pořádku.
Setkali jste se s tím někdy?? ☹ ☹

eji
29. kvě 2008

moj maly ma 3sedive vlasy(to myslim vazne)
moj spoluziak mal napriklad pramen vlasov sedivy, vraj to maju v rodine..
a ta mala mala moc sedive vlasy?

tiki
29. kvě 2008

To má jako celou hlavu šedivou? To jsem ještě neviděla. Já se prý narodila se třema šedivýma vlasama. Hustá černá srst a tam prý svítily ty tři šediny. A z toho místa mi raší šediny dodnes, i když jich tam zatím nikdy víc než pět nebylo 😀
Jinak se stává, že mají lidé od narození třeba jeden bledý pramen (taková blonďatošedivá barva), to je nějaká porucha pigmentace, ale nic špatného to není.

pohadka
autor
29. kvě 2008

no docela jo, místama jsou vidět hodně,
Nemyslím že by to bylo dědičné. Má i 12ti letého kluka a ten v pohodě.

pohadka
autor
29. kvě 2008

Nevím jak to přirovnat jako kdyby měla melír, ale šedivý 😨

pohadka
autor
29. kvě 2008

Viděli jsme se tak měsís, měsíc a půl zpátky a to měla krásný blondatý vlásky.

Tiki. nevíš jestli se s tím dá něco dělat?? dík.

naty
30. kvě 2008

Tak sice sem to viděla většinou u kluků, ale myslím, že to není nic přirozenýho...kolega manži má blonďatý vlasy a od dětství má vzadu chumáš šeidých...ptala sem se na to kadeřnice a ona říkala, že prostě jen ty vlasy nemají pigment, ale že to není nic smrtelnýho!! 😉 Jo, a barva na to prej moc nechytá, rychle se vymeje...ale neboj, nní první ani poslední...třeba se jí to ještě spraví!!

magg
30. kvě 2008

pohadka a neboli len "vytahane" od slnka do biela?

andys26
30. kvě 2008

Tak to znám z vlastní zkušenosti. Už od mala mám celou hlavu prorostlou šedinama 😒 takovým způsobem, že když jsem seděla ve školní v lavici, tak né jedna učitelka si toho všimla a vybafla to na mě před celou třídou 😠 . Takže jsem oběhala pár vyšetření a nakonec mi bylo řečeno že je to dedičného rázu a že se s tím nedá nic dělat. Moje babina měla ve čtyřiceti hlavu celou bílou (a to si nedávala barvu) a vypadalo to přirozeně. Já to teda řeším opačně, hlavu si barvím už pomalu od 14ti a te´d to prokládám melírem a nejde nic poznat 😉 . Je teda pravda že barva na to moc nechytá a když jó tak se hned vymyje tak pak to vypadá jako přírodní melír 🙂

pohadka
autor
30. kvě 2008

magg. nevím jestli dokáže sluníčko takto vybarvit vlasy až do šediva.
ze zkušenosti si myslím že ,,jen vyšusuje,,

pohadka
autor
30. kvě 2008

andys v dospělosti nebo zrovna od 14 si s tím poradíš, můžeš se barvit, dát si melír , ale přece se nemůže barvit takhle malá. to mi příjde příliš brzy.
nebo co mě ještě napadlo jestli to nemůže být po psychický stránce, 😅

mama04
30. kvě 2008

Ahoj, moje teta má také šedivé kolo a naskuje to barvou a melírem. Má to od mládí.

wladka
30. kvě 2008

su dve moznosti.. porucha pigmentacie 😉 alebo druha, a vacsinou sa to spaja s epilepciou ☹ .. takze..

andys26
30. kvě 2008

pohadka to je jasný že tak malýmu dítěti vlasy barvit nemůžeš, ale obávám se že stějně s tím nic neudělá. Buďto je to dědičné a nebo porucha pigmentace.
wladka epilepsie? je to možné, ale já nikdy neměla vážné zdravotní problémy a stejně tento problém u mě byl a je ☹ ... takže ?

maruschka
30. kvě 2008

môj malý brat Paľko mal od narodenia 4 šedivé vlasy...už som mala také pohnútky vytrhnúť mu ich,ale načo...Jednoducho ich tam má a hotovo..svet sa preto nezrúti 😎 😎 😎

cazadora
30. kvě 2008

u nás na základní škole chodila o rok výš holka a ta měla šedivé vlasy a vypadalo to jako šedivý melír ale nikdy sme se nebavily tak nevim čím to je.

daniela1983
30. kvě 2008

ja mam pramen vlasov od narodenia sedivy, mam tam nedostatok pigmentu 😉

pohadka
autor
1. čer 2008

Děkuju všem za odpověd. Většina jste napsala,že to může být porucha pigmentace.
což by bylo ,,vyhráno,, jen
Wladko - myslíš že to může být epilepsie... otec je epileptik ☹ Byla na vyšetření asi kolem 3let a vyšlo to v pořádku, ale jestli se to může se to projevit kdykoliv...?? 😲 😲

wladka
1. čer 2008

pohadka, kdykoliv.. to ja nevim, myslim, ze jo, ale co sa tyka tohto, ze ste boli na vysestreni, tak sa nemusis obavat si myslim 😉 , pretoze by to ukazalo, boli ste na CT??? .. ja som studovala v takej skole, kde boli vacsina epileptici, tak z tych skusenosti viem, ze to mavaju aj oni, viem z ropzravania ako sa z nich stali epileptici, takze vsetko viem len z pocutia, z videnia, a zazitia tych zachvatov.. ale nic viac neviem povedat ☹ , nie je na skodu sa opytat lekarky, pre klud svojej duse.. 😉 ..

pohadka
autor
1. čer 2008

Wladka - určitěřeknu at zajdou co nejdřív k doktorovy.
Doufám , že se nic nezměnilo. díky a přeji pěkný večer 😉

danu
9. pro 2009

rozala111 • Dnes o 12:43
Ahojte, chcem sa spytat, ci ste sa stretli so sedivymi vlasmi u deti, myslim, malickych deti 2-5 rokov, lebo mne sa prave zda, ze syncek - 2roky- ma 1 sedivy vlas, a to proste nechapem, nepoukazuje to na nieco? nemate s tym skusenosti, alebo ste to niekde necitali? dakujem, za vsetky postrehy.

blau • 1d • Dnes o 12:48
Ja som mala spoluziaka so sedivym pasom vlasov vzdadu na hlave. Na ZS.
Moj syn ma vzadu taky isty pas, ale nie sedivy ale blondavy o jeden stupen bledsi ako ma svoju farbu vlasov.
Nepoukazuje to na nic myslim, len na menej pigmentu.
Nerob si starosti to nic nieje. Sedivy vlas je uz bez vlasoveho farbiva a kvalitu ma ako spagat na dotyk. To urcite nieje vas pripad 😉

kotenko • 1d • Dnes o 12:53
rozala111, ja ked som mala asi tak 10 rokov som si nasla tiez cedivy kramienok vlasov. a ako prisiel, tak aj odisiel, pytali sme sa dr a vraj to mavaju deti po tom, ako prekonaju moc vysoke teploty - horucky.a ako som pisala, ako sa mi to objavilo, ak to samo aj zmyzlo. a ja som mala ten pramienok sedivy, vlasy boli na dotyk velmi suche a lamave, inak ako dieta som mala velmi kvalitne vlasy

alca1792
12. kvě 2013

Ahoj aj ja mam presne tento isty problem s mojou 11 rocnou dcerou. Najskor mala jeden,dva,ale teraz ich je uz omnoho viac.Dala som jej vysetrit stitnu zlazu.Bola ok,ale pri sone jej zistili na pravej strane uzol velky 1,8cm.Nastastie nebol zhubny.O tyzden ideme k lekarke tak uvidime.

xelliska
26. čer 2013

Ahoj.
Mám 6-ti letou dceru a jí kadeřnice objevila šedivé vlásky.Neveřila jsem jí,dcerka má světlé vlásky,tak jsem si říkala,co to kecá??Ale doma jsem se přesvědčila sama.Děkuji Alče1792,nechám dceru také vyšetřit

palesandra
3. črc 2013

@alca1792 ahoj, a ako ste sa dostali k spojeniu sivy vlas a uzlinka. ma to zaujima, lebo prave zistujem info o sivych vlasoch u deti. moj chlapec ma asi tak do pol roka co som mu zisitla par /asi 5 sivych vlasov, inak sa narodil s tmavo hnedymi a teraz ma kusok svetlejsie ale tie sive mi nejdu, lekar povedal ze to je len svetly vlas, ale ja mam dost sivych tak vidim ze to inak vyzera a k tomu tiez pred vyse pol rokom som mu nasla uzlinu na krku v zadu velkosti asi 8 mm, ale mame to len sledovat ci sa nezvacsuje a nijake vysetrenia mu nerobili, len krvvny obraz z prsta ktory bol normalny (akurat mal lymfocity zvysene co vraj je u deti normalne) a na ORL mu povedali ze sono je zbytocne ze to len sa robi biopsia. tak neviem co dalsej, ci to nechat tak alebo ist za tym a surit s dalsimi vysetreniami.

lucy_cz
20. črc 2013

Ahojte, Zuzce je šest, má šedý zákal, poslední měsíce pořád pokašlává a dnes ji známá našla taky šedivý vlas. Shodou okolností jdeme příští týden taky na krev, moč atd. na vlastní žádost, tak uvidím jak z toho vyvázneme. Určitě napíšu jak jsme dopadly. Mějte se.

andy197
6. srp 2013

ja mam od mala nejaké sivé vlasy asi každý mesiac sa mi objavý 1
😨 😒

andy197
6. srp 2013

vždy ho vytrhnem 😅

urbanovapatricia
12. srp 2013

Ahoj ,môj syn má 9 rokov,a má prameň šedivých vlasov.Pýtala som sa lekárky,tá mi povedala,že je to niečo ako materinské znamienko.Takže nič mimoriadne.1 šedivý vlások by som ani neriešila.Zdravotene je na tom momentálne super.takže sa to stáva.ahoj

slecika
29. srp 2013

Moja malá sa s bielym prameňom vlasov už narodila.

vitacalcin
29. srp 2013

Moja známá sa tiež tak narodila a jej syn taktiež s prameňom šedivých
vlasov

slecika
29. srp 2013

Ja mám tiež prameň sivých vlasov,ale mne začali postupne sivieť od 21 rokov po jeden vlas,až mám teraz prameň sivých vlasov. .Ja som sa s takými nenarodila,no malá už hej.