Diabetes u miminek

ammalka
28. črc 2008

Ahojky, dnes opravdu není můj den, máme půlročního chlapečka a protože manžel je diabetik tak mě dětská dr.poslala na test glykémie, brouček měl po ránu bez jídla (jedl naposledy v 19,30 hod. den předem)5,3, prý je to zvýšené, musíme na testy znova a pak příp. na vyšetření. Jsem úplně vykolejená, snad bude vše OK, musím tomu věřit a věřím, máte s těmito testy někdo zkušenosti???

daluri
31. črc 2008

Jojo,hypoglykemie.Po1 to měl před 5lety. Je ráno,já se probudím, on spí a podívá se na mě a zavře oči.Pak zas a už oči otevřené, mluvím naň ho, nic.Nesetkala jsem se s tím ještě,nevěděla jsem,co mu je.Panika,volám bráchovi ať dojde..Pak zachranku.Pak mě napadlo mu nacpat cukr do pusy, jestli to nebude cukrovkou.Zuby semknuté,ale podařilo se mi to nacpat do pusy..Zachranka mu píchla glukosu.
Pak zas na Štědrý den,že mu je divně, ať jdem spát,bylo 21hod,mohlo mě to napadnout.Probudilo mě chrčení, zas zachránka..
Po těchto dvou jsem pak noc co noc skoro nespala a hlídala, děsné..
Pokaždé to bylo jinak. Celkem to měl asi 6x,už nevím..Naposledy to bylo nejhorší, jak z hororu. Usnul odpoledne u telky,já se šla pak podívat, jakoby se budil,ale už to měl a byl strašně agresivní,já ho chtěla přidržet na posteli, ale neudržela jsem ho a už jsem letěla na skříň,furt chtěl pryč, já řvala na děcka, pomáhala mi ho držet,rozbil zrcadlo, a furt chtěl jít pryč, ze schodů dolů (jsme v patře v rodin.domku) strašně jsme ho drželi, bo jsem jen viděla jak letí hlavou dolů a bude mrtvý. Pak už jsme ho neudrželi, dcerka letěla pro dědu - ten už sanitu vyhlížel a já s ním letěla z těch schodů,snažíc se udržet rovnováhu,pak už mi děda pomáhal dole,do toho dojela sanita,tak už i oni ho drželi..no fakt strašné, nejhůř to odnesl nejmladší, ten měl takovou hrůzu v očích, to se nedá ani popsat.
Manžel si samozřejmě nikdy nic nepamatuje a pak se furt dokola ptá, co se stalo, co se stalo než se úplně vzpamatuje.
Nechal si od dr napsat i tu glukosu,že bych mu jí píchla, jenže to jsou takové stresy, že se to nedá, chtěla jsem to do injkce natáhnout a celé jsem to vykřivila, tu jehlu.
No jak říkám, teď je poslední dva roky klid. Ono se na tom asi podepsal stres- podnikal, nedařilo se, dostal nový inzulín, neodhadl, kolik si má píchnout, než se naučil, tak snad se to už nebude opakovat, až tak moc.
Teď už mu je třeba zle, že to pozná, tak si vezme cosi sladkého..
Já se teda rozepsala, no počtěte si 😉 ......malá se budí, jdu kojit..

daluri
31. črc 2008

Kitty, jak to, že viníš jeho matku? Zapinkala něco? 😠

kitty68
31. črc 2008

daluri nech si to napsat my mame gel na striknuti do huby, nez volat pokazde sanitku, ono se nestane nic i kdyz mu glukozu nedaji, vzpamatuje se sam.

u nas to probiha tak ze taky nejdriv je omrzly jak vred na prdeli a pak zacne jist a vetsinou ok, pokud se to stane kdyz spi tak proste vstane a vyvrati se, klepe se jak startka vetsinou si pokouse cely jazyk, ja mu bud striknu ten gel, nebo cukr, zmerim mu cukr jak ma kolem 3 tak v poho, on vetsinou u toho spi, tak uklidim krev od toho pokousaneho jazyka, on se probere a strasne me objima, ale nekdy taky chce jit pryc z bytu, tak mu proste musim fakt vynadat jako decku ☹

daluri psala js to vyse - proste kdyby tvoje dite zhublo 30 kg behem 5 ti mesicu ty by to tak nechala?????????? byl tak slaby ze nemohl ani chodit, ja bych ji za tohle s radosti vyliskala to se na me nezlobte

p mi rikal kdyby si nepichal insulin tak vlastne zhubne, pze telo se snazi zbavit cukru, takze furt litas na zachod

daluri
31. črc 2008

Už jsem si to přečetla, tak promiň. Blbne mi notebook, furt to přeskakuje a jaksi jsem to přehlídla 🙂 . A jak tak koukám máme nejen podobné muže, ale i tchýně si můžou podat ruce 😀 , já tu svou tak opravdu nemusím, to je taky případ sám o sobě!!!
A jak se ten gel jmenuje? Povím mu to, ať řekne dr, stejně by měl jít na kontrolu..
Jo, kukala jsem fotečky,jak bych viděla naši baculku.. Kolik ta Tvoje váží?Naše má 4měs, za týden bude mít 5 a má 7 a půl. To Lucka měla takovou váhu až v 7 měs. ne-li později..
Velikosti nosí 74, dokonce jsem už 1 dupačky v té velik. vyřadila a furt přemýšlím, v jaké velikosti pořídit kombinézku na zimu. Je sice čas, ale, co když se mi bude nějaká líbit..

kitty68
31. črc 2008

ten gel se jmenuje hypostop, ale reknu ti jestli muze dostat glukozu co se picha do svalu tak ber to, pze on jak se kouse do toho jazyka tak uz me nekolikrat kousnul 😅 a plovinu toho stejne vyplive.

ella mela v pondeli pul roku a ma 10.56kg 😀 a 72 cm, jak se narodila tak mela 4.49 a 57cm je fakt velika

kitty68
31. črc 2008

terezka je taky hezka 😵

ty jsi rodila v porube???

daluri
31. črc 2008

Ne ve Frýdku-Místku. Ty jsi odkud, máš napsané - jiné zahraničí, to je široký pojem 🙂
No myslím, že by mu napsala i glukosu, jak předím, ale znám se, nezachovala bych klid takže ten gel mi připadá dobrý,on měl jen zuby stisklé moc k sobě a jelikož na boku mu chybí zub tak se mi tam podařilo ten cukr nacpat 😀 , ale pravda je, že jsem mu podřela pusu..a nějaká kapka krve ukápla

kitty68
31. črc 2008

no oni to nespecifikujou,js v anglii

ty staci jak mu ten cukr das za ret pred zuby on se rozpusti, ty blaho to mame tema 😀 , ale js fakt rada nikdo jiny to nepochopi 😵

no ale nejhorsi je ze on pak ani nemuze jist jak ma ten jazyk dohryzeny

no kamoska rodila v porube a prislo mi to takove podobne

daluri
31. črc 2008

A kojíš nebo přikrmuješ?
Já jen kojím, teď už se to ustálilo po těch dvou - třech hodinách, ale ty první dva měsíce jsem snad seděla a krmila pořád,...beztak proto se tak zakulatila, ale měla hlad pořád .. Ale tvrdím, že jak se začne plazit a pak chodit, že to určitě vyběhá 😉

kitty68
31. črc 2008

kojim, pze js lina jako ves, takze flasky ja ji delat nebudu a s prikrmama uz js zacla ale zatim fakt jen lehce dostava zeleninu tak 40ml na obed a dokojim, nechci to nijak honit, kojila js ji 9x denne a ted uz je to v poho na 6x
no ja doufam ze to vybeha 😅

daluri
31. črc 2008

Zajimavé téma, sranda je, že se jmenuje diabetes u miminek a my tu probíráme naše drahé polovičky 😀 😀 .
Tak v Anglii, tak to máš muže Angličana, předpokládám..nebo jste se tam usadili?Tak aspoň budu vědět, na koho se obrátit s úkoly ze školy 😉

daluri
31. črc 2008

No víš kolik ušetříme tím kojením 🙂 . Já jen zírala kolik teď ty mlíka stojí, za ty roky..ale dcerku jsem taky kojila víc jak rok tak teď snad taky budu!!A končím,musím za malou, tak třeba zase zítra...

kitty68
31. črc 2008

mam anglicana 😀 no ja js taky uvazovalal ze tu nikdo s dia mimi neni, ale je to dobre 😵

tanja61
1. srp 2008

no baby tak ja som zatial u svojho nieco take nezazila len aky bol nervozny ked mu spadol cukor,ale on vstane aj v noci a pytam sa ho ze co mu je tak ide dole naje sa slakeho a potom mi povie ze mu spadol cukor...no ale zobudi sa nato aspon doteraz to tak bolo tak neviem...no mne keby dfieta chudlo tak by som s tym urcite nieco robila...ja som vykopala aj pratela do lekara lebo nechcel ist a to pil viac ako 6lit vody denne ze je velmi smadny a zacal chudnut tak padaj do lekara som mu povedala no a cukrovka...nevedel sa s tym zmierit a mozno ani teraz nevie tak to kompenzuje s alkoholom,rad si vypije a dost vela a ja som niekedy zufala a neviem ci v takom vztahu vobec vydrzim ked na nehi tak kukam

kitty68
1. srp 2008

no tanja tak to jsi mu zachranila zivot ze jsi ho tam poslala, ty pro petera je to asi taky tezke se s tim smirit, on je strasne na sladke a nikdy si neodpusti bonbonek nebo neco ☹

on se taky probudi, ale uz proste nedojde do te kuchyne se najist a svihne sebou.

tvuj si picha nebo je na tabletach???

a odkad jsi??? 😉

melliska
1. srp 2008

holky my máme také zvýšený cukr na 5,7 a dle dr. je to ok. Já kojím a přiznám se, že jím hodně sladkého a nejsem schopná to omezit 😔
Ale když si nedám každý den nějakou tu čokoládu, tak sem strašně zesláblá a naprosto bez energie. 😒

tanja61
2. srp 2008

meliska:pokial viem tak cukor v norme je do 7,1myslim....aspon v UK to tak je
kitty:moj si picha,3krat rychly a raz pomaly takze dokopy 4krat do dna...no ked ho prijali do nemocnice tak mu nevedeli zbit cukor mal 30 co je zivotu velmi nebezpecne,a ked pije tak ma stale tak vysoky cukor ale neda si povedat...ja som v UK a ty?

kitty68
2. srp 2008

taky v uk

tanja61
2. srp 2008

a kde v UK si kitty?

kitty68
2. srp 2008

dover kde ty?

tanja61
3. srp 2008

South Wales newport 🙂 a ako dlho zijes v UK?

kitty68
3. srp 2008

4roky, zitra jedem dom na tyden a ty?

monca301
25. srp 2011

Na Portáli právnych predpisov https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupp... môžete v elektronickej podobe podporiť augustovú Hromadnú pripomienku diabetikov Slovenska k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok č. S09059-OL-2011.

Potrebné je nazbierať veľa podporujúcich hlasov. Minimum je 500 podporujúcich. Hlasy zbierajte 24 hodín denne až do uzávierky, ktorá je 6. septembra 2011 o 24:00 hod pre elektronické hlasovanie.

Hlasovať môžete elektronicky na vyššie uvedenom odkaze alebo pomocou podpisových hárkov, ktoré si spolu s textom hromadnej pripomienky môžete stiahnuť z adries uverejnených na tejto adrese: http://www.diabetikinfo.sk/diskusne-forum.html?...

Pri podpisových hárkoch Vás prosím o ich oskenovanie a e-mailové zaslanie na moju e-mailovú adresu ihneď ako ich budete mať podpísané, najneskôr tiež 6. septembra 2011 do polnoci.

POZOR!!!
Kliknutím na "Páči sa mi to" (Like), alebo na "Zúčastním sa" na Facebooku hromadnú pripomienku podporiť nemôžete. Tým len oznamujete ostatným ľuďom, že sa Vám táto akcia páči, respektíve, že sa jej chcete zúčastniť.
Jediný spôsob ako sa podporovania hromadnej pripomienky naozaj zúčastníte je ten, že na jej podporu pošlete svoj hlas a to buď elektronicky, alebo na podpisovom hárku. Iným spôsobom to nejde urobiť.
POZOR !!!

Navod na to ako elektronicky podporiť augustovú Hromadnú pripomienku je v týchto 4 bodoch:

1. Klikni na https://lt.justice.gov.sk/ , alebo si skopíruj túto adresu do webovského prehliadača a odošli ju.

Buď sa prihlásiš , alebo sa zaregistruj ak nemáš ešte vytvorené svoje konto na tomto portáli.

Pri registrácii nezabudni vyplniť formulár v časti "Môj profil a nastavenia", bez jeho vyplnenia nie je možné podporiť hromadnú pripomienku.

2. Po registrácii sa prihlás svojim užívateľským menom a heslom.

3. Klikni na Hlavnú stránku a klikni na link "Aktuálne hromadné pripomienky". Nájdi a klikni na "Hromadná pripomienka diabetikov Slovenska k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok č. S09059-OL-2011"

4. V dolnej časti nového okna je veľké tlačítko s názvom "Podporiť pripomienku". Klikni naň a týmto kliknutím si odoslal/la svoj podporujúci hlas. Vedľa je potom aj tlačítko na sprístupnenie zoznamu podporovateľov, kde sa Tvoje meno po úspešnom odoslaní podporujúceho hlasu zapíše a chvíľu bude na 1. mieste...