Diabetes u miminek

ammalka
28. črc 2008

Ahojky, dnes opravdu není můj den, máme půlročního chlapečka a protože manžel je diabetik tak mě dětská dr.poslala na test glykémie, brouček měl po ránu bez jídla (jedl naposledy v 19,30 hod. den předem)5,3, prý je to zvýšené, musíme na testy znova a pak příp. na vyšetření. Jsem úplně vykolejená, snad bude vše OK, musím tomu věřit a věřím, máte s těmito testy někdo zkušenosti???

daluri
28. črc 2008

Ahoj, jen má zkušenost - manžel je taky diabetik (od puberty) a máme teď 4té dítko. Nás nikdy dr nikam neposílala.
Jak byla děcka malá tak mi říkala, že máme sem tam doma zkusit testy, jenže manžel je lajdák, nikdy glukometr doma neměl (to jsem ani dr neříkala), tak to většinou bylo tak, že jak byli nemocní a brala se jim krev, tak jednou ročně se jim naráz vzala i na cukr, a vždy dobré.
V genech to je,to je jasné, ale pokud není matka diabetička, tak je menší šance..a taky jsem kdysi četla, že spíš ob generaci to můžou mít. A taky vše závisí na stravě a způsobu života..
Teď stím 4tým jsem byla na genetice (v těhu), ale šlo mi o jiný problém, ale zeptala jsem se na tu cukrovku a řekli mi tam, že spermie nejsou postižené. A že žádný člověk nemůže vědět, jestli ji dostane nebo ne..
Držím palce, ať to máte dobré, ale vůbec si nedovedu představit, jak takové malé dítko mohlo být o hladu, píšešo půl 8 naposledy...vzhledem k tomu, že já kojím co dvě hodiny, tak bych asi na toto nepřistoupila, nevím, co bych si počala, kdyby mi řvala hlady..jak si to, prosím Tě zvládla?

bramburka
28. črc 2008

to je drsny, o hladu? nečeka se v takovy m případě až sjou ty deti starší?

ammalka
autor
28. črc 2008

naštěstí náš brouček je zlatíčko, takže spinkal do šesti a potom jsme hned jeli, zvládli jsme to, doufám, že vše bude OK. Nás dr. poslala radši hned.

skolara
28. črc 2008

praveze je vacsia sanca ze dieta bude mat diabetes ked ho ma otec ☹ 😖
Ale samozrejme ho mat nemusi 😉
Dufam ze sa potvrdi ze Honzik diabetes nema. Drzim Vam palce. 😉

ammalka
autor
28. črc 2008

děkujeme, doufám, že bude vše OK ☹

kitty68
28. črc 2008

ahoj holky , ted vas ctu manzel ma taky cukrovku, mala byla velika jak se narodila, mam fakt strach, taky ji kojim a ted js zacla pomalicku s prikrmama.

taky js se ptala jsesti ji budou testovat a rikali ze nema zadne symptomy tak ne

doufam ze budete v pohode 😉

annag
28. črc 2008

ja len k súvislosti dojčenie - potenciálny diabetes u detí - podľa vedeckých štúdií predčasný kontakt dieťaťa s bielkovinou kravského mlieka môže napomôcť v budúcnosti rozvoju cukrovky u detí s genetickou predispozíciou. Takže sa odporúča dojčiť takéto bábo čo najdlhšie. Držím palce, aby vaše bábätká nikdy diabetes nemali. 🙂

denisa2214
29. črc 2008

Ahoj, buď kľudná, norma glykémie (hladiny glukózy) u detí od 6. týždňa - 2 rokov je medzi 3,33-5,83 mmol/l. Takže synček má gykémiu úplne v norme. Ja som tým stresom prešla tiež, nakoľko dcérka je od narodenia baculatejšia a pediatrička preto vyslovila podozrenie na možný diabetes... tak sme po dcérkiných 1. narodeninách išli na odbery- naštastie dopadli dobre (hladina 5,1 mmol/l). Posielam link na referenčné hodnoty laboratórnych parametrov ( a teda aj glukózy v krvi). Všetko dobré.

denisa2214
29. črc 2008

Tu je ten link na referenčné hodnoty http://www.analytx.sk/metody-referencne-hodnoty...

mikca
29. črc 2008

ahoj jsem v podobné situaci s tím že manža je taky diabetik ..musím zaklepat tuk tuk, že naše děti jsou OK..malá chodí na měření glycky každý rok a malej je ve výzkumu TRIGR možná jsi o něm slyšela...od narození nesměl pít jiné než moje nebo speciální mléko bez kravksé bílkoviny...vlastně nesměl jíst nic co obsahuje kravskou bílkovinu do 8 měsíců a je hlídanej od miminka každej měsíc a pak po roce....je to super věc nabírají mu glykovanej hemoglobin a tak víme jak je na tom...
jinak 5,3 je opravdu jen trochu zvýšená věřím tomu že to nic nebude..a jestli by to měl dostat, tak tomu stejně nezabráníš a nezbyde nic jiného než se s tím vyrovnat..v dnešní době ty dětičky při správné životosprávě skoro ani "neví" že to mají..ale urtčitě to bude OK neboj

kitty68
29. črc 2008

no ja si taky myslim ze kdyz to ma dostat tak tomu nezabranim ani kdybych ji kojila do 5let

marorlinko
29. črc 2008

moja sestra bola kojena dost dlho a napriek tomu diabetes dostala,ako 9rocna a silny, takze clovek nikdy nevie, prababaka mala diabetes, takze geny. ze pri spravnej zivotosprave dieta o tom ani nevie? pockaj kym vyrastie, videla som svoju sestru ako si musi puichat inzulin najprv 2z denne a neskor v dalsich rokoch az 4x,ak dr nepochybi v dalsich rokoch, tak sa da s tym zit,ale ak pochybi,ako to bolo v pripade mojej sestry,tak nic mam ju viac nevrati.
len som tym chcela povedat,ze aj ked to dieta dostane, treba dbat na kazdy detail a hlavne verit svojej intuicii niekedy viac ako dr.

daluri
29. črc 2008

Je to těžké, od kamarádky dcerka to taky dostala, myslím ve 12 a nikdo to v rodině nemá.. A manžel s bráchou taky tak. Takže si myslím, že ty naše děti mají k tomu velice blízko. O to to je horší, že párkrát viděli, jaké měl manžel záchvaty, párkrát tu byla sanitka, takže nic veselého. ☹ Naštěstí 2 roky je klid, musím zaklepat...ale třeba švagr, je na tom hůř - ten přišel díky tomu o zrak a to je fakt síla, nevidí své děti růst. nemůže s nimi na výlety atd.
Na 1 oko nevidí vůbec, na to druhé střídavě, jednou jo aspoň cosi a jindy vůbec, takže toto je smutné...

tanja61
29. črc 2008

baby moj partner ma tiez diabetes a mame krasneho rocneho synceka a ja len sa modlim aby bol zdravucky...ale moj partner je neskutocny lajdak,nedba na zivotospravu,pretoze on potrebuje sa poriadne najest,pije pivo a to vo velkom mnozstve skratka vsetko co mu neprospieva a nevazi si tak zrejems voje zdravie...nemate na takych lajdakov navod aby sa spametali? 😉

daluri
29. črc 2008

Tanja, jak sis mohla přečíst na začátku tak i můj muž je lajdák a je to to samé, co Tvůj - sní vše, vypije taky,nějaký glukometr mu nic neříká 😠 A návod žádný nemám!! Vždy říkám, že je dospělý a já mám tři teď už čtyři děti a nepotřebuju ještě páté 😀 Myslím, že s nimi nic nenaděláme 😉

tanja61
30. črc 2008

no tak je to ale velmi smutne nicit sam seba nemyslis?mna osobne to aspon velmi mrzi a nikdy si nezakusim do jazyka 😀

kitty68
30. črc 2008

daluri a tanja - nejsme my vdane za jednoho a toho sameho chlapa?????????? 😀

ale musim ho pochvalit, minule byl na diabeticke kontrole a chvalili ho ze mel velice dobre vysledky a ze si hodne zlepsil

a presne jak pise daluri, on je dost stary na to ab vedel co si muze dovolit a co ne, a ja nemam nervy na to mu 453646385416814685416814x pripominat

daluri
31. črc 2008

Tak ten můj taky naštěstí chodí pravidelně na kontroly, ale většinou až když mu dojde inzulín..To si půjčí ampulku od bráchy a pak valí k dr.. A ten brácha to dělá taky tak..no nezabili by jste je... 😀

mikca
31. črc 2008

tak já se k vám taky připojím..ten můj je to samé 😝 ..ale musím zaklepat docela ty honoty vzhledem k jeho živostosprávě nejsou zas tak strašné a to díky i pumpě...což je uplně užasná věcička...a kdyby nejdej boiže pořebovali moje děti insulin tak bych okamžitě pro ně chtěla pupmu..ikdyž ona se docela často dětem dáva

daluri
31. črc 2008

Ta pumpa to je, jak se to nosí na těle a sama vstřikuje inzulín? Viděla jsem to v telce.Ale nedovedu si to představit.
U dospělého jo, ale děcka jsou pořád v pohybu, měla bych strach, že si to vytrhnout z těla..Je to inj. jehlou vpíchlé? No ale asi i děcka se s tím naučí žít..nic jiného nezbývá..Ale snad nebudeme mít žádná takové starosti s dětmi 😉

tanja61
31. črc 2008

daluri:pevne verim ze nase deticky budu v poriadku 🙂 😉 no kitty vyzera to tak ze asi ano 😀 to je katastrofa a ja som si myslela ze len moj je taky blazon a zahrava sa so svojim zdravim 😝 oni si asi myslia ze su nesmrtelny a kym su mladi tak nic sa stat nemoze ale je smutne ze si to poniektory uvedomia az ked je neskoro...ignorovat ich?alebo predsa nieco robit aby sa spametali?hmm...serie ma to ale asi je to iba na nich samotnych bud chcu alebo nie tak baby? 😠

mikca
31. črc 2008

Dalury pumpa je uplně užasná..kort pro ty děti..když mají obyčejné pero, tak se musí píchat převážně 4 denně, ale s pumpou se přepichují jednou za dva až tři dny..mají na to děcká ochhraná pouzdra takže to třeba vypadá jako mobil..ochrání to tu věcičku která vyjde asi na 150 tisíc aby jí nerozfláklia kanylku mají sice napíchlou v sobě, ale je to ohebná umělohmotná "jehlička" takže o ní skoro neví..hadička se dá připevnit k tělu tak aby o ně nezavadili..je to prostě vychytaný..ale taky se modlím aby to nikdy nepotřebovalai..ona samotná cukrovka není tak strašná jako komplikace ketré způsobuje 🙂

daluri
31. črc 2008

No určitě to je dobré a vychytané, i v té telce o tom básnili. Ta cena je šílená a předpokládám, že to pojišťovny nehradí,co? Třeba někdy něco vymyslí,třeba nějakou piluli ať se ten inzulín nemusí píchat 😉

A ještě jsem se chtěla zeptat.- všech:
Manžel si to píchá do břicha. Má takové to pivní bříško, ikdyž pivko si dá třeba jen o víkendu..a říká mi, že mu dr říkala, že tam kde se píchá inzulín,že se drží tuk, že se nevstřebá..
Tak by mě zajímalo, jestli to tak je nebo má prima výmluvu, že nemůže zhubnout 😀

A máte nějáká zkušenosti,že by jste znali, že má malé dítko cukrovku? Já vím jen, co z nám, tak všichni to tak měli kolem 9roku a výše...

tanja61
31. črc 2008

daluri:neviem moj priatel mal pivny pupok ale odkedy ma cukrovku tak aj tam schodol a dost rapidne ale ma na nom dost tuku na to aby si pichal inzulin a inak picha si aj do stehna vonkajsieho

marorlinko
31. črc 2008

neviem,co je pravdy na tom, ked moja sestra si pichala, najprv do noh a ruk, neskor do brucha a pribrala dost, od kedy pochybil dr. schudla az priliz, nevladala chodit a zlyhavala jej pecen a pod. slabo videla. pit by nemal alkohol,ani fajcit,ak ma cukrovku, ona nepila ani nefajcila, pichala si len do bruska potom a brusko mala akokeby nafuknute, zvysok tela chuducke, takze moze to byt pravda.
je to zakerna choroba,skoda,ze s aneda liecit, vekom sa zacnu lepit rozne choroby na toho cloveka, pri kazdom poraneni treba riadne osetrit ranu a pod. viem,co to je pozerat sa na cloveka s touto chorobou, niekedy mavala chvile,ked ju zivot nebavil uz,lebo chcela byt ako ostatne, nepichat si inzulin a ist kam chce, boal mladucka, neraz mala v noci zachvaty, zacala bluznit, mala nizky cukor,alebo priliz vysoky, z ust jej sla krv, ten strach nikomu neprajem sla do nemocnice, stalo sa to viackrat doma, zacalo to bluznenim, len skoda,ze dr. pri takom castom bluzneni a upadnuti do bezvedomia si nevsimol,ze ma bacil v hlave,ktory bolo mozno vidiet iba rengenom, naco by aj robili, nie?, tak bola v keme az nakoniec zomrela a to stacili iba antibiotika, odvtedy ja dr. neverim a hlavne na svk, takze mamicky ak mate taketo deti, davajte na nich pozor.

daluri
31. črc 2008

Marorlinko a kolik měla sestra roků, když zemřela? To je mi líto!!!
Manžel měl taky párkrát záchvaty a vážně není o co stát. Jak se mu to stalo poprvé, víc jak rok mi trvalo než jsem dokázala v noci spát!! Teď je naštěstí klid, ale od podzimu pracuje v Praze, tak vždy trnu, jestli mi ráno zavolá ať vím, že je vše OK..

tanja61
31. črc 2008

marorlinko:to je mi luto...daluri:ake zachvaty ?lebo ja som u svojho partnera este nic take nezazila,on ked ma nizky cukor tak hned to citi a dokaze si to nejak odkontrolovat aj lekar mu povedal ze po case bude vediet ako na to a mal by citit a vcas tomu zabranit a to iste pri vysokom cukre hned citi ze je vysoky....

kitty68
31. črc 2008

daluri nema to vymluvu, muj uz si do bricha nepicha prave kvuli tuku ten insulin se proste tak dobre nevstreba a udela kulicku

zachvaty = hypoglykemie - pokud js dobre pochopila

no muj m to taky pozna jaky ten cukr ma, ale ted jak se mu ty hodnoty tak zlepsily, tak mel docela dost hypousu, pze nerozeznal ze ma ten cukr tak nizky

stejne vinim z te cukrovky jeho matku

kitty68
31. črc 2008

marorlinko 😢

jak jsi popisovala jak strasne zhubla, to se stalo memu muzi kdyz cukrovku dostal, behem 6mes zhubl 30 kg a jeho matka NIC neudelala ani s nim nesla k doktorovi, pro tu kravu neni nic dost vazne na doktora, ale jak ji kocka kulha tak to s ni vali hned 😠 . az zkolaboval tak mu na to vlastne prisli.

kdo vi jak by to dopadlo, kdyby s nim sla nebo ho poslala k doktorovi (bylo mu 16)

taky urcite vite jak cukrovka vznikne, a za tim si taky myslim ze stoji ona, rikal mi ze kdyz byl maly tak nikdy netopila, bojler zapla jednou denne na umyti 🙄 no takze idealni vztah s tchyni nemam jak js urcite pochopily 😅 a o malou nejaky sileny zajem taky neprojevuje, kdybychom tam nejeli tak snad ji ani nenapadne prijet, kdyz js ji psala ze ell byla nemocna ani se neoptala jak ji je 😒

kitty68
31. črc 2008

jo a jeste js zapomnela js strasne rada ze si konecne muzu o tom, ze ma peter cukrovku, pokecat s nekym kdo vi o cem mluvim 😉