Dítě kříží nožičky, je to normální?

lucfuja
3. únor 2013

Dobrý den maminky, chtěla bych se s Vámi poradit, zda je u dítěte normální, když kříží nožičky?
Dcera několikrát denně vleže na zádech překříží nožky a takhle překřížené je neustále natahuje a skrčuje. Je to normální nebo to mám raději probrat s pediatrem?

eficenka
3. únor 2013

a kříží je jak? jestli dá i kolínka před sebe - tak rozhodně řeši, jestli ne, je vše v pořádku....

evitaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucfuja
autor
3. únor 2013

@eficenka ano, kolínka má před sebou...můžu se zeptat, proč píšete, že to mám určitě řešit? Může to značit něco špatného?

dadushe
3. únor 2013

@lucfuja Jednou jsem četla diskuzi na podobné téma a holčina tam psala, že se o tom zmiňovala doktorce a že je poslala na rehabilitaci, že to je špatně. Asi jde o to, jak to křížení vypadá, kolik je malé měsíců, jestli u toho není v křeči. Klidně se zeptej doktorky, jestli ti to vrtá hlavou. Dej na svůj instinkt, jestli se ti něco nezdá, konzultuj to🙂

lucfuja
autor
3. únor 2013

@dadushe No právě, že u toho vypadá jakoby křečovitě...nejdříve jsem tomu nevěnovala pozornost, ale teď to malá dělá skoro pořád, tak už mě to znepokojuje. Bude ji 8 měsíců.

dadushe
3. únor 2013

@lucfuja Potom to pro klid duše určitě s doktorkou prober. Může to být prkotina, třeba jen zlozvyk, uklidňovací pohyb, ale co my víme, že...Chodila jsem s dcerou cvičit (kvůli zaťatým pěstičkám ve 4 měsích...haha kdo by to řekl, že to může být špatně 😀) , cvičili jsme i Vojtovku (mimochodem úplně v pohodě). Rehabilitační sestřička mi říkávala, že děti si někdy rády usnadňují cestu a tvoří si špatné pohybové návyky. Nemusí to znamenat žádnou katastrofu, ale může se taky potom stát, že se jim to později odrazí na koordinaci (př. chůze po špičkách), prostě ve zkratce je lepší takové věci podchytit než pak opravovat 🙂 Tak držím palce🙂

lucfuja
autor
3. únor 2013

@dadushe děkuju za radu 😉 raději se o tom u doktorky zmíním - jak píše...pro klid duše 😉

prdecek
16. kvě 2013

@lucfuja
@dadushe
zdravím, mě malej taky kříží nožičky přes sebe, dělá to skoro pořád, co je na zádech.

prdecek
16. kvě 2013