Dítě má málo červených krvinek a přitom dost železa

zurkova
6. čer 2012

Chtěla bych se vás zeptat, maminky, jestli některé dítko má taky tento verdikt a co to znamená. Po pravdě jsem z toho jelen. Malou bolí hodně nožičky, a doktorka řekla, že to je z nedostatečné přeměny červených krvinek v kostech, ale přitom železa má dost, že jí léky zatím dávat nebude, protože železa má dost. Chtěla bych malé nějak pomoct, aby pořád netrpěla, hlavně v noci ji to budí (skoro každou noc) a hrozně přitom plače. Děkuji.

andrisek07
11. čer 2012

A nebolí ju ty nožky že roste?Naše malá taky sem tam v noci řve že ju bolí nožky,já jí dám sirup od bolesti a usne a dobrý.Většinou to má tak nárazově že třeba 2 dny a pak měsíc klid.Já si pamatuju že když sem byla malá že mě ty nohy taky vždycky šíleně boleli :(

barborka09
11. čer 2012

@zurkova Malá má to samé co vy. V roce a půl ji dělala dr. odběr protože se jí zdála bledá a tehdy se zjistilo že máme málo železa. Tehdy nám doporučila Multivitamol. Od té doby nás více hlída a z každého odběru který absolvujem je výsledek takový že železa je dost a máme málo červených krvinek. Takže většinou nasadíme půl tablety Pyridoxinu na jeden měsíc. No a jak říkala dr. důležitá je pestrá masozeleninová strava. Prý je hodně dobrá brokolice a meruňky.
Malá si teda nestěžuje že by ji něco bolelo, tak to nijak neřeším. Nějakým způsobem to dr. hlídá a já ji věřím. Byla jsem uklidněna že je to sice pod normálem, ale žádný extrém. Malá je sice taková bledší, ale já i manžel jsme taky takové dvě pobledliny. A moje mamka říkala že jako dítě jsem měla ten samý problém, který se časem srovnal. Takže myslím že tvoje dr. to hlída tak se zbytečně nestresuj.